دانلود کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال

کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال اثر پرفروش رایدر کارول، ابتدا روش‌های علمی ثابت شده‌ای را برای برنامه‌ریزی مناسب معرفی کرده، سپس به شما می‌آموزد که چگونه از دفتر بولت ژورنال به‌ عنوان ابزاری برای به‌ دست آوردن فرصت‌ها و کنار گذاشتن حواس‌پرتی‌ها استفاده کنید.

چه یک بولت ژورنالیست تازه‌کار باشید، چه تجربۀ زیادی در این زمینه داشته باشید، روش بولت ژورنال راه‌ حلی است برای تمام کسانی که تلاش می‌کنند جای خود را در عصر دیجیتال پیدا کنند. این روش با ارائه ابزارها و تکنیک‌های ساده به شما کمک می‌کند تا زندگی خود را ساماندهی کنید. این ابزارها می‌توانند وضوح، جهت‌گیری و تمرکز را به روزهای زندگی شما تزریق کنند. هر چقدر که سر و سامان دادن به زندگی حس خوبی داشته باشد، باز هم فقط یک لایۀ سطحی از چیزی عمیق‌تر و باارزش‌تر است.

رایدر کارول (Ryder Carroll) در کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال (The bullet journal method: track the past, order the present, design the future) نشان می‌دهد که روش بولت ژورنال از دو بخش تشکیل شده است: سیستم و عملکرد. ابتدا با سیستم آشنا می‌شویم تا یاد بگیریم چطور دفترمان را به یک ابزار ساماندهی قدرتمند تبدیل کنیم. سپس عملکرد را بررسی خواهیم کرد. عملکرد در حقیقت ادغام سنت‌های گوناگونی است که چگونگی یک زندگی قصدآگاه (زندگی‌ای که هم هدفمند و هم پربار است) را تعریف می‌کند.

این روش به شما کمک می‌کند گذشته را ردیابی و حال را طوری ساماندهی کنید که بتوانید آیندۀ خود را طراحی کنید، به طوری که به سیستم شخصی کاملی تبدیل می‌شود که می‌تواند زندگی شما را عمیقاً در جهت بهتر شدن تغییر دهد.

وظیفه و مأموریت بولت ژورنال این است که به شما کمک کند تا از دو منبع ارزشمند زندگی‌تان یعنی وقت و انرژی به صورت آگاهانه بهره ببرید. اگر قرار باشد که شما هر دوی این منابع را برای خواندن این کتاب مصرف کنید، باید بدانید که از ابتدا هدف این کتاب چیست.

نویسنده به کمک این روش در تلاش است تا به شما بیاموزد با کمتر کار کردن بیشتر به‌ دست بیاورید. روشی که رایدر کارول در کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال معرفی می‌کند باعث می‌شود شما چیزهای با معنی زندگی را تشخیص دهید و روی آن‌ها تمرکز کنید. بولت ژورنال این کار را با خط کشیدن روی چیزهای بی‌ارزش انجام می‌دهد.

جملات برگزیده کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال:

- نوشتن سفری به دنیای درون است.
- کمرنگ‌ترین جوهرها از بهترین حافظه‌ها ماندگارترند.
- اهداف به ما فرصت می‌دهند تا آنچه را می‌خواهیم تعریف کنیم.
- برای اینکه بدانید کجا هستید باید ابتدا بدانید چه کسی هستید.
- بولت ژورنال با ادغام جنبه‌های مهم زندگی مانند یک پل بین عقاید و اعمال عمل می‌کند.
- چیزهایی را که از مفید‌بودنشان مطمئن نیستید یا فکر می‌کنید زیبا نیستند، در خانه نگه ندارید.
- بولت ژورنال به شما قدرت اداره‌کردن می‌دهد. اینکه به جای واکنش نشان دادن به اتفاقات، به آن‌ها پاسخ دهید.
- زندگی قصدآگاه یعنی قبل از اینکه دیگران بخواهند برای ما تصمیم بگیرند، خودمان برای زندگی خود تصمیم بگیریم.
- بولت ژورنال به شما کمک می‌کند ذهن آشفته‌تان را از افکار بیهوده خالی کنید و در نهایت افکارتان را واقع‌گرایانه بسنجید.

در بخشی از کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال می‌خوانیم:

ما با متعهد‌ شدن به کاغذ، زندگی را در افکارمان استنشاق می‌کنیم. ابزارهای محدودی مانند کلمات، تصاویر و یادداشت‌ها وجود دارند که می‌توانند به‌وسیلۀ نوک یک قلم، جهان‌های درون و بیرون را به یکدیگر متصل کنند. در دنیایی که به‌سمت حذف ماهیت فیزیکی اطلاعات حرکت می‌کند، شاید روشی که نگارش به‌روش قدیمی را می‌طلبد، پس‌رفت به‌ نظر برسد. ولی مطالعاتی در حال انجام است که کاربردی‌ بودن با دست نوشتن را در دنیای دیجیتال نشان می‌دهد.

نتایج یک تحقیق در دانشگاه واشنگتون نشان داده است، آن دسته از دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی که تکالیف خود را با دست می‌نویسند، از جملاتی با ساختار کامل‌تر استفاده می‌کنند و همچنین سریع‌تر از روی متن می‌خوانند. دلیل عمدۀ آن تأثیر با دست نوشتن در سرعت و عمق‌بخشیدن به توانایی ما در شکل‌دهی (و درنتیجه تشخیص) حروف و علامت‌ها است.

جریان پیچیده‌ای که در نوشتن با دست لامسه را درگیر می‌کند، می‌تواند بهتر از تایپ‌ کردن ذهن ما را شبیه‌سازی کند. این حرکت نواحی مختلفی از مغز را به‌ صورت هم‌زمان فعال می‌کند و از این طریق تأثیر عمیق‌تری روی آنچه یاد می‌گیریم می‌گذارد. بنابراین در مقایسه با تایپ‌ کردن در یک محیط نرم‌افزاری، با این روش اطلاعات مدت بیشتری در ذهنمان باقی می‌مانند.

در یک مطالعه روی دانشجویان یک دانشگاه، کسانی که از آن‌ها خواسته شده بود در یک کلاس یادداشت‌های خود را دستی بنویسند، نسبت به کسانی که آن‌ها را تایپ کرده بودند نتیجۀ بهتری در آزمون نهایی از خود نشان دادند. آن‌ها همچنین توانستند تا مدت طولانی پس از آزمون، همچنان این اطلاعات را در ذهن خود حفظ کنند.

 ۳۱۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461-338-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ مترجم
بخش اول: آماده‌سازی
پیشگفتار
وعده
راهنما
چرایی
خالی‌کردن ذهن از افکار اضافی
دفترها
با دست نوشتن
بخش دوم: سیستم
ثبت سریع
عنوان و صفحه‌بندی
بولت‌ها
وظایف
رویدادها
یادداشت‌ها
نشانه‌ها و بولت‌های شخصی‌شده
مجموعه‌ها
روزنگار
ماه‌نگار
آینده‌نگار
فهرست
مهاجرت
یک نامه
بخش سوم: عمل
شروع‌کردن
بازتاب
معنا
اهداف
قدم‌های کوچک
شکرگزاری
کنترل
تشعشع
پایداری
ساختارشکنی
سکون
نقص
بخش چهارم: هنر
مجموعه‌های شخصی
طراحی
برنامه‌ریزی
فهرست‌ها
برنامه‌های زمانی
ردیاب‌ها
شخصی‌سازی
جامعۀ بولت ژونال
بخش پنجم: پایان
روش صحیح استفاده از بولت ژورنال
کلمات جدا‌کننده
سؤال‌های متداول

راهنمای دانلود کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال

برای دانلود کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال

نظرات کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال

فائزه اسماعیلی
۱۳۹۹/۳/۲۳
من خیلی خوشحال و خوش شانس بودم که به صورت اتفاقی با این کتاب آشنا شدم و بالاخره بعد از کلی صرف هزینه و وقت سر سیستم‌های مختلف برنامه ریزی و کنار گذاشتن همشون، سیستمی رو پیدا کردم که هیچکدوم از عیب و نقص‌های موارد قبلی رو نداره و تازه پر از نکات و مواردیه که توی این سالها از کتابای مختلف یاد گرفته و بودم ولی بهشون عمل نمیکردم. بنظرم تک تک جملات کتاب آموزنده جذاب و قشنگ بود و واقعا از خوندن و اجرا کردنش لذت و بهره بردم و میبرم. بولت ژورنال چه برای کسایی که اهل برنامه ریزی هستن و چه برای کسایی که از برنامه ریزی و چهارچوب داشتن خوششون نمیاد، قابل استفاده و انعطاف پذیر و کمک کننده ست و مثل یه دوست واقعیه که میتونه زندگی هرکسی رو جذاب تر و دلنشین تر بکنه:)
فاطمه قاسم زاده
۱۴۰۰/۱/۸
من یه دوره به شدت بی انگیزه شده بودم و کتابای روانشناسی و خودباوری و انواع مدیریت فردی و زمانی مطالعه میکردم اما تقریبا بلافاصله بعد از ۸۰ درصدشون و ۲ روز بعد از خوندن بقیه با خودم میگفتم خوب که چی انگار همه‌ی دنیا نمیدونن اگه ۵ صبح بیدار بشی و بیشتر تلاش کنی و... موفق تر میشی.
در واقع اصول و حال
موفقیت خوب داشتن ثابته و چیز عجیب غریبی نیست اما فرق این کتاب با کتاب‌های انگیزشی زرد (کتاب‌هایی که یه مدت کوتاهی ادم رو به حرکت وادار میکنن و خیلی زود تاثیرشون رو از دست میدن) اینه که اولا یاد میده که ادم بتونه بدون سردرگمی هزار تا دفتر یادداشت و خاطرات و اهداف و مدیریت مالی و برنامه ریزی روزانه و... یه ارشیو جمع و جور و مرتب برای خودش داشته باشه و سیستم کارامد خودش رو طراحی کنه و مهم تر اینکه یاد میده با نوشتن روزانه و اپدیت‌های مرتب سردرگمی و بی انگیزگی از ادم دور بشه.
ممنونم ازت کتابراه بعد از مدت‌ها این با ارزش‌ترین ۱۵ تومنی بود که خرج کردم.
الهام یزدان طلب
۱۳۹۹/۸/۱۵
روش برنامه‌ریزی بولت ژورنال با طرح کردن یک سوال ساده چرایی و دلیل انجام هر فعالیت به ما انگیزه درونی میده تا به مسیر ادامه بدهیم. یکی از جذابترین قسمت‌های بولت ژورنال، ردیاب‌ها هستند. وقتی تلاش میکنیم تا عادت جدیدی رو نهادینه دنبال کنیم. وقتی با دیدن ردیاب متوجه میشویم چرا کاری را کمتر انجام دادیم یا از دیدن تکرار انجام یک کار ارزشمند، حس شکرگزاری و افتخار را تجربه می‌کنیم.
به نظر من یکی از ویژگی‌های خوب این روش، استفاده از قدرت نوشتن با دست است که بیشترین تمرکز رو به همراه دارد.
اگر چه در اینترنت، تصاویر متنوع از دفترهای رنگارنگ بولت ژورنال هست اما با خواندن این کتاب، فلسفه واقعی روش برنامه‌ریزی و اجزای اصلی آن را بهتر درک می‌کنیم.
مشاهد همه نظرات (۱۹۶)