دانلود کتاب بهتره با یکی حرف بزنی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بهتره با یکی حرف بزنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بهتره با یکی حرف بزنی

کتاب بهتره با یکی حرف بزنی اثر برتر لوری گاتلیب، از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز، روایتی خواندنی از رابطۀ میان بیمار و درمانگر ارائه می‌دهد و با داستان‌های مراجعین حقیقی، حقیقت زیبای انسان بودن را آشکار می‌نماید.

دربارۀ کتاب بهتره با یکی حرف بزنی:

لوری گوتلیب (Lori Gottlieb) روان‌درمانگر خبره‌ای است که در لس آنجلس به بیماران خود کمک می‌کند تا با مشکلات‌شان کنار بیایند، اما روزی بحران به سراغ او می‌آید و اتفاقی باعث می‌شود تا دنیایی که برای خود ساخته بود ویران شود. او برای بهبودی وضعیت روحی و رفع مشکلاتش نزد روانپزشکی به نام وندل برانسون می‌رود؛ روانشناسی عجیب و دمدمی مزاج.

بخشی از کتاب بهتره با یکی حرف بزنی (Maybe you should talk to someone) به ارتباط میان لوری و وندل می‌پردازد و بخش دیگر در رابطه با بیماران مختلفی است که نزد لوری برای درمان می‌آیند. البته لازم به یادآوری است که نویسنده برای استفاده از پرونده‌های بیماران از آن‌ها اجازه گرفته است.

لوری در این کتاب مشهور و پرفروش خود، لحن و ادبیاتی طنزگونه دارد و با صداقتی که در روایت داستان‌های خود به خرج می‌دهد، به سادگی شما را مجذوب مطالب خود می‌کند. ساختار این اثر به نحوی است که شما در هر فصل با بیماران مختلف و داستان خواندنی هر کدام‌شان آشنا می‌شوید؛ پیرمردی که قصد خودکشی دارد، جوانی که نمی‌تواند ارتباط با افراد نادرست را کنار بگذارد، تهیه‌کنندۀ مغرور هالیوودی و...

افتخارات کتاب بهتره با یکی حرف بزنی:

- بهترین کتاب غیرداستانی مجله اپرا در سال 2019
- کتاب هفته مجله People
- یکی از 10 کتاب برتر آمازون در سال 2019
- کتاب برگزیده مجله تایم برای فهرست کتاب‌هایی که باید بخوانید
- کتاب برگزیده سال از سوی Chicago Tribune

نکوداشت‌های کتاب بهتره با یکی حرف بزنی:

- کتاب بهتره با یکی حرف بزنی پستی بلندی های زندگی را با لطافت و شوخ طبعی می کاود. (BookBub.com)
- لوری گاتلیب نویسنده ی پرفروش و روان درمانگر، در مشکلاتش تعمق می‌کند و در‌می‌یابد چقدر مشکلاتش شبیه مشکلات بیمارانش هستند. (Bustle)
- نگاهی جذاب و خنده‌دار پشت صحنه‌ای به اینکه چه اتفاقی می‌افتد وقتی افراد _حتی خود مشاوران_ با کمک یک درمانگر به گشایش خود می‌پردازند. (Shondaland)
- به ندرت کتابی آن‌گونه مرا به چالش کشیده که خود را در پرتو نوری تازه ببینم و در عین حال آن‌قدر بامزه باشد که با صدای بلند بخنداندم و کاملاً جذبم کند. (کیت کوریک)

کتاب بهتره با یکی حرف بزنی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب یک گزارش بامزه و دوست داشتنی در ستایش انسان بودن است و لوری در این اثر برای شما از عشق، زندگی، مرگ، شکست، پیروزی و... می‌گوید. با این اوصاف مطالعه‌ی کتاب بهتره با یکی حرف بزنی به تمامی انسان‌ها با هر سلیقه‌ای توصیه می‌شود. شک نکنید که نویسنده‌ی این کتاب درس‌ها و نکات مهمی را در اختیارتان قرار می‌دهد و هیچ‌گاه آن‌ها را از یاد نخواهید برد.

جملات برگزیده کتاب بهتره با یکی حرف بزنی:

- آنچه در دل ما تاریکی شب را به وجود می‌آورد، ممکن است ستاره هم بر جای بگذارد. (ویکتور هوگو)
- هیچ‌چیز خوشایندتر از رهایی از یک مصیبت نیست، ولی هیچ‌چیز هم ترسناک‌تر از محروم شدن از یک تکیه‌گاه نیست. (جیمز بالدوین)
- هرچند که در جست‌وجوی زیبایی تمام دنیا را می‌گردیم، اما باید آن را همراه خود داشته باشیم، در غیر این صورت آن را نخواهیم یافت. (رالف والدو امرسون)
- داروی صداقت مؤثرتر از داروی دل‌سوزی است، دل‌سوزی ممکن است تسلی‌بخش باشد، ولی اغلب باعث کتمان واقعیت می‌شود. (گرتل ارلیش)

در بخش از کتاب بهتره با یکی حرف بزنی می‌خوانیم:

سال آخر فوق‌لیسانس باید یک دورۀ کارآموزی بالینی را می‌گذراندم که این دورۀ کارآموزی یک دورۀ سه‌هزار ساعته و مثل نسخۀ کوچک دورۀ دستیاری بود که بعدها برای دریافت مجوز کار باید آن را می‌گذراندیم. من تا آن موقع واحدهای درسی لازم را گذرانده بودم، در کلاس‌های شبیه‌سازی شرکت کرده بودم و ساعت‌های بی‌شماری جلسه‌های مشاوره‌ای را که مشاوران سرشناس انجام داده بودند تماشا کرده بودم. هم‌چنین جلسات مشاورۀ اساتید متبحر خودمان را هم به صورت زنده از پشت آینۀ یک‌طرفه تماشا کرده بودم.

حالا وقت آن بود تا با بیماران خودم در یک اتاق بنشینم. من هم مثل اکثر کارآموزان این رشته، این کار را در درمانگاهی محلی و تحت نظارت انجام می‌دادم، همان‌طور که کارآموزان رشتۀ پزشکی هم دورۀ کارآموزی را در بیمارستان‌های آموزشی می‌گذرانند.

اولین روز، بعد از معارفه، سرپرستم یک دسته پرونده به من داد و توضیح داد که پروندۀ بالایی اولین بیمار من است. پرونده فقط حاوی اطلاعات اولیه مثل نام، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن بود. و اولین بیمار من که اسمش میشل است و سی سال سن دارد و شمارۀ نامزدش را برای مواقع ضروری داده، تا یک ساعت دیگر می‌رسد.

 ۵۵۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6983-36-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۸۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۳۰۰۰ ت - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت نویسنده
بخش اول
1: احمق‌‌ها
2: اگر ملکه مرد بود
3: فضای یک قدم
4: اونی که باهوشه یا اونی که خوشگله
5: ناماسته در تختخواب
6: پیدا کردن وندل
7: آغاز دانستن
8: رُزی
9: تصاویر لحظه‌‌ای از خودمان
10: زمان آینده همین زمان حال است
11: خداحافظ هالیوود
12: به هلند خوش آمدید
13: چگونگی مواجهۀ کودکان با غم
14: هارولد و مود
15: مایونز نزن
16: همه‌‌چیزتمام
17: بدون ذهنیت یا تمایل
بخش دوم
18: جمعه‌‌ها ساعت چهار
19: خواب‌‌هایی که می‌‌بینیم
20: اولین اعتراف
21: مشاوره از راه دور
22: زندان
23: تریدر جوز
24: سلام بر خانواده
25: پستچی
26: برخوردهای خجالت‌‌آور در مکان‌‌های عمومی
27: مادر وندل
28: معتاد
29: متجاوز
30: طبق ساعت
بخش سوم
31: رحمِ سرگردانِ من
32: جلسهء اضطراری
33: کارما
34: بی‌خیال
35: کدام را ترجیح می‌‌دهی؟
36: سرعت خواستن
37: نگرانی‌‌های اصلی
38: سرزمین لگو
39: مراحل تغییر انسان‌‌ها
40: پدران
41: یکپارچگی در برابر یاءس
42: نِشامای من
43: حرف‌‌هایی که نباید به یک فرد در حال مرگ زد
44: ایمیل نامزدم
45: ریش وندل
بخش چهارم
46: زنبورها
47: کنیا
48: سیستم ایمنی روان‌شناسی
49: مشورت در برابر مشاوره
50: هیولای مرگ
51: مایرون عزیز
52: مادران
53: آغوش
54: خرابش نکن
55: مهمانی من است و اگر بخواهید، می‌‌توانید گریه کنید
56: خوشبختی گاه‌گاه
57: وندل
58: مکثی در مکالمه
قدردانی
دربارۀ نویسنده

راهنمای دانلود کتاب بهتره با یکی حرف بزنی

برای دانلود کتاب بهتره با یکی حرف بزنی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بهتره با یکی حرف بزنی

نظرات کتاب بهتره با یکی حرف بزنی

ارمغان مقدم
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
کتابراه لازمه برای چندمین بار تکرار کنم که چقدر اپ مفیدی هستی؟! مخصوصا توی این شرایط سخت اقتصادی به بارور شدن معلومات فرزندان سرزمینت کمک میکنی. من به شخصه دست بوس تک تک افراد تیمت هستم. خداقوت به همه‌ی شما
Kh M
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
سلام و خدا قوت به همه کتابخوانها
من بلاخره متوجه نشدم وقتی از ثبت دیدگاه حرف میزنیم یعنی نظر بدیم راجع به محتوای کتاب و نکات مثبت و منفی متن کتاب رو بیان کنید... شما قضاوت کنید تشکر و سپاس از کتابراه با ارائه نظر و دیدگاه در مورد کتاب فرق نداره؟؟؟
Elham Kazemi
۱۴۰۰/۱/۵
طولانیه ولی چون مفاهیم عمیقی رو مطرح میکنه شاید برای همراه کردن خواننده با عمق مطلب، نمیشد کوتاه تر باشه.
کتاب رو تموم کردم و به نظرم ارزشش رو داشت. از اواسط کتاب مشتاقانه سمتش میومدم.
مهمترین حسی که از این کتاب گرفتم آرامش بود.
مهمترین برداشتم از کتاب اینه که موضوعات و برخوردهای معمولی با رو
روزمره آدم‌ها عمیق تر ببینم.
امیدم اینه که بتونم ارتباط‌های واقعی تری با آدم‌های زندگیم داشته باشم طوری که رفتارم کمک کنه در مقابل من خود واقعی شون باشن با احساس‌های واقعی شون.
مشاهد همه نظرات (۱۰۵)
روان درمانی، کتاب بهتره با یکی حرف بزنی، دانلود کتاب بهتره با یکی حرف بزنی، کتاب شاید نیاز داری با یک نفر حرف بزنی، کتاب وقتشه حرف بزن، دانلود کتاب شاید نیاز داری با یک نفر حرف بزنی، کتاب یک درمانگر درمانگر او و زندگی های ما در فرایند کشف، سلامت روان، استرس و اضطراب، رفتار درمانی، روانکاوی، جنبه های روانشناسی، درمان افسردگی، تکنیک های شناخت درمانی، روانشناسی، تراپی، جلسات روان درمانگری، تراپیست، زندگی یک روان درمانگر، زندگی یک روانشناس، کتاب روانشناسی، شناخت درمانی افسردگی، راه و رسم زندگی، عوامل خودکشی، روانشناسان، اختلالات شخصیتی، زندگی نامه، دانلود زندگی نامه، اتوبیوگرافی، خودزیست نامه، دانلود کتاب خاطرات، خاطره نویسی، دانلود کتاب خاطره نویسی، روانشناسی بالینی، افسردگی، شخصیت شناسی، نامزد بهترین کتاب غیرداستانی گودریدز سال 2019، یکی از 10 کتاب برتر آمازون در سال 2019، کتاب پرفروش، کتاب پرفروش روانشناسی، کتاب هفته مجله People، Lori Gottlieb، Maybe you should talk to someone