دانلود کتاب تاریخ نبردهای هوایی دفاع مقدس - جلد دوم: عملیات هوایی اولین پاسخ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ نبردهای هوایی دفاع مقدس - جلد دوم: عملیات هوایی اولین پاسخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاریخ نبردهای هوایی دفاع مقدس - جلد دوم: عملیات هوایی اولین پاسخ

کتاب تاریخ نبردهای هوایی دفاع مقدس - جلد دوم: عملیات هوایی اولین پاسخ نوشته‌ی علیرضا نمکی عراقی سعی بر این دارد تا به شکلی مستندوار شرحی کامل از تجاوز‌های نیروی بعث به خاک ایران که منجر به عملیات‌ اولین پاسخ شد را بیان کند.

نیروی هوایی ارتش ایران، سازمانی انقلابی است که علیه نظام حاکم وابسته به غرب عصیان کرد و خود را به عنوان اولین نیروی نظامی به سیل و اقیانوس مردم برخاسته از مکتب انبیا پیوند داد، پس بسیار طبیعی است که در جنگ تحمیلی و ناخواسته عراق علیه ایران، دفاعی مشروع و همه جانبه را آغاز کند؛ دفاعی پیشرفته و تخصصی در پیکره نیروهای مسلح که ایمان و علم، تخصص و تعهد، قدرت ابتکار و نوآوری، رشادت و جان فشانی به همراه تجهیزات متنوع پیشرفته و پیچیده، شالوده اساسی آن را تشکیل داده است.

آغاز دفاع مقدس به صورت رسمی و نظام‌مند و با یک برنامه از پیش تعیین شده مربوط به عملیات «اولین پاسخ»، در قالب عملیات تلافی جویانه‌ای بود که ظرف کمتر از سه ساعت دو پایگاه مهم عراق به نام‌های کوت در استان نیسان و شعیبه در استان بصره را آماج بمباران خود قرار داد.

در بخشی از کتاب تاریخ نبردهای هوایی دفاع مقدس - جلد دوم: عملیات هوایی اولین پاسخ می‌خوانیم:

با آغاز سال 1359 تهدیدها و تجاوزهای هوایی عراق به همراه برخی تحرکات هوایی پراکنده و مشکوک از سوی رژیم مارکسیستی وقت افغانستان در شرق و تحرکات آمریکا در جنوب، به شکلی هدفمند ظاهر گردید. به گونه‌ای که در هفتم اردیبهشت ماه 1359 و در پی وقایع طبس (پنج اردیبهشت) یک فروند هواپیمای به ظاهر مسافربری سبک عراقی
(آنتونوف-12) که نوار مرزی «هورالهویزه» را پشت سر گذاشته و به آسمان ایران وارد شده بود، توسط دو فروند جنگنده «اف-۵» نیروی هوایی رهگیری و پس از فرود اجباری، سرنشینان آن دستگیر شدند.

 ۴۰۶ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-95954-6-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۷۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۶۰۰۰ ت - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تجاوز‌های هوایی دشمن و اقدامات نهاجا
فصل دوم: وضعیت آماده باش در نهاجا و فرایند اجرای طرح البرز
فصل سوم: مرور سامانه پدافند هوایی نهاجا پیش از جنگ تحمیلی
فصل چهارم: مرور و مقایسه توان رزمی نیروی هوایی دشمن و نهاجا
فصل پنجم: فرایند تهاجم پیش دستانه و تجاوز همه جانبه‌ی عراق
فصل ششم: عملیات کوبنده «اولین پاسخ» نهاجا

راهنمای دانلود کتاب تاریخ نبردهای هوایی دفاع مقدس - جلد دوم: عملیات هوایی اولین پاسخ

برای دانلود کتاب تاریخ نبردهای هوایی دفاع مقدس - جلد دوم: عملیات هوایی اولین پاسخ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاریخ نبردهای هوایی دفاع مقدس - جلد دوم: عملیات هوایی اولین پاسخ