دانلود کتاب تب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تب

کتاب تب نمایشنامه‌ای سیاسی به قلم والاس شان است و از زبان کسی روایت می‌شود که در پی عدالت به سرتاسر دنیا سفر می‌کند، اما در نهایت به این نتیجه می‌رسد نمی‌توان همیشه فقر و بدبختی دیگران را به انسان‌های قدرتمندتر یا ثروتمندتر نسبت داد. این نمایشنامه برنده جایزه اوبی سال 1991 شده است.

درباره‌ی کتاب تب:

راوی بی‌نام نمایشنامه‌ی تب (The fever) در جستجوی عدالت، جهان را زیر و رو می‌کند، اما در آخر درمی‌یابد دنیا و مناسباتش آنقدرها هم ساده نیست که تنها با خوش‌ قلبی و کمک به دیگران بتوان گناه تیره‌ورزی و فقر دیگران را از دست‌ها شست و تقصیرها را مدام بر گردن افراد قدرتمندتر یا ثروتمندتر انداخت. راوی این نمایشنامه‌ی جنجال برانگیز که می‌تواند هر کدام از شما باشد، در نهایت به این درک می‌رسد نخستین فردی که باید برای دستیابی به جهانی بهتر خلع سلاح شود، خودش است!

درباره‌ی مجموعه نمایشنامه‌های بیدگل:

مجموعه نمایشنامه‌های بیدگل، مجموعه‌ای خاص و ویژه از نمایش‌نامه‌هایی است که یا تاکنون به فارسی ترجمه نشده‌اند و یا ترجمۀ دوباره‌ای از نمایش‌نامه‌هایی خواهد بود که از هر لحاظ ترجمۀ دوبارۀ آن‌ها ضروری بود. این مجموعه تا جای ممکن تلاش می‌کند تا تأکیدش را بیشتر بر خصوصیت اجرایی یک متن نمایشی قرار دهد تا ادبیات آن و از این طریق به نیازهای اجرایی متن‌های نمایشی پاسخ دهد.

یکی از هدف‌های اساسی این مجموعه معرفی جهان‌های متفاوت نمایشی خواهد بود، جهان‌هایی که تا به حال به روی مخاطبان ایرانی باز نشده‌اند یا سیاست‌های فرهنگی خاص، جلوی باز شدن آن‌ها را گرفته است. این مجموعه به این دلیل که حداکثر آثار نمایشی را پوشش دهد، به بخش‌های کوچک‌تری مثل کلاسیک‌ها، کلاسیک‌های مدرن، آمریکای لاتین، بعد از هزاره، چشم‌انداز شرق، نمایشنامه‌هایی ایرانی، نمایشنامه‌های آمریکایی و نمایشنامه‌های اروپایی تقسیم شده است. جهت درک بهتر و بیشتر مخاطب از دنیای نویسنده و متن او، هر نمایشنامه همراه با یک مقاله یا نقد خواهد بود.

کتاب تب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به مطالعه نمایشنامه‌هایی با جنبه‌های سیاسی علاقه‌مندید، مطالعه‌ی این اثر برجسته برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

با والاس شان بیشتر آشنا شویم:

او در سال 1945 دیده به جهان گشود؛ پدرش سال‌ها سردبیر هفته نامه‌ی «نیویورکر» بود، به همین خاطر تمام دوران کودکی و نوجوانی والاس شان (Wallace Shawn) به معاشرت با روشنفکران و نویسندگانی گذشت که از سطح فکری بالایی برخوردار بودند. والاس شان در دانشگاه رشته‌ی تاریخ، فلسفه و اقتصاد را دنبال کرد اما بعدها به نمایشنامه‌نویسی علاقمند شد.

نخستین نمایشنامه‌ والاس در سال 1975 به اجرا درآمد و اواخر دهه‌ی هفتاد میلادی با چهارمین نمایشنامه‌اش به نام «مری و بروس» توجه منتقدان را به خود جلب کرد. از آن پس اجرای هر نمایشنامه‌اش اتفاقی تازه را در دنیای تئاتر انگلیسی زبان رقم زد.

بعضی از نمایشنامه‌‌های والاس نظیر «عمه دن و لمون»، «عزادار اجیر»، «تب»، «علف‌های هزار رنگ» و «شب در رستوران تاک‌هاس» حواشی زیادی را به دنبال داشتند، به طوری که اجرای یکی، دو تا از آن‌ها حتی در کشور خودش سال‌ها ممنوع بود.

در بخشی از کتاب تب می‌خوانیم:

تو سفرم - یه ‌هو تو سکوت قبل سحر تو اتاق یه هتل غریبه‌ای از خواب می‌پرم، تو یه کشور فقیری که به زبون من حرف نمی‌زنن؛ دارم می‌لرزم و رعشه دارم - چرا؟ یه چیزی شده - یه اتفاقی داره می‌افته - یه جای خیلی دوری، تو یه کشور دیگه. آره، یادم می‌آد. اعدامه. مقاله‌ی روزنامه‌هه می‌گفت ساعتش همینه، روزش همینه.

نفسمو حبس می‌کنم تو سینه‌م. خب بعدش می‌آن - می‌آن پی یه مردی که رو تختش دراز کشیده، یه مرد گربه‌ مانندی که صورتش اون‌ قدر گنده‌س، اون ‌قدر سیاهه، که نگهبان‌هایی که در سلول‌شو باز می‌کنن، باز دوباره می‌ترسن و می‌لرزن. موهای سرش و یه تیکه از پاشو می‌زنن، الکترودها دیگه تقریباً قالب پاش‌‌اَن.

حالا نگهبان‌ها می‌برنش سمت اتاقه، با تسمه‌ی چرمی می‌بندنش به صندلی. دست‌هاشو جوری به دسته‌ی صندلی می‌بندن که شاهدها تکون خوردن دست‌ها رو نبینن، پاهاش هم بسته شده به پایه‌های صندلی - به دل مرده وحشت افتاده؟ یکی از آدم‌های مراسم پارچه می‌کشه رو سرش و این‌جوری دیگه هیچ کدوم ماها درد کشیدن‌شو نمی‌بینیم، ترس‌شو نمی‌بینیم، پیچ ‌و واپیچ صورت‌شو نمی‌بینیم. چاک خوردن پوست‌شو! کل چیزی که می‌بینیم یه هیکله که یه ‌هوا خودشو تو صندلیه می‌کشه بالا.

 ۹۴ صفحه، ۸۴۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7806-49-4 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب تب

برای دانلود کتاب تب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تب

نظرات کتاب تب

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.