دانلود کتاب تمرین چهار میثاق


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تمرین چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تمرین چهار میثاق

کتاب تمرین چهار میثاق به قلم دون میگوئل روئیز، شما را هدایت می‌کند تا از گناه، حس شرمندگی و خجالت، و همچنین طرد خود از جامعه بپرهیزید. چهار میثاق ابزاری است برای تغییر؛ هدایت شما به منظور جلوگیری از قضاوت بی‌مورد، به ویژه قضاوت درباره‌ی خودتان؛ و آغاز تمرینی برای تجربه کردن گونه‌ای دیگر از زندگی.

کتاب تمرین چهار میثاق (The Four Agreements: practical guide personal freedom) ابتدا چند روش برای مهارت پیدا کردن در هنر رؤیاپردازی معرفی می‌کند و سپس روش به کارگیری چهار میثاق را مورد مطالعه قرار می‌دهد.

با مطالعه این اثر متوجه می‌شوید که انسان‌ها اصولاً بر اساس تصورات باطل و به خود گرفتن همه چیز هزاران هزار میثاق اشتباه برای خود ایجاد می‌کنند و با این کار از قدرت کلام، علیه خود استفاده می‌کنند. متأسفانه انسان همه‌ی قدرت خلّاق خود را صرف خلق رؤیایی می‌کند که او را در موقعیتی قرار می‌دهد که باقی عمر خود را در رنج و عذاب باشد.

اگر در زندگی به دنبال هدفی هستید و این کتاب را به عنوان راهنمای خود استفاده کنید، حتماً به هدف خود خواهید رسید. با چهار میثاق درمی‌یابید که چگونه جسم عاطفی خود را التیام بخشید. می‌توانید از آن برای تغییر نظام باورهای خود استفاده کنید و نظام باوری کاملاً جدید برای خود بسازید.

بخش اول کتاب تمرین چهار میثاق، پیش از این که به کارگیری چهار میثاق را شرح دهد، روی آگاهی تمرکز می‌کند و در پی پاسخ این پرسش‌ است که چه چیزی است که می‌خواهیم از آن آگاه شویم؟

با کاربرد چهار میثاق در زندگی روزمره قادر خواهید بود رؤیاهای شخصی خود را اصلاح کنید و بعد از گذشت زمان کوتاهی، این رؤیای جدید، رؤیاهای دنیای بیرون را اصلاح خواهد کرد. هیچ نیازی نیست که به‌ طور آگاهانه به این اصلاحات بپردازید. این مسأله به صورت کاملاً طبیعی در اثر تغییر خودمان اتفاق می‌افتد.

تصمیم برای دست یافتن به "آزادی خود و درون" نشانه‌ی خودخواهی شما نیست. این بزرگ‌ترین و بهترین هدیه‌ای است که می‌توان به بشریت اهدا کرد.

میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) در یک خانواده درمانگر (حکیم) به دنیا آمد و در یکی از مناطق روستایی مکزیک توسط مادر درمانگرش و پدربزرگ جادوگر و حکیمش بزرگ شد. به عنوان کوچکترین فرزند بین 13 خواهر و برادر بزرگترش، خانواده او را انتخاب کرد که حرفه و میراث خانوادگی را به عنوان درمانگر و معلم دنبال کند. ولی در عوض او جذب زندگی مدرن شد و تصمیم گرفت که به دانشکده پزشکی برود و جراح شود.

در بخشی از کتاب تمرین چهار میثاق می‌خوانیم:

شما فقط چیزی را که دانش در اختیارتان می‌گذارد می‌دانید. شما فقط قضاوت‌هایی را که در مورد دیگران، نیت‌ها و دیدگاه شخصی خود دارید، می‌دانید. شما از احساس افراد دیگر، طرز تفکر، باورها، و رؤیاهای آن‌ها اطلاعی ندارید. ولی این طور تصور می‌کنید که آن‌ها به آنچه شما باور دارید، باور دارند. آنچه احساس می‌کنید، احساس می‌کنند و دنیا را همان طور که شما می‌بینید، می‌بینند. و این همان دانشی است که شما را در کنترل خود دارد.

همان طور که پیشتر هم گفتم، اگر ما کنترل دانش را به دست بگیریم، می‌توانیم از آن به عنوان ابزار برقراری ارتباط استفاده کنیم. اگر از دیگران سؤال کنیم، آن‌ها به ما خواهند گفت که در دنیایشان چه می‌گذرد. آن وقت از رؤیای آن‌ها مطلع خواهیم شد و برقراری ارتباط آسان‌تر می‌شود، به همین سادگی. نباید تصورات باطل در سر بپرورانیم؛ ولی باید بدانیم که آن‌ها آنچه را که می‌دانند به ما می‌گویند و این به معنی درستی گفته‌هایشان نیست.

حالا متوجه شدم که تصورات بیهوده چه طور باعث سوء‌تفاهم بین افراد می‌شود.

دون میگوئل: حتی اگر تصورات بیهوده هم نکنیم، فهم این که چرا آدم‌ها به ندرت یکدیگر را درک می‌کنند، آسان است. مردم از خود تصویر مبهمی به سوی ما می‌فرستند؛ چون فقط می‌خواهند خود را به ما نشان دهند. بعد ما هم همان تصاویر مبهم را دریافت می‌کنیم و با باورهای خود شاید آن را مبهم‌تر هم کنیم. و این است روشی که بشر رؤیاپردازی می‌کند. و این است روشی که ما با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنیم. آدم‌ها تصویر رؤیای خود را بسوی ما می‌فرستند و ما آن را بنابر آنچه معتقدیم شکل می‌دهیم.

 ۱۹۸ صفحه، ۴۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-92939-2-6 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

چهار میثاق
درباره نویسنده
مقدمه: سه مهارت، چهار میثاق
بخش اول: مهارت در آگاهی
1- اهلی شدن
رنج و عذاب بشر با اهلی شدن آغاز می‌شود
2- قدرت کلام
بشر خود یک خالق است؛ اما این قدرت خلق با باورهایش شکل می‌گیرد.
3- رؤیاپردازی
کار ذهن بشر رؤیاپردازی است؛ اما آموزش دیده‌ تا بدون آگاهی رؤیاپردازی کند.
بخش دوم: مهارت در دگرگونی
4- دقت دوم
از اراده و توجه خود برای بار دوم استفاده کنید.
5- کنش و واکنش
نمایش خود را کارگردانی کنید
6- وابستگی و عدم وابستگی
در آغوش گرفتن فرشته مرگ
بخش سوم: زیستن با چهار میثاق
7- گفت‌وگو با دن میگوئل
8- داستانهایی واقعی از آگاهی و دگرگونی
واژه‌نامه
کتاب‌های دیگر دون میگوئل روئیز

راهنمای دانلود کتاب تمرین چهار میثاق

برای دانلود کتاب تمرین چهار میثاق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  کتاب تمرین چهار میثاق

نظرات کتاب تمرین چهار میثاق

saba abolghasemi
۱۳۹۹/۱/۲۴
این کتاب بسیار عالی و فوق العاده عمل میکنه وحتی هر فرد در هر سن با خواندن این کتاب دیدگاهش را نسبت به زندگی تغیر داده وانگار در این کتاب اشتباهات و دودلی‌ها و شک و تردید‌های تصمیم این روزها مون رو میخونیم ودر کنارش کلید رهایی از رنج‌ها و مصیبت هامون رو به ما یاد میدهد. با هر بار خواندن پنجره‌ی جدید از نور و امید به روی شما خواننده یا شنونده این کتاب یاز میشود
حمیدرضا جانقربان
۱۳۹۹/۱/۱
متد این کتاب aouto conditioning (خودآموخته کردن) است آموزه‌های این کتاب رو وقتی می‌تونین عملی کنین که یک ذهن بدون قالب و آگاه داشته باشین (ذهنتون بشناسین) وگرنه شبیه به آدمی میشین که داره بازیگری می‌کنه و دوست داره یه کاری رو انجام بده ولی نمی‌تونه. شدیدا توصیه می‌کنم کتاب تفکر زائد استاد جعفر مصفا رو قبل از این کتاب بخونین
میترا وکیل
۱۳۹۹/۵/۲۱
به طور کلی کتاب خوبی است. اما متاسفانه در برگردان کتاب به زبان فارسی، کار خوبی انجام نشده و گاهی قابل فهم نمی‌باشد. البته ترجمه‌های دیگر را هم نگاه کردم. ترجمه‌های دیگر هم ثقیل بود.
مشاهد همه نظرات (۱۹)