دانلود کتاب توفان در مرداب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب توفان در مرداب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب توفان در مرداب

کتاب توفان در مرداب نوشته‌ی لئوناردو شیاشا، داستانی تاریخی و هیجان‌انگیز درباره‌ی تقابل اندیشه‌‌ی سنتی و تعصبات با اندیشه‌های آزاد و رهایی‌بخش است.

توفان در مرداب (The Council of Egypt) قصه‌ی جعل‌ها و قلب‌ها را روایت می‌کند. جعل واقعیت‌های انسانی با دستاویز قرار دادن جعل کتابی عربی که در اصل شرح زندگانی پیامبر محسوب می‌شود ولی راهبی سودجو به نام «دن جوزپه ولا» آن را به جای «تاریخ سیسیل» در زمان تسلط اعراب جا می‌زند و با ادعای آگاهی و احاطه بر زبان عربی در صدد ترجمه‌ی آن برمی‌آید.

این راهب هر جایی که از تعبیر خواب و انواع کارهای پیش پا افتاده روزی خود را کسب می‌کند، با توجه به عقاید همه‌ی جوامع سنتی در مورد ریشه‌دار و مهم جلوه دادن افکار، قواعد و سنت‌هایشان، ناگهان دست به کار جعل و ایجاد تاریخی خود ساخته می‌زند و اساس کارش را بر خلاقیت ذاتی‌اش در قصه‌پردازی استوار می‌نماید.

ماجرای رمان دقیقاً در زمان عصر روشنگری و انقلاب فرانسه یا به قول مردم سیسیل «ژاکوبن‌ها» رخ می‌دهد و این کشیش به مرور با اشراف و بزرگان سیسیل آشنا می‌شود. از طریق همین آشنایی شما با اوضاع نابسامان اخلاقی و اجتماعی آن دوران آشنا می‌شوید.

لئوناردو شیاشا (Leonardo Sciascia) در این اثر تاریخی‌ به واکاوی زندگی مردمانی از سیسیل می‌پردازد که با برخورداری از امتیازات ویژه، همچنان به دنبال کسب امتیازات و سوابق خانوادگی برجسته‌تری هستند و در این راه از دادن رشوه به راهبی چون «ولا» برای جعل تاریخ و عنوان‌سازی برای آبا و اجدادشان نیز دریغ نمی‌کنند. نویسنده با ظرافت تمام راه را برای هر آن چه می‌تواند چنین جامعه‌ای را به سمت بهبود سوق دهد، بسته است.

آثاری که از سنت رئالیسم تبعیت می‌کنند، زمانی که پرده از خصایص و رذایل درونی انسان برمی‌دارند، رخدادی قابل تأمل پدید می‌آورند. این رمان چنین تأثیری بر شما می‌گذارد. نویسنده در این کتاب مهارت بی‌بدیل خود را در شناخت روحیات انسان به نمایش گذاشته و اثری پدید آورده که بر سنت دیرین ادبیات ایتالیا متکی است؛ سنتی که در آن برخلاف ادبیات آمریکای لاتین که در جادو غوطه‌ور می‌شود، چشم به آن طرف جادو و سنت می‌رود.

شیاشا نویسنده‌ی بزرگ سیسیلى، پس از یک مجموعه داستان‌هاى کوتاه، شیوه‌ی جدیدی از داستان‌پردازى را دنبال کرد که برخى از طرفدارانش آن را «افسانه‌ی پلیسى» می‌نامند: قصه‌هاى طنزآمیز نسبتاً کوتاهى که معمایى پلیسى در آن‌ها پنهان می‌شود و معمولاً با یک نتیجه‌گیرى سیاسى پایان می‌یابد. بسیارى از این داستان‌ها با محکوم کردن مافیا تمام می‌شود که مسئله‌ی همیشگى و پایه‌اى جامعه سیسیلى به شمار می‌رود؛ جامعه‌اى که در وسط راه میان قدیمی‌ترین سنت‌هاى فئودالى و جهان‌بینى اروپاى پیشرفته صنعتى باقی مانده است.

در بخشی از کتاب توفان در مرداب می‌خوانیم:

جووانى میلى گفت:
- چنان خر تو خرى مى‌شود که بیا ببین... حتى وحشى‌هاى آمریکا هم از خنده روده‌بر مى‌شوند.
- شما کارى به این کارها ندارید، فقط جنبه مسخره قضیه را مى‌بینید. اما براى ما مسأله فرق مى‌کند، پاى منافع ما در میان است، منافعى مشخص. هیچ مى‌دانید اگر ثابت بشود کتاب‌هاى کشیش ولا جعلى است، وضع ما چقدر فرق مى‌کند؟

- البته که مى‌دانم: دستگاه دربار مجبور مى‌شود از همه ادعاهایى که بر اساس محتواى مجمع سیسیل نسبت به املاک و دارایى شماها مطرح مى‌کند دست بردارد و شما را راحت بگذارد.
- این مادر... خیلى مى‌بخشید، مى‌خواستم بگویم که بدون شک قصد کشیش ولا این بوده که تیشه به ریشه ما بزند.
این را دن فرانچسکواسپوکس گفت که نظرش درباره ولا ناگهان تغییر کرده بود.

مارکى جراچى گفت:‌
- چه چیزها که با مجمع مصرش به دربار نداده! از تیول و زمین‌هاى کناره رودخانه بگیر تا ساحل دریا و مناطق ماهیگیرى: چیزهایى که از قرن‌ها پیش در تملک ما بود و هیچ شاه و هیچ نایب‌السلطنه‌اى درباره مالکیتشان کوچک‌ترین ادعایى نداشت.

- مارکى ویلابیانکا گفت:
حالا متوجه مى‌شوید گراسلینى چه خدمتى مى‌تواند به ما بکند؟
شازده پارتانا، که حتى احتمال این فرصت طلایى هم نمى‌توانست نفرتش را از گراسلینى فروبنشاند، گفت:
- کى از او خواسته همچو خدمتى بکند؟ وانگهى، این‌ها همه‌اش فرضیات است. آنچه مسلم است این است که گراسلینى دارد از اختیاراتش سوء استفاده مى‌کند، دارد ظلم مى‌کند و من نمى‌توانم این را تحمل کنم.

 ۲۴۰ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-064-6 

چاپ ۱۳۸۰: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب توفان در مرداب

برای دانلود کتاب توفان در مرداب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  توفان در مرداب

نظرات کتاب توفان در مرداب

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.