دانلود کتاب جنگل آدم‌ها

  • از: احمد بیرانوند
  • ناشر: نشر روزگار
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب جنگل آدم‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جنگل آدم‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جنگل آدم‌ها

در کتاب جنگل آدم‌ها، در فضایی خاص و به ظاهر تمثیلی، حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر متمدن حضور پیدا می‌کنند! باید گفت این داستان‌ها دنیایی ویژه را نمایان می‌کنند.

جنگل آدم‌ها (هجده داستان از هجده نویسنده در دنیای حیوانات)، حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به‌ صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی نموده‌اند.

در بخشی از کتاب جنگل آدم‌ها می‌خوانیم:

من یک خر هستم. این خر هم استعاره از هیچ‌چیز نیست. هم سُم دارم هم دُم. یعنی شما خیال برتان ندارد که در پس این خر چیزی ورای یک خر، نمادی یا رازی وجود دارد.

جهت اطلاع، خرها موجوداتی هستند با گوش‌های دراز و چهار دست و پا و یک دُم سفیدِ قشنگ بلند که شبیه پاندول ساعت آویزان است.

برنامۀ کاری مشخصی دارم. صبح زود از خواب پا می‌شوم. تنهایی صبحانه‌ای مختصر می‌خورم. تنها از آن جهت که همسرم آن وقت صبح خواب است. بقچه‌ای را که شب آماده کرده بودم، برمی‌دارم و می‌روم سر کار. توی یک باربری کار می‌کنم. بدون بیمه یا هرگونه حاشیه‌ای دیگر. ظهر یک استراحت نیم‌ساعته می‌دهند و دوباره کار تا دم غروب. شام را با همسرم می‌خورم. می‌دانم که تمام تلاشش را کرده است که با توجه به حقوق ناچیز من، میز مناسبی بچیند. فضای خانه معمولاً آکنده از یک بوی خوش است. بوی یک عطر ارزان قیمت که گاه همسرم به حوله‌ها می‌زند تا بتوانی موقع خشک کردن پوزه، با تمام وجود نفسش بکشی. به خانه که می‌رسم پالانم را می‌اندازم گوشه‌ای. سُم‌هایم را می‌شویم و روزنامه را که طبق معمول است، نگاهی می‌اندازم. معمولاً همسرم تا دیروقت تلویزیون نگاه می‌کند و من هم تا دیروقت می‌خوانم و می‌نویسم. ادبیات می‌خوانم، فلسفه، روانشناسی و گاهی هم تاریخ. گاهی هم چیزهایی می‌نویسم. بیش‌تر برای دل خودم می‌نویسم. بعضی‌هاشان را هم، مجلات این‌ور و آن‌ور چاپ می‌کنند. بعضی هم کتاب می‌شوند و گاهی توی بازار به اسم این و آن می‌بینمشان. گفتم بازار!

تنها سرگرمی من شده گشتن توی بازار کتاب‌های دسته‌ دوم. انگار آن‌جا حرف‌های زیادی خوابیده. حرف‌هایی که نباید بر زبان بیاوری یا بشنوی بلکه باید فقط بخوانی. کتاب‌های دست‌ دوم در حقیقت دست‌ دوم نیستند، دست‌ اول‌اند اما... بگذریم. توی همین کتاب‌ها بود که اتفاق جالبی افتاد:

یک روز وقت برگشتن از سر کار سری به آن‌جا زدم. کتاب‌های تاریخی خوبی بود. خنده‌ام گرفت. اصولاً تاریخ در زمان حیات حاکمان، گویا همیشه لال بوده است و تازه وقتی کار تمام می‌شود زبان درمی‌آورد. آن هم چه زبان درازی... . توی کتاب‌ها چشمم به ورق‌پاره‌های نامنظمی افتاد که انگار داستان بودند. نه نام نویسنده‌شان معلوم بود و نه مشخص بود مربوط به کدام دوره‌اند. به نظرم جالب آمد. خریدم و گذاشتم لای پالانم. برگشتم خانه.

 ۱۲۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-601-8 

چاپ ۱۳۹۵: ۹۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
خر خوانی
شرط
نظم نوین
کینه
تسخیر شده
وکیل العطایا
آن سوی...
آموش
دایرۀ زرد
سکه‌ها
کوچۀ بابا کرگدنِ قرقره چُپُق
تپه‌ای از جنس آتش
لاکی جنتلمن LG
نژاد برتر
ما کی بال در می‌آوریم؟
سربازِ کوچک
خنجر
تحقیق معکوس

راهنمای دانلود کتاب جنگل آدم‌ها

برای دانلود کتاب جنگل آدم‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جنگل آدم‌ها
ava bahari
۱۳۹۷/۶/۱۵
زیاد جالب نیست. حیف وقت آدم که بزاره برا یه کتاب بى فایده.
محمد شریعتی
۱۳۹۹/۲/۱۱
داستان‌های کوتاه تمثیلی از دنیای حیوانات که موضوعاتِ دنیای آدم‌ها مثل قدرت، طمع، غرور، مشهوری، دزدی، ریاست و... رو بیان می‌کنه، شاید بشه گفت کلیله و دمنه امروزی! بعضی‌هاش واقعا قشنگ بودن، بعضی‌هاش هم بنظرم قشنگ نبودن...
رخسار رضایی
۱۳۹۸/۲/۴
خیلی عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)