دانلود کتاب صوتی حس یک پایان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حس یک پایان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی حس یک پایان

کتاب صوتی حس یک پایان نوشته‌ی جولیان بارنز، برنده جایزه بوکر در سال 2011، درباره‌ی ردپای خاطره‌ای ناگوار و خاص در زندگی مردی به نام تونی است.

گاهی اوقات برای شما هم پیش آمده است که با گذشت زمان بخشی از خاطرات‌تان به جای اینکه از ذهن‌تان کم‌رنگ شوند، پررنگ‌تر می‌شوند و شما را بیشتر درگیر می‌کنند. اگر این مسئله برای شما پیش آمده پس موضوع کتاب صوتی حس یک پایان (The Sense of an Ending)، چندان هم برای شما غریب نیست و آن را حس کرده‌اید.

داستان در ابتدا در دهه 60 میلادی روایت می‌شود و سپس به 40 سال پس از آن یعنی حدودا پایان قرن بیستم باز می‌گردد. تونی شخصیت اصلی این رمان، داستان را با خاطراتی از گذشته‌های بسیار دور شروع می‌کند و پرسش‌هایی نیز در مورد زمان، مکان و حافظه نیز می‌کند. در بخش دوم نیز به روایت زمان حال و پس از 40 سال می‌پردازد. آدریان فین یکی از دوستان قدیمی تونی است که در جوانی او نقش به سزایی داشته و خاطرات زیبایی با او دارد. آدریان فین در پیری نیز به سراغ او می‌آید و ذهن او را درگیر خود می‌کند.

خاطرات چیزهای عجیبی هستند و خاطرات ابتدایی شاید بسیار باارزش‌تر از خاطرات دیگر باشند. آن‌ها تا بزرگسالی، پیری و حتی در هنگام مرگ با شما همراه هستند. خاطرات اثرات گوناگونی در زندگی انسان‌ها می‌گذارند و در ذهن‌ها تا ابد باقی می‌مانند. خاطرات مانند فیلمی در پیش چشمان ما حضور پیدا می‌کنند و گاهی ما را در حسرت می‌گذارند. حسرت اینکه کاش فرصت‌های گذشته را دوباره می‌توانستیم داشته باشیم.

جولیان بارنز (Julian Barnes) از تکنیک زیبا و دشوار بازگشت به عقب در این رمان استفاده کرده است که کار هر نویسنده‌ای نیست. در کنار آن حکایت‌هایی را از زندگی حال می‌گوید که مربوط به گذشته است و میان این رفت و آمدهای زمانی، موضوعات گوناگونی را شرح می‌دهد.

بخش دوم رمان بر روی زمان حال تمرکز دارد. مردی 60 ساله خاطرات و ماجراهای دوران نوجوانی خود را بازگو می‌کند. مردی که روحیات خاصی در نوجوانی داشته و کم‌کم با مرور زمان روحیاتش عوض و با واقعیت‌های زندگی روبه‌رو می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی حس یک پایان می‌شنویم:

من سخت معتقدم که همه ما به نحوی آسیب می‌بینیم. چطور ممکن است نبینیم، مگر اینکه دنیایی از پدران و مادران، خواهران و برادران، همسایگان و دوستانِ بی‌عیب و نقص داشته باشیم. و بعد می‌رسیم به مسئله‌ای که اساس کار است، یعنی واکنش ما در برابر آسیب: آن را اعتراف می‌کنیم یا پیش خود نگه می‌داریم، و این در رفتار ما با دیگران چقدر اثر می‌گذارد؟ بعضی‌ها آسیب را اعتراف می‌کنند، و سعی می‌کنند آن را تخفیف دهند، بعضی زندگی‌شان را وقف یاری به آسیب‌دیدگان دیگر می‌کنند؛ و سرانجام هستند کسانی که تمام توان‌شان را در این راه خرج می‌کنند که، به هر قیمت شده، دیگر آسیب نبینند. و این‌ها افراد بی‌رحمی می‌شوند که باید مراقب‌شان بود.

 ۵ ساعت و ۴۶ دقیقه، ۳۲۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
بخش اول
۳۴ دقیقه
بخش دوم
۲۹ دقیقه
بخش سوم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم
۳۰ دقیقه
بخش پنجم
۲۷ دقیقه
بخش ششم
۳۱ دقیقه
بخش هفتم
۲۸ دقیقه
بخش هشتم
۳۲ دقیقه
بخش نهم
۳۰ دقیقه
بخش دهم
۱۹ دقیقه
بخش یازدهم
۲۸ دقیقه
بخش دوازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی حس یک پایان

برای دانلود کتاب صوتی حس یک پایان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  حس یک پایان

نظرات کتاب صوتی حس یک پایان

abed besmel
۱۳۹۸/۹/۷
بسیار زیبا... امیدوارم از طریق کتاب‌های صوتی میزان سرانه مطالعه روزنه‌ی کشورمون به استاندارد‌های جهانی نزدیک شه
زیبا احمدپور
۱۳۹۹/۵/۱۵
صدای اقای روح پرور و عکس العملهاشون موقع خوندن متن جالب هست و آدم رو به گوش دادن کتاب ترغیب میکنه. واقعا ممنونم.
سایه
۱۳۹۸/۸/۱۸
داستانش خیلی خنده داره.. خیلی جذابه... صدا و اجرای گوینده هم که عااالی بود
مشاهد همه نظرات (۹)