دانلود کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد

عادات شما زندگیتان را خواهد ساخت! کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد نوشته‌ی اکبر زارع و الهام ابوئی مهریزی، دربردارنده‌ی راهکارهایی طلایی است که به کمک آن‌ها می‌توانید عادت‌های مخرب در زندگیتان را از بین ببرید و به شخصیت دلخواهتان دست پیدا کنید.

درباره کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد:

همه ما مجموعه‌ای از عادت‌های خوب و بد داریم که به اقتضای محیط پیرامونمان، جامعه و خانواده در ما شکل گرفته‌اند. گاهی اوقات به دلیل داشتن عادت‌های خوب و مثبت به خود بالیده‌ایم و گاهی هم برای داشتن عادت‌های بد، حداقل پیش خودمان سرافکنده بوده‌ایم. برای همه ما این اتفاق افتاده است که علیرغم خواست قلبی‌مان نتوانسته‌ایم از انجام یک عادت بد دست برداریم و بعضاً چنان احساس بی‌ارادگی و خمودی تمام وجودمان را دربرگرفته که از خودمان متنفر شده‌ایم.

این احساس عجز و ناتوانی زمانی بیشتر می‌شود که با وجود عذاب وجدان شدید باز هم آن عادت بد را تکرار می‌کنیم. برای مثال می‌دانیم اتلاف وقت پای تلویزیون چقدر ما را از وظایف اصلی‌مان عقب می‌اندازد و باعث تنبلی بیشتر می‌شود اما باز هم قادر نیستیم از جلوی تلویزیون بلند شویم و به کارهای مهم زندگی رسیدگی نماییم. اگر شما هم این احساسات بد را تجربه کرده‌اید و به دنبال یک روش عملی قدرتمند هستید تا بتوانید احساس شکست خورده‌تان را ترمیم کنید و با اراده قوی به زندگی ادامه دهید، این کتاب را به درستی انتخاب کرده‌اید.

این کتاب برگرفته از چندین اثر مورد قبول در حوزه‌ی عادت‌هاست که به شما کمک می‌کند تا تمام عادات بد خود را ترک نمایید. ممکن است فکر کنید هیچگونه راهی نیست که بتوانید عادتی را در خود به وجود آورده و آن را تا ابد نگه دارید. اما با مطالعه این کتاب پی خواهید برد که این اتفاق می‌افتد، فقط باید خودتان بخواهید و اراده داشته باشید.

روش‌های ارائه شده توسط نویسندگان در این کتاب به شما کمک می‌کند تا آن احساس کلافگی و سردرگمی را که زمان انجام عادات بد دارید از بین برود و احساساتی مثبت مانند داشتن اراده‌ای قدرتمند در وجودمان زنده شود. امید است شما با به کارگیری این اصول کاربردی عادات بد خود را کنار بگذارید و به سمت موفقیت حرکت کنید.

کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد برای چه کسانی مناسب است؟

آیا می‌خواهید با ترک عادات بد خود بهتر زندگی کنید؟ تا به حال شده از خود بپرسید که افراد موفق چطور به تمام امور مهم خود رسیدگی می‌کنند؟ خواندن این کتاب به افرادی پیشنهاد می‌شود که قصد دارند عادات مخرب خود را شناسایی کنند و با ارده‌ای قوی آن‌ها را از بین ببرند.

در بخشی از کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد می‌خوانیم:

اکثر انسان‌ها از جمله خود ما عادت داریم به‌ صورت بی‌رویه و بدون نیاز واقعی به خرید لوازم و تجهیزات الکترونیکی اقدام کنیم. برای مثال بدون اینکه نیاز اصلی وجود داشته باشد گوشی هوشمند خود را ارتقاء می‌دهیم یا یک ساعت هوشمند جدید می‌خریم و یا اینکه با گشت‌وگذار در اینترنت راغب می‌شویم که یک اسپیکر بلوتوثی جدید دیگر خریداری کنیم در حالی‌که چندین نمونه از آن را در اختیار داریم. برخی دیگر این زیاده‌ روی در خرید را در لوازم دیگر دارند. به‌ عنوان ‌مثال کسانی هستند که با وجود داشتن کلکسیونی از کفش‌های مختلف، باز هم وقتی پا به مراکز خرید می‌گذارند، ترغیب می‌شوند که یک جفت کفش دیگر خریداری کنند یا با وجود داشتن کلکسیونی از لوازم زینتی و طلاجات باز هم راغب هستند لوازم بیشتری خریداری نمایند. اگر شما هم حس می‌کنید که در دام این خریدهای بی‌دلیل و بدون منطق گرفتار شده‌اید می‌توانید از آن در جهت درست و خلق عادت‌های مثبت استفاده کنید، ترفندی که در این کتاب اتفاقاً به آن تأکید بیشتری داریم.

به عبارتی شما می‌توانید از عطش بی‌پایان خود برای خریدهای مکرر، به‌ عنوان پاداش برای حذف یک عادت منفی استفاده کنید. فرض مثال شما با وجود داشتن ساعت هوشمند بروز، با عرضه ساعت هوشمند جدید رغبت پیدا می‌کنید که مجدداً دست به خرید بزنید و آن را بخرید. شما می‌توانید خرید آن را به ‌عنوان پاداش حذف یک عادت بد در زندگی خود به کار ببرید. با این اقدام شما 3 کار مهم را انجام داده‌اید. اول اینکه انگیزه و نیروی محرک لازم برای حرکت به سمت حذف عادت‌های منفی را در خود ایجاد کرده‌اید. دوم، این بار خرید خود را به تعویق انداخته‌اید و خود این تعویق باعث خواهد شد که عمق نیاز شما به داشتن آن وسیله محک بخورد و اگر بعد از گذشت این مدت‌ زمان (زمان موردنیاز برای حذف یک عادت منفی) که قاعدتاً مدت‌زمان نسبتاً طولانی هم خواهد بود، همچنان حس خرید و مالکیت آن وسیله وجود داشته باشد نسبت به خرید آن اقدام کنید و در غیر این صورت از خرید آن صرف‌ نظر کنید.

 ۴۴ صفحه، ۲۲۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-264-062-0 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول
ساختار شکل‌گیری عادت‌ها
انتخاب پاداش، عامل اصلی در حذف عادات بد
تمایل به خریدهای مکرر به‌ عنوان پاداش
مکانیزم شروع مجدد در صورت عدم پایبندی به تعهدات
سه نکته اساسی
بخش دوم
تمایل به لذت‌های آنی به‌جای دوراندیشی
گرفتار شدن در دره ناامیدی
به خصوصیت‌های مثبت خود افتخار کنید
آزادی عمل بیشتر درگرو گسترش عادت‌های مثبت
عادت‌های سیستم محور، ماندگارتر از عادت‌های هدف محور
رضایتمندی در عادت‌های متکی به سیستم
بهبود پایدار در عادت‌های متکی به سیستم
محیط اطراف بسیار قوی‌تر از انگیزه عمل می‌کند
فراخوانی عواقب عادت‌های بد با صدای بلند
بخش سوم
مثالی از نحوه حذف یک عادت بد در 100 روز

راهنمای دانلود کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد

برای دانلود کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خط بطلان روی عادت‌های بد

نظرات کتاب خط بطلان روی عادت‌های بد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.