دانلود کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی

کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی به بررسی بازتابی از اندیشه‌های میشل دو مونتین، در باب خلوت‌‌گزینی، قدرت تخیل، لذت مطالعه، اهمیت خواب و این که چرا موضوع واحدی باعث شادمان و اندوه‌مان می‌شود، می‌پردازد. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

میشل دو مونتین (Michel De Montaigne)، یکی از سرشناس‌ترین اندیشمندان دوره رنسانس است، وی تاملات ذهنی با حکایات و نظریات شخصی خود را در هم آمیخته و پایه‌گذار مقاله‌نویسی مدرن شده است.

میشل اکم دو مونتین فیلسوف شکاک و اومانیست فرانسوی به سال 1533 م به دنیا آمد. میشل مونتنی به اقتضاء عصر و شرایط تاریخی‌ای که در آن به دنیا آمده و زیسته است چونان آئینه‌ای نشانگر روح شکاک سلبی‌نگر رنسانس تمدن اومانیستی است. برخی مورخان مونتنی را یک اومانیست غیرمعمولی (در مقایسه با نمونه‌ی مثالی متفکر اومانیست قرن شانزدهم) نامیده‌اند، زیرا او بیش از همفکران معاصر خود (و از این نظر تا حدودی شبیه اومانیست‌های یکصد سال قبل از خود در سپیده دم رنسانس) شکاک و نسبی انگار بود.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از کتاب صوتی باب خلوت‌گزینی (On Solitude) می‌شنویم:

همان طور که اهل تتبع می‌گویند، تخیل قوی خالق واقعه است. ‌من خود جزو آن گروهی هستم که به‌ واسطه قدرت تخیل خویش را بسیار قدرتمند می‌پندارند. ‌همگان از قوه تخیل برخوردارند، اما تنها برخی از آن بهره کافی را می‌برند. ‌تخیل تاثیر عمیقی بر من برجای می‌گذارد. اگر این عامل را از مهارتم بگیرند، دیگری چیزی از آن باقی نمی‌ماند. ‌من تقریبا در میان مردمی سالم و بشاش زندگی می‌کنم؛ دیدن مردمی که زجر می‌کشند، در من ایجاد رنج جسمی می‌نماید و اغلب ذهنم از احساس شخص ثالث باز می‌ماند. سرفه مدام شخص دیگری باعث تحریک ریه و گلویم می‌شود.

هنگامی که ناچار به معاینه بیماری می‌شوم، ناخودآگاه بیشتر به موارد مهم توجه می‌نمایم تا نشانه‌هایی که احساس می‌کنم از اهمیت یا ارتباط ضعیف‌تری برخوردار هستند. ‌هنگامی که به یک بیماری می‌اندیشم، بر روی آن تمرکز کرده و با تمام وجود محو آن می‌شوم. به نظرم چیز غریبی نیست که تخیل باعث ایجاد تب یا مرگ در افرادی بشود که اجازه فعالیت آزادانه بدان دهند یا آن را تقویت نمایند.

در عصر و دوره معاصرمان سیمون توماس پزشک شهیری بود. ‌به یاد دارم که یک روز به طور اتفاقی او را در خانه پیرمرد ثروتمندی که مبتلا به مرض سل بود، ملاقات کردم؛ هنگامی که او از راه‌های ‌درمان بیمارش با وی سخن می‌گفت، عنوان کرد که یکی از این راه‌ها ایجاد فرصتی برای من جهت لذت بردن از هم‌صحبتی با بیمار است. زیرا اینگونه بیمار می‌توانست چشمانش را بر سیمای جوانم بدوزد و افکارش را چون جریانی نیرومند به درون شخصیت تازه شکل گرفته‌ام جاری نمایند؛ شاید با در آمیختن احساساتش با گل شباب من شرایطش رو به بهبود برود؛ هر چند فراموش کرد اضافه نمایند که ممکن است شرایط من بدتر شود.

 ۴ ساعت، ۲۵۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
بخش اول
۲۰ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم
۲۶ دقیقه
بخش پنجم
۱۹ دقیقه
بخش ششم
۲۵ دقیقه
بخش هفتم
۲۴ دقیقه
بخش هشتم
۲۴ دقیقه
بخش نهم
۲۸ دقیقه
بخش دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی

برای دانلود کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  در باب خلوت‌‌گزینی

نظرات کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی

sara nazerian
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
فصل اول کتاب را پسندیدم. انتظار نداشتم که با توجه به عنوان کتاب راجع به چیزی جز خلوت گزینی صحبت بشه با این حال به خواندن ادامه دادم تا پایان کتاب. و از دید من از فصل سوم به بعد کتاب افت محسوسی میکنه. در استفاده از مثال‌ها زیاده روی شده. ترجمه قوی نیست. با این حال کار اقای عمرانی خیلی خوبه. به شخصه ترجیح میدادم به جای خواندن کتابی که جسته و گریخته به مطالب متعدد پرداخته با کتابی روبرو باشم که تمرکزش روی موضوع مشخصیه. با توجه به اینکه از حیات نویسنده و نوشتن کتاب چند قرن میگذرد بعضی از مثال‌ها و مطالب موضوعیت ندارد و شکاف واضحی با شرایط حال حاضر دارد. برای مثال فصل مربوط به طول عمر. ضمن اینکه برای بهره گیری بیشتر از کتاب بعد از خرید نسخه‌ی صوتی نسخه‌ی نوشتاری کتاب راهم خریدم اما ضعف ترجمه کماکان در لذت بردن از کتاب و فهم بیشترش اختلال ایجاد میکرد.
Sa Fa
۱۳۹۹/۱/۱۲
این دید رو داشته باشید که دومونتین مقاله نویسهفصل 1 در رابطه با خلوت و بقیه فصلها موضوعات دیگه‌ای مثل تخیل , ترس , خشم و... استبا توجه به حجم کتاب و مدل مقاله نویسی دومونتین نباید توقع ژرف بودن مطلب رو داشته باشید چون تو نوشتن این کتاب هدف ایجاد جرقه ذهنی بوده. در کل کتاب خوبیه
Maryam Eskafi
۱۳۹۹/۲/۲۲
من الان بخش چهارمم. دو بخش اولش انقدر عالی بود که به اشتراک گذاشتمش ولی بخش سوم و چهارمش را زیاد نپسندیدم حال امیدوارم بعد ازاین خوب باشه صدای گوینده هم خوبه شمرده میخونه و با تامل. در کل به نظرم بد نیست‌ی بار گوش بدید
مشاهد همه نظرات (۱۷)