دانلود کتاب دستان مسیح (مجموعه داستان‌های کوتاه)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دستان مسیح (مجموعه داستان‌های کوتاه) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دستان مسیح (مجموعه داستان‌های کوتاه)

کتاب دستان مسیح (مجموعه داستان‌های کوتاه) به قلم سید رسول بهشتی زاده و سید حسین حسینی، متشکل از سیزده داستان کوتاه با مضامین سرکوبی استعدادهای کودکان، تناقض فکر و عمل، کودکان کار، ضمیر ناخوداگاه، کتاب، آلزایمر، و... است.

داستان‌های کتاب دستان مسیح (hands of christ) با فضاسازی قدرتمند، در حال و هوای عجیب و متفاوت با دیگر داستان‌های کوتاه ایرانی به رشته تحریر درآمده‌اند.

در بخشی از کتاب دستان مسیح (مجموعه داستان‌های کوتاه) می‌خوانیم:

اتاق گریم سیرک در هم ریخته، کوچک و تاریک بود. در گوشه‌ای از اتاق صندوق‌های چوبی قدیمی روی هم چیده شده و در طرف دیگر، کمد لباس‌ها قرار داشت. مرد جوانی پشت میز نشسته بود و در کورسوی شمع روی میز به چهره خودش در آینهِ کثیف نگاه می‌کرد. موهایش را شانه زد و دندان‌های سفیدش را بر‌انداز‌کرد؛ ایستاد و به سمت کمد لباس‌ها رفت. درب کمد را باز کرد و به لباس‌های آویزان نگاهی انداخت؛ لباس مأمور پلیس و پزشک را کنار زد تا به یک کت و شلوار ساده رسید. کت و شلوار را به تن کرد. کفش‌های ساده‌ای را از صندوق چوبی بیرون آورد و پوشید. در همین لحظه شمع تمام شد و نور از آن جا گریخت.

مرد از اتاق خارج شد. به پشت پرده اصلی سیرک جایی که از آن‌جا بازیگران به میدان اصلی وارد می‌شدند رسید. پشت پرده ایستاد. صدای خنده‌ها، قهقه‌ها و کف زدن تماشاچی‌ها به گوش رسید. مرد فهمید که نوبت او شده است. لباسش را بر تنش راست کرد و نفس عمیقی کشید. کمی سرش را بالا گرفت و سینه‌اش را جلو داد.

مجری نمایش شروع به صحبت کرد و گفت: خانم‌ها و آقایان نظرتان را به آخرین برنامه امروز جلب می‌کنم؛ یکی از بهترین هنرمندان ما که سال‌های زیادی در این سیرک کار کرده است، نمایش شگفت‌انگیزی را برای شما تدارک دیده، این شما و این هنرمند مشهور ما.

پرده‌ها کنار رفت. سالن در تاریکی غرق شد و مرد پدیدار گشت. او واردِ میدان اصلی سیرک شد. شن‌های روی زمین را زیر پاهایش حس کرد و به میان صحنه رفت. در وسط میدان، یک میز، صندلی و چوب لباسی نمایان شد. مرد به سمت چوب لباسی رفت؛ کتش را بیرون آورد و آویزان کرد.

 ۱۰۸ صفحه، ۶۸۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-356-776-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت نویسنده
مقدمه
دشت تنهایی
انقلاب سایه
فراموشت نمی‌کنم
جعبه واکس
چهره کریه خنده
همه ساکت بودیم
دستان مسیح
مرزها
تنهایی گورکن
شهر خاموش
بارقه امید
موشک کاغذی
داستان داستان‌ها

راهنمای دانلود کتاب دستان مسیح (مجموعه داستان‌های کوتاه)

برای دانلود کتاب دستان مسیح (مجموعه داستان‌های کوتاه) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دستان مسیح (مجموعه داستان‌های کوتاه)

نظرات کتاب دستان مسیح (مجموعه داستان‌های کوتاه)

سید یاسین رضوانی نژاد
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
بسیار عالی با داستان‌های غم انگیز مثل جعبه واکس
Fateme Sh
۱۴۰۰/۱/۱۲
داستان "فراموشت نمیکنم" ِش خیلی تکون دهنده و زیبا بود...
مشاهد همه نظرات (۲)