معرفی و دانلود کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم

عکس جلد کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم

کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم نوشته‌ی آدام گرانت که از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز در سال 2021 به شمار می‌آید، رویکردهای تجدید نظر را بررسی می‌کند و به شما در مورد رها کردن عقاید و تفکرات منسوخ گذشته کمک کرده و می‌آموزد که چگونه می‌توانید با وجود اشتباه کردن در زندگی بهتر عمل کنید.

درباره‌ی کتاب دوباره فکر کن:

هدف آدام گرانت (Adam Grant) در این کتاب، بررسی رویکردهای تجدیدنظر است. او به ‌دنبال متقاعد کننده‌ترین شواهد و تعدادی از ماهرترین تجدید نظر کننده‌های دنیا رفت. تمرکز اولین بخش کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم (Think Again The Power of Knowing What You Do not Know) بر باز کردن ذهن‌ است. همچنین در این بخش متوجه خواهید شد که چرا یک کارآفرین آینده‌نگر در دام گذشته گیر می‌کند، چگونه یک دانشمندِ برنده‌ی جایزه‌ی نوبل از اشتباه کردن لذت می‌برد، چگونه بهترین پیش‌بینی‌کنندگان جهان دیدگاه‌هایشان را به‌روز می‌کنند و چگونه یک فیلم‌ساز برنده‌ی اسکار مبارزات سازنده‌ای دارد.

دومین بخش به بررسی راهکارهای تشویق سایر افراد به تجدید نظر می‌پردازد. رویکرد یک قهرمان مناظره‌ی بین‌المللی برای پیروزی در بحث‌ها و موفقیت یک موزیسین سیاه‌پوست در ترغیب خودبرتر پندارهای سفیدپوست و کنار گذاشتن بیزاری‌شان از سیاه‌ها را می‌بینید. قدرت گونه‌ی خاصی از گوش دادن را خواهید دید که کمک ‌حال یک پزشک برای تغییر ذهنیت والدین نسبت به واکسن شد و به یک قانون‌گذار کمک کرد تا فرمانده‌ی ارتش اوگاندا را متقاعد به حضور در مذاکرات صلح کند.

بخش سوم درباره‌ی رویکرد انسان برای ساخت جوامع متشکل از یادگیرنده‌های مادام‌العمر است. نقش یک آزمایشگاه متخصصِ گفتگوهای دشوار بر زندگی اجتماعی مردم را خواهید دید که چگونه بهترین رویکردهای ارتباطی شما برای مسائل مناقشه‌برانگیز نظیر سقط جنین و تغییرات اقلیمی را برملا می‌کند. نقش معلم‌ها در مدارس را می‌بینید که چگونه می‌توانند با تشبیه فضای کلاس به موزه، ترویج نگاه به پروژه‌ها با دیدگاه یک نجار و بازنویسی کتب درسی قدیمی و معتبر، قدرت تجدید نظر را به دانش‌آموزان بیاموزند. رویکرد خلق فرهنگ یادگیری در محیط کار با اولین زن هیسپانیک در فضا را خواهید دید که چطور کنترل ناسا را در دست گرفت تا مانع شکل‌گیری حوادث متعاقب پس از فاجعه‌ی شاتل فضایی کلمبیا شود. این بخش را با بازتاب اهمیت تجدیدنظر درباره‌ی بهترین طرح‌ها به اتمام خواهم رساند.

کتاب دوباره فکر کن، فراخوانی برای رها کردن دانش و عقاید منسوخ و نیز تثبیت خودانگاره‌ انسان نه بر اساس ثبات رأی بلکه با اتکا بر انعطاف‌پذیری است. گرانت معتقد است که در صورت تسلط بر هنر بازنگری و تجدیدنظر، شرایط بهتری برای موفقیت‌های کاری خواهید داشت و زندگی‌تان راضی‌کننده‌تر خواهد شد. تجدیدنظر می‌تواند کمک‌ حال شما در زمینه‌ی خلق راهکارهای جدید برای مسائل کهنه و اصلاح راهکارهای قدیمی برای مسائل جدید باشد. این کار، مسیری برای یادگیری بیشتر از اطرافیان و زندگی با حسرت‌های کمتر است. یکی از نشانه‌های خرد، آگاهی از موعد رهاسازی تعدادی از ارزشمندترین ابزارها و برخی از محبوب‌ترین بخش‌های هویت خودتان است.

نکوداشت‌های کتاب دوباره فکر کن:

- خوانندگان در بسیاری از استدلال‌های جذاب گرانت نقاط مشترک را پیدا می‌کنند و این کتاب یک مطالعه‌ی قابل تأمل است. (Booklist)

- در دنیای امروز، کتاب دوباره فک کن یک مورد خاص و قدرتمند برای تجدیدنظر در مورد آنچه قبلاً می‌دانیم ارائه می‌دهد... که فقط یک درس مفید نیست و می‌تواند یک امر حیاتی باشد. (Financial Times)

- دوباره فکر کن توصیه‌های هوشمندانه‌ای در مورد فرضیات یاد نگرفتن و باز کردن ذهن خود نسبت به کنجکاوی ارائه می‌دهد. (The Washington Post)

- برای هر کسی که می‌خواهد فرهنگ یادگیری و کشف کردن در خانه، محل کار یا مدرسه را ایجاد کند، گرانت تحقیقات پیچیده‌ای را در مورد اینکه چرا هر یک از ما باید به طور مداوم مفروضات قدیمی را زیر سوال ببرد و از ایده‌ها و دیدگاه‌های جدید استقبال کند، ارائه می‌دهد. (Entrepreneur)

- آخرین کتاب آدام گرانت ما را وادار می‌کند که در عقاید، افکار و هویت‌های خود تجدیدنظر و ارزیابی و کنیم و به این دلیل اصلی برسیم که چرا کاری را که انجام می‌دهیم و باور داریم، برای ما اینقدر مهم است و چرا نسبت به عقاید خود پافشاری می‌کنیم... این کتاب به ما می‌آموزد که دیدگاه‌های دیگران را در نظر بگیریم تا بتوانیم نظرات خود را رشد دهیم. یک بار دیگر، آدام گرانت موفق شد که شیوه تفکر ما را وارونه جلوه دهد، زیرا او ما را وادار به بررسی اوضاع می‌کند. (Forbes)

کتاب دوباره فکر کن مناسب چه کسانی است؟

اگر به دنبال اکتشاف و یادگیری هستید و یا اگر می‌خواهید زندگی خود را از همین حالا دگرگون کنید، خواندن این کتاب را از دست ندهید.

با آدام گرانت بیشتر آشنا شویم:

وی از جوان‌ترین استادان دانشگاه مشهور پنسیلوانیا و جزو 25 فرد مبتکر و تاثیرگذار در زمینه کسب و کار شناخته می‌شود و تاکنون نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش و موفقی چون «ببخش و بگیر»، «نوآوران» و... بوده است. گرانت در کارنامه‌اش جوایز انجمن روانشناسی آمریکا و بنیاد ملی علوم را نیز دارد و به مدت 5 سال استاد برتر دانشکده کسب و کار وارتون شناخته شد. از او به عنوان موثرترین افراد در زمینه کسب و کار یاد می‌شود.

جملات برگزیده کتاب دوباره فکر کن:

- هرقدر باهوش‌تر باشند، سخت‌تر شکست می‌خورند.
- نادانی بیش از دانش موجب اعتمادبه‌نفس خواهد شد.
- خسته کردن یک نفر در مباحثه با متقاعد کردن او فرق دارد.
- وقتی «تعارض» مثل کلیشه باشد، «پیچیدگی» نقش یک خبر مهم را دارد.
- به ‌ندرت کسی پیدا می‌شود که بخواهد چیزی را بشنود که دوست ندارد بشنود.

در بخشی از کتاب دوباره فکر کن می‌خوانیم:

توانایی مجادله‌ی مسالمت‌آمیز و مفید، صرفاً ما را متمدن‌تر نخواهد کرد؛ بلکه عضلات خلاقیت‌مان را هم ورزیده‌تر می‌کند. در یک مطالعه‌ی کلاسیک، علی‌رغم دوست‌داشتنی‌‌تر بودنِ معمارهای خلاق نسبت به همتایان کاربلد، میزان ابتکار آن‌ها کمتر از معمارانی بود که اختلافات خانگی بیشتری را تجربه کرده بودند. اغلب آن‌ها در خانواده‌هایی بزرگ شده بودند که یک محیط «پرتنش اما امن» داشتند. کما اینکه رابرت آلبرتِ روانشناس می‌گوید: «خلاق‌های آینده از خانواده‌هایی می‌آیند که نه محیطی سازگار و هماهنگ بلکه فضایی آکنده از «تردید» دارند». هرچند والدین آن‌ها توهین‌های رکیک یا رفتارهای شنیع نداشتند، اما بدون هیچ‌گونه واهمه‌ای اختلافات‌شان را مطرح می‌کردند. به‌جای توصیه به بچه‌ها که نباید در حضور بزرگ‌ترها حرف بزنند، آن‌ها را تشویق می‌کردند که از خودشان دفاع کنند. بچه‌ها یاد گرفتند که حرف‌هایشان را بزنند، و نظرات دیگران را بپذیرند. دقیقاً همان اتفاقی که برای ویلبر و اورویل رایت افتاد.

وقتی برادران رایت گفتند که با هم فکر می‌کنند، منظور اصلی‌شان این بود که با هم می‌جنگند. مباحثه، کسب‌وکار خانوادگی آن‌ها بود. هرچند پدر آن‌ها اسقف یک کلیسای محلی بود، اما کتاب آتئیست‌ها را هم در کتابخانه‌اش داشت، و از فرزندانش می‌خواست که این کتاب‌ها را بخوانند و درباره‌ی آن‌ها بحث کنند. جرأت مبارزه برای ایده‌ها و انعطاف‌پذیری برای شکست در یک مباحثه را آموختند، آن‌هم بدون اینکه چیزی از اراده‌شان کم شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
بخش اول: تجدیدنظر شخصی
فصل 1: یک واعظ، یک دادستان، یک سیاست‌مدار و یک دانشمند به ذهن‌تان قدم می‌گذارند
فصل 2: منتقد بیرون گود و متقلب
فصل 3: لذت اشتباه کردن
فصل 4: باشگاه مشت‌زنی خوب
بخش دوم: تجدیدنظر بین فردی
فصل 5: رقص با دشمنان
فصل 6: دشمنی بر سر الماس
فصل 7: مروّجان واکسن و بازجویان خوش‌اخلاق
بخش سوم: تجدیدنظر جمعی
فصل 8: گفتگوهای احساسی
فصل 9: بازنویسی کتاب‌های درسی
فصل 10: این با روش همیشگی‌مان فرق دارد
بخش چهارم: نتیجه‌گیری
فصل 11: گریز از کوته‌بینی
مؤخره
اقدامات تاثیرگذار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم
نویسنده
مترجمگروه مترجمان
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۸
زبانفارسی
شابک978-622-6840-58-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم

Miran Da
۱۴۰۰/۴/۱۲
این کتاب در دو فصل اول راهکارهای تاثیر گذاری بر افکار سایرین و همسو کردن آن‌ها با خودتان را ارائه میدهد. درفصل سوم و چهارم به اهمیت تغییر و تجدید نظر در مورد برنامه‌ها و کارهای خودتان میپردازد. مکمل کتاب باهوشتر, سریعترو بهتر است.
سیده نفیسه کشفی
۱۴۰۰/۶/۲۹
به نظرم شاهکاریست که بواسطه جذابیت قلم نویسنده و هنر مترجم، بویژه به خاطر مبتنی بودن آن بر پژوهشهای (عینی) اخیر مولف، بطور چشمگیری" باور به لزوم تغییر" و "انگیزه لازم" را به خواننده منتقل میکند.
یوسف ملک بخش
۱۴۰۰/۲/۲۱
کتاب خوبیه و از خوندش خوشحالم تقریبا به همه دوستانم معرفی کردم. ولی شروع خوب و جذابش تا انتهای کتاب دوام نداره.
با تجدید نظر و بدون توجه به دادستان و واعظ و دیکتاتور و سیاست مدار. 😉
رویا احمدی
۱۴۰۱/۱/۲۰
هیچ چیزی در دنیا ثابت نیست و دائما در حال تغییره و افکار و عقاید هم مستثنی نیست و دائما باید در موردش تحدید نظر بشه
کاربر Abtin
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
کتابی است عالی که هر کس باید بخواندش تا دیدگاهش به زندگی عوض شود من پیشنهاد میکنم حداقل 2 بار بخوانیدش...
ایوب آدینه
۱۴۰۰/۷/۱۵
خواندن این کتاب رو به همه پیشنهاد میکنم
واقعا چشمم رو به چیزهایی که تا حالا نمیدونستم باز کرد و دیدگاهمو تغییر داد
سُها ساعت
۱۴۰۰/۴/۱۰
بسیار تاثیر گذار و عالی بود.
به خصوص اینکه برای مثال‌های این کتاب از اسامی نامبرده شده که واقعی هستند.
حمیده رحمانی
۱۴۰۰/۴/۲۸
این کتاب عالیه و بنظرم همه باید حداقل یک بار این کتاب رو بخونن.
fahi f
۱۴۰۰/۲/۶
کتابی هست که دوست داری خط به خطش رو از بر کنی
amin Zahedi
۱۴۰۰/۱/۲۷
کتاب خوبیه و شدیداً پیشنهاد میشه
فرشاد بهرام پوری
۱۴۰۰/۱۲/۴
به نظر من هرکس باید حداقل یکبار در زندگی این کتاب را بخواند
hasanp gholamrezaei
۱۴۰۰/۸/۷
کتاب خوبی بود ولی باید با دقت مطالعه بشه.
Mah Sumeh
۱۴۰۰/۷/۱۲
خیلی از کلمات کتابی استفاده کرده که درکش واسه همه خواننده‌ها راحت نیست
فرهاد خسرویان
۱۴۰۰/۵/۲۴
دیدگاه بنده را عمیقا تغییر داد، عالی
Ahmad Sheikhzadeh
۱۴۰۰/۳/۲۷
کتابی فوق العاده مخصوصا برای فعالان دانش محور
مشاهده همه نظرات ۳۲

راهنمای مطالعه کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم

برای دریافت کتاب دوباره فکر کن: قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.