دانلود کتاب راب روی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب راب روی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راب روی

سر والتر اسکات در کتاب راب روی، اندکی از تاریخ خونبار اسکاتلند را با قلم توانای خود به تصویر می‌کشد. شخصیت اصلی داستان او نجیب‌زاده جوانی به اسم فرانک است که در نتیجه عدم توافق با پدر یک دنده خود به قلعه‌ای در شمال انگلستان نزد عمویش که او را هرگز ندیده بود، تبعید می‌شود.

حوادث و اتفاقات جالب و در عین حال خطرناکی برای این جوان بی‌تجربه در این قلعه اتفاق می‌افتد. او در آن جا با دختری جوان از اقوام دور خود آشنا شده که با آشنایی و نفوذی که در منطقه دارد به حمایت از این جوان بر می‌خیزد.

بی‌خبر از توطئه‌های سیاسی و نقشه‌های شیطانی برای سرنگون کردن حکومت وقت انگلستان، فرانک خود را در تارهای عنکبوتی جاسوسی، فریب و دروغ گرفتار می‌بیند. مشکلاتی زیاد برای او ایجاد می‌شود که هر یک از آن‌ها می‌تواند به بهای جان او تمام شود.

در یک مرحله بحرانی تصمیم به رفتن به شمال و کوه پایه‌های اسکاتلند کرده، بدون اینکه به خوبی آگاه باشد که خود را با چه خطری مواجه کرده است. والتر اسکات با هنرمندی بی‌نظیری این حوادث تاریخی را در قالب داستانی دلکش به خواننده ارائه می‌دهد.

از روی داستان راب روی (Rob Roy) فیلمی به کارگردانی مایکل کاتن - جونز ساخته شد و موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جایزه فیلم یفتا نیز شده است.

سر والتر اسکات را بیشتر بشناسیم:

سر والتر اسکات (Sir Walter Scott) رمان نویس، شاعر، تاریخ‌دان و زندگی‌نامه‌نویس در سال 1771 در شهر ادینبورو پایتخت اسکاتلند متولد شد. او در کودکی به بیماری فلج اطفال دچار شد و تا آخر عمر از این بیماری رنج کشید. سر والتر اسکات کتاب‌های زیادی را به نگارش درآورده است. از جمله‌ آثار او کتاب‌ کلاسیک پیرمرگ می‌باشد.

در بخشی از کتاب راب روی می‌خوانیم:

مرد خوب من از چه رو اینقدر لاغر و ضعیف هستی؟

چرا اینطور مشوش بنظر می‌رسی؟

چرا سر خود را چنین محزون خم کرده‌ای

در قلعه بالوری؟

یک آهنگ قدیمی اسکاتلندی

روز بعد، یکشنبه بود. روزی که به سهولت نمیشد که از چنگ ساکنان قلعه اوزبالدیستون فرار کرد. مشکل می‌شد تصور کرد که در این روز از جانب چه کسی بدبختی و کسالت روی سر من هبوط خواهد کرد. البته دو نفر از این قاعده مستثنی بودند. دوشیزه ورنون و راشلی. مذاکره در باره وقایع خجالت آور روز پیش سر هیلدبراند را مشغول کرد. او به من تبریک گفت که موفق شده‌ام خود را از در بند شدن در زندان‌های مورپت یا هگزام نجات بدهم. او طوری صحبت می‌کرد که توگوئی من خود را از فاجعه‌ای که در موقع تمیز کردن تفنگ شکاری پنج تیر پران ممکن است برای شخص ناشی پیش بیاید نجات داده‌ام.

سر هیلدبراند گفت:

" پسر جان... این بار از خطر جستی ولی این کار را دو مرتبه تکرار نکن. جاده ها متعلق به پادشاه است و استفاده از آن برای همه افراد قطع نظر از مذهب و گرایش سیاسی مجانی است. "

 ۲۷۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب راب روی

برای دانلود کتاب راب روی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راب روی
پژمان سرلک
۱۳۹۹/۳/۸
بی شک کتاب بزرگتربن حلقهء گمشدهء فرهنگ این مملکته..
فوق العاده ست
اراس کریمی
۱۳۹۹/۷/۲۵
عالی بود کتاب خوب وجذابی بود👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻❤❤
رها آذری
۱۳۹۹/۵/۲۶
کتاب خوبی بود. از خوندنش لذت بردم به طوری که یک روزه تمامش کردم.
از زحمات مترجم بسیار سپاس گزارم، بخصوص که نتیجه تلاش‌ها شون رو رایگان در اختیار ما میگذارند.
چند وقت پیش کتاب پروفسور اثر شارلوت بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۸)