دانلود کتاب راهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی

کتاب راهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی نوشته‌ی مرتضی تفاح، سید حسین حسینی و احسان تواضع به شما کمک می‌کند تا با طراحی و انتخاب یک شیوه زندگی مناسب برای خود، شامل انجام فعالیت‌های بدنی منظم و تغذیه مناسب، به سلامتی و تندرستی دست یابید.

شتاب فزاینده جهان فراصنعتی و گسترش بیش از پیش زندگی کامپیوتری و رباتیک که عملکردهای انسان را بدون نیاز به تحرک کافی ممکن ساخته است، چالش‌های نوینی را فراروی آدمی نهاده که شاید بیش از همه سلامت جسمانی و روانی او را به خطر می‌اندازد. کاهش فعالیت‌های بدنی، گسترش استفاده از رژیم‌ها و مواد غذایی نامناسب، افزایش استرس‌ها و آلودگی‌های محیطی و سرانجام روند بهره‌گیری از روش‌های تشخیصی بیماری‌ها و تجویز داروهای توأم با عوارض جانبی اجتناب ناپذیر، به همراه ده‌ها عامل دیگر، تندرستی آدمی را نشانه رفته‌اند و پژوهشگران را به تکاپوی جستن راه حل‌های موثرتر و مفیدتر واداشته‌اند.

فصل مشترک همه دانشمندان عرصه سلامت، توصیه آدمی به «فعالیت بدنی» است. انجام منظم فعالیت‌های بدنی در قالب ورزش‌های گوناگون یا به صورت تمرینات جسمانی منفرد که علاوه بر پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها می‌تواند به عنوان داروی درمان آن‌ها تجویز شود، اکنون نقش ورزش و علوم ورزشی را در جامعه برجسته‌تر می‌کند. امروزه بیماری‌ها و ناراحتی‌های متفاوتی از قبیل سکته، دیابت، پوکی استخوان، چاقی، افسردگی، استرس و اضطراب وجود دارد که سلامتی و تندرستی افراد جامعه را به مخاطره می‌اندازد. بسیاری از این بیماری‌ها و ناراحتی‌ها با انتخاب یک شیوه زندگی سالم و مناسب قابل پیشگیری بوده و در نتیجه می‌توان سلامتی، تندرستی و شادابی را برای خویش و دیگران به ارمغان آورد.

در کتاب راهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی (Comprehensive guidance To Physical activity, fitness and wellness) شما با رابطه آمادگی جسمانی، سلامتی، تندرستی و منافع حاصل از آمادگی جسمانی آشنا خواهید شد و با انجام آزمایش‌های پایانی هر فصل از کتاب می‌توانید شیوه زندگی خویش را ارزیابی کرده و سطح آمادگی جسمانی، سلامتی و تندرستی خویش را تخمین بزنید.

کتاب راهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر برای بالا بردن سطح علمی و دانش ورزشکاران و مربیان بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب آراهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی می‌خوانیم:

فعالیت بدنی روزانه دارای سه جزء اصلی است. این سه جزء عبارتند از: گرم کردن بدن، وهله اصلی تمرین و سرد کردن بدن. جزء اصلی یک فعالیت بدنی روزانه، وهله اصلی تمرین است. با این وجود همه کارشناسان توافق دارند که وهله اصلی تمرین باید بعد از گرم کردن بدن شروع شود و با سرد کردن بدن دنبال شود. گرم کردن، بدن را برای انجام فعالیت بدنی آماده می‌کند و سرد کردن، ‌بدن را به حالت استراحت برمی‌گرداند و بازگشت به حالت اولیه را تسریع می‌کند.

 ۳۸۲ صفحه، ۱۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7608-36-4 

چاپ ۱۳۹۵: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه‌ای بر فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی، سلامتی و تندرستی
فصل دوم: آمادگی برای شرکت در فعالیت‌های بدنی
فصل سوم: چه مقدار فعالیت بدنی کافی است؟
فصل چهارم: آمادگی قلبی عروقی
فصل پنجم: انعطاف پذیری
فصل ششم: آمادگی عضلانی (قدرت و استقامت عضلانی)
فصل هفتم: تمرینات بدنی سالم و بی خطر
فصل هشتم: قامت و مراقبت از پشت و گردن
فصل نهم: ترکیب بدن
فصل دهم : تغذیه
فصل یازدهم: مدیریت رژیم غذایی و فعالیت بدنی برای حفظ چربی بدن در سطح مطلوب
فصل دوازدهم: منافع عملکردی حاصل از انجام فعالیت‌های بدنی
فصل سیزدهم: سلامت روانی
فصل چهاردهم: سالمندی سالم
فصل پانزدهم: فعالیت بدنی و کودکان
فصل شانزدهم: فعالیت بدنی و بارداری
فصل هفدهم: طراحی برنامه شخصی برای فعالیت بدنی

راهنمای دانلود کتاب راهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی

برای دانلود کتاب راهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای جامع فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی و تندرستی