دانلود کتاب راهنمای مربیگری: راهنمای عملی برای فرایند، اصول و مهارت‌های مربیگری فردی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای مربیگری: راهنمای عملی برای فرایند، اصول و مهارت‌های مربیگری فردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای مربیگری: راهنمای عملی برای فرایند، اصول و مهارت‌های مربیگری فردی

کتاب راهنمای مربیگری: راهنمای عملی برای فرایند، اصول و مهارت‌های مربیگری فردی نوشته‌ی جولی استار، از ترفندها و اصولی برای مربیگری سخن می‌گوید که تاکنون نشنیده و نخوانده‌اید، همچنین به شما کمک می‌کند با استفاده از این راهکارها و نکات از روش و شیوه خاص خود برای دستیابی به اهدافتان استفاده کنید.

کتاب پرفروش راهنمای مربیگری (The coaching manual) به شرح اصول و رویکردهای مربیگری می‌پردازد و چگونگی کاربرد آن‌ها را در موقعیت‌های گوناگون مربیگری همانند مربیگری تجاری در محل کار یا شرایط کلی‌تری مثل مربیگری در زندگی شخصی به نمایش می‌گذارد.

اگر در زمینه مربیگری تازه شروع به کار کرده‌اید، این کتاب راهنما به طور کاملاً عملی و بیشتر در شرایط روزانه، به یادگیری و تمرین شما کمک می‌کند و برای افرادی که مربی هستند، نکته‌های جدید و ایده‌های جذابی را ارائه می‌دهد و همچنین برای مدیران پرمشغله نیز روش‌هایی را جهت استفاده در گروه‌شان پیشنهاد می‌کند.

بهتر است بدانید برای بهره‌مندی از ایده‌ها و نکته‌های این کتاب، نیازی نیست مربی باشید. اگر در شرایطی هستید که از طریق آموزش به سایرین کمک می‌کنید که تغییر و تحولی در خود ایجاد کنند، مطمئناً این کتاب برایتان مفید خواهد بود.

جولی استار (Julie Starr) در این کتاب شیوه مشارکتی مربیگری را پیشنهاد می‌کند. منظور از شیوه مشارکتی این است که مربی و مراجع به کمک و همراهی همدیگر تغییرات را شکل بدهند. شما در جایگاه مربی، از مهارت‌های ویژه خود درباره وضعیت، هدف و نیاز مراجع استفاده می‌کنید. برای اینکه اشتیاق و توانمندی او را افزایش دهید، بهتر است از رفتار و گفتار امری کمتر استفاده کنید و از تغییرات به وجود آمده حمایت کنید.

در این کتاب به ایده‌ها و باورهای اصولی مربیگری اشاره شده و دیدگاهی جدید درباره مهارت‌هایی که به تقویت نیاز دارند مطرح شده، همچنین جهت افزایش خودآگاهی شما، مثال‌های ساده‌ای از رفتار و گفتار مثبت مربیگری عنوان شده است.

جولی استار در کتاب حاضر ساختار طبیعی یک گفتگوی مربیگری را ارائه داده تا در انجام صفر تا صد گفتگوهای موفقیت‌آمیز به شما کمک کند. همچنین نکته‌هایی کاربردی را در حوزه موانع و چالش‌های غیرمنتظره بیان کرده که شاید مانع مربیگری در سطح عالی شوند. او همچنین جهت طراحی یک برنامه مربیگری چند جلسه‌ای هم مراحل عادی و قدم به قدم تمرین مربیگری را آورده است. زمانی که شروع به کار کردید، بخش جعبه ابزار، اعتماد به نفستان را برای آغاز کار تقویت خواهد کرد.

هنگام مطالعه کتاب راهنمای مربیگری با نکته‌های ظریفی روبه‌رو می‌شوید که به یادگیری و تمرین شما کمک می‌کنند. با استفاده از آن‌ها باعث می‌شوید که خودآگاهی و توانایی‌تان در کمک به دیگران افزایش پیدا کند. این نکات عبارتند از: سؤالات ارزیابی که با کمک آن‌ها قادر خواهید بود ایده‌ها را بررسی و سپس آن‌ها را با شرایط خود تطبیق دهید، چک‌لیست‌ها چکیده‌ای سریع از نکته‌های مهم هستند که یادگیری‌تان را تضمین می‌کنند و برای یادآوری مطالب در آینده به کمک شما می‌آیند. راوی که اغلب مثال‌های خیالی برای به تصویر کشیدن ایده‌ها یا اصول هستند. تمرین‌ها، نکات و راهنمایی‌ها و در نهایت جعبه ابزار مربی که به شما کمک می‌کند تا مهارت‌هایتان را در حوزه مربیگری پرورش دهید.

با جولی استار بیشتر آشنا شویم:

جولی استار متخصص و رهبر فکری در حوزه مربیگری است. او با انتشار کتاب پرفروش «راهنمای مربیگری» در سال 2002، توانست به کمک اصول آسان و قدرتمند و دیدگاه‌های کاربردی‌اش رشته مربیگری را به تکامل برساند.

استار بیش از 20 سال و هزاران ساعت در زمینه مربیگری تجربه کسب کرده است و از این رو از مدیرعاملان و مدیران اجرایی سازمان‌های بزرگ دنیا در حوزه آموزش مربیگری پشتیبانی می‌کند. شیوه او چالش‌برانگیز و دلسوزانه است و مهارت رهبری را در شما بهبود می‌بخشد.

از دیگر آثار جولی می‌توان به «مربیگری درخشان» و «دستورالعمل منتورینگ» نام برد که رهبران و مدیران سازمان‌ها را راهنمایی می‌کند تا از راه توسعه و بهبود عملکرد کارکنان‌شان، عملکرد کسب‌وکار خود را نیز توسعه دهند.

آثار استار تاکنون به زبان‌های مختلفی ترجمه شده، این کتاب‌ها برای برنامه‌های آموزش مربیگری در سرتاسر دنیا سودمند هستند. او در دانشگاه‌ها و کنفرانس‌های صنعتی بسیاری سخنرانی‌های فراوانی جهت کمک به درک و مشارکت بیشتر مردم ارائه می‌دهد.

جولی استار مشاور ارشد شرکت «مشاوره استار» است، شرکتی که در زمینه آموزش‌های مربیگری در سازمان‌ها فعالیت می‌کند. او همچنین برای نوجوانان و جوانان چندین رمان نگاشته است.

جملات برگزیده کتاب راهنمای مربیگری:

- دانش سخن می‌گوید، ولی حکمت گوش می‌دهد.
- فلسفه زندگی شما بیش از هر چیز دیگری شما را شکل می‌دهد.
- هر چه ساکت‌تر باشید، چیزهای بیشتری می‌شنوید.
- تصمیم‌ به اینکه چه کاری را انجام ندهیم، به اندازه تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کاری را انجام دهیم، اهمیت دارد.
- بهترین سفرهای زندگی آن‌هایی‌ هستند که به سؤالاتی پاسخ می‌دهند که هیچ‌گاه به ذهنتان خطور نکرده است.
- سفر واقعی سفر به درون است.
- نگاهتان به چیزها را تغییر دهید تا چیزهایی که نگاهشان می‌کنید تغییر کنند.
- رویاهایتان محقق نمی‌شود مگر آنکه انجامشان دهید.
- در زمان حال زندگی کنید.
- به گونه‌ای از لحظه حال استقبال کنید که گویی آن را دعوت کرده بودید.

در بخشی از کتاب راهنمای مربیگری می‌خوانیم:

یکی از نکات ناخوشایند این است که ممکن است علاقه زیادی به مراجع نداشته باشید! یادتان باشد که ما انسان‌ها ذاتاً میل طبیعی به قضاوت دیگران داریم. همواره ظاهر، تفکر یا رفتار دیگران را با خودمان مقایسه می‌کنیم. ممکن است به خاطر ظاهر، نگرش، کلمات مورد استفاده، تن صدا و موارد دیگر، سایرین را تأیید یا رد کنیم. تفکرات و باورهای‌مان پیله‌ای را شکل می‌دهند که از درون آن سایرین را ارزیابی می‌کنیم. بنابراین محبتمان به دیگران را قربانی موضع «حق با من است» یا احساس «من بهتر از سایرین می‌دانم» می‌کنیم.

مربیان نباید نحوه رفتار و زندگی مراجع را قضاوت یا رد کنند. مربی تنها باید ارتباط رفتار و نتایجی را که مراجع با آن‌ها روبرو می‌شود پیدا کند. به‌طور مثال، مراجع شما ممکن است از زیردستانش گله کند و بگوید که چقدر ناتوان هستند و چندین بار مجبور به «اخراج افراد به دردنخور» شده است. ظاهراً بیشترین آزردگی‌اش از افرادی است که بدون اعتمادبه‌نفس هستند و بدون مشورتش، تصمیم یا اقدامی را انجام نمی‌دهند. می‌گوید که خواهان تیم کارامدی است، اما «مواد خام لازم (کارمندان شایسته)» را ندارد. می‌گوید که «در جلسات گروهی، همواره سخنرانی می‌کنم و حتی با متخلفان اصلی مستقیماً برخورد می‌کنم، اما به نظر می‌رسد که کارمندانم چیزی را یاد نمی‌گیرند». او به چندین درگیری با زیردستانش اشاره کرده و می‌گوید که وقت کمی برای آن‌ها دارد.

 ۳۸۴ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8738-73-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۵۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسنده
فصل 1: مقدمه
فصل 2: مربیگری مشارکتی
فصل 3: اصول و باورهای مربیگری
فصل 4: مهارت‌های بنیادی مربیگری
فصل 5: موانع مربیگری
فصل 6: گفتگو‌های مربیگری: مسیر مربیگری
فصل 7: مراحل مربیگری: ساختار و فرآیند
فصل 8: بلوغ هیجانی و مربیگری
فصل 9: مربی شوید
فصل 10: یادگیری‌تان را تثبیت کنید
ضمیمه: جعبه‌ابزار

راهنمای دانلود کتاب راهنمای مربیگری: راهنمای عملی برای فرایند، اصول و مهارت‌های مربیگری فردی

برای دانلود کتاب راهنمای مربیگری: راهنمای عملی برای فرایند، اصول و مهارت‌های مربیگری فردی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای مربیگری: راهنمای عملی برای فرایند، اصول و مهارت‌های مربیگری فردی

نظرات کتاب راهنمای مربیگری: راهنمای عملی برای فرایند، اصول و مهارت‌های مربیگری فردی

مرضیه (نازنین) سخاوتی
۱۴۰۰/۱/۱۸
این کتاب برای کوچها راهنمایی‌های فوق العاده‌ای داره. اگر کوچ تازه کار هستید یا اگر دوست دارید کوچینگ خودتون رو ارتقا بدید این کتاب رو حتما بخونید.
محمد مهدی منافی
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
اکثر ایده‌های این کتاب کاملا کاربردی و قابل فهم است
مجید میری
۱۴۰۰/۱/۱۲
کتابی ساده در عین حال کاربردی
مشاهد همه نظرات (۷)