دانلود کتاب راه آسان ترک سیگار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راه آسان ترک سیگار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راه آسان ترک سیگار

کتاب راه آسان ترک سیگار اثر آلن کار پرفروش‌ترین کتاب ترک سیگار در دنیاست و این ترجمه، پرفروش‌ترین ترجمه این کتاب در ایران است.

آلن کار، نویسنده این کتاب ادعا می‌کند که هر کس این کتاب را بخواند و به دستورات آن عمل کند به راحتی خواهد توانست سیگار را ترک کند. من (یعقوب رضوی) تا وقتی که این کتاب را تمام نکرده بودم ادعای وی را قبول نمی‌کردم، ولی بعد از تمام کردن کتاب فهمیدم که حرف او درست بوده است. این روش را روی چند نفر از دوستان خودم امتحان کردم و با استفاده از این روش آنها توانستند سیگار را ترک کنند. تا امروز میلیون‌ها نفر در سراسر جهان توانسته اند با استفاده از این کتاب سیگار را ترک کنند پس دلیلی ندارد که شما نتوانید این کار را بکنید.

تنها کاری که شما باید انجام بدهید این است که این کتاب را خوب بخوانید و به دستورات آن عمل کنید. زمانی که به فصل "آخرین سیگار" رسیدید تنها چیزی که برای ترک سیگار نیاز خواهید داشت یک تصمیم قاطع است و با این تصمیم شما به راحتی خواهید توانست سیگار را ترک کنید و تا آخر عمر هرگز دوباره دچار این دام نشوید.

 ۲۰۵ صفحه، ۸۵۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-96411-7-5 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه مترجم
معرفی نویسنده
پیش‌گفتار
اخطار
می‌خواهم همه سیگاریهای دنیا را درمان کنم
شدیدترین اعتیاد به نیکوتین که دیده بودم
روش راه آسان
چرا ترک سیگار مشکل است؟
تله گمراه کننده شیطانی
چرا ما به سیگار کشیدن ادامه می‌دهیم؟
اعتیاد به نیکوتین
شستشوی مغزی و ضمیر ناخودآگاه
خلاصی از ناراحتی و اضطراب ناشی از متوقف کردن سیگار
استرس
ملالت و خستگی
تمرکز
آرامش
سیگارهای پی در پی
با ترک سیگار چه چیزی را از دست خواهم داد؟
بردگی تحمیل شده
هر هفته کلی پس‌انداز خواهم کرد
سلامتی
انرژی
سیگار باعث آرامش و افزایش اعتماد به نفس من می‌شود!
منافع سیگار !
رابطه سیگار و بیماریها و فواید ترک سیگار
استفاده از روش نیروی اراده برای متوقف کردن سیگار
از روش کاهش تدریجی سیگار برای ترک برحذر باشید
فقط یک سیگار !
سیگاریهای غیر حرفه ای، نوجوانان و غیر سیگاریها
سیگار کشیدن مخفیانه
آیا سیگار کشیدن یک عادت اجتماعی است؟
برنامه ریزی زمانی
آیا دلم برای سیگار تنگ خواهد شد؟
پرهیز از مشوقهای نادرست
راه آسان برای متوقف کردن سیگار
دوره ترک و بازگیری نیکوتین
فقط یک پک
آیا ترک سیگار برای من سخت خواهد بود؟
دلایل اصلی شکست در این کار
استفاده از مواد جایگزین حاوی نیکوتین
آیا باید از موقعیت‌های وسوسه‌انگیز دوری کنم؟
لحظه مکاشفه و آشکارسازی
آخرین سیگار
آخرین اخطار
12 سال تجربه
کمک به سیگاری برای رهایی از کشتی در حال غرق
توصیه هایی به افراد غیرسیگاری
عوارض سیگار کشیدن در زنان
آمارهای مربوط به سیگار
کمک کنید این رسوائی تمام شود
هشدار پایانی

راهنمای دانلود کتاب راه آسان ترک سیگار

برای دانلود کتاب راه آسان ترک سیگار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راه آسان ترک سیگار

نظرات کتاب راه آسان ترک سیگار

Reza Izadikarizno
۱۳۹۸/۱/۳۱
ما در واقع به طور مستمر و منظم ریه‌های خود را از مواد سرطانی پر می‌کنیم و تدریجا رگهای خونی خود را پر از سم می‌کنیم و بدن ما هر روز سست‌تر از دیروز می‌شود. ما در زندگی خودمان را محکوم کرده‌ایم که سراسر زندگی‌مان پر از آلودگی باشد، نفس کشیدنمان مشکل باشد، دندانهایمان لکه‌دار شود، لباسهایمان سوختگی و داشته باشد بوی پلید سیگار همواره همراه ما باشد.
نیکوتین یکی از موادی است که در سیگار وجود دارد. در سیگار بیش از 4000 ماده مختلف وجود دارد که تحقیقات مختلف 43 ماده از این مواد را که منجر به سرطانهای مختلف می‌شوند شناسایی کرده‌اند. جالب است بدانید به ازای هر یک نفری که به خاطر سرطان ریه می‌میرد، حداقل 5 نفر دیگر هم هستند که به خاطر سایر بیماریهای ناشی از سیگار جان خود را از دست می‌دهند
بنزن (benzene): هیدروکربن بی‌رنگی که از نفت خام به دست می‌آید و به عنوان حلال شیمیایی کاربرد دارد و مصرف اصلی آن در صنعت تولیدات شیمیایی است. این یکی از مواد سرطان زای شناخته شده سیگار است که باعث سرطان خون می‌شود.
فرمالدهید (formaldehyde): مایعی بی‌رنگ که بسیار سمی است و در گذشته برای مومیایی کردن اجساد مورد استفاده بوده است، که باعث ایجاد سرطان می‌شود و علاوه بر آن باعث مشکلات تنفسی و پوستی و همچنین مشکلات معده‌ای و روده‌ای می‌شود.
محلول یا بخار آمونیاک (ammonia): ماده‌ای است که به عنوان تمیز کننده دستشویی کاربرد دارد و در خشکشویی‌ها هم به عنوان مایع تمیز کننده به کار می‌رود.
آستون (acetonee): مایع خوشبو و معطری که خیلی زود بخار می‌شود و به عنوان حلال به کار می‌رود و همچنین به عنوان تمیز کننده لاک ناخن نیز کاربرد دارد.
قیر (tar): این ماده در دود سیگار وجود دارد وقتی که شما دود را به ریه هایتان می‌فرستید این دود روی ریه‌های شما رسوب می‌کند و 70 درصد این ماده روی ریه شما باقی می‌ماند. هر فرد سیگاری که روزانه 20 عدد سیگار می‌کشد پس از گذشت یک سال به میزان 210 گرم از این ماده قیر مانند را به داخل ریه‌های خود می‌فرستد که این ماده در ریه‌ها رسوب می‌کند و همین ماده است که منجر به سرطان ریه می‌شود.
مونواکسید کربن: گاز سمی و بدون مزه‌ای است که در مقادیر زیاد باعث مرگ فوری می‌شود. این گاز بخش اصلی دود سیگار است و همان دودی است که از اگزوز ماشینها خارج می‌شود.
آرسنیک یا اکسید آرسنیک (AS203): همان ماده‌ای است که به مرگ موش هم معروف است.
علاوه بر این مواد که در بالا گفتم می‌توانیم از سیانید هیدروژن هم نام ببریم که در اتاقهای اعدام با گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اینها فقط چند تا از آن موادی است که ما با سیگار کشیدن آن‌ها را به داخل بدن خودمان می‌فرستیم پس انصافا نباید از بدنمان انتظار سلامتی زیادی داشته باشیم. با هر بار سیگاری که می‌کشیم ترکیبی از نیکوتین و مونواکسید کربن را وارد بدنمان می‌کنیم که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شود و باعثسکته یا حمله قلبی می‌شود و چون باعث می‌شود که اکسیژن کمی به دستها و پاها برسد ما را دچار مشکل جدی خواهد کرد. شاید دانستن این مطلب هم برایتان جالب باشد که برخی از افراد سیگاری پس از مدتی انگشتان دست و یا پای خود را از دست می‌دهند و حتی ممکن است کل دست یا پای خود را نیز به خاطر کمبود اکسیژن از دست بدهند.
در مورد نیکوتین باید بگویم که علاوه بر اینکه در سیگار وجود دارد یک سم بسیار قوی است که در کشاورزی به عنوان حشره کش کاربرد دارد. هر پک که به سیگار زده می‌شود دود وارد ریه‌ها می‌شود و از طریق ششها به مغز فرستاده می‌شود. مقداری نیکوتین بسیار سریعتر از هروئینی که معتاد به رگ خود تزریق می‌کند، عمل می‌کند. نیکوتین یک ماده‌ای است که خیلی سریع عمل می‌کند و در کمترین زمان پس از تمام شدن سیگار نیکوتین شروع به خارج شدن از بدن می‌کند و سیگاری احساس می‌کند که نیاز به یک سیگار دیگر دارد.
در ترک نیکوتین علائم شدید جسمانی وجود ندارد، فقط احساس می‌کنید که چیزی را از دست داده‌اید و اکثر سیگاریها احساس می‌کنند که نیاز دارند با دستشان کاری را انجام دهند. کاری را که با سیگار انجام می‌دادند عصبی می‌شوند، احساس ناایمنی می‌کنند احساس می‌کنند اعتماد به نفسشان کم شده است و دچار استرس و اضطراب می‌شوند و حالتشان شبیه به گرسنه‌ای است که دنبال سم می‌گردد، سمی به نام نیکوتین.
به طور کلی طبق تحقیقات دانشمندان در مورد قطع ناگهانی سیگار به این نتیجه رسیده‌اند که مجموعه علایمی پس از ترک ظاهر می‌شود و این علائم را نشانگان ترک نیکوتین می‌گویند. البته این علائم در همه سیگاریها ظاهر نمی‌شوند و ممکن است در برخی از آن‌ها این علائم اصلا دیده نشوند و یا در برخی بیشتر دیده شوند.   این علائم به فاصله 90 تا 120 دقیقه پس از تمام شدن آخرین سیگار در فرد شروع می‌شود و ظرف 24 ساعت به اوج می‌رسد.
در برخی از افراد این سندرم ممکن است حتی سه هفته طول بکشد. علامت عمده آن میل و هوس شدیدی برای کشیدن سیگار است که همراه با حالت تنش و تحریک پذیری است. شخص معمولا احساس خشم و ناکامی می‌کند. بی‌قرار و مضطرب است و شاید در تمرکز و خواب دچار مشکل شود. همچنین ضربان قلب و عملکرد حرکتی کاهش پیدا می‌کند که پس از طی یک دوره کوتاه همه این علائم از بین می‌روند.
مهمترین مساله در این دوره این است که فرد سیگار نکشد و این یکی دو روز را به کارهای دیگری مشغول شود و سر خودش را گرم کند. چون پس از این چند روز دیگر این میل و هوس به سراغ او نخواهد آمد
محبوب توحید
۱۳۹۸/۵/۱۹
با سلام مدتها به دنبال یه روش برای ترک سیگار می‌گشتم بارها تلاش کرده بودم و ترک کرده بودم اما زیاد دوام نمی‌آوردم تا اینکه حدود ٤ سال پیش با این کتاب آشنا شدم و بعد از دوروز که این کتابو تموم کردم آخرین سیگارمم خاموش کردم و رَها شدم
اما دو ماه پیش نکات کتابو نادیده گرفتم و دوباره دور تزلزل شروع شد
امروز بعد از دوماه مجددا این کتابو خوندم..... و الان آخرین سیگار رو هم خاموشش کردم و دیگه تموم شد خدایا شکرت که خلاص شدم و از دامی که خودم دانسته، توش افتادم رهایی پیدا کردم
این کتاب فوق العاده است تا الان چند تا از دوستان و آشنا هامو تو این ٤ سال با این کتاب آشنا کردم و اونا هم تونستن از این زندان فرار کنن
babak ehtemami
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
بعد از ۱۷ سال و روزی دو پاکت سیگار یعنی ۴۰ نخ یک ماه و نیم تست که ترک گردم و دلیل تصلی و اعجاز کتاب را در مسلح کردن فرد سیگاری به آگاهی از ماهیت سیگار و سیگاری بودن و... و من با آگاهی کامل و فقط یاداوری مطالب در لحظات لازم ترک کردم، یک نسخه الکترونیکی دارم و یک نسخه کاغذی برای خط کشی نکات مهم و دو نسخه هم تا به حال به عزیزانم هدیه دادم و منتطر هستم در زمان ترک سه ماهگی و اثبات برای دیگران ۴ نسخه هم به دیگر آشنایان هدیه کنم. موفق باشید و باور کنید که آگاهانه میتوانید برای همیشه ترک کنید.
مشاهد همه نظرات (۹۶)