دانلود کتاب رمز گمشده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رمز گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رمز گمشده

کتاب رمز گمشده‬‏‫، در واقع قسمت سوم از مجموعه سه‌گانه‌ای است که در پی فرشتگان و شیاطین و رمز داوینچی توسط دن براون نگاشته شده است.

شخصیت محوری داستان نماد گشده (The lost symbol a novel) رابرت لنگدان نماد‌شناس دانشگاه هاروارد است که پیش از این در کتاب‌های فرشتگان و شیاطین و رمز داوینچی نیز حضور داشته است. کل داستان در یک بازه زمانی دوازده ساعته در واشنگتن دی سی اتفاق می‌افتد و محوریت داستان حول موضوع فراماسونری قرار دارد.

رابرت لانگدون ظاهراً به دعوت یکی از دوستان فراماسون خود به نام پیتر سولومون به قصد انجام یک سخنرانی در ساختان کنگره ایالات متحده وارد واشنگتن دی سی می‌شود. سولومون همچنین از وی درخواست کرده است که بسته کوچکی را که سال‌ها پیش به او امانت داده بود، با خود به همراه بیاورد. پس از ورود به ساختان کنگره رابرت لانگدون با دست راست قطع شده پیتر سولومون مواجه می‌شود که در وسط سالن به سمت مشخصی اشاره می‌کند. دست سالامون با خالکوبی‌های ویژه‌ای تزئین شده است که نمادی موسوم به دست رازها را تشکیل می‌دهد. با توجه به شواهد رابرت لانگدون در می‌یابد که پیتر سولومون ربوده شده و رباینده بدینوسیله از وی می‌خواهد که برای او، هرم مخفی فراماسون‌ها را که گفته می‌شود در جایی در شهر واشنگتن دی سی پنهان شده است و همچنین کلمه گشده که گفته می‌شود کلید دستیابی به قدرت و دانش مخفی گذشتگان است پیدا کند....

کتاب رمز گمشده سریع‌ترین فروش را میان کتب بزرگسالان در تارخ داشت.

دن براون (Dan Brown) زاده سال 1964 میلادی، نویسنده رمان‌‌هایی چون «رمز داوینچی»، «فرشتگان و شیاطین» و «دوزخ» است. می‌توان براون را استاد ترکیب‌کردن نمادها، مذهب و روایت‌های پیچیده دانست.

در بخشی از کتاب رمز گمشده‬‏‫ می‌خوانیم:

در حین بالا آمدن و عبور از میان آن در آهنی در‌هم کوبیده شده و بیرون آمدم از پشت آن تابلوی نقاشی گردان، لنگدن نیز مرتباً شرح می‌داد که آن کلمه رمز گمشده یکی از ماندنی‌ترین اسرار فراماسون‌ها است. یک کلمه‌ی تکی که به یک زبان سرِی نوشته شده است که انسان‌ها دیگر قادر به کشف مفهوم آن نیستند. کلمه‌ای به‌اسرار‌آمیزی خودشان، که قول داده شده است. فقط برای آن تعداد کشف می‌شود که به‌اندازه‌ی کافی روشن هستند تا آن‌را رمز کشف بکنند. و چنین نتیجه‌گیری کرد: «گفته شده است که اگر بتوانی آن کلمه‌ی گمشده را پیدا کرده و کشف رمز بکنی، آن‌وقت اسرار باستانی برایت آشکار می‌گردند.»

سیتو ایستاد و نگاهی به‌صورت لنگدن انداخت و گفت: «پس تو فکر می‌کنی آن‌مرد به‌دنبال یک کلمه می‌گردد؟»

 ۷۲۶ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-227-0 

چاپ ۱۳۸۸: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رمز گمشده

برای دانلود کتاب رمز گمشده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رمز گمشده

نظرات کتاب رمز گمشده

کوشا عابدینی نسب
۱۳۹۸/۳/۷
کتاب خاستگاه بهتر بود. به نظر من در این کتاب نویسنده سعی می‌کرد از فراماسونری چهره موجهی نشان دهد. معماران جهان نو یعنی آمریکا مگر همان غاصبان سرزمین سرخپوستان نبودند؟ مگر همان نژاد پرستانی نبودند که با بردگان سیاه مثل وجشی‌های عصر حجر برخورد کرده و می‌کنند. مگر وحشیان جنگ ویتنام، کره و... نبوده و نیستند؟ آیا اینها حامل اسراری هستند که بشریت را نجات خواهد داد؟ این‌ها عصر روشنگری را به ارمغان خواهند آورد؟ به عقیده من این‌ها به خدایی غیر خدایی که کنب آسمانی ما را دعوت به پرستش او می‌کنند ایمان دارند. به عقیده من فراماسونها انسان گرایانی هستند که می‌خواهند انسان خدا گونه را به جای خدا قرار دهند. شیاطینی هستند که در غالب حرفهای ظاهرا حکیمانه ادیان را خرافی و پیروان آن‌ها را جاهل معرفی می‌کنند. امروز همین به اصطلاح فرهیختگان جهان را اداره می‌کنند. اداره جهان به سبک و سیاق.... ریگان‌ها، بوش ها... و ترامپ ها. خدا آخر و عاقبت ما را به خیر کند. دوست من اگر کتاب را می‌خوانی به عنوان یک رمان سرگرم کننده بخوان. توصیه من این است.
سارا سوری
۱۳۹۹/۴/۲۳
کتاب خوبیه. دن براون نویسنده‌ی مورد علاقه‌ی من. در حال مطالعه کتاب هستم اما حجم غلط املایی‌های کتاب واقعا آزار دهنده ست. قطعا یک آدم فوق العاده بی سواد این کتاب رو تایپ کرده. برای من که مدرس زبان و ادب فارسی هستم این خیلی غم انگیز و دلسرد کننده ست. ترجمه کتاب هم با زبان قدیمی انجام شده زبان ترجمه و به روز نیست اونم شاید به خاطر سن بالای مترجم باشه. در مجموع موضوع کتاب انقدر جذابه که خوندن رو ادامه میدم ولی ایکاش نسخه‌ی معتبرتری رو در اختیار ما بذارید.
مصطفی خلخالی
۱۳۹۹/۲/۱
کتاب جذاب و گیرایی بود و حرف‌هایی برای گفتن داشت فقط اینکه خیلی سعی کرده بود فراماسون‌ها و مکتب اشون تطهیر کنه خیلی برام خوب نبود. ولی از لحاظ جذابیت‌های داستانی خوب بود من دوستش داشتن و نکته‌ی آخر خیلی غلط دیکته داشت مخصوصا آخرهاش انگار کسی که داشته تایپ می‌کرده دیگه خسته شده. با تشکر از همه تیم و عزیزان برنامه کتابراه توسعه دهنده‌اش تیم نگهداری پشتیبانی‌اش و همه‌ی کسانی که با هر وسیله ایی کمک می‌کنن آدم‌ها هر چه بیشتر و بیشتر بر جهل شون فائق بیان
مشاهد همه نظرات (۲۴)