معرفی و دانلود کتاب روانشناسی ملال: شرح بی‌‌حوصلگی‌‌های انسان

عکس جلد کتاب روانشناسی ملال: شرح بی‌‌حوصلگی‌‌های انسان
قیمت:
59000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی ملال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی ملال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روانشناسی ملال: شرح بی‌‌حوصلگی‌‌های انسان

در بسیاری از مواقع، وقتی دچار ملال می‌شویم، از خود می‌پرسیم که راه‌حل چیست. اما واقعا ملال به چه معناست؟ چرا در زندگی ما رخنه می‌کند و چه تأثیراتی دارد؟ جیمز دانکرت و جان دی.ایستوود در کتاب روانشناسی ملال، به این پرسش‌های مهم پاسخ می‌دهند. گفتنی‌ست این کتاب از طرف وبسایت گاردین به عنوان بهترین کتاب درباره ایده‌ها شناخته شده است.

درباره‌ی کتاب روانشناسی ملال

فرض کنید در مطب دکتر نشسته‌اید و صفی طولانی از مراجعان دیگر در مقابل شما قرار دارد. گاهی به اطراف نگاه می‌کنید، گاهی به حرف‌های دیگران گوش می‌دهید، خود را با موبایل مشغول می‌کنید و راه می‌روید، اما انگار قرار نیست که نوبت به شما برسد؛ در این لحظات، ملال است که چون چتری تیره بر زندگی شما سایه می‌اندازد. هیچ‌کس علاقه‌ای به تجربه‌ی ملال ندارد؛ اما باید از خود بپرسیم که ملال واقعا چیست و چه تاثیری بر زندگی ما دارد.

کتاب روانشناسی ملال (Out of My Skull: The Psychology of Boredom)، اثری جذاب به قلم جیمز دانکرت و جان دی.ایستوود است که به طرح پرسش‌هایی چون سوالات ما و پاسخ به آن‌ها پرداخته است. کتاب، به این ایده‌ی کلیدی می‌پردازد که اگرچه ملال برای همه‌ی ما، تجربه‌ای ناخوشایند است؛ اما می‌تواند فایده‌هایی نیز داشته باشد: ملال به ما نشان می‌دهد که باید چه کار کنیم. ملال به ما می‌گوید که از وضعیت راضی نیستیم و چیزها آنطور که می‌خواهیم، پیش نمی‌روند و در آخر به ما یادآوری می‌کند که برای نجات از وضعیت نامطلوب، باید دست به کنش بزنیم؛ باید به فردی فعال تبدیل شویم که با دیگران ارتباط برقرار می‌کند و شرایط را به گونه‌ای رقم می‌زند که دلخواه اوست.

ملال به ما نشان می‌دهد که تا چه حد، مشغول دنیای پیرامون بودن، برای هر انسانی ضروری است. اگر بتوانید با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار کنید، احساس خوبی به شما دست خواهد داد؛ اما اگر نتوانید آنطور که باید و شاید در این کار موفق شوید، دچار ملال خواهید شد.

جیمز دانکرت و جان دی.ایستوود در کتاب مفید و جذاب خود، به شما می‌آموزند که ملال می‌تواند پیامی داشته باشد. تصمیم با شماست که چه کار کنید؛ اما حس ملال به شما نشان می‌دهد که چه کاری درست‌تر است.

جوایز و افتخارات کتاب روانشناسی ملال

- کتاب برجسته‌ی سال Behavioral Scientist
- بهترین کتاب سال گاردین

نکوداشت‌های کتاب روانشناسی ملال

- جیمز دانکرت و جان دی.ایستوود ما را متقاعد می‌کنند که باید از مرهم‌های زودگذر برای از بین بردن ملال دست برداریم و در عوض، دست به انجام کارهایی بزنیم که حاکی از عاملیت ما هستند. (Margaret Talbot, New Yorker)

- در این کتاب، تاریخچه‌ای مختصر و در عین حال جذاب را از ملال می‌خوانید. (Michael Odell, The Times)

- کتابی بسیار جالب که از منظر کاملاً روانشناختی به آن پرداخته است. (Steven Poole, The Guardian)

- کتاب روانشناسی ملال، بینشی ضروری را برای مواجه با ملال در اختیارتان قرار می‌دهد. با مطالعه‌ی آن، خوانندگان با درک بهتری از ملال، به زندگی ادامه خواهند داد. این کتاب نشان می‌دهد که گاهی به جای جنگیدن با ملال، باید به آن گوش بسپاریم. (Eric Cortellessa, Washington Monthly)

کتاب روانشناسی ملال مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کسانی که به روانشناسی علاقه دارند، جذاب خواهد بود. همچنین افرادی که در زندگی خود با ملال دست به گریبان‌اند، کتاب حاضر را مفید خواهند یافت.

با جیمز دانکرت و جان دی.ایستوود بیشتر آشنا شویم

جیمز دانکرت (James Danckert) استاد دانشگاه و پژوهشگر رشته‌ی عصب‌شناسی است. جان دی.ایستوود (John D. Eastwood) نیز، استاد دانشگاه و روانشناس است که دیگر کتاب او، «از ناخودآگاه تا ادراک آگاهانه» نام دارد.

در بخشی از کتاب روانشناسی ملال می‌خوانیم

به‌سختی می‌توان فردی را تصور کرد که انگیزه‌های درونی برای کارهایش دارد و درعین حال کسل می‌شود. به‌ندرت می‌توان از کسی شنید که: «واقعاً دوست دارم گیتار بزنم، اما وقتی گیتار می‌زنم کسل می‌شوم!» متأسفانه اطلاعات زیادی دربارۀ ویژگی‌های شخصیتی مرتبط با افراد دارای انگیزۀ درونی نداریم. اکثر محققان این موضوع را به‌ عنوان یک وضعیت روانی مطالعه کرده‌اند، نه یک ویژگیِ شخصیتی.

ما می‌دانیم افرادی که انگیزه‌شان پاداش‌هایی درونی همچون شایستگی و خودمختاری است، کمتر دچار ملال می‌شوند. این افراد فعالیت‌ها را فرصت‌هایی برای تقویت قوای شناختی و خلاقانۀ خود می‌دانند نه فرصتی برای رسیدن به هر گونه نتیجۀ خاص. انجام ‌دادن کار است که بیشترین اهمیت را دارد. این را هم می‌دانیم که اگر نیازمان به استقلال و شایستگی ارضا نشود، وقتی که نتوانیم نویسنده و مؤلف زندگی خودمان باشیم، مستعد ملال می‌شویم.

اما دردست گرفتن کنترل کار آسانی نیست. گاهی تمایلاتی داریم که خلاف انتظارات دیگران از ما هستند. گاهی حتی دست به رفتارهایی می‌زنیم که به‌ نوعی با خواسته‏‌های خود ما ناسازگارند و بسیار عجیب به ‎نظر می‌رسند. خودکنترلی برای داشتن یک زندگی منظم و متعادل مؤلفه‌ای ضروری و برای رسیدن به اهداف شخصی‌ مؤلفه‌ای حیاتی است. قابلیت خودکنترلی متغیر است، به‌طوری‌که از توانایی ساکت ‌نشستن و پرهیز از بی‌قراری در طول مصاحبۀ شغلی، تا برنامه‌ریزی و شروع یک دورۀ تحصیلی چندساله جهت آمادگی برای یک شغل جدید را در برمی‌گیرد. همان‏طور که دیدیم، انگیزه می‌تواند ما را در دو جهت مخالف قرار بدهد: یا اجتناب از مشکلات یا دستیابی به اهدافی خوب. خودکنترلی مشخص‎ کردن اولویت‌ها و تبدیل آن‏ها به اهداف اجراپذیری است که می‌توانیم با موفقیت دنبال کنیم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: ملال: یا هر نام دیگری
فصل دوم: یک دنیای گُلدیلاکسی
فصل سوم: انگیزۀ تغییر
فصل چهارم: ملال در طول زندگی
فصل پنجم: یک تجربۀ پراهمیت
فصل ششم: اوجِ ملال
فصل هفتم: در جستجوی معنا
فصل هشتم: یک همه‌گیریِ در حال گسترش
فصل نهم: فقط با تمرکزِ تمام حرکت کن
نتیجه‌گیری
پی‌نوشت‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روانشناسی ملال: شرح بی‌‌حوصلگی‌‌های انسان
نویسنده،
مترجممریم حیدری
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات232
زبانفارسی
شابک978-622-6840-68-2
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
59000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روانشناسی ملال

ناصر شاهبداقی
۱۴۰۲/۱۰/۱۵
با سلام و احترام، کتاب بی نظیری است مبتنی بر تحقیقات علمی و نقطه نظرات افراد متخصص در زمینه ملال که همه عوامل مرتبط با ملال را بیان میکند. و سوالات ریشه‌ای را بیان میکند اینکه که ملال اساسا خوب است یا نه؟ علل بروز ملال چیست؟ چه مشغولیت‌های حقیقی هستند که باعث از بین رفتن واقعی ملال میشود؟ چگونه برای بی‌حوصله گی فرزندان مشغولیت واقعی که ارضا کننده تمایلات درونی آن‌ها باشد ایجاد کنیم.
javidan
۱۴۰۲/۱۲/۱
کتاب عالی برای افرادی که قبول ندارند افسرده هستند یا هیچ اطلاعاتی از اوضاع روحیشون ندارن. به عقیده من این کتاب خیلی کتاب مفید جامع و شیوا برای حل مشکلات روحی که منجر به بروز مشکلات جسمی و عدم تمرکز میشه. خیلی مطالب دقیق کامل و روان گفته شده صدای گوینده هم خیلی در درک مطلب کمک میکنه.
Karin
۱۴۰۲/۲/۱۴
درود، از بی نظیر کتاب‌هایی بود که مطالعه کردم، با احساسی آشنا شدم که در تمام جنبه‌های زندگی می‌تونه تأثیر گذار باشه از طرفی کتاب شمارو با مقالات تراز اول از مسائل و اهمیت این حس یعنی احساس ملال آشنا می‌کنه.
زهرا قیاسی
۱۴۰۱/۶/۱۸
سلام و سپاس. کتاب به خوبی تفاوت افسردگی و احساس ملال را نشان می‌دهد. شما می‌آموزید که از نلال فرار نکنید و بر فراز آن برنامه و ساختار زندگیتان را بسازید.
حسین T
۱۴۰۱/۶/۸
این کتاب واقعا خوبه مخصوصا برای این نسل، به نظرم در کنارش پادکست روزمردگی از مجتبی شکوری رو هم گوش کنید
مهدی شیرمحمدی
۱۴۰۱/۸/۲۳
عالی بود این‌کتاب به درد کسایی میخوره که از فعالیت‌های تکراریشون خسته شدن
واقعا میتونه راهنماییتون کنه
محبوبه دریاباری
۱۴۰۱/۷/۱۶
کتابی مناسب برای پیگیری دلایل کم حوصلگی و بی انگیزگی افراد در عصر حاضر
ابوالفضل کوچکان
۱۴۰۲/۶/۱۹
جواب عمده‌ای به بچه‌هایی که ذهنشون پر از علامت سوال هستش رومیده
حامدپوربخشی سنگدهی
۱۴۰۱/۹/۲۶
هم واسه اونایی که دچار ملال هستن خوبه هم اونایی ک دنبال سرگرمی ان.
ehsan hajikhanii
۱۴۰۲/۴/۲۳
حس‌های ناشناخته که آدم گاهی ازشون هیچ خبری نداره
محسن بنایی
۱۴۰۱/۸/۲۵
کتابی روانشناسی که خواندنش خالی از لطف نیست
hossein szd
۱۴۰۱/۷/۶
خوب و مفید بود برای من
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب روانشناسی ملال

برای دریافت کتاب روانشناسی ملال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.