دانلود کتاب روش‌های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب روش‌های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب روش‌های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی

کتاب روش‌های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی، راهنمایی ارزشمند برای معلمان ابتدایی است تا الگوی ارزشیابی یادگیری را در چارچوب برنامه‌ی درسی پیاده نمایند.

این سؤال‌ها همواره برای دانش آموزان وجود دارد که «چرا مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند» و «چرا آنان در ارزشیابی یادگیری خودشان حضور می‌یابند». در بسیاری از موارد این سؤال‌ها در ذهن معلمان هم جریان دارند: «ارزشیابی به دانش آموزان چه کمکی می‌کند؟» و «کی و چگونه باید ارزشیابی را انجام داد؟» امروزه در کنار دانش آموزان و معلمان، برای متخصصان تعلیم و تربیت هم این سؤال مطرح است که «چگونه باید ارزشیابی را در مدارس جا انداخت و به چه شیوه‌هایی باید آن را انجام داد».

برخی سؤالات مورد اشاره در بالا، سؤالات به جا و درستی هستند و برخی دیگر از بدفهمی‌های مربوط به ارزشیابی و تعلیم و تربیت ناشی می‌شوند. از جمله برداشت‌های نادرست می‌توان به یکسان یا برابر دانستن ارزشیابی با آزمون اشاره کرد. ارزشیابی جریانی مستمر در امر یاددهی - یادگیری است. دسته‌ای از اطلاعات که از آزمون‌ها به دست می‌آید، در ارزشیابی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین ارزشیابی همان آزمون با آزمودن نیست. از سوی دیگر، ارزشیابی تعیین نمره برای یادگیری با توان یادگیری دانش آموز هم نیست. در این معنا، نمره فقط یکی از ابزارهای نشان دادن نتیجه تلاش دانش‌آموز در یادگیری است.

ارزشیابی امری نیست که فقط به معلم مربوط باشد و همچون یاددهی - یادگیری فرایندی دوسویه است؛ عمل ارزشیابی می‌تواند دو جانبه (بین معلم و دانش‌آموز) و چندجانبه (میان معلم، دانش‌آموز، والدین، اولیاء مدرسه) و بین دانش‌آموز و یک استاندارد باشد.

کتاب حاضر در واقع راهنمای ارزشمندی برای ارزشیابی یادگیری در چارچوب برنامه‌ی درسی دوره ابتدایی و آگاهی از شیوه‌های ارزشیابی اثربخش است.

در بخشی از کتاب روش‌های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی می‌خوانیم:

وقتی دانش‌آموزان به کار خود با دیدی تأملی می‌نگرند، جنبه‌های خوب آن و جنبه‌هایی را که باید بهبود یابند تعیین می‌کنند و در پی خودارزیابی، اهداف یادگیری شخصی برای خود تنظیم می‌کنند، در حقیقت به خودارزیابی دست زده‌اند. خودارزیابی شامل فراشناخت فرایند آگاه بودن و تأمل درباره یادگیری خود است. مهارت‌های خودارزیابی شامل سؤال کردن مؤثر، تأمل، حل مسئله، تجزیه و تحلیل تطبیقی و توانایی اشتراک عقاید به روش‌های مختلف است.

دانش آموزان با سطوح توانایی مختلف و در تمام حوزه‌های یادگیری می‌توانند از خودارزیابی استفاده کنند. به اقتضای سن دانش آموزان، خودارزیابی می‌تواند در دوره ابتدایی و در موضوعات مختلف مورد استفاده قرار گیرد. بحث‌های کلاسی، موقعیت‌های گروهی یا گفت و گوهای تک به تک، همه برنامه‌های خود ارزیابی هستند.

 ۹۷ صفحه، ۱۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7541-11-1 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش 1: بازاندیشی در ارزشیابی
بخش 2: روش‌های ارزشیابی کلاسی
بخش 3: تگاهی دقیق‌تر به ارزشیابی برای یادگیری و ارزشیابی از یادگیری
بخش 4: خط مشی درباره‌ی ارزشیابی
پیوست‌ها
کتاب‌شناسی

راهنمای دانلود کتاب روش‌های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی

برای دانلود کتاب روش‌های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  روش‌های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی

نظرات کتاب روش‌های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.
آموزش و پرورش، مجموعه کتاب های دانش افزایی، روش های ارزشیابی، انواع روش های ارزشیابی نوین، انواع روش های ارزشیابی دانش آموزان، روش های ارزشیابی در مقطع ابتدایی، روش های ارزشیابی برنامه درسی، مراحل ارزشیابی برنامه درسی، اصول ارزشیابی برنامه درسی، ارزشیابی برنامه درسی چیست، ضرورت ارزشیابی برنامه درسی، ارزشیابی برای یادگیری، ارزشیابی از یادگیری، ارزشیابی از یادگیری چیست، PDF ارزشیابی از یادگیری، ضرورت ارزشیابی از یادگیری، چرا ارزشیابی از یادگیری ضرورت دارد، دیدگاه ارزشیابی برای یادگیری، ارزشیابی یادگیری شاگردان، ارزشیابی برای یادگیری چیست، یادگیری دانش آموزان، یادگیری دانش آموزان ابتدایی، اختلالات یادگیری دانش آموزان، دوره ابتدایی در ایران، اهمیت دوره ابتدایی، اهداف دوره ابتدایی، چرا دوره ابتدایی مهم است، بهترین روش برای درس خواندن کودکان، دوره های آموزش ابتدایی، تعریف دوره ابتدایی، ساختار آموزشی ایران، وضعیت آموزش و پرورش در ایران، مهارت یادگیری، خلاقیت هایی برای ارزشیابی کیفی در کلاس درس، ویژه دانشجو معلمان رشته علوم تربیتی و آموزگاران، دانلود PDF کتاب روش های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی، دانلود کتاب روش های نوین ارزشیابی در دوره ابتدایی PDF