دانلود کتاب زمان‌دار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زمان‌دار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زمان‌دار

میچ آلبوم در کتاب زمان‌دار، بار دیگر درباره‌ی مرگ و زندگی و فرصتی نوشته که میان این دو بی‌نهایت در اختیار آدمی گذاشته شده است. زمان‌دار آخرین اثر هنری و تأثیرگذار این نویسنده است که باز هم انسان را به عمق مفهوم زندگی می‌برد.

این بار عمیق‌ترین و احساسات‌برانگیزترین رمان میچ آلبوم، زمان‌دار (The time keeper)، را می‌خوانید. داستانی مجاب کننده درباره‌ی اولین انسان روی زمین که زمان را اندازه گرفت. مردی که پدر زمان شد.

در این رمان میخکوب کننده، مخترع اولین ساعت جهان به جرم تلاش برای محاسبه‌ی زمان محکوم می‌شود. محکوم به قرن‌ها تبعید به غاری و گوش دادن به صدای همه‌ی کسانی که بعد از او به دنبال زمان هستند. در نهایت، پدر زمان با قلبی شکسته آزاد می‌شود؛ اما آزادی خود را به این شرط به دست می‌آورد که به دو انسان زمینی مفهوم حقیقی زمان را بیاموزد.

او به دنیای ما برمی‌گردد؛ اما این بار به جای آن کنجکاوی معصومانه، اسیر وسواس زمان می‌شود و سفر خود را با دو همسفر نه چندان آشنا آغاز می‌کند: یکی دختری جوان که از زندگی سیر است و دیگری تاجری ثروتمند و کهنسال که می‌خواهد برای همیشه زنده بماند. پدر زمان برای نجات خود باید هر دوی آن‌ها را نجات دهد و در برابر همه‌ی نیروهای جهان بایستد.

این داستان فراموش‌نشدنی با زبانی ساده و با تکیه بر ماهیت فناپذیر آدمی خوانندگان خود را در همه جای این کره‌ی خاکی به این فکر وامی‌دارد که به سهم خود از زمان بیندیشند. به اینکه چگونه از این فرصت استفاده کنند و آن را غنیمت شمارند.

میچ آلبوم (Mitch Albom) نویسنده‌، نمایش‌نامه‌نویس و روزنامه‌نگاری است که تاکنون هفت کتاب از جمله پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز کتابی برای همه‌ی زمان‌ها، سه‌شنبه‌ها با موری، را در کارنامه‌ی خود دارد. اولین رمان او پنج نفر که در بهشت با آن‌ها ملاقات می‌کنید، دومین اثرش فقط یک روز بیشتر و همچنین آخرین اثر غیرداستانی او، کمی ایمان داشته باش، به سرعت به پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز معروف شدند.

این چهار اثر همه به صورت مجموعه‌ی تلویزیونی یا فیلم سینمایی درآمده‌اند. آلبوم به عنوان روزنامه‌نگار و خبرنگار نیز فعالیت‌های بسیاری دارد و تاکنون هفت مرکز خیریه در هائیتی و دیترویت، جایی که یک یتیم‌خانه را نیز اداره می‌کند، تأسیس کرده است.

در بخشی از کتاب زمان‌دار می‌خوانیم:

صدای او و صدای دختر در هم می‌آمیزد، در هوا پراکنده می‌شود و به انتهای غار می‌رسد، آن‌جا که مردی تنها با ریش‌های بلند نشسته است. آن مرد پدر زمان است.

ممکن است فکر کنید او موجودی افسانه‌ای است. تصویری است روی کارت سال نو پیر، فرسوده، خسته، با ساعتی شنی در دست، پیرتر از همه‌ی موجودات جهان.

اما پدر زمان واقعی است و در واقع نمی‌تواند پیر شود. زیر ریش‌های بلند و موهای کلاه‌گیس مانندش که بیشتر نشانه‌ی حیات است تا مرگ، بدنی لاغر دارد با پوستی صاف که از همه‌ی اجزای بدنش محافظت می‌کند.

روزگاری پیش از آن که خشم خداوند را برانگیزد انسانی بود مانند دیگر انسان‌ها که وقتی روزهای عمرش به پایان می‌رسید، سرنوشتش مثل دیگران مرگ بود.

اما اکنون پدر زمان سرنوشتی متفاوت دارد: تبعید شده به غاری و محکوم به گوش دادن تک‌تک فریاد‌های جهان. او محکوم است دقایق بیشتر، ساعت‌های بیشتر، روزهای بیشتر و سرانجام زمانی بسیار طولانی‌تر به این صدا‌ها گوش کند.

او در این جهان ‌جاودانه بوده است. او امیدش را برای رفتن از دست داده است. اما ساعت زمان ‌جایی به آرامی برای همه‌ی ما تیک تاک می‌کند، حتی برای پدر زمان!

 ۲۶۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-527-2 

چاپ ۱۳۹۲: ۲۱۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ی مترجم
سر آغاز
آغاز
غار
میان زمین و آسمان
سقوط
زمین
شهر
تسلیم
شب سال نو
سکون
آینده
پایان
تقدیر و تشکر

راهنمای دانلود کتاب زمان‌دار

برای دانلود کتاب زمان‌دار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زمان‌دار
رونیا خوبان
۱۳۹۸/۱/۲۲
نسبت به کارای دیگه البوم ضعیفتره ولی به یه بار خوندنش می‌ارزه به خصوص پیام داستان که میتونه تو زندگیمون تاثیرگذار باشه. در کل خدشحالم از خواندنش
elnaz nourshid
۱۳۹۹/۵/۱۷
کتاب خوبیه با خوندنش لذت بردم از میانه‌های کتاب به بعد داستان بسیار شیرین میشه. به نظرم کتاب احساسی‌ای هست. درباره‌ی مفهموم زمان و دقایقی که سپری میکنیم مارو وادار به اندیشیدن میکنه. کتاب در واقع سه بیشتر...
شکوفه عصاره
۱۳۹۹/۵/۱۲
شخصاً خیلی دوستش داشتم مثل باقی کارهای آقای آلبوم عالی و دوست داشتنی بود و دید انسان را به زندگی تغییر می‌داد.
البته نسبت به بقیه کتابهاش جذب صد در صد این می‌کرد ولی در نوع خودش هم بی همتا بود.
خصوصاً اینکه نگاه متفاوت افراد به زندگی رو و عطشی که برای زمان و دقیقه‌های بیشتر دارند، نشان می‌داد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)