دانلود کتاب سیندخت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سیندخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سیندخت

کتاب سیندخت اثر علی‌ محمد افغانی نویسنده‌ی معاصر و صاحب رمان نام‌آشنای «شوهر آهوخانم» است. این رمان، تصویری از جامعه‌ای رو به مدرن شدن، زندگی طبقات مختلف اجتماعی و از همه پررنگ‌تر، جایگاه اجتماعی زنان را با حوصله، دقت و جزئیات فراوان، ارائه می‌کند.

کتاب سیندخت، رمانی به سبک نگارش قرن نوزدهم اروپاست، نوعی رئالیسم اجتماعی ایرانی. زنانی از هر دست، از ظالم‌ترین و مظلوم‌ترین، همه اسیر یک دنیای مردانه و قوانین ساخته‌ی مردان هستند. اتفاقا جهان «بالزاک» هم همین است؛ زنان؛ خوب یا بد، همه اسیرند، اسیر مردانی نامرتبط و دنیایی مردانه.

این داستان اجتماعی در شهر اهواز روایت می‌شود. مهندس بهمن فرزاد، که مدیر عامل کارخانه‌ی روغن موتور اهواز است، به سیندخت، دختری که در کارخانه مشغول کار شده علاقمند می‌شود. سیندخت با نوشتن نامه‌ای به بهمن که در آن سختی‌ها و ناملایمات زندگی‌اش را شرح داده سعی می‌کند او را از ازدواج با خودش منصرف کند...

علی محمد افغانی متولد ۱۱ دی ماه ۱۳۰۳ در شهر کرمانشاه و نویسنده نخستین رمان واقعی به زبان فارسی، شوهر آهو خانم است. ورود ناگهانی علی محمد افغانی درابتدای دهه ۱۳۴۰ به صحنه ادبیات داستانی ایران، با رمان هزار برگی "شوهرآهوخانم" یک حادثه بود.

در بخشی از کتاب سیندخت می‌خوانیم:

این دو موجود بیچاره و ترسان خواهر و برادر ناتنى من‌اند که مادرشان رفته است و اکنون من براى آن‌ها به منزله مادر و شاید در یک تعبیر همچنین پدر هستم. شما وضع سرخورده و حرمان‌زده آن‌ها را که جوجه‌هایى بودند که سایه باز را روى سر دیده باشند مشاهده کردید. کوشیدید با آن‌ها دوست بشوید ولى موفق نشدید. گفتید که شما به حکم یک خوى طبیعى ذاتاً بچه دوست هستید و به راحتى مى‌توانید با آن‌ها گرم بگیرید و دوست بشوید. شرح دادید، در آلمان در پانسیونى بودید که زنان بى‌شوهر در آن فراوان بودند. این زنان کودکانى داشتند بى‌پدر که روزها و چه بس شب‌ها آن‌ها را در باغ پانسیون رها مى‌کردند و پى کار یا تفریح خود مى‌رفتند. تو با همه آن‌ها طرح دوستى ریخته بودى.

 ۳۸۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-573-7 

چاپ ۱۳۹۱: ۶۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۳۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سیندخت

برای دانلود کتاب سیندخت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سیندخت

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
صوفی ش
۱۳۹۶/۱۱/۱
ازمحمد علی افغان قبلا کتابهای دیگرش را خوانده بودم مثل شوهر اهوخانم توانائی خاصی برای خانم‌ها قائلند و روشنگریشان درباره زنان قابل ستایش هست.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)