دانلود کتاب شب مرده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شب مرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شب مرده

ان گریفین در کتاب شب مرده، شما را با شب مرموز و پرحادثۀ یک مرد سالخورده که در تنهایی غرق خاطرات شیرین گذشته‌اش است، همراه می‌کند. این اثر هیجان‌انگیز و پرفروش، روایت فرصت‌های از دست رفته و حوادث عجیبی است که برای پیرمردی تنها در یک هتل رخ می‌دهد.

درباره‌ی کتاب شب مرده:

ان گریفین (Anne Griffin) در نخستین اثر خود، برشی کوتاه از زندگی پیرمردی کشاورز به اسم موریس را روایت می‌کند. موریس با احساس تلخ تنهایی به خوبی آشناست زیرا دیگر هیچ یک از عزیزان و نزدیکانش را ندارد و هر کدام به نحوی از او دور هستند. تنها مونس و دلخوشی موریس، خاطرات شیرین گذشته است؛ یادآوری روزهای دلنشین گذشته، روح او را تسلی می‌دهد. موریس یک شب تصمیم می‌گیرد اتاقی در یک مسافرخانه اجاره و چند روزی را آنجا سپری کند. او در رستوران هتل که مثل همیشه تنها نشسته است فکر عجیبی به سرش می‌زند...

موریس از میان کسانی که در زندگی او بودند، تمام تجربیاتش را در بودن کنار 5 نفر خلاصه می‌کند و در عصرها، 5 نان تست برای آن 5 نفر که اهمیت ویژه‌ای برایش داشتند آماده می‌کرد! از رهگذر این اتفاق، موریس به زوایای پنهانی در زندگی‌اش پی می‌برد که هرگز فرصت و مجال رسیدگی به آن‌ها را نیافته بود؛ او در افسوس از دست دادن عشقی که هرگز بروز داده نشد و فاجعه‌ای پنهان، نگاه جدیدی به مفهوم زندگی پیدا می‌کند. همزمان با روایت خاطرات خواندنی موریس، در کتاب شب مرده (When All Is Said) شما لحظه به لحظه به حادثه مرموز پایان شب که برای موریس رخ می‌دهد، نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوید.

افتخارات کتاب شب مرده:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی
- نامزد جایزه Goodreads Choice در بخش داستانی و اولین رمان در سال 2019

نکوداشت‌های کتاب شب مرده:

- اولین اثر موفق در تلفیق و توصیف لایه‌ای احساس غم و حسرت... عالی. (Minneapolis Star Tribune)
- این رمان فراموش نشدنی گریفین را به شما توصیه می‌کنم. (Library Journal Starred Review)
- اولین رمان بسیار مهیج گریفین که قدرت دلتنگی، عذاب وجدان، حسرت و تأثیری را که افراد بسیار خاص می‌توانند در زندگی ما داشته باشند به تصویر می‌کشد. (Booklist)
- موریس شخصیتی دوست‌داشتنی و پیچیده با صدایی است که خوانندگان را به خود جلب می کند. (Publishers Weekly)

کتاب شب مرده به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر خواندن رمان‌های ماجرایی و روانشناسی را دوست دارید، لذت تجربه خواندن این اثر شگفت‌انگیز را از دست ندهید.

با ان گریفین بیشتر آشنا شویم:

اَن گریفین برنده جایزۀ ادبی جان مکگرن و مسابقۀ داستان کوتاه ساندی بیزنس پست است. آثار او در فهرست برگزیدگان جایزۀ نگارش نوین هِنِسی نیز قرار دارد. او در شعبه‌های لندن و دوبلین کتابفروشی واترهاوس کار کرده است. گریفین در دوبلین متولد شده و به همراه همسر و پسرش در شهر مولینگار ایرلند زندگی می‌کند. شب مرده، اولین رمان اوست.

در بخشی از کتاب شب مرده می‌خوانیم:

راه افتادم طرف خانه. هوا تاریک شده بود. شکمم می‌گفت طرف‌های ساعت شش بود که رسیدم دم در و صدای به هم ‌خوردن سوروسات چای را شنیدم. گفت‌وگوی خانوادگی با اضافه ‌شدن من به انتهای نیمکت قطع شد، اما مادرم طوری به پر کردن فنجان‌های چای ادامه داد که انگار نه انگار اتفاقی افتاده. جرئت نداشتم سرم را بلند کنم. امیدوار بودم خودشان آن‌قدر معرفت داشته باشند که به رویم نیاورند. داشتم لبۀ لباسم را توی دستم بازی می‌دادم که صدای تلق‌وتلوق کاردم را روی بشقابم شنیدم. سرم را به‌طرف برش نان سودا که همین حالا از بشقابم سر درآورده بود بالا آوردم. لازم نبود ببینمش، اما باز نگاهی به بالا انداختم تا لبخند و چشمکش را ببینم.

آقای دوگان بدترین معلم دنیا هم نبود، بی‌انصاف نیستم. وقتی می‌شنوم که بچه‌های آن دوره چه مصیبت‌هایی می‌کشیدند، می‌فهمم خوش‌شانس بوده‌ام که نزده است سیاه و کبودم کند. با گذشت سال‌ها من و او به تفاهم رسیدیم که اگر موقع سؤال کردن، دردسر درست نکنم، بی‌خیالم شود. هرگز مجبور یا خجالت‌زده‌ام نکرد. حتی یک ‌بار هم نفرستادم گوشۀ کلاس بایستم. تنبل هم خطابم نکرد. فکر کنم فقط نمی‌دانست با من چه‌کار کند. خودم هم نمی‌دانستم. بیشتر اوقات اجازه می‌گرفتم بروم دست‌شویی. دست‌شویی رفتنی در کار نبود، رمزی بود بین من و او برای مواقعی که نیاز به استراحت داشتم. در حیاط پشتی می‌پلکیدم و آن‌طرف دیوار، زمین‌ها را بالاوپایین می‌کردم و همسایه‌هایمان را می‌دیدم که آن پایین در دهکده مشغول کار بودند. وقتی حسابی در هوای تازۀ میث نفس می‌کشیدم، برمی‌گشتم سر کلاس تا موفقیت و حضور بقیه را در کلاس تماشا کنم.

 ۲۵۲ صفحه، ۱,۰۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6983-07-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شب مرده

برای دانلود کتاب شب مرده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شب مرده