معرفی و دانلود کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران

عکس جلد کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران
قیمت:
۵۹,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران

کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران به قلم ریشما سوجانی، که از پرفروش‌ترین عناوین نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال محسوب می‌شود، بینش‌ها و روش‌های قدرتمندی را با شما در میان می‌گذارد تا از «نیاز به کمال» رهایی یابید و در تمام زندگی راه شجاعت را در پیش بگیرید.

ریشما سوجانی (Reshma Saujani) باور دارد همه‌ی شما می‌توانید به ‌اندازه‌ی کافی شجاعت را بیاموزید لذا به نگارش کتاب شجاع باش دختر (Brave, not perfect: fear less, fail more, and live bolder) پرداخته تا شما را یاری دهد به بزرگ‌ترین رؤیاهای‌تان دست پیدا کنید. آن رؤیا چه میلیونر شدن باشد، چه فتح قله‌ی اورست و چه زندگی کردن بدون ترس از قضاوت، همه زمانی ممکن خواهد شد که بر برنامه‌ریزی دختر بی‌عیب ‌و نقص فائق آیید و به خود شجاعت را بیاموزید.

آناییز نین نوشته است: «زندگی، متناسب با شجاعت انسان، کوچک یا وسیع می‌شود.» اگر چنین حرفی صحت داشته باشد، پس شجاعت کلید دستیابی به بهترین زندگی‌ای است که می‌توانید برای خود بسازید. به باور ریشما سوجانی، هر زن استحقاق آزادی از خفقان «کمال یا ناکامی» و زندگی شاد و بی‌پروایی را که در رؤیایش بوده است، دارد.

تصور کنید در زندگی‌تان ترسی ندارید از اینکه به اندازه‌ی کافی خوب نباشید؛ برای‌تان مهم نیست زندگی‌تان در اینستاگرام چه شکلی به نظر می‌رسد، یا از اینکه غریبه‌ها چه فکری درباره‌ی شما می‌کنند احساس نگرانی نمی‌کنید. تصور کنید می‌توانید از احساس گناه رها شوید و خود را به خاطر اشتباهات کوچک سرزنش نکنید. چه می‌شد اگر در هر تصمیمی که باید می‌گرفتید مسیر جسورانه‌تری انتخاب می‌کردید؟

بسیاری از شما احساس می‌کنید زیر فشار انتظارات خودتان خرد شده‌اید. برای راضی نگه ‌داشتن دائمِ همه، خود را از پا انداخته‌اید. فکر و خیال اینکه نکند کسی را رنجانده باشید خواب ‌و خوراک را از شما گرفته است. از فرصت‌هایی که شما را از محدوده‌ی امن‌تان بیرون می‌کشند چشم‌پوشی می‌کنید و به هر قیمتی از مقبول نبودن می‌پرهیزید.

ریشما می‌گوید این رفتار و طرز فکر علتی دارد: وقتی دختر بودیم به ما یاد می‌دادند بازی‌های بی‌خطر را انتخاب‌ کنیم. والدین و معلمانِ خیرخواه به‌ خاطر ساکت و مؤدب‌ بودن تحسین‌مان می‌کردند. آن‌ها از ما می‌خواستند مراقب باشیم آسیبی نبینیم و ما را به سمت فعالیت‌هایی سوق می‌دادند که می‌توانستیم در آن‌ها «بدرخشیم». در نتیجه، حالا زنانی شده‌ایم که از شکست می‌ترسند.

دیگر زمان آن رسیده که نگذارید ترس‌های‌تان رؤیاهای‌ شما را در خود غرق کنند، دنیای‌تان را محدود کنند و خوشبختی را از شما بگیرند. با انتخاب شجاع ‌بودن به‌ جای بی‌نقص‌ بودن، می‌توانید اعتماد به ‌نفس خود را بیابید و هر چیزی را که ناراضی‌تان می‌کند پشت‌ سر بگذارید و به ‌دنبال چیزهایی باشید که واقعاً با شور و شوق می‌خواهید. کمال‌گرایی ممکن است شما را در مسیری قرار دهد که احساس امنیت کنید، اما شجاعت شما را به راهی می‌برد که واقعاً خواهانش هستید.

آنجلا داک‌ورث، استاد روان‌شناسی در دانشگاه پنسیلوانیا و نویسنده‌ی کتاب سرسختی درباره‌ی این کتاب می‌گوید:

«من عاشق این کتابم! این پیامی است به‌ موقع برای زنان و دختران در هر سنی: کمال نه‌ تنها غیر ممکن است بلکه، بدتر از آن، مخرب است. نثر بسیار روان و صادقانه‌ی این کتاب باعث می‌شود احساس کنید کنار ریشما نشسته‌اید و از داستان‌های خود برای هم تعریف می‌کنید.»

در بخشی از کتاب شجاع باش دختر می‌خوانیم:

باور قوی بودن پسران و ضعیف بودن و نیاز دختران به حفاظت شدن به طور وسیع و عمیق، درون ما جای گرفته است. سازمان بهداشت جهانی در سال 2017 از تحقیق جدیدی پرده‌برداری کرد که با همکاری دانشکده‌ی بهداشت عمومی دانشگاه جان هاپکینز به انجام رسیده بود. در پانزده کشور، از ایالات متحده تا چین و نیجریه، اثبات شد که این کلیشه‌های جنسیتی جهانی و پایدار هستند؛ این تحقیق نشان داد که کودکان در سنین بسیار کم این افسانه را باور می‌کنند.

ذهنیت «دختران لطیف‌تر هستند» فراتر از زمین بازی است و درست به داخل کلاس درس راه پیدا می‌کند. مشکل این است که دختران در صورت دریافت بازخورد سخت‌گیرانه، روی چه چیزی تمرکز می‌کنند. وقتی به دختران گفته می‌شود که اشتباه پاسخ داده‌اند یا دچار اشتباه شده‌اند، تنها چیزی که می‌شنوند نکوهش است که مانند تیری آتشین قلب را پاره می‌کند. از عبارت «من اشتباه کردم» مستقیم «من افتضاح هستم» را نتیجه‌گیری می‌کنند و به ندرت به این مسئله فکر می‌کنند که «می‌توانم دفعه‌ی بعد آن را بهتر انجام دهم».

اما مشکل بزرگ‌تر واکنش بزرگ‌ترهاست. برای جریحه‌دار نکردن احساسات لطیف دختران معمولاً هر چیزی را که حیاتی به نظر برسد کم‌رنگ و بی‌اهمیت جلوه می‌دهیم. از آن‌ها بیش‌تر حفاظت می‌کنیم، بیش‌تر کنار می‌آییم، آن‌ها را بیش‌تر به جهت «امن» هدایت می‌کنیم و به این پیشگویی خود محقق ‌کننده که دختران آسیب‌پذیر هستند بیشتر دامن می‌زنیم. اما اگر مدام آن‌ها را از لبه‌های تیز و برنده دور کنیم، چطور می‌توان از آن‌ها انتظار داشت که قوی باشند و بعداً وقتی در زندگی با انتقاد و شکست واقعی رو به‌ رو می‌شوند، از درون فرو نریزند؟

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: شهامت انجام‌ کارهای باورنکردنی
بخش اول: چگونه دختران برای کمال تربیت شده‌اند
1: دختر مؤدب و دوست‌داشتنی
2: ذهنیت بی‌نقصی
3: بی‌نقصی مرحله‌ی سوم: زمانی که دختر بی‌نقص به بزرگ‌سالی می‌رسد
بخش دوم: شجاعت مد جدید است
4: تعریف جدید شجاعت
5: چرا باید شجاع باشیم
بخش سوم: با دختر بی‌نقص خداحافظی کنید؛ مسیر شجاعت
6: ذهنیت شجاعت را پرورش دهید
7: در حین تلاش گرفتار شوید
8: به نیاز به خشنود کردن دیگران پایان دهید
9: در تیم شجاع بازی کنید
10: نجات از شکستی بزرگ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران
نویسنده
مترجمشبنم اسماعیلی
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات166
زبانفارسی
شابک978-622-6573-80-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران

Samira P
۱۳۹۹/۱/۷
کتاب عالیه، داره درمورد مشکلات دختراا بحث میکنه و صد البته این مشکلات در ایران برای دختران بیشتره، مثل خود من که این مشکلات داره نابودم میکنه و کاری نمیتونم کنم، به نظرم برای حل این مشکلات حمایت هم نیازه، من عاشق هیجانم، عاشق اینکه مثل پسرا توی فضای باز و باغ‌ها راحت از درختا بالا برم، راحت لباس و بپوشم، هروقت دلم خواست جیغ داد کنم، من عاشق هیجان و هیاهو هستم، عاشق راحت و بلند خندیدن اما رسوم ایران بیشتر از قبل دست و پامو بسته، خانواده نمیذاره این کارا رو راحت انجام بدم چون من دخترم و دختر باید مودب و باوقار وسنگین باشه خسته هستم از قوانین از این تبعیض
فاطمه صفری
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
بعضی مطالب کتاب مفید هستند و بطور کلی ریسک پذیری رو آموزش میده و اینکه از منطقه امن زندگی بیرون بیاییم و بتونیم لذت‌های بیشتر و عمیق تری از زندگی ببریم، اما با همه‌ی مطالب‌اش موافق نیستم، اگر بیشتر در این باره تفکر کنیم متوجه میشیم که برخی از ارزش‌ها انسانی زن در این کتاب نادیده گرفته شده. بنظرم هر خانمی باید بدون حس نفرت از تبعیض که به نظر خودش در جامعه حاکم هست، با فکر باز واقعا فکر بکنه که با این شرایط و عرف حاکم در جامعه می‌تونه چطور خلاق تر، شاداب تر، مستقل تر و شادتر زندگی بکنه و وقت خودش رو صرف مقاومت در برابر چیزی که از کنترلش خارج هست نکند.
Sahar Ebtehaj
۱۳۹۸/۹/۱۶
خوندن این کتاب را به همه دخترهای عزیز پیشنهاد میکنم. اگر این کتاب را با دقت و چندین بار بخونید مشکلات مربوط به مهرطلبی و کنترلگر بودن و کمال پرستی را تا حد زیادی برطرف می‌کنید و به ریشه وجود چنین مشکلاتی پی می‌برید. بهترین کتاب و تاثیرگذار‌ترین کتاب روانشناسی که خوندم بود. تاثیر خیلی زیادی توی روابط من داشت و احساسم نسبت به خودم خیلی خیلی بهتر شد. از این عالیتر نمیشه. واقعا ارزشمنده
ابراهیم هادی
۱۳۹۹/۴/۲۴
کتاب خوبی هست اما بعضی واقعیت‌ها را نمیشه نادیده گرفت. زن بعضی وقتها باید زود تر و بیشتر از مرد احساس خطر را حس کنه و این شاید برای مرد عیب باشه ولی برای زن مایه‌ی افتخار هست؛ چون آسیب پذیر تر از مرد هست؛ چون زن نسبت به مرد دشمنای بیشتری در کمینش هستند؛ چون بخاطر روح لطیفش زودتر فریب میخوره. خدا به زن خصایصی داده که مردها حاضرند بخاطرش برای زن سپر و تکیه باشند و حتی خودشونو فداش کنن. همونطور که به طفلِ صغیر مِهرش به دل همه می‌افته و چون دلبر هست حاظرند براش همه کاری بکنن. در کل زنها باطنِ معصوم تر و لطیف تری دارند و با محبت‌اند. ((مرد از دامنِ زن به معراج میرود))
بهار طالبی
۱۳۹۸/۸/۲۱
من کلا از اینکار‌هایی ک در مورد دختر وزندگی‌اش است را دوست دارم وبهش افتخار میکنم
setareh s
۱۳۹۸/۸/۳۰
بنظرم این کتاب رو هر دختری باید حداقل یه بار بخونه. میل به بی‌نقص و کامل بودن رو همه دخترا دارن و این کتاب در این زمینه خیلی کمک کننده است.
نگار رمضانی
۱۴۰۱/۱۲/۲۵
این کتاب، برای کسایی که جسارت و شجاعت کمی دارن و همیشه عقب نشینی می‌کنند یا همیشه نگران سر و وضع ظاهری شون‌ هستند واقعا کتاب مناسبیه، به خود من کمک کرد
کتاب مفیدیه و پیشنهاد میشه که اگه توی جمع اضطراب ظاهر خودتونو دارین بخونینش البته این فقط یه بخش از کتابه و مطالب دیگه‌ای هم که مناسب و کاربردیه برای خانوما داره
هایده بلالی
۱۳۹۹/۱/۸
این کتاب هنجار شکنانه است، ضمناً چون سرگذشت یک انسان هست و تمام اتفاقات و ایده‌ها واقعیه پس خیلی می‌تونه بر ذهن و شیوه‌ی زندگی تأثیر بگذاره. مثالهایی هم که خانم سوجانی در این کتاب زده همگی واقعیه و هوشمندانه هستند. در نهایت میشه گفت خواندن این کتاب تلنگری به نگاه ما به دنیاست.
aida kabiri
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
همون طور که از اسم کتاب پیداست باعث کنار گذاشتن عادت‌ها و طرز فکرهای اشتباهی میشه که در اثر تربیت و فرهنگ جامعه به اون‌ها عادت کردیم. در نتیجه کنار گذاشتن این عادت‌های غلط به اعتماد به نفس بیشتر و طرز فکر بهتری دست پیدا میکنیم.
مینا سعیدی
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
بنظرم کتابیه که بیشتر راهکار میده برای موفقیت و من از این دست کتابها خیلی خوشم میاد بنظرم به درستی به کمال گرایی اشاره کرده و شجاعت رو چاره کار می‌دونه و این عالیه اولین بار بود این جملات و می‌خوندن واقعا برای من تاثیر گذار بود ممنون از کتابراه
صوفيا اشرفي
۱۳۹۸/۸/۳۰
این کتاب واقعن خوب بود، در بعضی بخش‌ها حقیقت رو بطور شفاف میگفت و باعث میشد تلنگری باشه برای اینکه درباره خیلی چیزا دوباره فکر کنی!
سلدا رییس
۱۳۹۹/۶/۲۳
خیلی جالب بود، اولش فکر میکردم مثل بقیه کتاباست، تا الان که فقط نسخه‌ی نمونش رو خوندم خیلی روم تاثیر زیادی گذاشته، دیگه مثل قبل اگه اشتباهی انجام میدم خودم رو سرزنش نمیکنم و با خودم کلنجار نمیرم، واقعا عالی بود
کاربر BAVI
۱۳۹۹/۴/۱۷
واقعا ارزش خوندن داره. برای من که خیلی مفید بوده.
کتاب در مورد باورها و ترس‌های دخترها برای بی نقص بودنه.. فصل‌های اول علل ریشه‌ای این باورها رو مطرح کرده، و تو فصل‌های بعدی راهکار حل این مشکلات رو ارایه کرده.
رز جلالی
۱۳۹۸/۸/۲۷
وااااااقعا عالی بود نیاز داشتم اینارو بخونمو بهم یاد اوری شه
مهدی مجد
۱۳۹۹/۶/۱۵
من کلا خیلی از کمال گرایی صدمه خوردم بویژه در جامعه ما که متاسفانه خانمها خودشون رو با آقایون قیاس میکنن کمال گرایی هم بار سنگینی روی دوش ما اضافه میکنه این کتاب خیلی به حل مشکل کمال گرایی کمک میکنه
مشاهده همه نظرات 82

راهنمای مطالعه کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران

برای دریافت کتاب شجاع باش دختر: شهامت ترک کمال گرایی برای دختران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.