دانلود کتاب صوتی آبراهام لینکلن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آبراهام لینکلن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آبراهام لینکلن

کتاب صوتی آبراهام لینکلن اثر برندا هاوگن از مجموعه شخصیت‌های تاثیرگذار به روایت زندگی محبوب‌ترین رئیس‌جمهور آمریکا می‌پردازد.

آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln) شانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا بود. کمتر کسی است که نام لینکلن را نشنیده باشد. شهرت او بدین سبب است که او اعلامیه آزادی بردگان را صادر کرد. این عمل یکی از بحث انگیزترین تصمیم‌های دوره ریاست جمهوری وی بود.

او در مزرعه‌ای در سه مایلی جنوب ایالت کنتاکی متولد شده است. یک خواهر و یک برادر داشت. او در همان مزرعه بزرگ شد و عاشق ماهی‌گیری و بازی کردن بود و تا هفت سالگی با خانواده‌اش در کنتاکی زندگی کردند، به ایندیا مهاجرت کردند زیرا پدر و مادر لینکلن مخالف قانون برده‌داری بودند و در کنتاکی برده‌داری یک قانون بود و پدر آبراهام، توماس لینکلن هرگز این واقعیت را دوست نداشت. آبراهام لینکلن در دوران کودکی و نوجوانی به دلیل شرایط بد اقتصادی دوران بدی را پشت سر گذاشت، اما بسیار اهل مطالعه بود و تسلط خوبی بر کتاب‌های تاریخی و ادبیات و... داشت.

آبراهام لینکلن در سال 1846 در مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا به عنوان نماینده انتخاب شد ولی به دلیل تازه وارد بودن، شخصیت مهم و برجسته‌ای به حساب نمی‌آمد. وی در سال 1855 میلادی برای اولین بار نامزدی خود را برای انتخابات مجلس سنای آمریکا اعلام کرد و پس از این موضوع به حزب جدید جمهوری خواه آمریکا ملحق شد.

آبراهام لینکلن در تاریخ چهارم مارس سال 1861 کار خود را به صورت رسمی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آغاز کرد. وی پس از این که دوران ریاست جمهوری خود را آغاز کرد، نشان داد برخلاف نظر جیمز بیوکَنِن، بر این عقیده است که دولت ملی توانایی مواجه شدن با شورشیان را دارد.

در ابتدا لینکلن مخالفتی با نظام برده‌داری نداشت ولی به سرعت متوجه شد که پیروز شدن در جنگ داخلی آمریکا بدون آزادی برده‌ها، امکان پذیر نیست و سعی کرد سیاست خود، یعنی مبارزه با برده‌داری را آغاز کند. پس از اعلام سیاست مبارزه با نظام برده‌داری، با مخالفت شدید جمهوری خواهان تندرو مواجه شد و سعی می‌کرد با دموکرات‌های صلح طلب رابطه‌ی خوبی برقرار نماید.

بالاخره تلاش‌هایی که در این زمینه انجام داد نتیجه بخش بود و توانست حمایت و محبوبیت زیادی به دست آورد و سرانجام برای بار دوم به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد. وی نتوانست در دوران دوم ریاست جمهوری برنامه‌های خود را به خوبی عملی کند زیرا در همین دوران توسط مخالفین خود در حالی که مشغول تماشای تئاتر بود، مورد سوء قصد قرار گرفت و جان خود را از دست داد. به جرات می‌توان گفت که لینکلن یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار ایالات متحده آمریکا بود.

در سال 2012 فیلمی از دوران ریاست‌جمهوری این شخصیت تاثیر گذار به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و با بازی دیدنی دانیل دی. لوئیس ساخته شده است.

 ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه، ۱۱۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
فصل اول: آزادی برای همیشه
۲۱ دقیقه
فصل دوم: بزرگ شدن در نواحی مرزی
۱۳ دقیقه
فصل سوم: برپای خود ایستادن
۱۴ دقیقه
فصل چهارم: مرد خانواده
۱۳ دقیقه
فصل پنجم: مبارزه با داگلاس
۱۲ دقیقه
فصل ششم: آقای رئیس جمهور
۱۶ دقیقه
فصل هفتم: مباحثه و اقناع
۱۵ دقیقه
فصل هشتم: ترور
۵ دقیقه
فصل نهم: میراث

راهنمای دانلود کتاب صوتی آبراهام لینکلن

برای دانلود کتاب صوتی آبراهام لینکلن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آبراهام لینکلن

نظرات کتاب صوتی آبراهام لینکلن

زمرد 2020
۱۳۹۸/۱/۹
لینکلن کسی بود که در بدترین شرایط مادی متولد شد، ولی در تمام طول عمر، با خود آموزی، خودش را رشد داد و بر سر عقیده‌اش که نجات بردگان بود ایستاد و تلاش کرد و به بالاترین مقام کشورش رسید و بردگان را نجات داد در نهایت در این راه جانش را داد.
خلاصه کتاب:
لینکلن در روستاهایی دورافتاده، با سختی تمام رشد
کرد، در کودکی مادرش را از دست داد ولی مادرش قبل مرگ به او توصیه کرد با بقیه مهربان باشد، در نوجوانی نمی‌توانست زیاد مدرسه برود ولی مدام کتاب می‌خواند و مادر ناتنی‌اش مشوق او بود. بعدها وکیل شد و برای مبارزه با گسترش برده داری تلاش می‌کرد. حین این مبارزات رئیس جمهور شد، ایالت‌های برده دار شورش کردن، او که دارای بسیاری از خصوصیات یک رهبر بود پس از تحمل سختی فراوان بر آن‌ها پیروز شد. ولی در نهایت بدست یکی از طرفداران برده داری ترور شد. چند روز قبل از ترور خواب این ترور را دیده بود و برای دوستش نقل کرده بود.
* ضمن تشکر بابت انتشار این کتاب، لطفا در صورت امکان کتاب صوتی لینکلن ناشناخته نوشته‌ی دیل کارنگی را که به خصوصیات اخلاقی و رهبری لینکلن می‌پردازد و بسیار آموزنده است را هم منتشر کنید.
حامد فرزانه
۱۳۹۷/۴/۲۹
مطالعه زندگی رهبران بزرگ همیشه الهام بخش بوده است. با وجود اینکه این کتاب اطلاعات نسبتا خوبی از زندگی و اقدامات لینکلن در اختیار مخاطب می‌گذارد اما همه‌ی جزئیات زندگی او را در بر نمی‌گیرد.
فرهنگ ظریف بشارتی
۱۳۹۷/۹/۶
بهترین جمله اینه
از کوخ به کاخ
مشاهد همه نظرات (۹)