دانلود کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟

کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟ نوشته‌ی الیزابت انگل لاو و مانفرد ف. ر. کتس دی وریس، مطالعه‌ای جذاب درباره زندگی اسکندر مقدونی، یکی از فاتحان بزرگ جهان ا‌ست که با نگاهی تحلیلی و براساس روانشناسی رشد، نظریه شناختی، روان پزشکی پویشی و روانکاوی ابعاد رهبری او را بررسی کرده است.

درباره کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند:

چه چیزی باعث می‌شود که یک فرد به رهبری بزرگ تبدیل شود؟ آیا می‌توان این توانایی را آموخت یا رهبران برجسته دنیا از همان بدو تولد به این شکل بوده‌اند؟ کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟ (Are leaders born or are they made) با دیدگاهی ابتکاری و جدید به مقوله رهبری، به این سوالات پاسخ می‌دهد.

نویسندگان کتاب با مطالعه زندگی اسکندر کبیر، رهبر کاریزماتیک یونان باستان، از علم روانشناسی و روش روان پویایی استفاده کرده‌اند تا بتوانند رفتار و عملکردهای اسکندر را بررسی کرده‌اند. نتیجه تحقیقات نیز در نهایت می‌تواند به مدیران دنیای معاصر کمک کند تا در عرصه تجارت و سیاست بدرخشند و موفق‌تر ظاهر شوند.

شما در قسمت اول کتاب آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟ با داستان جذاب زندگی اسکندر و مهارت‌های رهبری او آشنا می‌شوید و سپس شخصیت و رفتار اسکندر از منظر بالینی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد تا نیروهای روانشناختی که منجر به خصوصیات رهبری در او شده‌اند، شناسایی شوند.

در نهایت تکنیک‌های رهبری اسکندر و نقاط قوت و ضعف او به طور کامل شرح داده می‌شود و شما می‌توانید به عنوان یک مدیر و مشاور، دروس رهبری را از این سردار بزرگ تاریخ یاد بگیرید و آن را در زندگی کاری خود به کار ببرید.

کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به تاریخ جهان باستان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با دیدگاهی روانشناسانه ویژگی‌های برجسته رهبران بزرگ دنیا را بدانید، این کتاب برای شما مناسب است.

الیزابت انگل لاو و مانفرد ف. ر. کتس دی وریس را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان و ویراستان برجسته دنیا که در حوزه رهبری و مدیریت استراتژیک منابع انسانی فعالیت می‌کند، مانفرد ف. ر. کتس دی وریس (Manfred F. R. Kets de Vries) نام دارد. مطبوعاتی همچون فایننشال تایمز، لو پایتخت، ویرتشافتسوچه و اکونومیست او را یکی از متفکران برجسته اروپا در حوزه مدیریت می‌دانند و آثار و دیدگاه‌هایش را بررسی می‌کنند.

الیزابت انگل (Elisabet Engellau) نیز یک مشاور مستقل در حوزه توسعه رهبری، مدیریت بین فرهنگی و تیم سازی است که به عنوان استاد هیئت علمی در مرکز رهبری خلاق دانشکده اقتصاد استکهلم تحقیق و تدریس می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند می‌شنویم:

فکر رهبری لشکرکشی به سوی آسیا ذهن اسکندر را همانند پدرش همواره به خود مشغول داشته بود. دلیل و بهانه اصلی او نیز برای سفر و لشکرکشی این بود که چنین مبارزه‌ای برای حفظ آبرو و جبران توهینی که بر اثر حمله ایرانیان به فرماندهی پادشاه بزرگ‌شان، خشایارشاه، صد و پنجاه سال پیش به آن‌ها شده بود، ضروری می‌نمود.

علاوه بر آن شهرهای یونانی آسیای صغیر نیز می‌بایست آزاد می‌شدند اما دلایل دیگری نیز برای این لشکرکشی وجود داشت که کم ارزش‌تر بودند و در نتیجه توجه کمتر کسی به آن جلب می‌شد. برای مثال اسکندر به شدت به ثروت ایرانیان و ذخایر غنی‌شان احتیاج داشت تا هزینه سنگین سپاهی را که پدرش ساخته و تا آن زمان حفظ نموده بود، بپردازد.

علی رغم منابع معدنی سرشار و غنی مقدونیه اسکندر بدهی‌های زیادی برای حفظ و نگهداری این سپاه شکست‌ناپذیر و استثنایی به بار آورده بود. اسکندر نیز مانند فیلیپ بسیار خراج و دست و دل باز بود؛ به ویژه هنگامی که موضوع سربازان و قدرت نظامی به میان می‌آمد و در نتیجه این ولخرجی به کشور مقدونیه فشار مالی بسیاری وارد می‌شد.

 ۴ ساعت و ۲۹ دقیقه، ۲۵۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶ دقیقه
پیش‌گفتار
۴ دقیقه
مقدمه
۲۰ دقیقه
بخش اول: تاریخ نگاری - فصل اول: آماده سازی صحنه
۱۵ دقیقه
بخش اول: تاریخ نگاری - فصل دوم: ساختن ماشین جنگی
۱۵ دقیقه
بخش اول: تاریخ نگاری - فصل سوم: اغتشاش خانوادگی
۳۰ دقیقه
بخش اول: تاریخ نگاری - فصل چهارم: نابغه‌ی راهبردها
۱۷ دقیقه
بخش اول: تاریخ نگاری - فصل پنجم: اداره‌ی امپراتوری
۱۹ دقیقه
بخش اول: تاریخ نگاری - فصل ششم: دستیابی به «اقیانوس بی‌کران»
۲۱ دقیقه
بخش دوم: رهبری - فصل هفتم: مدیریت معنا
۳۲ دقیقه
بخش دوم: رهبری - فصل هشتم: گام نهادن به صحنه‌ی نمایش درون پادشاه - قسمت اول
۳۴ دقیقه
بخش دوم: رهبری - فصل هشتم: گام نهادن به صحنه‌ی نمایش درون پادشاه - قسمت دوم
۳۱ دقیقه
بخش دوم: رهبری - فصل هشتم: گام نهادن به صحنه‌ی نمایش درون پادشاه - قسمت سوم
۷ دقیقه
بخش دوم: رهبری - فصل نهم: سرانجام
۱۸ دقیقه
بخش دوم: رهبری - فصل دهم: درس‌های رهبری اسکندر مقدونی

راهنمای دانلود کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟

برای دانلود کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟

نظرات کتاب صوتی آیا رهبران رهبر زاده می‌شوند یا رهبری را فرا می‌گیرند؟

علی کلاهچی
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
کتابی عالی ولی بیشتر تاریخی بود ولی آدم درسهای خوبی ازش میگیره
مشاهد همه نظرات (۱)