معرفی و دانلود کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه

عکس جلد کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه
قیمت:
14000 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه

کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه، تألیف سید محمدمحسن حسینی طهرانی، از منابع ارزشمند و قابل اتکا در شناخت یکی از مهم‌ترین رکن‌های تشیع، یعنی اربعین حسینی‌ست. گفتنی‌ست که گویندگی این کتاب بر عهده‌ی یاسر دعاگو بوده است.

درباره کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه:

تمام مذاهب و مکاتب، در کنار برخورداری از اصول نظری مبسوط و دستورات عملی معین، از برخی شعائر نیز بهره‌مند می‌باشند. این شعائر عمدتاً تجسم روح آن مذهب یا مکتب است. حتی معنای لغوی شِعار (نشان و علامت) نیز به خوبی این مطلب را می‌رساند. در اسلام به طور کل، خانه‌ی کعبه و مراسم طواف گرد آن را می‌توان از مهم‌ترین شعائر دانست. در تشیع اما شِعاری نیرومند و حیات‌بخش وجود دارد، که نظیرش در دیگر فرقه‌ها و مذاهب اسلامی دیده نمی‌شود. این شعار همانا اربعین حسینی است.

البته که مراسم اربعین دفعتاً پس از شهادت امام حسین (ع) در صحرای کربلا پدید نیامد، بلکه پیش از آن در فرهنگ عربی - اسلامی سابقه‌ای طولانی داشت. در این باره باید گفت که اساساً عدد چهل در اسلام حائز اهمیتی نمادین است. در همین راستا می‌توان به آیات، احادیث و دستورات دینی بسیاری اشاره کرد که در آن‌ها به نوعی بر عدد چهل تأکید شده است؛ از جمله منع نماز گزاردن پس از شرب خمر تا چهل روز؛ یا تأکید امام صادق (ع) بر غفران روحِ آدمی در صورت شهادت چهل مؤمن بر جنازه‌ی او.

بنابراین اهمیت اربعین حسینی و معنای دقیق آن را تنها در پرتو فهم کارکردهای نمادین عدد چهل در دین اسلام می‌توان دریافت، و این مطلبی است که علامه‌ی مرحوم، سید محمدمحسن حسینی طهرانی در کتاب اربعین در فرهنگ شیعه به طور مفصل به توضیح آن پرداخته است. او در این اثر، پس از شرح دقیق مفهوم شِعار و اهمیت آن در بقای یک مکتب اعتقادی، به اثبات این گزاره پرداخته که «اربعین شعار شیعه است». در همین زمینه، مؤلف اثر از گستره‌ی وسیع دانش خود در حدیث و کلام و تاریخ و فلسفه سود جسته، و اثری ارزشمند و منبعی مهم در شناخت یکی از مهم‌ترین مظاهر تشیع پدید آورده است.

کتاب اربعین در فرهنگ شیعه ذیل سه فصل کلی با عناوینِ «واژه‌ی اربعین در فرهنگ اسلام»، «فلسفه‌ی قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع)» و «اختصاص اربعین به سیدالشهدا (ع) شعار شیعه است» تنظیم گشته است. گویندگی این اثر توسط یاسر دعاگو صورت گرفته و تولید آن به همت انتشارات مکتب وحی ممکن گردیده است.

کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به کتب دینی، خاصه آثار مربوط به تشیع، مخاطبین اصلی این کتاب صوتی‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه می‌شنویم:

در مکتب تشیع، حقیقت انکارناپذیر و محوری ولایت و امامت ائمه‌ی معصومین سلام الله علیه أجمعین به عنوان قوام و یا به تعبیر رساتر، فصل منوع و صورت محصل دین مبین اسلام به حساب می‌آید. در این مکتب گرچه اطاعت منحصراً از امام معصوم ممصنا و پذیرفته و صحیح می‌باشد و اخذ احکام از غیر امام معصوم علیه السلام باطل و مردود است، ولی مسئله صرفاً به احکام شرعی فرعی منحصر نیست. اخذ احکام از امام معصوم علیه السلام جای خود را دارد؛ ولی مطلب بالاتر از این است. در مکتب شیعه، امام همه چیز یک فرد متشیع است و بدون امام اصلاً هویتی برای مکتب وجود ندارد. اختلاف شیعه با برادران اهل سنت صرفاً به خاطر مرجع حکم و منشأ آن نیست. که یکی آن را از امام علیه السلام و دیگری از ابوحنفیه اخذ می‌کند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
23 دقیقه
مقدمه
39 دقیقه
فصل اول: واژه‌ی اربعین در فرهنگ اسلام
47 دقیقه
فصل دوم: فلسفه‌ی قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع)
57 دقیقه
فصل سوم: اختصاص اربعین به سیدالشهدا (ع) شعار شیعه است

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه
نویسنده
راوییاسر دعاگو
ناشر صوتیانتشارات مکتب وحی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های کلام و عقاید
قیمت نسخه صوتی
14000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه

گلناز
۱۴۰۱/۷/۴
من برای این خواستم بخونم که از فلسفه این پیلده روی اربعین چیزی دستم بیاد که هیچ چیزی اشاره نکرد ولی خوب درکل بد نبود
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه

برای دریافت کتاب صوتی اربعین در فرهنگ شیعه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.