دانلود کتاب صوتی استارتاپ‌ها مشغول کارند: اطلاعاتی شگفت‌انگیز از عوامل موفقیت یا شکست

  • از: جوئل کورتزمن
  • راوی: دادبه دادمهر
  • ناشر صوتی: سبکتو
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی استارتاپ‌ها مشغول کارند: اطلاعاتی شگفت‌انگیز از عوامل موفقیت یا شکست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی استارتاپ‌ها مشغول کارند: اطلاعاتی شگفت‌انگیز از عوامل موفقیت یا شکست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی استارتاپ‌ها مشغول کارند: اطلاعاتی شگفت‌انگیز از عوامل موفقیت یا شکست

کتاب صوتی استارتاپ‌ها مشغول کارند: اطلاعاتی شگفت‌انگیز از عوامل موفقیت یا شکست (میکرو کتاب)، اثر جوئل کورتزمن، دربردانده‌ی 10 قانون کاربردی و مفید است که به یک استارتاپ برای رسیدن به موفقیت در بلند مدت کمک می‌کند.

کتاب صوتی استارتاپ‌ها مشغول کارند (Startups That Work) برپایه‌ی نتایج یک سری تحقیقات وسیع روی 350 استارتاپ و در طی 4 سال به نگارش درآمده است. یک استارتاپ خوب باید بتواند موفقیت خود را در مدت زمان طولانی افزایش بدهد و این اثر راهنمایی برای این کار است.

چرا استارتاپ‌ها خیلی زود شکست می‌خورند، چرا استارتاپ‌های محدودی به موفقیت‌های گسترده‌ای می‌رسند؟ چرا بعضی از استارتاپ‌ها با این که ایده‌های شگفت‌انگیزی دارند اما نمی‌توانند به موفقیت برسند؟

میکروکتاب استارتاپ‌ها مشغول کارند به بررسی چگونگی موفقیت یک استارتاپ می‌پردازد. قانون‌های موجود در این اثر به شرکت جدید و نوپای شما یاری می‌رساند که جزو 2 درصد استارتاپ موفق جهانی شوید.

جوئل کورتزمن (Joel Kurtzman)، روزنامه‌نگار، اقتصاددان و نویسنده‌ای مشهور است. او یکی از مشاوران ثابت در انجمن جهانی اقتصاد به نام داووس است، همچنین چندین سال پیاپی به عنوان رهبر انجمن جهانی فکر حضور داشته است. جوئل بنیان‌گذار مجله بیزینس و سردبیر مجله کسب‌وکار هاروارد بوده است. وی یکی از افرادی بود که در مورد بحران مالی آمریکای لاتین تذکر داد و در مورد آن هم یک کتاب به نگارش درآورد که چندین مستند از آن ساخته شد.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی استارتاپ‌ها مشغول کارند می‌شنویم:

هر چه گروه بنیان‌گذاران بزرگ‌تر باشد، بهتر است. این کار باعث می‌شود شرکت توانایی بیشتری برای دسترسی به سرمایه داشته باشد. برای اینکه شانس موفقیت‌تان را افزایش دهید، تیمی از افرادی تشکیل دهید که پیش از این در پروژه‌ دیگری با هم کار کرده‌اند. در شرکت‌های استارتاپی هیچ اتفاق فوق‌العاده‌ای رخ نخواهد داد مگر اینکه افراد فوق‌العاده‌ای را در تیم مدیریتی جمع کنید. شرکت‌های ناب و فوق‌العاده توسط تیم‌های فوق‌العاده ساخته شده‌اند. یک تیم مدیریتی قوی می‌تواند یک ایده‌ متوسط را به یک برنده‌ واقعی تبدیل کند اما یک تیم مدیریتی ضعیف حتی بهترین ایده‌ها را هم نابود می‌کند. به این دلیل است افرادی که در پروژه‌های پرخطر سرمایه‌گذار می‌کنند ابتدا تیم مدیریتی را ارزیابی می‌کنند و اگر تیم به اندازه‌ کافی قوی نباشید وارد بازی نمی‌شوند.

معنای این حرف این است که هرچه تجربه‌ تیم مدیریتی‌تان بیشتر باشد، شانس‌تان برای موفقیت بیشتر خواهد شد. شما به یک تیم متعادل از موسسین احتیاج دارید که هرکدام سهمی در راه‌اندازی استارتاپ داشته باشند. سرمایه‌ اولیه معمولا با توجه به تیمی که تشکیل شده است فراهم می‌شود نه براساس محصولی که تولید می‌شود. یک تیم از موسسان که مهارت‌های متنوعی دارد، قطعا در مقایسه با یک موسس تنها، جذابیت‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاران دارد. اگر اعضای تیم قبلا با هم کار کرده باشند، حتی در یک شرکت دیگر یا روی یک پروژه‌ی متفاوت، در این صورت اعتماد سرمایه‌گذاران افزایش پیدا خواهد کرد.

یک نکته‌ کلیدی دیگر وجود دارد که خیلی از توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. رهبران باهوش می‌دانند که چه زمانی باید مدیریت حرفه‌ای را وارد صحنه کنند. آن‌ها به طور غریزی می‌دانند چه زمانی باید خلاف شهود عمل کنند و چه زمانی باید از تخصص افراد حرفه‌ای برای موفقیت شرکت استفاده کنند. اگر یک سرمایه‌گذار احساس کند می‌تواند برای فهمیدن زمان مناسب کنار کشیدن به تیم بنیان‌گذاران اعتماد کند، اشتیاق او برای کار کردن افزایش پیدا خواهد کرد.

در دنیای امروز، تکنولوژی‌های بسیار زیادی وجود دارند، کارآفرینان زیادی مشغول به کار هستند، پول زیادی در گردش است و سرمایه‌ پرخطر زیادی اختصاص داده می‌شود. در این محیط بزرگترین چالش شما این است که یک تیم فوق‌العاده ایجاد کنید. این جهان همواره در حال تغییر است، برخی از این تغییرات به خاطر تکنولوژی است و برخی دیگر به خاطر بازار. همه‌ این تغییرات فرصت‌های بی‌نظیری برای ما فراهم کرده‌اند اما برای اینکه بتوانید از این فرصت‌ها بیشترین بهره را ببرید، روی تیمی که می‌سازید تمرکز کنید. تیم‌ها برنده‌ هستند.

روهیت شوکلا، مدیرعامل شرکت تکنولوژی منطقه‌ای لس‌آنجلس می‌گوید: «بیشتر استارتاپ‌ها با رویای کارآفرینی آغاز می‌شوند و یک راه‌حل تازه خلق می‌کنند. اما در محیط کسب‌وکار که اطلاعات به شکلی آزادانه در جریان هستند، احتمال اینکه افراد زیادی به یک مشکل نزدیک شوند و به راه‌حل‌های مشابهی که دقیقا مثل هم نیستند، دست پیدا کنند بسیار زیاد است. اما بسیاری از بنیانگذاران استارتاپ‌ها علاقه‌ای به همکاری با دیگران ندارند و می‌خواهند رویاهای خودشان را دنبال کنند. در نتیجه ترجیح می‌دهند به تنهایی کار کنند و راه‌حل‌شان را با یک تیم به اشتراک نگذارند.»

 ۱ ساعت و ۱۳ دقیقه، ۶۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۵ دقیقه
فصل اول: با یک تیم حداقل 3 یا 4 نفره به عنوان بنیانگذاران شروع کنید
۵ دقیقه
فصل دوم: یک فرد متخصص در بازاریابی در تیم بنیان‌گذاران داشته باشید
۱۰ دقیقه
فصل سوم: شبکه‌ای از افراد با استعداد ایجاد کنید
۵ دقیقه
فصل چهارم: روی خلق ارزش تمرکز کنید، نه استراتژی خروج‌تان
۵ دقیقه
فصل پنجم: با توجه به اصول مالی، پول‌تان را مدیریت کنید
۱۰ دقیقه
فصل ششم: بازاری را هدف بگیرید که پیش از این وجود داشته است
۹ دقیقه
فصل هفتم: فردی فوق‌العاده را به عنوان اولین مشتری‌تان انتخاب کنید تا نفوذ خوبی در بازار ایجاد کنید
۴ دقیقه
فصل هشتم: هیئت مدیره‌ای تشکیل دهید که بتواند مشکلات را حل کند
۴ دقیقه
فصل نهم: پیشنهاد‌های منحصر به فرد ارائه و آن را به برندتان تبدیل کنید
۱۰ دقیقه
فصل دهم: اشتیاق داشته باشید و از مسیری که در آن قرار گرفته‌اید لذت ببرید
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی استارتاپ‌ها مشغول کارند: اطلاعاتی شگفت‌انگیز از عوامل موفقیت یا شکست

برای دانلود کتاب صوتی استارتاپ‌ها مشغول کارند: اطلاعاتی شگفت‌انگیز از عوامل موفقیت یا شکست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  استارتاپ‌ها مشغول کارند: اطلاعاتی شگفت‌انگیز از عوامل موفقیت یا شکست
اکبر غنی
۱۳۹۸/۴/۵
مطالب جالبی داره ولی خسته کننده است. به نظر من در روز 3فصل رو گوش کنید تا بهتر متوجه بشید و نتایج بهتری بگیرید.
شقایق استادی
۱۳۹۸/۱۱/۷
به نظرم فوق العاده و جامع هست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)