دانلود کتاب صوتی الیزابت اول


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی الیزابت اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی الیزابت اول

کتاب صوتی الیزابت اول اثر مایرا ودرلی (Myra Weatherly) از سری کتاب‌های شخصیت‌های تأثیر گذار به روایت زندگی و سرگذشت جذاب الیزابت اول ملکهٔ انگلیس از کودکی و نوجوانی تا ملکه شدن، جنگ‌ها و جریان ازدواج او می‌پردازد.

الیزابت یکم (Elizabeth I of England) از ۱۵۵۸ تا ۱۶۰۳ ملکه کشور انگلستان و ایرلند بود. وی در ۲۵ سالگی بر تخت نشست، او دختر هنری هشتم از همسر دومش آن بولین بود.

پیش از آن وی از سال ۱۵۵۳ در زندان خواهرش شهبانو مری بود. الیزابت هوادار پروتستان‌ها بود و این آیین را در کشور رسمی کرد. لردهای انگلیس نیز که پیرو این آیین بودند از وی پشتیبانی کردند. این چنین دشمنی پاپ و اسپانیای کاتولیک بر الیزابت و انگلستان برانگیخته شد. الیزابت از کودکی در خانه ادوارد ششم می‌زیست چون که پدرش هنری که فرزند پسر می‌خواست او و مادرش را از خود رانده بود. الیزابت با آموزه‌های پروتستان بزرگ شد.

انتظار می‌رفت که ملکه ازدواج کرده و جانشینی به دنیا آورد تا دودمان تودور ادامه یابد. اما او علی‌رغم چندین معاشقه هرگز این کار را نکرد. او برای مصالح کشور هرگز تن به زناشویی نداد. با سالمندتر شدن او، باکره بودن و پاکدامنی‌اش شهرت یافت و مکتبی فکری در اطراف او پدید آمده و رشد کرد و در پرتره‌ها، نمایش‌ها و مراسم مجلل و تاریخی، و ادبیات آن زمان جشن گرفته می‌شد.

 دوره سلطنت 45 ساله الیزابت اول که اغلب «دوران طلایی» خوانده می‌شود، دورانی همراه با دستاوردهای بزرگ و شکوهی خیره‌کننده بود. انگلستان در دوره فرمانروایی او توانست نیروی دریایی اسپانیا را شکست داده و با افزایش توان خود در آب‌های جهان تبدیل به ابرنیروی زمان شود. همچنین رخداد رنسانس هم‌دوره با حکومت الیزابت بر انگلستان بود.

رنسانس جنبشی فرهنگی بود که در اوایل قرن چهاردهم در ایتالیا شروع شد. واژه رنسانس از واژه‌ای لاتین به معنی «تولد دوباره» اقتباس شده است. طی این دوران، توجه به هنر و ادبیات و علوم و اکتشافات جهانی و پیشرفت در آنها در اروپا دوباره جان گرفت. مردم با واکنش علیه فرهنگ کلیسایی قرون وسطا، ارزش‌های تازه‌تری را در جهان انسانی یافتند. حدود قرن هفدهم که دوران رنسانس به پایان رسید، تصور مردم از جهان کاملاً عوض شده بود.

الیزابت اول از بیماری بیخوابی رنج می‌برد و سرانجام در ۲۴ مارس ۱۶۰۳ در گذشت. پیکرش را در کنار خواهرش مری در کلیسای وست‌مینستر به خاک سپردند.

 ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۱۰۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
بخش اول
۱۴ دقیقه
بخش دوم
۱۵ دقیقه
بخش سوم
۱۳ دقیقه
بخش چهارم
۹ دقیقه
بخش پنجم
۱۷ دقیقه
بخش ششم
۹ دقیقه
بخش هفتم
۱۰ دقیقه
بخش هشتم
۱۳ دقیقه
بخش نهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی الیزابت اول

برای دانلود کتاب صوتی الیزابت اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  الیزابت اول
محمد قاف
۱۳۹۷/۹/۲۶
مطالعه تاریخ بریتانیا بدون مطالعه‌ی زمامداری الیزابت اول امکانپذیر نیست. کتاب جذاب و سودمندی بود.
مریم اسدى
۱۳۹۹/۱/۶
عالى با انتخاب موسیقى متن مناسب و بیان شیوا
Sedigh khouri
۱۳۹۸/۷/۲۹
بسیار زیبا بود ارزش وفت گذاشتن داره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)