دانلود کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود

کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود نوشته منیژه آرمین، شرح زندگانی پر فراز و نشیب زنی به نام گللر است که آن را در آسایشگاه روایت می‌کند و یک بار دیگر با خاطراتش زندگی می‌کند و حالا آماده است که آسوده بمیرد.

ای کاش گل سرخ نبود یک رمان واقع‌گرای اجتماعی-سیاسی است که به مسائل سال‌های اقتدار رضاخان و سپس محمدرضا پهلوی اشاره می‌کند. مهم‌ترین ویژگی این رمان استفاده از زمان‌بندی است؛ یعنی زمان حال روایت که با فعل زمان حال بیان شده در خانه سالمندان است، اما اصل رمان بازگشت به گذشته‌هایی است که ماجراهای اصلی رمان را بیان می‌کند.

کتاب ای کاش گل سرخ نبود مشتمل بر هفت فصل است و زنی به نام گللر شخص اول این رمان است، وی دختر یکی از روحانیان مشهد است و به پسر همسایه (مهدی) دل می‌بندد، در حالیکه پدر روحانیش مخالف این ازدواج است، اما در نهایت تسلیم می‌شود. مهدی افسر ارتش است با همسرش گللر در ماجرای کشف حجاب و جشن‌های مختلف از پیشگامان این طرح می‌شوند و گللر خواننده و نوازنده متجددین افراطی می‌گردد و نام این زوج بر سر زبان‌ها می‌افتد، اما با خودکشی مهدی ناامید و دل شکسته به خواهر کوچکترش گلرخ پناه می‌برد. گللر پسری سه چهار ساله بنام سپهر دارد.

گللر که حکومت رضاشاه را در مرگ شوهرش مقصر می‌داند، توسط برادرش عبدالله آخوندزاده که اسم خود را به داریوش مانی تغییر داده و جزو فعالان سیاسی مخالف دولت است وارد گروه‌های کمونیستی، که در راس آن‌ها مردی به نام رفیق اسرافیل قرار دارد، می‌شود.

ولی با مرگ سپهر بعلت سقوط از پشت بام، سرخورده شده و دچار حالت‌های روانی می‌شود. او که انتظار می‌رفت با رفیق اسرافیل ازدواج کند، گوشه‌نشین می‌شود. برادرش مانی به گروه پشت می‌کند و بوسیله رفیق اسرافیل با ماشین زیر گرفته می‌شود و می‌میرد. حالت‌های روانی گللر شدیدتر می‌شود و به توصیه شوهر خواهرش با مردی ساده روستایی که کارگر نخ ریسی است ازدواج می‌کند. گللر در زندگی جدید همچنان به دنبال گمشده‌های خود است او که صاحب دو پسر و دو قلوی دختر می‌شود. با زحمت زیاد آن‌ها را بزرگ می‌کند و خانه‌ای در جنوبی‌ترین منطقه تهران خریداری می‌کند، پسر‌ها به آمریکا می‌روند و دخترها ازدواج می‌کنند.

گللر آرزو دارد دخترهایش او را به خانه ببرند تا در آن جا بمیرد. ولی دخترها هر روز بهانه‌ای می‌آورند، تا اینکه در خانه سالمندان می‌میرد. داستان وارد فضایی خیالی می‌شود گللر می‌میرد. روح گللر بدنبال تابوت و جمعیت می‌رود. ولی کسی حرف او را نمی‌شنود.

در بخشی از کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود می‌شنویم:

«گللر به عکس پدرش که غمگین به نظر می‌رسید، نگاه کرد. قصه را از آن شب برفی که پدری دخترش را نفرین کرده بود شروع کرد.
سه جفت چشم، یک جفت سیاه و دو جفت عسلی، به قصه‌ای که آمیزه‌ای از واقعیت و خیال بود، گوش دادند. کم‌کم چشم‌هایشان گرم شد و خوابیدند، ولی بقیه قصه همچنان در ذهن گللر و اشرف‌السادات ادامه یافت. بچه‌ها، در میان خواب و بیداری و در رویایی که تازه شروع شده بود، صدای در را شنیدند».

 ۸ ساعت و ۴۳ دقیقه، ۴۸۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۵ دقیقه
قسمت اول
۲۲ دقیقه
قسمت دوم
۲۳ دقیقه
قسمت سوم
۲۲ دقیقه
قسمت چهارم
۲۳ دقیقه
قسمت پنجم
۲۳ دقیقه
قسمت ششم
۲۵ دقیقه
قسمت هفتم
۲۶ دقیقه
قسمت هشتم
۲۵ دقیقه
قسمت نهم
۲۳ دقیقه
قسمت دهم
۲۵ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۲ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۶ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۹ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۹ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۸ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۸ دقیقه
قسمت هفدهم
۲۶ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۴ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت بیستم
۲۳ دقیقه
قسمت بیست و یکم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود

برای دانلود کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ای کاش گل سرخ نبود

نظرات کتاب صوتی ای کاش گل سرخ نبود

زهرا علی بابایی
۱۳۹۸/۲/۲۶
کتاب درمورد زندگی خانمی بنام گل لر است از ابتدای ازدواج تا زمانی که میمیرد. داستان روان و زیبایی بود پر از آدمهای متعصب و سنتی و امروزی مثل زندگی خودمون. انتهای کتاب زیبابود فصل آخر رو زندگی بعد مرگش اختصاص داده بودند. کتاب رو دوست داشتم. به کسانی که به رمانهای قدیمی علاقه دارند پیشنهادمیکنم.
Kazem Ghoddousi
۱۳۹۸/۱/۲۸
اجرای بسیار عالی
مشاهد همه نظرات (۲)