معرفی و دانلود کتاب صوتی بازگشت شازده پسر

عکس جلد کتاب صوتی بازگشت شازده پسر
قیمت:
46800 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازگشت شازده پسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازگشت شازده پسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بازگشت شازده پسر

کتاب صوتی بازگشت شازده پسر نوشته‌ی الخاندرو گیلرمو روئمز، ادامه رمان محبوب و درخشان شازده کوچولو، اثری خیالی و جذاب است که تاکنون به 35 زبان زنده جهان ترجمه شده. شازده کوچولو در این کتاب برای ماجراجویی جذاب دیگری مجددا به زمین باز می‌گردد.

کمتر داستانی مانند شازده کوچولو وجود دارد که خواندن یا شنیدنش این قدر گسترده شود و به دل مخاطبان بنشیند، این داستان زیبا مناسب برای هر سنی است چه بزرگسال و چه کودک. شازده پسر دیگر در سیاره‌ی خود احساس شادی و خوشحالی ندارد، او یک‌بار دیگر از آن بیرون می‌آید تا جهان را وارسی کند. در نهایت سفر به‌ یاد ماندنی و جذاب دیگری را شروع می‌کند.

ادامه‌ی این داستان کلاسیکِ درخشان و محبوب، که در کتاب صوتی بازگشت شازده پسر (The Return of the Young Prince) آورده شده، قصه‌ای مجذوب کننده برای تمامی سنین است، این کتاب به ما یادآور می‌شود که چه چیزهایی انسان واقعی را می‌سازد و در همان حال، جشنی باشکوه برای زیستن با تمامی حکمت‌ها، زیبایی‌ها و شگفتی‌ها دایر می‌کند.

شازده کوچولو شخصیت اصلی این کتاب، عواطف بشری را به آسان‌ترین شکل ممکن، تجزیه و تحلیل می‌کند و عناصری که بر اثر غوطه‌ور شدن در علایق مادی و پول‌پرستی از سرشت انسانی دور شده‌اند را تحت اسم افراد بزرگ به باد سخره می‌گیرد. اکنون در کتاب بازگشت شازده پسر نیز الخاندرو گیلرمو روئمز (Alejandro Guillermo Roemmers) داستان شازده کوچولو را ادامه می‌دهد.

رمان شازده کوچولو درباره‌ی خلبانی بود که مشکلی برایش پیش می‌آید و در یک صحرا گم می‌شود. در شازده کوچولو ما با او همراه می‌شویم و چیزهای حیرت‌آور بسیاری را تجربه می‌کنیم. اما در این کتاب زمانی که یک راننده‌ شازده پسر را پیدا می‌کند، ما بیشتر درگیر گفتگوهای بین راننده و شازده پسر می‌شویم. راننده به عنوان یک راهنما در این کتاب قرار گرفته است و به شازده پسر و همچنین به ما می‌گوید که می‌توانید در این جهان، با وجود تمامی مشکلات، زشتی‌ها و چیزهای منفی، خوب باشید و با عشق زندگی کنید. راننده، شازده پسر را که دیگر بزرگ شده و شازده کوچولو نیست را وارد جهان بزرگ و پیچیده آدم‌بزرگ‌ها می‌کند.

الخاندرو گیلرمو روئمز درباره‌ی نگارش این کتاب می‌گوید:

زمانی که آن کودک چاره‌ای جز بازگشتن به سیارکش نداشت، من هم در غم سنت اگزوپری با او سهیم شدم. مدتی بعد فهمیدم که نفرت، عدم وجود درک و همبستگی، بعد مادی دنیا و نیروهای منفی دیگر مانع شده بودند که او در هر شرایطی بین ما زندگی کند. بارها از خودم پرسیدم: اگر آن بچه خیلی خاص در سیاره ما به زندگی کردن ادامه می‌داد چه پیش می‌آمد؟ جوانی‌اش چطور می‌گذشت؟ چطور می‌توانست خلوص قلبش را حفظ کند؟

سال‌ها طول کشید تا پاسخ این سوال‌ها را یافتم. با اینکه ممکن است آن جواب‌ها تنها برای من ارزش داشته باشند، اما امیدوارم که حداقل بخشی از مسیر مخاطبان را در تجلیل از کودکی که هر کدام از ما درونمان داریم روشن کند.

جملات برگزیده بازگشت شازده پسر:

- اگر من نتوانم بدون تو زندگی کنم آن‌وقت من برده‌ام و تو ارباب.

- مواظب افرادی باش که به بهانه لطف کردن در حقت رویاهایت را از بین می‌برند، چون آن‌ها هیچ‌چیز خوب دیگری ندارند که جای رویاهایت را پر کنند.

- بعضی وقت‌ها مردم مثل صدف هستند؛ تنها کاری که باید انجام دهیم این است که صبر کنیم تا خودشان مرواریدی که در درون خود پنهان کرده‌اند را آشکار کنند.

- خوشبختی از بودن می‌آید نه از داشتن؛ از تقدیر و قدردانی بابت هر آنچه که الان دارید، نه عجله برای به دست آوردن چیزایی که نداری. گاهی اوقات نداشتن بعضی از چیزها می‌تواند ریشه خوشبختی ما باشد، چون همین چیزها هستند که باعث می‌شوند دیگران تکمیل‌کننده‌ای برای ما باشند. اگر ما کامل بودیم و همه‌چیز داشتیم چطور می‌توانستیم باهم ارتباط برقرار کنیم؟

- اگه عشق بورزید و ببخشید خوشبخت خواهید بود، چون در عوض به تو عشق ورزیده می‌شود و بخشیده می‌شوید. اگر عاشق نباشید نمی‌توانید ببخشید چون بخششِ تو هیچ‌وقت بزرگ‌تر از عشقت نمی‌شود؛ و در نهایت، غیرممکن است بتوانید به دیگران عشق بورزید و آن‌ها را ببخشید بدون اینکه اول عاشق خودتان باشید و خودتان را بخشیده باشید.

در قسمتی از کتاب صوتی بازگشت شازده پسر می‌شنویم:

دوست جوان من، موضوع اینجاست که جامعه ما این‌قدر چیزهای جدید برایمان به وجود آورده که مردم دل‌شان می‌خواهد همه آن‌ها را داشته باشند و متوجه نمی‌شوند که دارند مسیر را اشتباه می‌روند تا زمانی که در به‌دست‌آوردن آخرین چیز شکست بخورند. تو قبلا هم دیدی آن‌ها پیش از اینکه قبول کنند دارند اشتباه می‌کنند و نیاز به تغییر دارند به هر چیزی که از آن‌ها حمایت کند، هر چقدر هم کوچیک باشد، دودستی می‌چسبند. مشکل اینجاست که تا وقتی آن‌ها آخرین چیز را به دست بیاورند خیلی چیزهای بنیادی و اصلی را از دست دادند. این افراد مثل شعبده‌بازانی هستند که هفت‌تا کلاه را به صورت هم‌زمان توی هوا نگه می‌دارند. فکر کن: آن‌ها این کار را فقط با هفت‌تا انجام می‌دهند! موضوع دیگر این است که مردم به محض اینکه به چیزایی که می‌خواستند بهشان دست پیدا کنند می‌رسند، فقط می‌دانند چیز بعدی که می‌خواهند چیست؛ به خاطر همین هم در نهایت چیزی که فکر می‌کردند هدف نهایی‌شان بوده اکنون دیگر هدف نهایی‌شان نیست. این افراد در واقع زندگی‌شان را سر یک جستجوی بی‎فایده تلف می‌کنند و از این شاخه به آن شاخه می‌پرند، انگار همه آن چیزایی که به دست آوردند سنگ‌هایی بودند برای رد شدن از رودخانه‌ای که آن‌ها هرگز موفق به رد شدن از آن نخواهند شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
21 دقیقه
بخش اول
24 دقیقه
بخش دوم
24 دقیقه
بخش سوم
22 دقیقه
بخش چهارم
24 دقیقه
بخش پنجم
27 دقیقه
بخش ششم
20 دقیقه
بخش هفتم
17 دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بازگشت شازده پسر
نویسنده
مترجمحامد رحیمی
راویرضا عمرانی، راضیه هاشمی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
46800 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بازگشت شازده پسر

ساره
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
این کتاب جملات و مطالبی خوبی داشت اما برای کسانی که شازده کوچولو رو خوانده‌اند کمی سطح پایین به نظر میرسد. به نظر من یک نویسنده باید خیلی شهامت و جسارت داشته باشد که بتونه اثر یک مولف دیگه رو ادامه یا پاسخ بده! و همیشه برام سوال بوده که آیا ما مجاز هستیم کاراکترهای یک اثر رو قرض بگیریم و رنگ به با دیگه‌ای اون‌ها ببخشیم؟یا زندگیشونو نگاه خودمون ادامه بدیم؟ شازده کوچولوی کنجکاوی که یک جا قرار نداشت به یک نوجوان ساکت شنونده تبدیل میشه که در کل داستان تو یک ماشین نشسته و جز برای نفس نازه کردن و کمک کردن پیاده نمیشه!این تصویر میتونه جای شازده کوچولوی پرتحرک و کاوش گرو رو بگیره؟البته بی‌انصافیه اگر بگم نویسنده هیچ زحمتی نکشیده نه اتفاقا اون تمام تلاششو کرده که پایان زیبایی بسازه و به نوشته‌ها مفهوم و معنای با ارزشی ببخشه به هر حال اینکار جسارت زیادی میخواست و باید اون رو از باب تحسین کرد. تشکر از خانم راضیه هاشمی و همکارانشون.
Sara Saadat
۱۳۹۹/۱/۲۷
به نظر من اصلا قابل مقایسه با شازده کوچولو نیست خیلی کلیشه ایه انگار نوبسنده خواسته هرچی تو دلشه رو فقط روکاغذ بیاره مثل معلمی که میخواد یه قواعدی و به شاگردش یاد بده من کتاب شازده کوچولو رو بارهاوبارها خوندم و بازهم میخونم اما این کتاب اصلا قابل مقایسه با اون نیست موضوع اصلا حس و حال شازده کوچولو نیست فقط راننده جمله‌هایی رو شعار میده همین
Fereshte Nikseresht
۱۴۰۱/۷/۲۳
موزیک در حین خوندن کتاب (اونجوری که توی فایل نمونه هست) اصلا وجود نداره!
کتاب صرفا نظرات نویسنده ست درباره‌ی زندگی، نظرات قشنگی هستن ولی مثل اینه که بری بشینی تا یه پدربزرگ نصیحتت کنه، هیچ ظرافت خاصی هم توش به کار نرفته. کلا هیچ شباهتی به داستان اصلی شازده کوچولو نداره و فقط از اسم و ایده‌ی اولیه ش سواستفاده کرده به نظر من
ARA Branch3
۱۳۹۹/۵/۱
سوء استفاده از اسم یک اثر جذاب، داستان بدون هیجان و صرفاً طی خط سیر عادی، بهانه‌ای برای ابراز نظرهای کلیشه‌ای و درسی، نویسنده بیشتر مشاور یا فیلسوفه و اصلاً تخیل قوی‌ای نداره، گوینده هم تکنیک خوبی داره اما تو همه داستانهاش خیلی اغراق آمیز و خارج از لحن متن و متکی به تکنیک صدایش و فارغ از حس داستان گویندگی میکنه
Behrouz Por
۱۳۹۹/۵/۱۱
با سلام، نکات بسبار آموزنده‌ای بیان کرده، تعجب من از کسانی که مطلب درک نکرده اند، مسائل زندگی به چالش کشیده و بسیاری از حقایق زندگی در قالب داستان ببان میکند.
Saeedeh Asadi
۱۳۹۸/۱۱/۳
خیلی خیلی عالی بود. واقعا لذت بردم. ‌مفاهیم زندگی یه بهترین وجه توضیح داده شده‌اند. به همه توصیه میکنم
سمیه درودیان
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
من عاشق شازده کوچولو هستم عالیییی زیاد گوش میکنم هر چی گوش میکنم باز پند داره
علیرضا بیغرض
۱۳۹۹/۶/۷
خب باید حتما شازده کوچولو رو بخونی تا مطالب رو به خوبی درک کنی💎☘
Atefe Andakhshideh
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
بسبارزیبا سخن گفتن
علاوه برزیبایی داستان گوینده فوق العاده است
مریم کریمی
۱۴۰۲/۷/۵
سرشار از نکات اصلی زندگی و مشکلات زندگی امروز بشریت پر از حس زندگی
جمشید چهارلنگی
۱۴۰۲/۳/۲۷
عالی بود و جای صدای آقای شاملو، در این داستان، خالی ست.
یادش به خیر
نجمه دانش
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
هیچ کدام از لحظه هایش را نمیشد از دست داد عالی بود با صدای زیبای استاد عمرانی
Hossein Roshan
۱۴۰۰/۳/۳
مثل کتاب شازده کوچولو که نمیشه ولی بد نبود
Debora
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
این کتاب رو برای پسرم خریدم و خیلی دوشت داشت
Ostad Kazemi 031
۱۴۰۲/۱/۱۲
سرشار از حس خوب همراهی با شازده کوچولو
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بازگشت شازده پسر

برای دریافت کتاب صوتی بازگشت شازده پسر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.