دانلود کتاب صوتی بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد

کتاب صوتی بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد نوشته‌ی امیلی برونته یکی از برجسته‌ترین داستان‌های رمانتیک ادبیات انگلیس به شمار می‌آید که با زبانی شیوا، عشق آتشین و نافرجام میان دو شخص کاملا متفاوت را روایت می‌کند.

امیلی برونته (Emily Jane Bronte) برای روایت رمان شگفت‌انگیز و حیرت‌آور خود چند راوی برگزیده است که هیچ‌کدام جزو کاراکترهای اصلی داستان نیستند. نیمی از رمان از زبان شخصی به نام لاک‌وود که مستأجر هیت کلیف در دوران میانسالی است، روایت می‌شود و نیمی دیگر را آلن دین برعهده می‌گیرد چرا که او خدمتکار قدیمی عمارت وودرینگ است و سال‌های بسیاری را با عشاق داستان سپری کرده است. آلن داستان خود را از روزهایی شروع می‌کند که آقای ارنشا با پسر بچه‌ای کولی به عمارت وودرینگ وارد می‌شود و این پسر همان هیت‌کلیف است.

هیت‌کلیف از همان روزهای اول ارتباط عمیقی با دختر ارباب به نام کاترین برقرار می‌کند که در دوران نوجوانی به عشق تبدیل می‌شود. کاترین هم هیت کلیف را به شدت دوست دارد اما رفتارهای و خلقیات متفاوت آن‌ها و اختلاف طبقاتی مانع ادامه‌ی این عشق می‌شود. پس از مدتی اتفاقاتی رخ می‌دهد که هیت کلیف نسبت به پسر ارباب کینه به دل می‌گیرد.

هیت‌کلیف در تمام داستان بین عشق و نفرت این خواهر و برادر در رفت و آمد است و هر آنچه انجام می‌دهد، برگرفته از احساسی است که نسبت به آن‌ها دارد. احساسات هیت‌کلیف حتی با مرگ اعضای این خانواده هم برطرف نمی‌شود و به نسل بعدی این خانواده منتقل می‌شود. هیت‌کلیف که نتوانسته به عشقش کاترین برسد و با او ازدواج کند، فقط به یک چیز فکر می‌کند و آن هم انتقام است. شعله‌ی آتش کینه هیث کلیف هر روز بیشتر از دیروز می‌شود.

چرا باید بلندی‌های بادگیر را بخوانیم؟

بلندی‌های بادگیر (Wuthering Heights) بدون شک یکی از درخشان‌ترین و بی‌نظیرترین کتاب‌های ادبیات کلاسیک جهان به شمار می‌آید. توصیفات زیبای بروتنه، عشق حیرت‌آور بین کاراکترهای اصلی داستان، شخصیت‌پردازی‌های زیبا، روابط خانوادگی پیچیده، باعث شده که این رمان کلاسیک جذاب‌تر شود و شما را تا پایان داستان با خود همراه کند.

از سوی دیگر، اگر می‌خواهید درمورد جامعه‌ی بسته‌ی دوران ویکتوریایی اطلاعاتی کسب کنید و آن را از نزدیک حس نمایید. به شما پیشنهاد می‌دهیم این کتاب صوتی را بشنوید.

امیلی برونته کیست؟

امیلی برونته در سال 1818 در روستای تورنتن یورک‌شایر در انگلستان چشم به جهان گشود. او برادری به نام برانول، یک خواهر بزرگتر به نام شارلوت و خواهر دیگری به نام آن دارد. هر یک از این خواهران به عنوان شاعر و نویسنده‌ی برجسته‌ی ادبیات انگلستان شناخته شدند و هر سه هم جوانمرگ شده‌اند. پدر آن‌ها کشیش و مردی سختگیر بود که زندگی را به کام فرزندان خود تلخ کرده بود و با مرگ مادر سخت‌گیری‌ها بیشتر هم شد. خواهران برونته بیشتر از هر چیزی به انزواطلبی مشهور هستند و روابط اندکی با دیگران داشتند. همین شرایط سخت موجب شد به سمت تخیل و نویسندگی روی بیاورند. آن‌ها در ابتدا برای نگارش کتاب‌هایشان از اسم مستعار استفاده می‌کردند. امیلی برونته در 30 سالگی بر اثر بیماری سل در حالی که تنها یک رمان و تعدادی شعر از خود به جای گذاشته بود، دار فانی را وداع گفت.

در بخشی از کتاب صوتی بلندی‌های بادگیر می‌شنویم:

وقتى سخن به اینجا رسید الن دین چند لحظه سکوت کرد و سپس بار دیگر به سخنانش ادامه داد: «آقا، آنچه راجع به کاترین و لینتون گفتم زمستان سال گذشته اتفاق افتاد، یعنى هنوز یک سال هم از آن ماجراها نگذشته است. سال گذشته به هیچ وجه نمى‌توانستم فکر کنم روزى بیاید که نزد شخص بیگانه‌اى بنشینم و سرگذشت این خانواده را برایش تعریف کنم. ولى از کجا معلوم که شما تا مدت زیادى نسبت به این خانواده بیگانه بمانید؟ شما هنوز جوان هستید و مطمئناً نمى‌خواهید براى همیشه مجرد بمانید و این زندگى گوشه‌نشینى را ادامه دهید و به نظر من ممکن نیست مردى کاترین را ببیند و عاشقش نشود. مى‌خندید! پس چرا وقتى حرف او را مى‌زنم این‌طور علاقمند و مشتاق به نظر مى‌رسید و گل از گلتان مى‌شکفد؟ چرا از من خواسته‌اید تصویر او را بالاى میز بخارى اطاقتان بگذارم؟ چرا... »

«دوست من، دست از این صحبت‌ها بردارید. خیلى احتمال مى‌رود که من او را دوست داشته باشم، ولى آیا او هم مرا دوست خواهد داشت؟ هیچ میل ندارم خود را با چنین وسوسه‌اى ناراحت سازم و آرامش روحى خود را برهم زنم. از آن گذشته خانه و زندگى من در اینجا نیست. من به دنیاى پرهیاهوى شهر تعلق دارم و دیر یا زود باید بدانجا باز گردم. حالا خواهش مى‌کنم صحبتتان را ادامه بدهید آیا کاترین از دستورات پدرش اطاعت کرد؟»

«بلى او مطیع پدرش بود. هنوز هم علاقه و محبت به پدرش قوى‌ترین عاطفه باطنیش بود. از آن گذشته پدرش به وى پرخاش نکرد. اربابم با عطوفت عجیبى با کاترین حرف مى‌زد و به او مى‌گفت که پس از مرگش یکه و تنها در میان جمعى از دشمنان و اشخاص پست‌طینت و کینه‌توز باقى خواهد ماند و تنها نصایح و راهنماییهاى او مى‌تواند ضامن صلاح و سعادتش باشد. اربابم چند روز بعد به من گفت: «خیلى دلم مى‌خواست لینتون نامه‌اى مى‌نوشت و یا سرى به کاترین مى‌زد. الن، راستش را بگو آیا خواهرزاده‌ام تغییرى کرده است و یا امید مى‌رود که وقتى بزرگتر شود اخلاق و رفتار شایسته‌ترى پیدا کند؟»

در جوابش گفتم: «آقا وى پسرى بسیار نازک نارنجى است و گمان نمى‌کنم آن قدر زنده بماند که به صورت مردى در آید. فقط مى‌توانم بگویم که به پدرش شباهتى ندارد و اگر میس کاترین به راستى آن‌قدر بدشانس باشد که با او ازدواج کند مى‌تواند وى را کاملاً تحت فرمان خود داشته باشد، مگر این‌که بخواهد چون عاشقى چشم و گوش بسته با وى رفتار کند. با وجود این، ارباب شما فرصت زیادى در پیش دارید تا به خوبى با اخلاق خواهرزاده خود آشنا شوید و تشخیص دهید که آیا واقعاً شایستگى همسرى دختر شما را دارد یا نه. کاترین چهار سال دیگر طول مى‌کشد تا واقعاً به سنى برسد که بتواند ازدواج کند.»

اربابم آهى کشید، سپس به طرف پنجره رفت و از آن‌جا نگاهى به سوى گورستان جیمرتن افکند. هواى آن روز بعدازظهر مه‌آلود بود، آفتاب رنگ پریده وسط زمستان به زحمت هوا را روشن مى‌ساخت و ما به سختى مى‌توانستیم دو درخت صنوبر و قبرهاى پراکنده محوطه قبرستان را ببینیم.

 ۱۸ ساعت و ۴ دقیقه، ۱۰۰۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۹۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۸ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم
۱۷ دقیقه
بخش پنجم
۲۵ دقیقه
بخش ششم
۳۸ دقیقه
بخش هفتم
۳۸ دقیقه
بخش هشتم
۳۶ دقیقه
بخش نهم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
بخش نهم - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
بخش دهم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
بخش دهم - قسمت دوم
۳۶ دقیقه
بخش یازدهم
۲۸ دقیقه
بخش دوازدهم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
بخش دوازدهم - قسمت دوم
۴۰ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۶ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۲ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۲ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۴ دقیقه
بخش هفدهم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
بخش هفدهم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
بخش هجدهم
۱۵ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۰ دقیقه
بخش بیستم
۳۲ دقیقه
بخش بیست و یکم - قسمت اول
۲۳ دقیقه
بخش بیست و یکم - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۰ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۵ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و ششم
۴۴ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۲۲ دقیقه
بخش بیست و نهم
۲۰ دقیقه
بخش سی‌ام
۱۸ دقیقه
بخش سی و یکم
۳۷ دقیقه
بخش سی و دوم
۳۰ دقیقه
بخش سی و سوم
۲۸ دقیقه
بخش سی و چهارم - قسمت اول
۱۵ دقیقه
بخش سی و چهارم - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد

برای دانلود کتاب صوتی بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد

نظرات کتاب صوتی بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد

بهاره محمدی اسفه
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
به نظرم داستان را زیادی پیچ و تاب داده بود و میشد خیلی کوتاه تر بیان کرد.
جملات سرشار از تکرار بود و چندین کلمه مترادف رو پشت هم ردیف میکرد.
اینجور داستان‌ها بیشتر به درد فیلم و سریال میخورند
گویندگی عالی بود و پر احساس و نقطه قوت کار بود.
تا کنون چندین رمان با صداهای خانم پاک ذات و آقای سلطان زاده شنیدم که همه عالی روایت شدند و اینجا هم که این همکاری بسیار خوب بود.
محسن یوسفی
۱۳۹۹/۷/۱۶
یک داستان ضعیف که هیچ نشانی از عشق نداره و فقط در مورد چند نسل از یک سری خانواده بیمار روحیست که به دنبال آزار هم هستند و سیر اتفاقات به شکلی کاملا ساده لوحانه پیش میره و اگر شخصیت‌ها کوچک‌ترین بهره هوشی داشتند اینقدر ساده گول شخصیت بد داستان رو نمی‌خوردن
خوندن و شنیدنش رو به هیچ عنوان توصیه نمیکنم حتی با دو گوینده بی نظیرش
ازاده جوان
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
جالب بود ولی خیلی خاص نبود تا کتابی خونده نشه مشخص نمیشه نظر خودت چیه درباره‌اش پس نمونه رو گوش بدیم بهتره تا ببینیم کاربران چی میگن چون کاملا سلیقه‌ای هس در ضمن قسمت کمی از کتاب رو جناب سلطانزاده اجرا کردن و صد البته دیگه که خانوم پاکذات هم عالی هستن در اجرا
جهت اطلاع وظیفه دونسم بگم
مشاهد همه نظرات (۷۹)