دانلود کتاب صوتی بی‌قراری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بی‌قراری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بی‌قراری

کتاب صوتی بی‌قراری اثر زولفو لیوانلی، در قالب یک داستان عاشقانه، جزئیات حملات وحشیانه داعش به خاک سوریه و پناه گرفتن ایزدیان در خاک ترکیه را روایت می‌کند. این رمان در سال 2017 منتشر شد و در فهرست پرفروش‌‌ترین کتاب‌های ترکیه قرار گرفت.

رمان بی‌قراری (Huzursuzluk)، از حوادث امروز خاورمیانه و چهره‌ی خودکامه‌ی داعشیان در برخورد با انسان‌های دیگر سخن می‌گوید. داستان این رمان از دیدگاه افراد مختلف نقل می‌شود و البته دانای کل با اینکه از همه چیز آگاه است اما قضاوت نمی‌کند. شاهدان ماجرا، هر یک داستان فریاد خاموش انسان‌ها را از زاویه‌ی دید خود بازگو می‌کنند. واقعیت هم با کنار هم قرار گرفتن قطعات پازل داستان، بر ملا می‌شود.

راوی اصلی این رمان، شخصی به نام ابراهیم است که در استانبول زندگی می‌کند. او به واسطه‌ی شغلش که خبرنگاری است، به طور اتفاقی متوجه کشته شدن دوست دوران کودکی‌اش حسین، در شهر محل تولدش ماردین می‌شود و برای مراسم تدفین او بعد از مدت‌ها به زادگاهش بازمی‌گردد. ابراهیم که برای فرار از محدودیت‌ها شهرش را ترک و به استانبول کوچ کرده است، در مواجهه با مرگ دوست و شرایط کنونی شهرش خود را با شکاف هویتی عمیقی بین اکنون و گذشته‌اش می‌یابد. در آن شهر قدیمی، به دنبال سرنوشت حسین که با عشق و زخم آمیخته شده به نام ملک‌ناز دختر ایزدی می‌رسد و داستان بی‌قراری آغاز می‌شود.

لیوانلی در این اثر کوشیده است با روایت کردن گوشه‌ای از دردهای مردم رنج‌دیده و مظلوم سوری به خصوص زنان ایزدی‌ که بیش از همه قربانی تجاوزها، جنایت‌ها و سوء استفاده‌های متجاوزان داعش بوده‌اند، اندکی تسلی‌بخش دل‌های آنان باشد.

زولفو لیوانلی (Zulfu Livaneli) نویسنده، موسیقی‌دان، کارگردان و سیاستمدار ترکیه‌ای است که تاکنون کتاب‌های سیاسی- اجتماعی و داستانی زیادی منتشر کرده و به خاطر تفکرات سیاسی‌اش، مدتی را نیز در زندان گذرانده است. وی، به واسطه‌ی رمان‌ها و آثار موسیقی صلح‌جویانه‌اش موفق به کسب بیش از 30 جایزه‌ی جهانی و ملی در حوزه‌ی ادبیات، موسیقی و سینما همچون جایزه بهترین نویسنده جدید بارنز اند نوبل آمریکا و جایزه بهترین کتاب سال ایتالیا و فرانسه شده است. آثار این نویسنده ترکیه‌ای به 34 زبان زنده دنیا ترجمه‌ شده و در کشورهایی مانند چین، اسپانیا، کره و آلمان در فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار دارد.

در بخشی از کتاب بی‌قراری می‌خوانیم:

می‌دونی حارصه چیه؟ یک کلمه‌ی عربی از خانواده‌ی حرص، حارص، احتراص. می‌دونی که شتر اونقدر صبور و پر طاقته که می‌تونه سه هفته بدون آب و غذا توی بیابون راه بره و راه بره. توی بیابون خارهایی هست که شترها خیلی دوست دارن. هرجا این خار رو ببینن با دندون اون رو می‌کَنن و شروع به جویدن می‌کنن. وقتی این خار با مزه‌ی شور خون آغشته می‌شه، شترها لذت بیشتری می‌برن. هرچه بیشتر می‌خورن، خون بیشتری می‌ریزه و هرچه خون بیشتر می‌شه، شتر بیشتر و بیشتر از این خار می‌خوره. انگار که دیگه از خون خودش سیر نمی‌شه. اگه مانعش نشن شتر از شدت خونریزی می‌میره. این یعنی حارصه. این رسم تمام خاورمیانه‌ست پسرم. اهالی خاورمیانه در طول تاریخ همدیگه‌رو کشتن و کشتن، بی‌اینکه متوجه باشن که درحال ریختن خون خودشون هستن. از طعم خون خودشون مست می‌شن.

 ۴ ساعت و ۴۲ دقیقه، ۲۶۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۲ دقیقه
بخش اول
۲۶ دقیقه
بخش دوم
۳۱ دقیقه
بخش سوم
۲۲ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۲۰ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۷ دقیقه
بخش هشتم
۳۰ دقیقه
بخش نهم
۴۰ دقیقه
بخش دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی بی‌قراری

برای دانلود کتاب صوتی بی‌قراری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بی‌قراری

نظرات کتاب صوتی بی‌قراری

منا صالح
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
کتاب خوبی بود.. نزول بعضی انسان‌ها تا درجه‌ی حیوان و صعود انسان‌هایی تا درجه‌ی انسان کامل رو میشد توش حس کرد... برای من مکالمه‌ی کوتاه حسین با دوستش وقتی دوستش میخواست اونو به زندگی سابقش برگردونه و همچنین قسمت حارثه خیلی تاثیر گذار بود... آقای عمرانی مثل همیشه عااالی بودن... ممنون 👍
محمد رضوی
۱۳۹۷/۱۰/۷
واقعا کتاب زیبا و تأثیرگذاری است. کلیات کتاب با فرهنگ شرقی بسیار همخوانی دارد. و به نوعی فلسفه تمامی قتل و خونریزی و نسل کشی را توضیح می‌دهد.
فرهاد امیرفیض
۱۳۹۷/۱۱/۵
واقعا عالی بود زندگی واقعی مزلومین رو به خوبی به تصویر کشید و باید بگم که متاسفانه بر اساس واقعیت تلخی که بر ایزدیان گذشته نوشته شده!!
مشاهد همه نظرات (۲۲)