دانلود کتاب صوتی توسیدید


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی توسیدید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی توسیدید

کتاب صوتی توسیدید اثر رابین اس. داک جلد دیگری از مجموعه شخصیت‌های تاثیرگذار است که به شرح زندگی این مورخ یونان باستان می‌پردازد. 

توسیدید (Thucydides) تاریخ نگار یونانی و نویسنده‌ی تاریخ جنگ پلوپونزی بود که به شرح وقایع جنگ پلوپونز بین آتن و اسپارت که از ۴۳۱ پیش از میلاد آغاز و با یک وقفه‌ی چند ساله تا ۴۰۴ پیش از میلاد ادامه داشت، می‌پردازد.

حدود 2500 سال پیش در یونان باستان دگرگونی‌های فرهنگی و سیاسی رخ داد و این کشور وارد عصر طلایی تاریخ خود شد، طی آن بنیان دموکراسی و سرچشمه‌های پژوهش دانشگاهی شکل گرفت، گام‌هایی بزرگ در زمینه پزشکی و علم برداشته شد، معماری پیشرفت کرد و نمایش‌نامه‌ها و اشعاری حماسی خلق شد.

پرورش یافتن توسیدید در یکی از خانواده‌های ثروتمند یونان باستان سبب شد آینده‌ای نویدبخش در انتظارش باشد. پیوندش با خانواده‌های سرشناس نیز سبب شد به مقام رفیع سرداری در آتن دست یابد. شکست در جنگ با سپاه اسپارت دگرگونی تلخی در زندگی‌اش رقم زد و پس از آن مجبور شد آتن را ترک کند. توسیدید از این موقعیت برای مصاحبه با سربازان هر دو طرف جنگ آتن و اسپارت و نوشتن جزئیات دقیق نبردها بهره گرفت. از خودگذشتگی توسیدید در ثبت دقیق وقایع (جنگ پلوپونزی) برای همیشه شیوه تاریخ‌نگاری را تعییر داد.

وی به پدر «تاریخ علمی» ملقب است زیرا برای نخستین بار در دیباچه‌ی کتابش به تدوین کلیات معیارهای گواهی‌آوری و تحلیل تاریخ براساس علت و معلول، بدون دخالت دادن نقش خدایان می‌پردازد. او نوشتن درباره حقایق و آمار و ارقام را به احساسات و افسانه ترجیح می‌داد و در بخش‌هایی از کارش به ظریف‌ترین جزئیات جنگ‌ها و دیگر رویدادها می‌پرداخت.

توسیدید قبول داشت که حکایت‌های او به اندازه هرودوت سرگرم کننده و مهیج نیستند. او نوشت: «کارهای من ممکن است کمتر لذت‌بخش به نظر آیند چرا که عاری از هرگونه عنصر خیالی هستند.» با این حال وی یادآور شد که هدفش از روایت این داستان‌ها بر جای گذاشتن ثروتی ابدی بوده است.

 ۱ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۱۰۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
فصل اول: زیستن تاریخ، ساختن تاریخ
۱۱ دقیقه
فصل دوم: بزرگ شدن در دوره طلایی آتن
۱۵ دقیقه
فصل سوم: نخستین مردم سالاری جهان
۱۲ دقیقه
فصل چهارم: ریشه‌های جنگ
۱۷ دقیقه
فصل پنجم: آغاز جنگ
۱۱ دقیقه
فصل ششم: بیماری بزرگ
۱۲ دقیقه
فصل هفتم: پایان یک دوره
۱۳ دقیقه
فصل هشتم: لشکرکشی مصیبت بار
۱۱ دقیقه
فصل نهم: بازگشت به آتن

راهنمای دانلود کتاب صوتی توسیدید

برای دانلود کتاب صوتی توسیدید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  توسیدید

نظرات کتاب صوتی توسیدید

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.