دانلود کتاب صوتی خانه‌ام همین جاست


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خانه‌ام همین جاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خانه‌ام همین جاست

کتاب صوتی خانه‌ام همین جاست به قلم گلستان جعفریان، به روایت مقطعی حساس از زندگی یک دختر خرمشهری می‌پردازد که موقعیت خاص او باعث می‌شود تا رفتارهایی از خود نشان ‌دهد که در حالت عادی غیر منتظره است.

افسانه قاضی‌زاده که در این اثر به روایت داستان زندگی‌اش می‌پردازد از دوران انقلاب و پخش اعلامیه شروع می‌کند و سپس جنگ را به تصویر می‌کشد. او به محض شروع جنگ، به یاری مجروحان در بیمارستان شهر رفته و از آن‌جا برای غسل و کفن شهیدان به قبرستان جنت‌آباد می‌رود.

او با نگاه و تفسیری ساده و راحت از طاقت‌فرساترین روزهای زندگی‌اش در خرمشهر و آن وقایع بزرگ و تاریخی صحبت می‌کند؛ روزهایی که آتش جنگ به دامنش افتاده بود و ایام را به کامشان تلخ می‌کرد.

زمانی که هواپیماهای عراقی‌ها بمب‌هایش را روی خانه‌های خرمشهر ریختند او هجده سال بیشتر نداشت. اما بدون لحظه‌ای فکر، چادر بر سر می‌کند و با وجود نگرانی پدر و مادرش، به سوی کوچه‌ها و خیابان‌های بمباران شده می‌دود. زمانی که متوجه اطراف می‌شود می‌بیند که در دل جنگ فرو رفته است.

این اولین برخورد افسانه با جنگ است. او در روز اول مهر برای توزیع پلاکارت‌ها راهی مدرسه می‌شود اما با صدای اولین انفجار‌ به عنوان یک پرستار مسیرش را عوض کرده و راه مسجد را در پیش می‌گیرد. افسانه که کارش را با رسیدگی به مجروحان در کنار سایر دختران دبیرستانی شروع کرده، زمانی که خانواده‌اش شهر را ترک می‌کنند به همراه خواهر و برادرش در مسجد برای امداد رسانی می‌ماند و راضی به ترک شهر نمی‌شود.

در قسمتی از کتاب صوتی خانه‌ام همین جاست می‌شنویم:

«چند روز اول خیلی وحشتناک بود. هنوز چشمم به خون و دست و پای بریده و چرک و آلودگی عادت نکرده بود. مدام حالت تهوع داشتم از هرچه غذای قرمز بود حالم به هم می‌خورد. تا آن موقع یادم نمی‌آمد مریضی گرفته باشم. اما آن‌جا یک هفته بستری شدم. فشارم آمده بود پایین. از بس غذا نخورده بودم، بدنم ضعیف شده بود. فقط کمپوت سیب و گلابی می‌خوردم. حتی دچار ناراحتی‌های روده‌ای شده بودم...»

 ۳ ساعت و ۲۴ دقیقه، ۱۸۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۸ دقیقه
فصل اول
۲۰ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل سوم
۳۷ دقیقه
فصل چهارم
۱۰ دقیقه
فصل پنجم
۱۹ دقیقه
فصل ششم
۲۰ دقیقه
فصل هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خانه‌ام همین جاست

برای دانلود کتاب صوتی خانه‌ام همین جاست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خانه‌ام همین جاست