دانلود کتاب صوتی خشم و هیاهو


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خشم و هیاهو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خشم و هیاهو

کتاب صوتی خشم و هیاهو نوشته ویلیام فاکنر، به چالش‌های موجود در یک خانواده پرداخته و سیر فروپاشی آن‌ها را شرح می‌دهد. فاکنر در خشم و هیاهو از لحن روایی بهره می‌برد که در آن، شما به ذهن شخصیت‌های خانواده کامپسون وارد شده و از دیدگاه آن‌ها به مسائل می‌نگرید.

خشم و هیاهو (The Sound and the Fury)، چهارمین کتاب ویلیام فاکنر و اولین شاهکار ادبی این رمان‌نویس آمریکایی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات است. این رمان، اثر محبوب خود فاکنر نیز بوده و آن را «درخشان‌ترین شکست» خود توصیف کرده است. شاید زمانی که این نویسنده خط به خط خشم و هیاهو را پشت دستگاه تایپش می‌نوشت، هیچگاه فکر نمی‌کرد که کتابی که در حال تحریرش است، روزی در بهترین و مشهورترین دانشگاه‌های جهان به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های رمان مدرن قرن بیستم تدریس شود.

رمان خشم و هیاهو به چهار بخش مختلف تقسیم شده که راوی هرکدام از این بخش‌ها یکی از فرزندان خانواده کامپسون است و بخش چهارم از دیدگاه سوم شخص بیان می‌شود. بنجامین یا بنجی، فرزند معلول ذهنی خانواده، کوئنتین، پسر تحصیل کرده و محبوب خانواده و جیسون جوان‌‌ترین برادر آن‌هاست. آن‌ها خواهری به نام کدی نیز دارند.

بسیاری از منتقدان نظرات گوناگونی را دربارۀ داستان کتاب خشم و هیاهو و فرم روایی آن بیان کرده‌اند. به صورت خلاصه می‌توان گفت: «خصوصیت فرمی اصلی در این رمان استفاده از چهار نگاه مختلف در روایت سرنگونی خانواد‌ه‌ی کامپسون است. از ذهن درمانده بنجی به ذهن وسواسی کونتین و سپس حرکت به ذهن متفاوت و یا بی‌اندازه وسواسی جیسون و در انتها نیز به سوی دنیای عینی دیلسی. به این ترتیب حرکت خواننده را در این رمان، حرکتی از ساده‌لوحی و مظلومیت به سوی روشنگری فزاینده می‌یابیم.» در واقع اینکه راوی در این کتاب چند بار عوض می‌شود و امکان تاویل‌های مختلفی را برای شما فراهم می‌کند.

"ویلیام فاکنر (William Faulkner)" را در کنار "ارنست همینگوی" باید از بزرگترین نویسندگان آمریکای شمالی به حساب آورد. او از مهم‌ترین ادبای جنوب آمریکاست که برنده‌ی جایزه‌ی نوبل نیز شده است. فاکنر برای نام‌گذاری رمان خشم و هیاهو از عبارت مشهور نمایشنامه مکبث،‌ اثر شکسپیر الهام گرفته است: «زندگی، داستانی است لبریز از خشم و هیاهو که از زبان ابلهی حکایت می‌شود و معنای آن هیچ است.» این الهام‌گیری توجه بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد.

فاکنر در این اثر توانایی بالای خود را در به کار گیری سبک‌های مختلف نوشته به رخ کشیده است. او آثار زیادی دارد که بسیاری از آن‌ها به فارسی نیز ترجمه شده است. از آثار ترجمه شده‌ی او می‌توان به گور به گور، یک گل سرخ برای امیلی، روشنایی ماه اوت، اسب ها و آدم ها اشاره کرد.

در سال 1998، مؤسسه کتابخانه نوین، رمان مهیج "خشم و هیاهو" را ششمین کتاب در فهرست صد رمان برتر انگلیسی قرن 20 قرار داد. شنیدن این کتاب صوتی به تمام کسانی که علاقمند به ادبیات کلاسیک و ادبیات داستانی هستند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب خشم و هیاهو آمده است:

من گریه نمی‌کردم، ولی نمی‌توانستم جلوی خودم را بگیرم. گریه نمی‌کردم اما زمین آرام نبود و بعد داشتم گریه‌ می‌کردم. زمین اریب بالا می‌رفت و گاوها از تپه‌ها بالا می‌دویدند. تی پی سعی کرد بلند شود و دوباره زمین خورد و گاوها از تپه‌ها پایین دویدند. کونتین بازوی مرا گرفت و به طرف طویله رفتیم. بعد طویله آن‌جا نبود و ما مجبور شدیم صبر کنیم تا برگردد. من برگشتنش را ندیدم. از پشت ما آمد و کونتین مرا در آخوری که گاو‌ها می‌خوردند زمین گذاشت. من به آن چسپیدم. آن هم داشت در می‌رفت، و من بهش چسپیدم. گاوها دوباره از تپه پایین دویدند. از جلوی در. نمی‌توانستم جلوی خودم را بگیرم. کونتین و تی پی از تپه بالا آمدند، داشتند دعوا می‌کردند. تی پی داشت از تپه پایین می‌افتاد و کونتین او را از تپه بالا کشید. کونتین تی پی را زد. من نمی‌توانستم جلوی خودم را بگیرم.

 ۱۲ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۷۱۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۱۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۴ دقیقه
فصل اول: هفتم آوریل ۱۹۲۸ - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۳۴ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
۱۸ دقیقه
فصل اول - بخش ششم
۳۲ دقیقه
فصل دوم: دوم ژوئن ۱۹۱۰ - بخش اول
۳۷ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۳۷ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۳۵ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
۲۴ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم
۲۸ دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش هشتم
۲۹ دقیقه
فصل سوم: ششم آوریل ۱۹۲۸ - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۲۷ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
۲۸ دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم
۳۶ دقیقه
فصل سوم - بخش ششم
۳۹ دقیقه
فصل چهارم: هشتم آوریل ۱۹۲۸ - بخش اول
۳۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۳۸ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۱۸ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
۲۱ دقیقه
پیوست - بخش اول
۳۲ دقیقه
پیوست - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خشم و هیاهو

برای دانلود کتاب صوتی خشم و هیاهو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خشم و هیاهو
علیرضا خاکسار
۱۳۹۸/۷/۱۵
عالی، محشر، بی‌نظیر... ولی فوق‌العاده دشوار! این کتاب فقط برای خوانندگان حرفه‌ای توصیه می‌شود. کار آرمان سلطان زاده در خوانش این اثر دشوار بی‌نظیر است. توصیه می‌کنم قبل از گوش دادن به این، کتاب دیلسی بیشتر...
مرضیه قایدی
۱۳۹۸/۱۰/۴
به راستی جز برترین رمان‌های جهان محسوب میشه، گویندگی بسیار حرفه ایی بود، 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🌹
علی بهمنی
۱۳۹۹/۳/۲۴
بد نبود کل داستان، زیادی ازش تعریف کرده بودن. گفت گفت راوی تو قسمتهای اول تو ذوق میزنه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۷)