دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خلاصه کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خلاصه کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

کتاب صوتی خلاصه کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا اثر ژول ورن، یک پیشگویی درخشان علمی و داستانی هیجان‌انگیز همراه با شخصیت‌پردازی‌های منحصر به فرد است و روایتگر مردانی‌ست که در جست‌وجوی هیولایی بزرگ در اقیانوس هستند اما به جای هیولا، زیر دریایی عجیبی کشف می‌کنند، آنان در زیردریایی زندانی می‌شوند و سفر آنان در زیر دریا به این صورت شروع می‌شود.

این کتاب صوتی خلاصه رمان بیست هزار فرسنگ زیر دریا (Twenty Thousand Leagues under the Sea) است. در حدود 150 سال پیش ژول ورن رمان عجیبی خلق کرد. این رمان مثل بسیاری از رمان‌های قرن نوزدهم بسیار گیرا بود، اما درهم آمیختن علوم آن زمان با رمان برای مخاطبان بسیار تازگی داشت.

ژول ورن (Jules Gabriel Verne) دانشمند نبود، اما داستان‌نویس ماهری بود و توانست با استفاده از آخرین کتب و نشریات در کتابخانه ملی پاریس، رمان‌های جذاب علمی و زیبایی در آن دوره به نگارش درآورد. اکنون بسیاری از اختراعاتی که در رمان‌هایش آمده برای مخاطب امری عادی‌ست، برخی از مسائل علمی او یا مورد قبول واقع نشده و یا در مورد درستی آن شک و تردید وجود دارد. اما با همه‌ی این‌ها داستان‌های جذاب و تخیل شگفت‌انگیز او، ذهن ما را سرشار از شوق علمی می‌کند.

داستان این رمان از جایی شروع می‌شود که همه‌ی مردم ناگهان متوجه موجود ناشناسی در اعماق آب‌ها می‌شوند، عده‌ای فکر می‌کنند که یک کوسه بسیار بزرگ است، اما افرادی نیز معتقد هستند که یک هیولای ناشناخته‌ی عظیم‌الجثه است. چیزی که حقیقت دارد این است که آن موجود وسیله‌ای ساخته شده توسط بشر است. پروفسور «آروناکس» به همراه صیاد نهنگی به نام «ندلند» و یک دوست دیگر، با یک کشتی بزرگ تحقیقاتی، برای پیدا کردن هیولا به زیر آب می‌روند. کشتی در اثر برخورد با آن موجود صدمه می‌بیند و آن‌ها متوجه یک زیردریایی می‌شوند، چیزی که تاکنون مثل آن را ندیده و حتی در ذهن خود تصورش را هم نمی‌کردند.

آن‌ها با ناخدا و مالک این زیردریایی که نامش «نمو» است، آشنا می‌شوند. نمو آن‌ها را با خود همراه با ناتیلوس (نام زیردریایی نمو) به سفری هیجان‌انگیز می‌برد تا شگفتی‌های دنیای آب را ببینند. کاپیتان نیمو خیلی از چیزهایی که در افسانه‌ها آمده بود را در زیردریا به آن‌ها نشان می‌دهد.

پروفسور در عین حال که کاپیتان را مورد ستایش قرار می‌دهد، اخلاقیات او را رد می‌کند، و گمان می‌کند برخورد او با مسائل دنیا غلط است. پروفسور و همراهانش متوجه می‌شوند، چون از راز زیردریایی کاپیتان نیمو آگاه شده‌اند، پس در ناتیلوس اسیر هستند و دیگر نمی‌توانند به دنیای روی آب باز گردند و تا آخر عمر باید در اقیانوس‌ها زندگی کنند، اما این را نمی‌خواهند. آن‌ها برای فرار از ناتیلوس تلاش زیادی می‌کنند اما موفق نمی‌شوند، فرار از ناتیلوس، غیرممکن است.

کاپیتان نیمو همیشه به فکر انتقام است زیرا یکی از کشورهای اروپایی خانواده‌اش را از بین برده‌اند، او همه‌ی کشتی‌های روی آب را غرق می‌کند. این مسائل باعث شده بود تا مردم فکر کنند زیر دریایی او یک هیولاست. پروفسور و همراهانش، کاپیتان نیمو را مردی کمابیش دیوانه و دنیا گریز می‌دانند.

ژول ورن، نویسنده، شاعر و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی، دنیای داستان‌های علمی تخیلی را زیر و رو کرد. او بیشتر شهرتش را مدیون نگارش کتاب‌های ماجرایی‌اش است و او را با نام پدر داستان‌های علمی تخیلی می‌شناسند و گفته مى‌شود که کتاب‌های او رویاهایى هستند که به حقیقت پیوسته‌اند. زیرا او در آن‌ها شگفتى‌هاى اختراعات مدرن مانند زیردریایى، هواپیما و تلویزیون را سال‌ها پیش از اختراع‌شان بازگو کرده بود. از مشهورترین آثار او سفر به مرکز زمین است. او همچنین یکی از 3 نویسنده‌ای است که آثارشان به بیشترین زبان‌های دنیا ترجمه شده است.

چندین نسل‌ از جوانان و نوجوانان با داستان‌هایی مانند بیست هزار فرسنگ زیر دریا، دور دنیا در هشتاد روز، جزیره‌ی اسرارآمیز سرگرم شده‌اند، از آن آموزه‌های زیادی یاد گرفته‌اند و با ماجراهای پرهیجان قهرمانان آن‌ها همراه شدند. ژول ورن در داستان‌هایش با خلاقیت تخیلی در میان رویداد‌های هیجان‌انگیز و همراه با گرایش قوی اخلاقی و انسانی مجموعه‌ای کامل و آموزنده ساخته است. او متولد سال 1828 بود و در سال 1905 درگذشت.

 ۴ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۲۵۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
بخش اول
۱۵ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۱۹ دقیقه
بخش چهارم
۱۶ دقیقه
بخش پنجم
۳۰ دقیقه
بخش ششم
۱۳ دقیقه
بخش هفتم
۱۹ دقیقه
بخش هشتم
۲۰ دقیقه
بخش نهم
۱۳ دقیقه
بخش دهم
۲۰ دقیقه
بخش یازدهم
۳۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۲ دقیقه
بخش چهاردهم
۶ دقیقه
بخش پانزدهم
۲ دقیقه
بخش شانزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

برای دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خلاصه کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

نظرات کتاب صوتی خلاصه کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

Ali Rahmani
۱۳۹۸/۶/۸
من وقتی بچه بودم یک انمیشن از این داستان دیده بودم و عاشقش بودم. بعد از 6 7 سال که الان داستان رو گوش دادم هنوز هم کاملا جذابیت داشت
Mahdi Asadollahi
۱۳۹۹/۱/۲۹
کتاب بسیار عالی در کنار صوت فوق العاده جذابیت خاصی داشت. ممنونم⁦♥️⁩
Hossein Motlagh
۱۳۹۸/۵/۱۰
جالب بود 👍 من قبلا نسخه فیزیکیش رو مطالعه کرده بودم
مشاهد همه نظرات (۵)