معرفی و دانلود کتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده

عکس جلد کتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده
قیمت:
27000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده

کتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده نوشته‌ی گری جان بیشاپ، دربردارنده‌ی راهکارها و شیوه‌های مفیدی و جدیدی است که به شما کمک می‌کند قدرت واقعی و نهفته‌ی درونی‌ خود را شناسایی کنید، استعداد‌های حقیقی خودتان را بیابید و به بهترین خودتان در زندگی تبدیل شوید. این اثر یکی از پرفروش‌ترین‌ و درخشان‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز به شمار می‌آید.

درباره‌ی کتاب صوتی خودت را به فنا نده:

آیا تاکنون احساس کرده‌اید که شبیه یک همستر شده‌اید که با آشفتگی و عصبانیت، روی یک چرخ، مسیر خود را طی می‌کند، اما همیشه در حال درجا زدن است و به‌ هیچ جایی نمی‌رسد؟ شما نیز همانند همستر درگیر چرخه‌ی زندگی هستید و دور خودتان می‌چرخید و زمزمه‌ای در درون شما می‌گوید: «تو تنبل و احمقی و به‌ اندازه‌ی کافی خوب و ایده‌آل نیستی.»

شما دوست دارید تمام طول روز را کار کنید تا بر استرس‌ها و فشارهای شخصی و کاری خود غلبه نمایید. می‌کوشید زندگی‌‌تان را نجات دهید و با موضوعات گوناگونی روبه‌رو می‌شوید. اگر نتوانید چرخ زندگی را بچرخانید، تسلیمش می‌شوید و شاید هرگز به آن نشاط، تناسب‌ اندام، وزن مناسب، حرفه یا رابطه‌ای که آرزویش را دارید، دست نیابید.

شنیدن کتاب صوتی خودت را به فنا نده (Unfu*k yourself: get out of your head and into your life) به کسانی توصیه می‌شود که چالش‌ها و شکست‌های زیادی را در زندگی تجربه کرده‌اند. این گفت‌وگوی شگفت‌انگیز از جهان هستی، برای هوشیاری شما و پی‌بردن به قدرت فوق‌ِ طبیعی‌تان است که خود را دست کم نگیرید و به بهترین شکل ممکن زندگی کنید و از آن لذت ببرید.

دو نوع گفت‌وگو هست که هر روز با آن روبه‌رو می‌شوید؛ گفت‌وگو با دیگران و گفت‌وگو با خودتان. شاید شما یکی از آن انسان‌هایی باشید که تأکید و اصرار دارید که با خود گفت‌وگو نکنید، اما در واقع، بیشتر گفت‌وگوهایتان در طول روز با خودتان است و این گفت‌وگوها در تنهایی و انزوای ذهن‌تان به شما آرامش می‌دهد.

تحقیقات نشان می‌دهد هر روز بیش از پنجاه‌ هزار فکر و خیال در ذهن انسان می‌گذرد؛ اندیشیدن به چیزهایی که با خود گفت‌وگو می‌کنید، درحالی‌ که دوست دارید در ذهنتان نباشند و یا تلاش می‌کنید که بر این گفت‌وگوها غلبه کنید و آن‌ها را نابود کنید. در واقع، ما هیچ اختیاری بر این افکار ناخودآگاه و ارتجاعی نداریم، اما درباره‌ی افکاری که اهمیت ویژه‌ای دارند، اختیار بیشتری داریم. افکار باارزش، بدون برنامه‌ی قبلی نمایان نمی‌شوند! تحقیقات در علوم عصب‌شناسی و روان‌شناسی ثابت کرده که نوع صحبتی که در طول روز درگیر آن هستید، تأثیر شگفتی بر کیفیت زندگی‌تان می‌گذارد.

مطالعات و تحقیقات پی‌درپی نشان‌دهنده‌ی این موضوع بوده که گفت‌وگوی مثبت درونی می‌تواند به‌ طرز چشم‌گیری موجب بهبود روحیه‌ی فرد، تقویت اعتماد به‌ نفس و ارتقای بهره‌وری شود و گفت‌وگوی منفی درونی نیز نه‌ تنها می‌تواند ما را با حالتی ناخوشایند و بد روبه‌ر‌و کند، بلکه می‌تواند ما را در احساس درماندگی رها کند و موجب مشکلات کوچک و بزرگ‌ شود و حتی باعث به وجود آمدن مشکلاتی شود که قبلا وجود نداشتند.

این کتاب درباره‌ی به‌ کارگیری زبان مناسب برای بهبود زندگی شماست و به موضوعاتی می‌پردازد که با دیگر کتاب‌های روان‌شناسی کلیشه‌ای تفاوت دارد! کتاب صوتی خودت را به فنا نده طوری طراحی شده که دل‌سوزانه می‌خواهد احساس حقیقی و مناسبی در شما به وجود بیاورد، تا شما را به سطوح بالایی از توانایی‌ها و استعدادهای حقیقی‌تان برساند.

گری جان بیشاپ را بیشتر بشناسیم:

گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) در گلاسگو، بزرگ‌ترین شهر اسکاتلند چشم به جهان گشود. در سال 1997 به ایالات متحده‌ی آمریکا سفر کرد. جهان خود را با دنیای توسعه‌ی شخصی، خصوصا هستی‌شناسی و پدیدارشناسی گسترده کرد. چند سال پیش از اینکه مدیر برنامه‌ی یکی از شرکت‌های توسعه یافته‌ی برتر دنیا شود، سال‌های زیادی در این عرصه به مطالعه و تحقیق پرداخت‌. سال‌ها بعد این برنامه توانست موجب رفاه حال انسان‌های زیادی شود و پس از فراگیری و آموختن از فلاسفه‌ای هم‌چون هانس گئورگ گادامر، مارتین هایدگر و ادموند هوسرل، او برند شخصی خود را به نام «فلسفۀ محلی» خلق کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب خودت را به فنا نده:

- هیچ انسانی آزاد نیست مگر آنکه اختیار خودش را داشته باشد.
- این از نشانه‌های یک ذهن تعلیم یافته است که می‌تواند فکری را بدون پذیرش آن در سر بپروراند.
- تمام کارهایی را کنار بگذار که می‌دانی نباید انجام بدهی، و تمام کارهایی را شروع کن که می‌دانی باید انجام دهی.
- این خیلی ساده است، برای بهبود دنیای درونت، باید در دنیای اطرافت وارد عمل شوی. دست از فکر و خیال بردار و دل به زندگی بده.
- مشتاق این نباش که اتفاق‌ها آن‌گونه که تو دوست داری پیش بروند بلکه آرزومند این باش که مسائل آن‌گونه که باید در مسیر خودشان پیش بروند. آنجاست که تو در سایۀ امن خواهی بود.

در بخشی از کتاب صوتی خودت را به فنا نده می‌شنویم:

برای شماهایی که خودتان را به خاطر گذشته ملامت می‌کنید، و فکر کردن شما را به گذشته برمی‌گرداند، باید بگویم کمی بیشتر فکر کنید. من شما را به روبه‌رو شدن با این عقیده دعوت می‌کنم که چه کاری بزرگ‌تر از این چیزی که هست می‌توانستید انجام دهید. همۀ ما گذشته و سابقه‌ای داریم که حتی برخی از آن‌ها وحشتناک و دردناک است. خب که چه!؟ قبل از اینکه با عصبانیت از کوره دربروی، می‌خواهم بپرسم چرا اشتیاق داری بیشتر از آینده به گذشته فکر کنی؟ من و تو می‌دانیم هیچ‌کس جز خودت نمی‌تواند تو را از این فکرها خلاص کند. من فقط آدمی نیستم که نظراتی در سرش دارد و مرتب حرف می‌زند. من آدم‌هایی را هدایت کرده‌ام با گذشته‌هایی که اگر بدانی حالت بد می‌شود.

مردم در گذشتۀ خود گیر می‌افتند، در دوران کودکی خود گیر می‌کنند. این یکی از آن‌همه دلیلی‌ست که به خودمان می‌گوییم: «نمی‌توانم.» این یک راه آسان برای فرار از مسئولیت‌هایی‌ست که در شرایط جاری روی دوشت است. اما هیچ‌چیز نمی‌تواند تو را از پیشرفت و ترقی و عالی‌شدن باز دارد، البته اگر با تمام وجودت آن را بخواهی. اصلاً اهمیتی ندارد که دیروز یا پنج سال قبل یا حتی وقتی کلاس دوم بودی چه اتفاقی افتاده است.

درست شبیه به اینکه ما درونمان را با حرکت به بیرون و محیط اطراف بهبود می‌بخشیم، می‌توانیم با خلق آینده، گذشتۀ خودمان را فراموش کنیم. آینده‌ای عالی و محشر بساز، چیزی بزرگ‌تر از هرچیزی که تا حالا انجام داده‌ای.
وقتی آینده پیشِ رویت باشد اصلاً وقتی برای برگشتن و نگاه کردن به عقب نداری. چشم‌ها و ذهنت متمرکز بر راه پیش رویت خواهد شد.

این می‌تواند استعدادها و نیروی درونی‌ات را فعال کند. آینده‌ای به‌غایتِ محشر، درخشان و جذاب، آینده‌ای اشباع از استعدادها و قابلیت‌ها که سنگینی و وزنش تو را از گذشتۀ مهم و پرزحمت آزاد و جدا می‌کند. شاید شبیه هیچ‌چیزی از گذشته‌ات نباشی، اما گذشته می‌تواند به تو کمک کند تا امروزت را شکل دهی، چه خوب و چه بد. کاملاً درست است، خوبی‌های زیادی وجود دارد و همین خوبی‌ها چیزی را که می‌خواهی در اختیارت قرار می‌دهد. آدمی‌ می‌شوی که می‌توانی زندگی‌ای را که می‌خواهی زندگی کنی. هیچ‌چیز تو را عقب نگه نخواهد داشت، همین که خودت بخواهی و برطبق آن عمل کنی، کافی‌ست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
معرفی
26 دقیقه
فصل اول: شروع کار
26 دقیقه
فصل دوم: من بی‌نهایت مشتاقم
26 دقیقه
فصل سوم: من برای پیروزی بی‌تابم
20 دقیقه
فصل چهارم: من از پسش برمی‌آیم
22 دقیقه
فصل پنجم: من از تردید استقبال می‌کنم
23 دقیقه
فصل ششم: من حاصل افکارم نیستم، بلکه نتیجۀ اعمالم هستم
21 دقیقه
فصل هفتم: من مصمم هستم
27 دقیقه
فصل هشتم: من منتظر اتفاق خاصی نیستم و هر اتفاقی را می‌پذیرم
22 دقیقه
فصل نهم: قدم بعدی چیست؟

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده
نویسنده
مترجمحسین گازر
گویندهسوسن شیر کوند، محمد صادقیان
ناشر صوتیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
27000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده

Hossein Moradi
۱۳۹۹/۷/۱۱
ببین‌ی کلام اگه شرایط زیر رو داری معطل نکن سریع بخون
اگه حس میکنی شدی عالم بی عمل
اگه شرایط روحیه بدی داری و هر روز میگی وای چقدر بدبختم
اگه تو فاز بیخیال میگذره رفتی
اگه تو عمق وجودت یکی میگه هیچی نمیشی و نمی‌تونی
و اگه فکر میکنی مفید نیستی و کاری از دستت برنمیاد
و اگه زیر تنگناهای زندگی کم
آوردی و سرجات نشستی هی فکر میکنی و غصه میخوری
یکی از درمونهای دردت چند بار شنیدن این کتاب در وقتاییه که خودت و خودت و تنها خودتی و هیچ حواس پرتی نداری
تمام این شرایط رو که گفتم من داشتم و کلی کتاب خوندم این یکی معجزه کرد برام امیدوارم برا تو هم همینطور باشه دوست من
Ali Akbari
۱۴۰۱/۵/۲۸
این کتاب به معنی کلمه عالیه، منتهی این کتاب مسائل بسیار بزرگ و بسیار مهم و انقدر ساده مطرح میکنه که اغلب فکر میکنن جزو کتاب‌های زرد هست که فقط میخواد حرفای قشنگ بزنه، هر فصل این کتاب درحال توضیح یک مسئله بسیار بزرگ روانشناسی هست مثلا فصل یک به تنهایی داره قضیه لوگوتراپی رو مطرح میکنه که خب مبحث هست بسیار مهمی و راه گشا و حل کننده بسیاری از مسائله، منتهی انقدر ساده اینو بیان میکنه که شاید کسی نفهمه اصلا، بخاطر همین من توصیه میکنم هر فصل این کتاب بارها و بارها خونده بشه و در زندگی بصورت عملی دیده بشه که کجاها فلان قضیه که کتاب داره میگه من میتونستم انجام بدم و برام مفید بود و اگر در عمل تو‌زندگی واقعی خود شخص این قضیه که هر فصل بیان میکنه درک و فهمیده بشه خیلی خوب مسئله پیاده میشه برای فرد، بجای اینکه هرکس فقط بخونه و رد بشه، و بخاطر همین میگم چندبار خونده بشه تا صورت عملیه اون قضیه در زندگی واقعی رو درک کنه طرف، بنظرم فصول خیلی خوب انتخاب شدن حتی اسم کتاب هم عالیه و هرکسی گفت این کتاب بدردتون نمیخوره بدونید کتاب رو نفهمیده، اسم کتاب هم خیلی زیباستچن ما گاهی خیلی ساده زندگی رو از دست میدیم قرار نیست بهترین انسان روی زمین بشیم ولی حتی اون چیزی هم که هستیم رو بدست نمیاریم و ازش لذت نمیبریم و وقتی کتاب میگه خودت را به فنا نده خیلی اصطلاح قشنگیه که میگه حداقل به همون چیزی که پتانسیلش رو داری برس و ازش لذت ببر و خب استراتژی‌های خاصی هم برای داشتن واکنش در برخی شرایط مطرح میکنه که همه عملی هستن واقعا، بنظرم کتاب برای دوره بیست سالگی هر شخص واجبه و باید کتاب رو کامل درک کرده باشه در این دوره و ملکه ذهنش شده باشه که در ادامه مسیر زندگیش بدون فکر از مسائل این کتاب استفاده کنه
Nazanin Rahmati
۱۴۰۰/۴/۲۰
این کتاب به معنای واقعی عالیه. بنظرم این که بعضیا از صدای گوینده شکایت میکنن حاشیست. چون این کتاب بقدری پرمعنا و مفهومه که این به چشم نمیاد. قبول دارم که چیزی که در ذهن نویسنده وجود داره و منظورش مثل الماسه ولی رسوندن منظور و چیزی که به گوش میرسه درحد طلا، منظورم اینه که مقداری گنگه و باید هر بسته انسانی به درک خودش از حرفای نویسنده برداشت داشته باشه و لازمه کتاب دویا چند بار خوانده بشه در کل درس زندگی میده و ذهنتونو باز میکنه میکوبه و از نو میسازه. پیشنهادش میکنم از دستش ندین.
سید محمد مهدی هاشمی
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
کتابی با دیدگاه بسیار خوب، کاربردی و واقع‌گرایانه
دارای بخش‌های جذاب و کاربردی که قطعا خیلی از ما‌ها در زندگیمون تجربه‌اش کردیم
این کتاب رو به پیشنهاد یکی از اساتید خودم خوندم و بسیار راضی بودم
این کتاب به راحتی باعث میشه که به فکر فرو برید و از خودتون بیخود بشید و این در هنگام گوش دادن به کتاب
صوتی گاها باعث حواس پرتی میشه ک یکم اذیت کننده بوده برای من این اولین تجربه من بود و شاید بقیه مثل من نباشند و این نظر شخصه
گوینده صدایی جذاب و دلنشین داره که به اثر بخشی کتاب و شیوایی اون کمک میکنه
H#%:/j Aalishah
۱۴۰۰/۲/۲۴
مزخرف‌ترین کتاب تاریخ. ‌ی جمله سازنده توش وجود نداره. جدا اگه کسی بوده ک این کتاب بهش کمک کرده باید بگم واقعا ب حس رضایتی از زندگی داره حسودیم میشه.
درکل اگه‌ی شرح کوتاه از کتاب بدم: بازی با کلمات و جملاتی کاملا بی معنی ک نویسنده فکر کرده چقدر زیبا هستن و خواسته ب اشتراک بزاره. هیچ موضوع اساسی و
توی این کتاب مورد توجه قرار نمیگیره همش سعی شده با ادبیات مسخرش بگه ک تو آدم خوب و موفقی هستی و نباید غیر از این ب چیزی فکر کنی.
درکل وقت تلف کردنه
نیما خلیلی پور
۱۴۰۰/۱/۲۶
سلام به دوستی که میخوای این کتاب رو بخری من واقعا نظر واقعی میخوام بنویسم این کتاب ۹۰٪ حرف‌های عالی می‌گوید برای افزایش اعتماد به نفس و حوضه‌های دیگه‌ای ولی اون ۱۰٪ هم عادی برای یک کتاب چون نویسنده هم انسان هست و هر انسان هم کامل نیست و بعضی افکارات اشتباه هم دارد و اون ۱۰٪ هم از افکارات اشتباه هست اما در کل کتابی فوق العاده مفید هست و پیشنهاد میکنم
دانیال خبوشانی
۱۳۹۹/۶/۹
کتاب خوبی هست، صدای گوینده هم رسا و دلنشین. اما پیشنهاد میکنم قبل از خوندش به سراغ کتاب‌های موثر تر دیگه‌ای مثل اثر مرکب دارن هاردی، هدف برایان تریسی و بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل بروید. این کتاب هم نکات خیلی خوبی رو اشاره میکنه و قطعا ارزش خوندن داره، اما تقریبا میشه گفت جزئی از کل ٣ کتاب‌های بالاس. اون‌ها جامع ترن. موفق باشید
راضیه رحیمی
۱۴۰۱/۱۱/۲۹
به این کتاب نمیشه گفت فوق العاده ولی قطعا کتاب خوبیه شاید مشابه حرفای تو کتاب جاهای دیگه و تو کتاب‌های دیگم دیده بشه ولی بازم خوندنش ارزشمنده و اگه مدتیه که بی هدف زندگی میکنین و انگیزه‌ای برای انجام کاراتون ندارین مدام در حال فکر کردنین ولی دست به عمل نمیزنین شاید این کتاب بتونه شمارو از جاتون بلند کنه و کمی هدف و انگیزه به زندگیتون برگردونه ❤️
Dream Land
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
کتاب خوبیه ولی گوینده انقدر تند میخونه ادم نمیتونه گفته هارو هضم کنه انگار دور تند زدنش اصلا ادم نمیفهمه چی میگه اصلا نمیشه تمرکز کرد و جمله‌ها رو فهمید سه بار گوش کردم هیچی از گفته هاش دستگیرم نشد تند تند میخونه از یه طرفم از اول تا اخر یه موسیقی آزار دهنده داره همراه با صداش انگار داری رپ گوش میدی!
Mahsa Mostofi
۱۴۰۱/۴/۹
سلام. من این کتابو خوندم. به نظرم اگه تا حالا کتابای موفقیت نخوندین، بخونین؛ چون مطلب خیلی خاصی نداره که اگه نخوندین از دستتون بره. ضمن اینکه شاید نحوه نوشتن و لحن نویسنده هم با سلیقه خیلی‌ها جور در نیاد. از جمله خود من. درکل کتاب بدی نیست اما اونقدرم قشنگ نیست که بخواین به کسی پیشنهاد بدین یا دوباره بخونین
Bahar K. P
۱۴۰۱/۳/۱۷
این کتاب فقط شمارو پر از انرژی منفی و گیج می‌کنه. کلی گویی و هرآنچه خودت هم میدونی. بدون راه حل‌های تمثیلی فقط حس سردرگمی به شما میده. سرعت گوینده صدچندان این کتاب رو بدتر از اون چه که هست می‌کنه. حتی سرعت رو روی × ۰/۸ گذاشتم بازهم قابل فهم نبود. حیف هزینه‌ای که برای این کتاب کردم.
ستایش کوثری
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
کتا‌های این ژانر به نظرم بیش از حد تکراری و قابل پیش بینی هستن اگر یکیشون و بخونین بدون شک بقیه رو هم میتونین حدس بزنین که چی میخواد بگه مطالب خاصی نداشت و چیزی بود که هممون میدونستیم و روانشناسی زرد مثبت اندیشی بود اگر چند کتاب تو این زمینه خوندین این کتاب م توصیه نمیکنم
نرگس .ن
۱۴۰۰/۸/۶
وقتی داشتم به این کتاب گوش میدادم یاد برنامه هایه اول صبح رادیو افتادم که سعی میکردن یه انرژیه تو خالی رو به زور ب شنونده القا کنن، دو فصل اول رو گوش کردم ولی هیچ جذابیتی برام نداشت فقط کلی گویی میکنه و هیچ نکته کارآمدی دستگیرم نشد! انتظار دیگه ایی ازین کتاب داشتم!
No Name
۱۴۰۱/۴/۲۶
این کتاب برای کسایی که با رفتارایی مث اهمال کاری باعث میشن که آینده شون دستخوش تغییراتی بشه که بیشترین ضرر رو به خود اون شخص میزنه خیلی مناسبه وقتی این کتاب رو میخونی متوجه میشی که برای زندگی تلاش کردن خیلی لذتش بیشتر از اهمال کاریه واقعا لذت بردم از خوندن کتاب 🥰
محمد مهدی حسینی
۱۴۰۰/۲/۱۳
صدای پس زمینه رو کی انتخاب کرده؟؟؟ انگار طی میوفته وسط و کف مغز رو میسابه؛ سرم درد گرفت
کتاب ارزشش رو نداره و با این حال اگر دوست دارید بخونید صوتیش رو نگیرید که در هیچ بخشی از اون کار حرفه‌ای انجام نشده.
به نظرم دوستان از پادکستها نحوه گفتار و تنطیم یک |ثر صوتی رو یاد بگیرن. والاااا
مشاهده همه نظرات 139

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده

برای دریافت کتاب صوتی خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.