معرفی و دانلود کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1

عکس جلد کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1

کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1 اثری متشکل از دو داستان کوتاه با عناوین «باغ غم» از میهن بهرامی و «مهدخت» از شهرنوش پارسی پور است. لازم به ذکر است که این دو قصه از کتابی به نام «در آستانه‌ی فصلی سرد» برگزیده و در قالب اثری جدا خدمت علاقه‌مندان ارائه شده‌اند.

درباره کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1:

ادبیات امروز ایران بسا بیش از آنچه انتظار آن می‌رفت و می‌رود وامدار قلم زنان است. نگاهی به فهرست برجسته‌ترین داستان‌نویسان و شعرای معاصر نشان می‌دهد که سهم زنان در اعتلای ادبیات مدرن فارسی، در مقایسه با سهم زنان در دیگر حیطه‌های اجتماعی، چندان کمتر از مردان نبوده است. در این زمینه اشاره به نام‌های بزرگی چون فروغ فرخزاد و سیمین بهبهانی در شعر، و غزاله علیزاده و سیمین دانشور در داستان، بی‌مناسبت نخواهد بود. با این همه، اینان استثناهایی در فضای کم‌وبیش مردانه‌ی ادبیات ایران به شمار نمی‌روند. بلکه صاحب‌نامانی‌‌اند که به نوبه‌ی خود مسیر رشد و پیشرفت در مسیر ادبیات را برای بسیاری از همجنسان خود هموار نموده و بانی ظهور زنان ادیبِ برجسته‌ای در نسل‌های بعد شدند.

آنچه گفته شد ضرورت توجه ویژه به آثار ادبیِ خلق‌شده توسط زنان را توجیه می‌نماید. چه، موفقیت‌ها و شکست‌های ایشان در صحنه‌ی ادبی، می‌تواند به مثابه‌ی بازنمودی از موفقیت‌ها و شکست‌هایشان در سایر بخش‌های جامعه باشد. زنان قصه‌نویس امروز ایران، حتی اگر آشکارا به مسئله‌ی زنان نپرداخته باشند، خود با صرف وجود و فعالیت‌های خلاقانه‌ی خویش، در این غائله نقشی مهم بر عهده دارند.

باری، با توجه به نکات گفته‌شده انتشارات روشنگران و مطالعات زنان اقدام به انتشار مجموعه‌ای مشتمل بر بهترین آثار داستانی از برجسته‌ترین نویسندگان زن امروز ایران نموده، و آن را در قالب کتابی با عنوان «در آستانه‌ی فصلی سرد» به چاپ رسانده است. در همین راستا، نشر صوتی واوخوان کتاب مذکور را در قالب چند اثر گویای مجزا، ذیل مجموعه‌ای به نام داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران منتشر ساخته است. کتابی که پیش رو دارید نخستین عنوان در مجموعه‌ی یادشده است.

در کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1 به دو قصه از دو نویسنده گوش خواهید سپرد: باغ غم به قلم میهن بهرامی، و مهدخت از شهرنوش پارسی‌پور.

کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1 مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات امروز ایران و دوست‌داران داستان‌های کوتاه بیش از سایرین از گوش سپردن به این اثر صوتی لذت خواهند برد.

با نویسندگان کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1 بیشتر آشنا شویم:

شهرنوش پارسی‌پور (Shahrnush Parsipur) داستان‌نویس و مترجم برجسته‌ی ایرانی‌ست که در سال 1324 به دنیا آمده و اکنون 75 سالگی خود را پشت سر می‌گذارد. مشهورترین کتابش رمانی‌ست به نام طوبا و معنای شب، که در نوع خود یکی از برترین آثار پست مدرنیستی در ادبیات داستانی فارسی است. گفتنی‌ست که بسیاری از نوشته‌های پارسی‌پور به زبان‌های اروپایی ترجمه شده‌اند. جالب است بدانید که او از سوی هجدهمین کنفرانس پژوهش‌های زنان در آمریکا، به عنوان زن سال برگزیده، و در سال 2016 برنده‌ی جایزه‌ی بیتای شد.

میهن بهرامی در سال 1326 دیده به جهان گشود و به سال 1396 از دنیا رفت. او روانش‌شناس، داستان‌نویس، منتقد سینما و البته نقاش بود. به اعتقاد حسن میرعابدینی، منتقد ادبیات داستانی، آثار بهرامی درباره‌ی زنانِ گرفتار قیدوبندی‌ست که تمام زندگی‌شان را در زندان محدودیت‌های دست‌وپاگیر اجتماعی می‌گذرانند. از کتاب‌های اوست: «زنبق ناچین» و «حیوان».

در بخشی از کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1 می‌شنویم:

مهدخت در کنار رودخانه خودش را کاشته بود؛ در پاییز. و تمام آن پاییز را ناله می‌کرد. پاهایش در گل آرام آرام یخ می‌زد. باران‌های سرد پاییزی تمام لباس‌هایش را پاره کرد. لخت مانده بود با شندره. ابتدا می‌لرزید تا زمستان شروع بشود. زمستان به تمامی یخ زد. چشم‌هایش باز مانده بود و تمام مدت آب را نگاه می‌کرد. آب جاری بود. بهار با اولین رگبار یخ را در تنش شکست. دانست که جوانه‌های کوچکی از انگشت‌هایش می‌روید. انگشت‌های پا. پا ریشه می‌کرد.

تمام بهار به صدای رشد ریشه گوش می‌داد. ریشه قوت زمین را می‌گرفت و در تنش پخش می‌کرد. شب و روز به صدای رشد ریشه‌ها گوش می‌داد. تابستان، آب را سبز می‌دید. پاییز سرما آمد. دیگر ناله نمی‌کرد. ریشه‌ها از حرکت بازماندند، رشد متوقف شد. زمستان با شبنم تغذیه می‌شد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۱ دقیقه
باغ غم (بخش یک)
۱۷ دقیقه
باغ غم (بخش دو)
۵ دقیقه
مهدخت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1
نویسنده،
گویندهشبنم خاکی
ناشر چاپیانتشارات روشنگران و مطالعات زنان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1

صدیقه فتحی
۱۴۰۱/۲/۲۷
کتاب جالبی بود
داستان اول باغ غم خیلی جالب بود
اعتیاد ایرانیان به غم و غصه در داستان بسیار مشهود هست. در ضمن دیدگاه یک کودک از غصه خوردن‌های بزرگترها بسیار جالب و واقعی نوشته شده است واقعا دنیای کودکان با دنیای بزرگترها کاملا متفاوت هست برای همین هم در ایران بزرگترها به خودشان زحمت نمی‌دهند تا
دنیای کودکان را درک کرده و از نگاه آن‌ها نیز به دنیا نگاه کنند برای همین خیلی از مشاجره‌ها غصه خوردن‌ها و غیبت‌ها در حضور کودکان صورت می‌گیرد زیرا برداشت بزرگتر‌ها چنین است که آن‌ها چیزی نمی‌فهمد ولی واقعیت این است که آن‌ها در دنیای دیگری سیر میکند که بسیار فراخ‌تر بزرگ تر و گسترده تر از دنیای کوچک ماست یادم می‌آید زمانی که کتاب "پدر آن دیگری" را خواندم پس از آن دیگر جرات شوخی کردن با کودکان را نداشتم زیرا با خواندن آن کتاب متوجه شدم هر جمله هر کلمه و هر رفتار بزرگتر می‌تواند دنیایی عجیب برای کودکان بسازد که این دنیا می‌تواند برای آن‌ها ویرانگر و یا عامل موفقیت باشد
M hsyny
۱۴۰۱/۲/۲۴
اولین بار بود که از زنان نویسنده ایرانی قصه شنیدم صدای راوی آهنگ‌هایی که ازشون استفاده شده بود همشون به غمگینی قصه‌ها بودن باعث میشدن غمگینی را چندصد برابر بیشتر حس کنم با این حال عالی بود تصمیم دارم کتاب‌های دیگه هم از این نویسنده‌ها بخونم امیدوارم بهتر باشند و به این غمگینی نباشن
از یه طرفی هم
مشخصه که چرا این نویسنده‌ها اینقدر غمگین داستان نوشتن برای فهمیدنش فقط کافیه نگاهی به مادران و مادربزرگامون بندازیم
به نظرم دیگه کافیه این همه اشک و آه و ناله کردن ما زنهای ایرانی هم باید طعم شیرین لذت بخش بودن زندگی را درک کنیم و این رو باید توی همه چیز انعکاس بدیم چه داستانمون باشه و چه چیزهای دیگه‌ای که زنها مخصوصاً زنهای ایرانی از کنارشون می‌گذرن
به امید زندگی بهتر 🌈🐛🍓
م مسعودی
۱۴۰۱/۲/۲۲
عاللللییییی عالی و بی‌نظیر و خانم شبنم خاکی چه زیبا و مسلط اجرا کردند این اثر زیبا را. ⚘⚘⚘⚘
مدتها بود که دلتنگ این سبک داستان بودم و بند بند وجودم در لحظه لحظه داستان فرو رفت. چه تخیل قوی و چه قلم پرقدرتی از خانم پارسی‌پور من را به روزهای دور و دست نیافتنی ولی شیرین کودکی برد.
قداست طبیعت در از
تفسیرشان باغ منعکس شده بود و داستان پردازیشان از زاویه دید یک کودک احترام به حریم پاک کودکان را در وجودم دو چندان کرد و یقیناً از حالا به بعد بیشتر و دقیق‌تر درکشان می‌کنم و دل به دلشان می‌دهم.
داستان کوتاه خانم بهرامی هم جالب بود.
ممنون از کتابراه برای این انتخاب به‌ جا👏👏👏👏👌👌
آنیتا ارزانی
۱۴۰۱/۲/۲۶
درود
💙با همه احترامی که برای نویسنده قائلم، ابدا با داستان مهدخت ارتباط نگرفتم. پس نه نظری و نه نقدی
💙گوینده، در باغ غم حق مطلب را در مورد داستان ادا کردند. عالی بود
💙ولی خود داستان، با وجود رعایت اصول داستانی، شخصیت پردازی و فضاسازی، و حتی رساندن مفهوم غم انگیز داستان ک مد نظر نویسنده بوده،
خیلی خشک وخشن است. بعنوان خواننده درگیر پیدا کردن لغتی بودم تا بار عاطفی حسم از داستان را برساند، که نیافتم.
💙شنیدن را به کسانی توصیه میکنم ک خیلی دلشاد هستند و بدنبال چاشنی غم میگردند و یا میتوانند بی تفاوت بگذرند. من که نتوانستم.
نسیم افتخار
۱۴۰۱/۲/۲۵
کتاب خیلی خوبی بود
تشبیه درختان به انسانها و حالات انسانی احساسی بود وباعث لمس بهتر داستان میشد مخصوصا در داستان مهدخت که برام نماد زایش و نو بودن رو داشت.
در داستان باغ غم نویسنده احساسات یک کودک رو هنگام ازدواج مجدد والدش با زبان ساده کودکانه توصیف کرد و ازدواج مجدد رو از زاویه دید یک کودک و‌عمق تنهایی که حس می‌کرد رو ماهرانه روایت کرد.
ممنون از کتابراه عزیز🌺
عزیزه رضایی
۱۴۰۱/۳/۵
خوب بود برای یک بار گوش دادن. داستان‌ها کوتاه هستند و می‌توان در مدت زمان کمی به اون گوش داد. داستان اول راجب به دختری یتیم است که خودش نمی‌داند یتیم است او پدرش را از دست داده اما بزرگتر‌ها به او گفته‌اند پدرش به کربلا رفته او از کربلا می‌ترسد و فکر می‌کند هر کسی به کربلا برود دیگر برنمیگردد و...
ghazale rafeie
۱۴۰۱/۲/۳۰
صدای راوی و انتخاب آهنگها بسیار زیبا و دلنشین بود... خود داستان خیلی زیبا شخصیت یک کودک حساس و اثر بد دروغ گفتن به بچه رو نشون میداد و درواقع مراحل شکل گیری طرحواره‌های چنین شخصیتی رو به تصویر کشید... عالی بود ممنون... صدای آرام بخش و زیبا خوانی راوی زهر داستان رو کم کرد... ممنون موفق باشید
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۲/۲۴
داستان باغ غم خوب بود و البته بسیار غمناک ولی اگر طولانی تر هم بود شنونده را به دنبال خود می‌کشید.
ولی داستان مهدخت را حقیقتا درک نکردم و با اینکه قبلا کتاب طوبی و معنای شب را از خانم پارسی پور خوانده و لذت برده بودم ولی از این داستان نه چیزی نفهمیدم و نه ارتباط برقرار کردم.
روایت‌ها خوب بود.
Ilia Moradzade
۱۴۰۱/۲/۲۵
نویسندگان زن همانند خواننده‌های زن اونقدری که باید و شاید عرف پیدا نکردن در جامعه و فرصت ترقی و پیشرفت در اختیارشان قرار نمیگیره لذا میشه با شرایطی ک وجود داره و مبنی بر استعداد‌های زنان به این کتاب نمره‌ای فرا تر از نمره کتبی داد که در قالب کلمات نمیگنجاید
علیرضا انصاری
۱۴۰۱/۲/۲۳
باسلام
در مجموع کتاب خوبی بود خب هنگام گوش کردن کتاب به ذهن تصورات زیادی خطور می‌کند. که به دوران کودکی مربوط می‌شود.
یه پیشنهاد
اگه امکان داره در آخر هفته‌ها کتاب‌های تاریخی هم قرار بدید. با تشکر
صبا ابراهیمی
۱۴۰۱/۲/۲۲
بسیار غمگین، بطوریکه بعد از شنیدن کاملا احساس از دست دادن انرژی کردم و فقط بخش یک را تونستم بشنوم، کتاب باید ایجاد انگیزه و امید کنه که خواننده واقعا سر شوق بیاد نه اینکه همه انرژی‌اش تخلیه بشه.
nazanin taghavi
۱۴۰۱/۳/۱
مرسی از کتابراه که این فرصت را فراهم کرده که ما بتوانیم از این کتابهای گران بها استفاده کنیم لذت ببریم و با واژه به واژه گوینده لذت ببریم چنان که خود در داستان هستیم
با سپاس فراوان
Majid Salehi
۱۴۰۱/۲/۲۷
من خیلی اهل خواندن داستان و رمان نبودم شنیدن این کتابها و قدرت به تصویر کشیدن نویسندگان بطوری که گویی احساسات را هم به بند نوشته و کلام کشیده‌اند برایم بسیار جالب بود.
مهتا بیاتی
۱۴۰۱/۲/۲۱
تازه کتاب رو شروع کردم ولی چقدر صداشون قشنگه 🥺🥺🥺
و متن داستانش خیلی قشنگو ملموسه ♥️
لذت بردم 🥺
آمین داد
۱۴۰۱/۳/۵
خیلی زیبا.. ‌توجه به جزئیات دنیای درون دخترک یتیم و مهدخت... و راستی چرا قصه‌ها و نواها‌ی غمناک به دل می‌نشیند و در یاد میماند.
ممنون از کتابراه عزیز
مشاهده همه نظرات ۵۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1

برای دریافت کتاب صوتی داستان‌های کوتاه از زنان قصه‌نویس امروز ایران 1 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.