دانلود کتاب صوتی دختر هیتلر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر هیتلر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دختر هیتلر

جکی فرنچ در کتاب صوتی دختر هیتلر، داستانی تاثیرگذار بر اساس مستندات واقعی‌ درباره‌ی دختری به نام هایدی منسوب به «دختر هیتلر» را شرح می‌دهد که زندگی و مشکلات رازآلودی دارد! این دختر برای کل جهان ناشناخته است!

مارک و دوستانش به نام‌های آنا، بِن و تریسی در ایستگاه اتوبوس در انتظار سرویس مدرسه بودند. آنا داستانی عجیب و خارق‌العاده را روایت می‌کند تا گذشت زمان را سریع‌تر جلو ببرند. در هنگام روایت داستان است که شخصیت دیگری وارد رمان می‌شود. هایدی دختر هیتلر (Hitler's Daughter).

هایدی در یک روستای دور افتاده، مکانی که هیچ چیزی از جنگ نمی‌­داند، زندگی می‌کند. خیلی کم، پدرش هیتلر را می‌بیند و روزگارش را فقط با دایه‌ی خود سپری می‌کند. در کنار داشتن زندگی­ پر رمز و راز، خودش هم ماهیتی پنهان دارد چون فقط پدرش و اشخاصی که در خانه­‌ی او زندگی می‌کنند، در مورد وجود و ماهیت او می­‌دادند. آن دختر برای کل جهان به­ جز پدرش و چند نفر دیگر، کاملا ناشناخته بود.

مارک با فهمیدن داستان زندگی آنا، بسیار غمگین می‌شود، او به دنبال این است که اگر هایدی یک شخص واقعی بود می‌توانست از او در مورد هیتلر و زندگی‌­اش سوالاتی بپرسد. او در مورد زندگی هایدی به موارد حقیقی دست یافت، شروع به بازجویی از آنا کرد و اتفاقاتی که برای هایدی رخ داد را به او گفت.

پس از مدتی در ادامه‌ی رمان متوجه می‌شوید که هایدی به پناهگاه زیرزمینی پدرش در برلین منتقل می‌شود و در کنار دایه‌اش احساس زندانی بودن می‌کند. پس از آن اتفاقات گوناگونی برایش رقم می‌خورد و این مسئله باعث تغییر مسیر زندگی هایدی می‌شود. او این ماجراها را فقط برای یک نفر تعریف می‌کند. آنا داستان را برای دوستانش تعریف می‌کند و مارک همچنان کنجکاو است و به­ دنبال حقیقت داشتن ماجرا می‌گردد، در حالی که آنا، واقعی بودن موضوع را تکذیب می‌کند.

دختر هیتلر، کتابی تاثیرگذار از جکی فرنچ (Jackie French) است. عنوان کتاب، خود نقاط ابهامی در ذهن به وجود می‌­­آورد. آنا داستانی از هایدی که دختر ناشناخته­‌ی آدولف هیتلر است تعریف می‌کند. او در عموم شخصیتی مخفی دارد و فقط پدرش او را می‌شناسد. در تنهایی و با یک زن که اطلاعات کمی از وضع سیاسی آلمان در طول جنگ دارد، زندگی می‌کند.

این رمان دوره‌­ی کوتاهی از زندگی مارک که پیگیر ماجرای آنا است را روایت می‌کند. او به دنبال یافتن جواب این سوال بود که فرزند یک قاتل بودن، چطور می‌توانست باشد؟ آیا خود فرزند تبدیل به یک قاتلِ بی‌­رحم می‌شد؟ البته که نه! اما او چطور می‌توانست با این مسئله کنار بیاید؟ و چطور توانایی عشق ورزیدن به یک پدر بی­‌رحم را کسب کند؟

همین‌طور که مسیر داستان جلوتر می‌رود، هایدی به دنبال پیدا کردن زندگی متفاوت و رسیدن به موفقیت­‌های مختلف پس از پایان یافتن جنگ است، البته به شکل نامحسوس. همیشه برای او سوالی بزرگ وجود داشت که با پیشرفت کردن، تبدیل به یک دختر معروف، البته از نوع منفی­‌اش بخاطر وجود پدرش می‌شود؟ یا اینکه مثل یک آدم عادی می‌‌توانست زندگی کند؟

داستان دختر هیلتر نمادی برای مردم امروز است. افرادی که پدری مشابه شخصیت هیتلر دارند. برای مثال وُلف هِس، پسر رودُلف هِس که از دوستان هیتلر بود. رودلف آخرین زندانیِ، زندان اِشپانداو بود که در سال 1987 خودکشی می‌کند. بعدها، پسرش ولف با تلاشی بی­‌وقفه، برای اثبات رفتار خشونت‌­آمیزی که در زندان با پدرش داشتند و آزادی او؛ کمپین‌‌های مختلفی شکل می‌­دهد. جای هیچ شبهه­‌ای باقی نمی­‌ماند که زندگی پدر ولف، تاثیری شگرف در شکل­ گرفتن زندگی پسرش داشت.

این کتاب درخشان در زمینه‌های زیر مورد تقدیر قرار گرفته است:

- برنده کتاب صوتی بزرگسالان کتاب سندرسون: کتابخانه ویژن استرالیا (2000)
- کتاب برگزیده انجمن ملی سواد آموزی در انگلستان
- برنده جایزه نیمه گرند پری (ژاپن)
- برنده کتاب قابل توجه انجمن کتابخانه‌های ایالات متحده
- جایزه بهترین کتاب جوان استرالیا (2002)
- جایزه بهترین کتاب جوان استرالیا (2007)
- جایزه بهترین کتاب جوان استرالیا (2008)
- پذیرفته شده در تالار مشاهیر ادبیات استرالیا

 ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۱۹۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
مقدمه
۲۴ دقیقه
فصل اول - بازی
۴ دقیقه
فصل دوم - تصمیم مارک
۱۴ دقیقه
فصل سوم - داستان ادامه پیدا می کند
۲۳ دقیقه
فصل چهارم - خاطرات
۷ دقیقه
فصل پنجم - مارک به فکر فرو می‌رود
۱۸ دقیقه
فصل ششم - آنا ادامه می‌دهد
۱۶ دقیقه
فصل هفتم - خانم لیب
۹ دقیقه
فصل هشتم - چه کسی بهتر است؟
۸ دقیقه
فصل نهم - سوالات
۵ دقیقه
فصل دهم - بعدازظهر جمعه
۱۵ دقیقه
فصل یازدهم - شنبه، یکشنبه، صبح دوشنبه
۷ دقیقه
فصل دوازدهم - خبرهای تازه
۷ دقیقه
فصل سیزدهم - نقشه‌ی هایدی
۱۱ دقیقه
فصل چهاردهم - چهارشنبه
۴ دقیقه
فصل پانزدهم - بن برمی‌گردد
۶ دقیقه
فصل شانزدهم - برلین
۲۵ دقیقه
فصل هفدهم - پناهگاه
۱۱ دقیقه
فصل هجدهم - پایان داستان

راهنمای دانلود کتاب صوتی دختر هیتلر

برای دانلود کتاب صوتی دختر هیتلر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دختر هیتلر

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
پروانه رهسپار
۱۳۹۸/۶/۲۱
جالبه که بر اساس واقعیت هست. من واقعا کنجکاو شدم و کتاب رو تهیه کردم و به نظرم کتاب جذاب و خوبی بود. سوال‌های زیادی مطرح میشه که من شخصا بعد از تموم شدن هر فصل به اونها فکر می‌کردم. متشکرم از کتابراه و ناشر.
پیمان رزمنده
۱۳۹۸/۶/۱۹
خلاصه جالبی براش نوشته شده. صدای گوینده هم به نظر من خیلی خوب بود.
Parisa Jmz
۱۳۹۸/۷/۱۷
این کتاب یک رمان کودکانه هست که در سال ۱۹۹۹ نوشته شده و چندین جایزه کتاب کودکان گرفته.. ولی خواندنش برای بزرگسالان یکم خسته کنندست.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۹)