دانلود کتاب صوتی درباره معنی زندگی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درباره معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی درباره معنی زندگی

کتاب صوتی درباره معنی زندگی، اثری نیرومند و یکی از خواندنی‌ترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های ویل دورانت، دربردارنده‌ی نظرات و دیدگاه‌های او و تعدادی از روشنفکران، فیلسوفان و صاحب نظران در دنیای معاصر است که برای ایجاد انگیزه و درک معنای حقیقی زندگی به نگارش درآمده است.

درباره معنی زندگی (On the Meaning of Life) یکی از درخشان‌ترین آثار ویل دورانت (Will Durant)، نویسنده کتاب برجسته‌ی «تاریخ تمدن» است. این کتاب سال‌های بسیاری در دسترس نبود تا اینکه جان لیتل با تلاش فراوان توانست آن را چند سال پیش چاپ کند.

این کتاب صوتی یکى از ارزشمندترین کتب فلسفی و اثری تاثیرگذار و قابل‌تامل است. داستان از این قرار است که در یکی از روزهای پاییزی، ویل دورانت، در خانه‌ی خود در حال جمع‌آوری برگ‌ها بود، مرد شیک‌پوش و خوش‌ استایلی نزدیک او آمد و با صدایی آرام گفت: من قصد خودکشی دارم و هیچ دلیلی برای ادامه‌ی زندگی ندارم، شما که فیلسوف هستید می‌توانید دلیل باارزشی برای من بیاورید که این کار را انجام ندهم. دورانت که هم جا خورده بود و هم فرصتی برای تفکر درباره‌ی این موضوع فلسفی نداشت، سرانجام تمام سعی خود را کرد، تا دلیلی برای ادامه‌ی زندگی به مرد بگوید. ابتدا گفت که کاری برای خود پیدا کند تا سرگرم شود، اما مرد کار خوبی داشت، سپس گفت غذای مورد علاقه‌اش را بخورد، اما مرد سیر بود و چندین ایده‌ی دیگر که هیچ‌کدام برای مرد راهگشا نبود.

دورانت تحت تاثیر قرار گرفت و سعی کرد درباره‌ی خودکشی بیشتر تحقیق کند و دریافت که 284142 خودکشی در سال‌های 1905 تا 1930 در ایالات متحده اتفاق افتاده است، او در همان سال نامه‌‌های بسیاری از افرادی که قصد خودکشی داشتند دریافت کرد و در ذهنش این سوال پیش آمد که معنی زندگی چیست؟ آیا پرسشی باارزش‌تر از این در جهان وجود دارد؟

دانشمندان و بزرگان، تلاش‌های بسیاری برای جواب این سوال مهم کرده‌اند. دورانت نامه‌ای را به نگارش درآورد و برای صد نفر ارسال کرد، نامه‌ای مملو از پرسش‌های فلسفی که مهم‌ترین آن معنی زندگی از دیدگاه آن‌ها بود.

پاسخ‌ برخی بزرگان و اندیشمندان جهان درباره‌ی معنا زندگی به ویل دورانت:

- زندگىِ خوب، غایتى است که باید به خاطر خودش آن را دوست داشت و از آن لذت برد. (چارلز بیرد)
- اینکه احساسات را نمى‌توان بیان کرد ضرورتا به این معنى نیست که آن‌ها نادرست‌اند. (ارنست ام. هاپکینز)
- ارزش زندگى در این است که بکوشیم و آن را کمى بیشتر از آنچه اکنون مى‌شناسیم، بشناسیم. (سى. وى. رامان)
- زندگى حتى پشت دیوارهاى زندان، مى‌تواند فوق‌العاده جالب و ارزشمند باشد، به همان اندازه که براى کسانى که در بیرون زندان هستند، چنین است. در این‌جا همه چیز بستگى دارد به ایمانى که انسان به صحت و استوارى فلسفه‌ى خود دارد. (یک زندانى محکوم به حبس ابد)

ویل دورانت را بیشتر بشناسیم:

ویل دورانت نویسنده، مورخ و فیلسوف در سال 1885 در آمریکا چشم به جهان گشود. او جایزه پولیتزر و مدال آزادی را کسب کرده است. از دیگر آثار او می‌توان به کتاب‌های «تاریخ تمدن»، «قهرمانان تاریخ»، «تاریخ فلسفه» و «لذات فلسفه» و... اشاره کرد. دورانت در سال 1981 درگذشت.

جملات برگزیده کتاب صوتی درباره معنی زندگی:

- هیچ کس حق ندارد اعتقاد بورزد، مگر آنکه شاگردىِ شک را کرده باشد.
- هر چیز معنوى وقتى به فروش مى‌رسد یا به نمایشى رنگ و وارنگ بدل مى‌شود، مى‌میرد.
- اگر کسى بخواهد به زندگى خود معنى ببخشد باید هدفى بزرگتر از وجود خودش و پایدارتر از زندگى خودش داشته باشد.
- دین امیدهاى انسان را در جایى مستقر مى‌کند که معرفت هرگز نمى‌تواند به آن دست پیدا کند: یعنى فراسوى قبر.
- ما با واژه‌هایى مانند جهان و حیات، ابدیت و نامتناهى، آغاز و انجام بازى مى‌کنیم. ولى ته دلمان مى‌دانیم که این‌ها فقط علامت جهل‌اند. ما هیچ وقت نخواهیم فهمید که آن‌ها چه معنایى باید داشته باشند.

در قسمتی از کتاب صوتی درباره معنی زندگی می‌شنویم:

پرسیده بودید زندگی برای من چه کرده؟

زندگی به من فرصت‌هایی داده که از خودخواهی طبیعی‌ام فراتر بروم و به چیزهای دیگر توجه کنم. من از این بابت عمیقاً سپاسگزارم. اما این به من ثبات فکری بیشتری بخشیده. میخکوب شدم وقتی اولین بار دیدم (اگوست) کُنت با رضایت خاطر، این سخن را از کتاب اقتدا به مسیح نقل کرد که «نمی‌توانیم امید به فهم داشته باشیم مگر اینکه اول ایمان داشته باشیم.» تعالیم نیومن هم مشابه است. اما تجربۀ زندگی به چه روشنی‌ای نشان می‌دهد که اکنون هم وضع بر همین منوال است. امروز ایمانم و عقلم یکدیگر را متقابلاً تکمیل می‌کنند، و این یعنی صلح و آرامش. می‌دانید؟ به نظرم بعید است که شما به‌تدریج به همین آرامش و اطمینان دست پیدا نکنید، حتی اگر به همین نتیجه‌ها نرسید. نامۀ شما بیانگر ناخرسندیی حادتر از آن است که دوام بیاورد. «ارنست دیمنه»

 ۴ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۲۴۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
مقدمه
۸ دقیقه
بخش اول: تمنای معنی - فصل اول: یک نامه
۴ دقیقه
فصل دوم: مسئله و دین
۱۱ دقیقه
فصل سوم: مسئله و علم
۶ دقیقه
فصل چهارم: مسئله و تاریخ
۷ دقیقه
فصل پنجم: مسئله و آرمانشهر
۱۱ دقیقه
فصل ششم: خودکشی عقل
۵۳ دقیقه
بخش دوم: اندیشه‌هایی درباره ناخشنودی کنونی ما - فصل هفتم: اهل ادبیات پاسخ می‌دهند
۴۶ دقیقه
فصل هشتم: بازیگران، هنرمندان، دانشمندان، مربیان و رهبران وارد بحث می‌شوند
۲۱ دقیقه
فصل نهم: دیندارها پاسخ می‌دهند
۲۱ دقیقه
فصل دهم: سه زن پاسخ می‌دهند
۱۵ دقیقه
فصل یازدهم: اندیشه‌هایی از زندان
۴ دقیقه
فصل دوازدهم: شکاکان سخن می‌گویند
۱۰ دقیقه
بخش سوم: نویسنده پاسخ می‌دهد - فصل سیزدهم: درباره معنی زندگی - بخش اول
۳۶ دقیقه
فصل سیزدهم - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی درباره معنی زندگی

برای دانلود کتاب صوتی درباره معنی زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  درباره معنی زندگی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
سعیده رحیمی
۱۳۹۸/۱۲/۸
کتاب فوق العاده‌ای است و حتما توصیه میشه.
من خودم متن کتاب رو هم خریدم که جلوم باشه و هردو رو باهم پیش ببرم که بیشتر بتونم مطالب رو هضم کنم.
ایرادهایی دارد که باید در ویرایش بعدی کتاب صوتی اصلاح از بیشتر...
الناز مصطفی پور
۱۳۹۸/۱۲/۸
واقعا تو این شرایط اوضاعی که الان داریم خیلی نیاز دارم به این کتاب امروز شروع می‌کنم به گوش دادن این کتاب امیدوارم تاثیری که به دنبالش هستم روم بزاره
حسن کمال زاده
۱۳۹۸/۱۲/۸
سلام، این اثر یکی از بهترین کتابهایی بود که در سال جاری مطالعه کردم؛فقط یک مشکل فنی در نسخه صوتی وجود داشت، در بیشتر فصل‌ها صدای گوینده بعد از چند دقیقه رفته رفته ضعیف و نهایتا قطع می‌شد. حتی چند حذف بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸۱)