دانلود کتاب صوتی درباره معنی زندگی

عکس جلد کتاب صوتی درباره معنی زندگی
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درباره معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درباره معنی زندگی

کتاب صوتی درباره معنی زندگی، اثری نیرومند و یکی از خواندنی‌ترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های ویل دورانت، دربردارنده‌ی نظرات و دیدگاه‌های او و تعدادی از روشنفکران، فیلسوفان و صاحب نظران در دنیای معاصر است که برای ایجاد انگیزه و درک معنای حقیقی زندگی به نگارش درآمده است.

درباره معنی زندگی (On the Meaning of Life) یکی از درخشان‌ترین آثار ویل دورانت (Will Durant)، نویسنده کتاب برجسته‌ی «تاریخ تمدن» است. این کتاب سال‌های بسیاری در دسترس نبود تا اینکه جان لیتل با تلاش فراوان توانست آن را چند سال پیش چاپ کند.

این کتاب صوتی یکى از ارزشمندترین کتب فلسفی و اثری تاثیرگذار و قابل‌تامل است. داستان از این قرار است که در یکی از روزهای پاییزی، ویل دورانت، در خانه‌ی خود در حال جمع‌آوری برگ‌ها بود، مرد شیک‌پوش و خوش‌ استایلی نزدیک او آمد و با صدایی آرام گفت: من قصد خودکشی دارم و هیچ دلیلی برای ادامه‌ی زندگی ندارم، شما که فیلسوف هستید می‌توانید دلیل باارزشی برای من بیاورید که این کار را انجام ندهم. دورانت که هم جا خورده بود و هم فرصتی برای تفکر درباره‌ی این موضوع فلسفی نداشت، سرانجام تمام سعی خود را کرد، تا دلیلی برای ادامه‌ی زندگی به مرد بگوید. ابتدا گفت که کاری برای خود پیدا کند تا سرگرم شود، اما مرد کار خوبی داشت، سپس گفت غذای مورد علاقه‌اش را بخورد، اما مرد سیر بود و چندین ایده‌ی دیگر که هیچ‌کدام برای مرد راهگشا نبود.

دورانت تحت تاثیر قرار گرفت و سعی کرد درباره‌ی خودکشی بیشتر تحقیق کند و دریافت که 284142 خودکشی در سال‌های 1905 تا 1930 در ایالات متحده اتفاق افتاده است، او در همان سال نامه‌‌های بسیاری از افرادی که قصد خودکشی داشتند دریافت کرد و در ذهنش این سوال پیش آمد که معنی زندگی چیست؟ آیا پرسشی باارزش‌تر از این در جهان وجود دارد؟

دانشمندان و بزرگان، تلاش‌های بسیاری برای جواب این سوال مهم کرده‌اند. دورانت نامه‌ای را به نگارش درآورد و برای صد نفر ارسال کرد، نامه‌ای مملو از پرسش‌های فلسفی که مهم‌ترین آن معنی زندگی از دیدگاه آن‌ها بود.

پاسخ‌ برخی بزرگان و اندیشمندان جهان درباره‌ی معنا زندگی به ویل دورانت:

- زندگىِ خوب، غایتى است که باید به خاطر خودش آن را دوست داشت و از آن لذت برد. (چارلز بیرد)
- اینکه احساسات را نمى‌توان بیان کرد ضرورتا به این معنى نیست که آن‌ها نادرست‌اند. (ارنست ام. هاپکینز)
- ارزش زندگى در این است که بکوشیم و آن را کمى بیشتر از آنچه اکنون مى‌شناسیم، بشناسیم. (سى. وى. رامان)
- زندگى حتى پشت دیوارهاى زندان، مى‌تواند فوق‌العاده جالب و ارزشمند باشد، به همان اندازه که براى کسانى که در بیرون زندان هستند، چنین است. در این‌جا همه چیز بستگى دارد به ایمانى که انسان به صحت و استوارى فلسفه‌ى خود دارد. (یک زندانى محکوم به حبس ابد)

ویل دورانت را بیشتر بشناسیم:

ویل دورانت نویسنده، مورخ و فیلسوف در سال 1885 در آمریکا چشم به جهان گشود. او جایزه پولیتزر و مدال آزادی را کسب کرده است. از دیگر آثار او می‌توان به کتاب‌های «تاریخ تمدن»، «قهرمانان تاریخ»، «تاریخ فلسفه» و «لذات فلسفه» و... اشاره کرد. دورانت در سال 1981 درگذشت.

جملات برگزیده کتاب صوتی درباره معنی زندگی:

- هیچ کس حق ندارد اعتقاد بورزد، مگر آنکه شاگردىِ شک را کرده باشد.
- هر چیز معنوى وقتى به فروش مى‌رسد یا به نمایشى رنگ و وارنگ بدل مى‌شود، مى‌میرد.
- اگر کسى بخواهد به زندگى خود معنى ببخشد باید هدفى بزرگتر از وجود خودش و پایدارتر از زندگى خودش داشته باشد.
- دین امیدهاى انسان را در جایى مستقر مى‌کند که معرفت هرگز نمى‌تواند به آن دست پیدا کند: یعنى فراسوى قبر.
- ما با واژه‌هایى مانند جهان و حیات، ابدیت و نامتناهى، آغاز و انجام بازى مى‌کنیم. ولى ته دلمان مى‌دانیم که این‌ها فقط علامت جهل‌اند. ما هیچ وقت نخواهیم فهمید که آن‌ها چه معنایى باید داشته باشند.

در قسمتی از کتاب صوتی درباره معنی زندگی می‌شنویم:

پرسیده بودید زندگی برای من چه کرده؟

زندگی به من فرصت‌هایی داده که از خودخواهی طبیعی‌ام فراتر بروم و به چیزهای دیگر توجه کنم. من از این بابت عمیقاً سپاسگزارم. اما این به من ثبات فکری بیشتری بخشیده. میخکوب شدم وقتی اولین بار دیدم (اگوست) کُنت با رضایت خاطر، این سخن را از کتاب اقتدا به مسیح نقل کرد که «نمی‌توانیم امید به فهم داشته باشیم مگر اینکه اول ایمان داشته باشیم.» تعالیم نیومن هم مشابه است. اما تجربۀ زندگی به چه روشنی‌ای نشان می‌دهد که اکنون هم وضع بر همین منوال است. امروز ایمانم و عقلم یکدیگر را متقابلاً تکمیل می‌کنند، و این یعنی صلح و آرامش. می‌دانید؟ به نظرم بعید است که شما به‌تدریج به همین آرامش و اطمینان دست پیدا نکنید، حتی اگر به همین نتیجه‌ها نرسید. نامۀ شما بیانگر ناخرسندیی حادتر از آن است که دوام بیاورد. «ارنست دیمنه»

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
مقدمه
۸ دقیقه
بخش اول: تمنای معنی - فصل اول: یک نامه
۴ دقیقه
فصل دوم: مسئله و دین
۱۱ دقیقه
فصل سوم: مسئله و علم
۶ دقیقه
فصل چهارم: مسئله و تاریخ
۷ دقیقه
فصل پنجم: مسئله و آرمانشهر
۱۱ دقیقه
فصل ششم: خودکشی عقل
۵۳ دقیقه
بخش دوم: اندیشه‌هایی درباره ناخشنودی کنونی ما - فصل هفتم: اهل ادبیات پاسخ می‌دهند
۴۶ دقیقه
فصل هشتم: بازیگران، هنرمندان، دانشمندان، مربیان و رهبران وارد بحث می‌شوند
۲۱ دقیقه
فصل نهم: دیندارها پاسخ می‌دهند
۲۱ دقیقه
فصل دهم: سه زن پاسخ می‌دهند
۱۵ دقیقه
فصل یازدهم: اندیشه‌هایی از زندان
۴ دقیقه
فصل دوازدهم: شکاکان سخن می‌گویند
۱۰ دقیقه
بخش سوم: نویسنده پاسخ می‌دهد - فصل سیزدهم: درباره معنی زندگی - بخش اول
۳۶ دقیقه
فصل سیزدهم - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درباره معنی زندگی
نویسنده
مترجمشهاب الدین عباسی
گویندهحمیده کریمی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق

نظرات کتاب صوتی درباره معنی زندگی

Dariush Zolfaghari
۱۳۹۸/۱۲/۹
با سلام
ابتدای مطالعه هستم، بسیار کتاب پر کششی تا اینجای مطالعه بوده است، اما همانطور که دیگر افراد هم اشاره داشته اند، بخش‌های زیادی ناقص است، بدون شک کارشناسان کتابراه می‌بایست قبل از تبلیغ و نشر هر کتاب، بویژه این نوع از کتب که پر از چالش می‌باشد را کنترل و یک بار گوش کنند.
بویژه کتبی که در با
ابتدا مضامینی جذاب و قابل تعمق شروع می‌شود و در پایان یا در دسته بندی کتب ارزشمند قرار می‌گیرد و یا شاید پس از جمع بندی مضامین، نتیجه‌ای معکوس به همراه داشته باشد.
از این منظر، عدم تغییر کیفی و کمی در محتوای کتاب، بسیار پر اهمیت است.
نقص در محتوای فصول آن هم‌ با آرام شدن نریشن به سمت خاموشی... نه قطع یک مرتبه ای، قبل از اینکه یک ایراد دیجیتالی باشد، گویی نوعی اختیار در تدوین بوده است... نمی‌دانم شاید تیزری برای فروش فایل‌های اصلی جایگزین فایل اصلی شده... هرچه هست چون موجب از هم گسیختگی در فرآیند مطالعه می‌گردد، لطفا سریعا رفع عیب گردد.
با تشکر از کلیه مدیران و کارشناسان کتابراه
- پاسخ پشتیبانی کتابراه: کاربر گرامی از مساله پیش آمده پوزش می‌طلبیم. مشکل فایل‌های کتاب رفع شده است.
سعیده رحیمی
۱۳۹۸/۱۲/۸
کتاب فوق العاده‌ای است و حتما توصیه میشه.
من خودم متن کتاب رو هم خریدم که جلوم باشه و هردو رو باهم پیش ببرم که بیشتر بتونم مطالب رو هضم کنم.
ایرادهایی دارد که باید در ویرایش بعدی کتاب صوتی اصلاح شود:
فصل هفتم از دقیقه 10:52 به بعد صدا ندارد.
فصل هشتم هم دقیقا از دقیقه 10:52 به بعد صدا ندارد.
- پاسخ پشتیبانی کتابراه: کاربر گرامی از مساله پیش آمده پوزش می‌طلبیم. مشکل فایل‌های کتاب رفع شده است.
kaveh kaka
۱۳۹۹/۱/۱۹
سلام. کتاب خیلی جالبی بود. واقعا لذت بردم. جواب برنارد شاو واقعا فوق العاده بود منو یاد خیام نیشاپوری انداخت. بقول خیام:
آنانکه محیط فضل و آداب شدند_ در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند به روز_ گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند.
حتما گوش کنید. با آرامش و لبخندی بر لب از حرکت در قایقی که
اسمش رو زندگی گذاشتیم و در رودخانه‌ای که آخرش به آبشار سکون و فنا ختم میشه لذت ببرید. سعی کنید منظره‌های اطراف مخصوصا جنگل , درختها و صدای حرکت آب رو از دست ندید. زیاد وقت نداریم. خوش باشید.
حسن کمال زاده
۱۳۹۸/۱۲/۸
سلام، این اثر یکی از بهترین کتابهایی بود که در سال جاری مطالعه کردم؛فقط یک مشکل فنی در نسخه صوتی وجود داشت، در بیشتر فصل‌ها صدای گوینده بعد از چند دقیقه رفته رفته ضعیف و نهایتا قطع می‌شد. حتی چند مرتبه حذف و دانلود مجدد کردم و مشکل برطرف نشد. تسلط گوینده، صدابرداری و موزیک‌های انتخابی خیلی خوب بود. خسته نباشید.
- پاسخ پشتیبانی کتابراه: کاربر گرامی از مساله پیش آمده پوزش می‌طلبیم. مشکل فایل‌های کتاب رفع شده است.
آرش آزاد
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
نمونه را گوش کردم به به به به عالی بود آفرین چقدر گوینده‌ها خوب هستند چقدر خوب کارگردانی شده چه موسیقی‌های خوبی آفرین بر شما خدارو شکر که هنوز هنرمند داریم در ادامه باید عرض کنم معنی زندگی شاید وجود آن موسیقی با کلام بهشتی ست که در خاتمه بخش نمونه آورده شد روحم برای لحظه‌ای از تنم جدا شد آفرین به انتخاب چنین آهنگی درود بر شما، مسیر سخت زندگی بقول استاد مرحوم کیارستمی به طعم گیلاسی میارزد همچنین به شنیدن چنین آوایی این کتاب را به همه متفکرین پیشنهاد میکنم ممنونم از شما
مشاهده همه نظرات ۹۶