معرفی و دانلود کتاب صوتی درمان تعلل: 21 تاکتیک اثبات شده برای غلبه بر اهمال‌کاری درونی، مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری

عکس جلد کتاب صوتی درمان تعلل: 21 تاکتیک اثبات شده برای غلبه بر اهمال‌کاری درونی، مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درمان تعلل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درمان تعلل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درمان تعلل: 21 تاکتیک اثبات شده برای غلبه بر اهمال‌کاری درونی، مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری

یکی از کاربردی‌ترین کتاب‌های خودسازی! دیمون زاهاریادس در کتاب صوتی درمان تعلل به شما آموزش می‌دهد چگونه کارها را به عقب نیندازید و اهمال‌کاری منفی را ترک کنید. این اثر آموزنده قادر است زندگی شنوندگان خود را دگرگون سازد.

درباره‌ی کتاب صوتی درمان تعلل

اهمال‌کاری جزء آن دسته ویژگی‌هایی است که همه کم و بیش مرتکبش می‌شویم. حتی افرادی که به‌شکل حرفه‌ای زمان و انرژی خود را مدیریت می‌کنند گاه برنامه‌های ضروری را عقب می‌اندازند تا به کاری جذاب‌تر برسند. دیمون زاهاریادس (Damon Zahariades) در کتاب صوتی درمان تعلل (The Procrastination Cure) دلایل به‌وجود آمدن این خصوصیت را بررسی می‌کند، سپس 21 راهکار بی‌نظیر دراختیارتان قرار می‌دهد تا به آسان‌ترین روش بر اهمال‌کاری پیروز شوید.

به تعویق انداختن کارها تجربه‌ای قدیمی و آشناست. ردپای آن را می‌توان تا چند هزار سال پیش هم دنبال کرد، زمانی که یکی از اجداد بدوی‌مان مجبور بوده برای شکار از غار خارج شود و آنقدر انجام وظیفه را عقب می‌اندازد که شب سر گرسنه بر بالین می‌گذارد. همین جد بزرگوار احتمالا بعد از گرسنگی اجباری متنبه شده و تصمیم گرفته از امروز به بعد شکار را جدی‌تر بگیرد، اما فردا هم از راه می‌رسد و دوباره این چرخه تکرار می‌شود.

چرا راه دور برویم؟ به سال‌های مدرسه فکر کنید، تمام امتحاناتی که اشکتان را جاری کردند و قسم خوردید از ترم یا سال بعد هیچ درسی را به شب امتحان موکول نمی‌کنید. دانش‌آموزان بسیاری در این تجربه ناخوشایند شریکند اما تنها درصد اندکی موفق می‌شوند قولشان را به سرانجام برسانند. این به تعویق انداختن‌ها در زندگی همه‌ی ما بارها و بارها تکرار شده چون همواره کاری جذاب‌تر از وظیفه‌ی آن لحظه وجود دارد. دلیل این اتفاق چیست؟ چرا نمی‌توانیم امری ضروری که گاه فرصت اندکی برای انجامش داریم را خاتمه دهیم؟

کتاب صوتی درمان تعلل با تمرکز بر این تجربیات مشترک تالیف شده تا به سوالاتی جهانی پاسخ بدهد. نویسنده در بخش اول کتاب، ابتدا تجربه‌ی خود را از اهمال‌کاری به اشتراک می‌گذارد، سپس به شکل‌های مختلف بروز اهمال‌کاری می‌پردازد و در نهایت چگونگی غلبه بر این میل قوی را به شما آموزش می‌دهد. بخش دوم کتاب جایی است که نویسنده از 21 نکته‌ی طلایی رونمایی می‌کند. در اینجا تجربه‌ی او باز هم به کمکش می‌آید تا با مثال، نحوه‌ی رویارویی با وسوسه‌ی تعویق انداختن کارها را درک کنید. دیمون زاهاریادس این کتاب آموزنده را با فصل «چگونه تعلل فعالانه باعث افزایش کارایی می‌شود؟» به پایان می‌رساند. عنوانی بحث‌برانگیز که شیوه‌ی استفاده از جنبه‌های مثبت اهمکاری کاری را آموزش می‌دهد!

برای جمع‌بندی باید گفت کتاب صوتی درمان تعلل اثری کاربردی با زبانی ساده است که اطلاعات جدیدی را به شنوندگانش می‌بخشد. نسخه‌ی متنی کتاب که برای هفتمین بار به چاپ مجدد رسیده، توسط انتشارات سخن‌گستر منتشر شده است. ساسان جعفرنیا و پروانه قاسمی ترجمه‌ی آن به زبان فارسی را برعهده داشته‌اند.

کتاب صوتی درمان تعلل مناسب چه کسانی است؟

اگر اهمال‌کاری باعث می‌شود کارهایتان را ناتمام رها کنید یا امور مهم را پشت گوش بیندازید، شما مخاطب این اثر هستید!

با دیمون زاهاریادس بیشتر آشنا شویم

ازجمله نویسندگان مطرح در حوزه بهره‌وری دیمون زاهاریادس است. او درباره خودش اینطور می‌گوید که از ابتدا فردی پربازده و یا مبتکر نبوده است و به‌همین‌دلیل تجربه بودن در بسیاری از محیط‌های کاری شلوغ و یا تن دادن به مکالمات غیرضروری را داشته است. او در زمینه نگارش کتاب‌ها و مقالاتی با موضوع مدیریت زمان، افزایش بهره‌وری و بهبود شرایط کار و زندگی سرآمد است و امروزه به بسیاری از کارزارهای بازایابی محتوا، مشورت‌های فکری و کمک‌های تبلیغاتی می‌دهد.

از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به کتاب‌های «هنر نه گفتن: بدون احساس گناه»، «30 روز تا بهره وری»، «سرسختی ذهنی» و «زندگی‌ات را 80/20 کن» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی درمان تعلل می‌شنویم

وقتی قرار باشد به کسی جواب پس بدهیم، احتمال اینکه کارها را به انجام برسانیم بالا می‌رود. این طبیعت انسان است. ما نمی‌خواهیم جلوی بقیه افراد کم بیاوریم. برعکس، ‌اگر به دیگران بگوییم که می‌خواهیم کاری انجام دهیم، مایلیم آن انتظار را برآورده کنیم. مثلا فرض کنید به همه اعلام می‌کنید که قرار است در مدت 6 ماه رمان خود را بنویسید و منتشر کنید. این اظهار را در وبلاگ و فیس‌بوک خود اطلاع می‌دهید. به همکاران خود خاطرنشان می‌کنید و به دوستان و اعضای خانواده می‌گویید.

حالا دیگر همه حواس‌ها به شماست. انتظاری در دیگران به وجود آورده‌اید. اگر وجه‌تان برایتان مهم باشد، به احتمال زیاد شروع به نوشتن رمان خواهید کرد. نمی‌خواهید پس از گذشت 6 ماه به دیگران بگویید که شکست خورده‌اید. بلکه می‌خواهید یک نسخه کامل از رمان چاپ‌شده‌تان را به آن‌ها نشان دهید و بگویید: ‌«ماموریت انجام شد.» این قدرت پاسخگو بودن است. ما برای جایگاه اجتماعی خود ارزش قائلیم و به هر دری می‌زنیم تا آن را بهتر و مستحکم‌تر کنیم. بنابراین می‌توانیم از این محرک رفتاری به نفع خود استفاده کنیم تا به کمک آن بر میل اهمال‌کاری غلبه کنیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۷ دقیقه
پیشگفتار: به تعویق انداختن کارها چیست؟
۴۴ دقیقه
بخش اول: چرا تعلل می‌کنیم؟ - قسمت اول
۳۸ دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
۳۸ دقیقه
بخش دوم: 21 تاکتیک شکست اهمال‌کار درونی
۳۴ دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
۴۰ دقیقه
بخش دوم - قسمت سوم
۲۹ دقیقه
بخش دوم - قسمت چهارم
۳۱ دقیقه
بخش سوم: وقتی تعلل کمک می‌کند کارهایتان را انجام دهید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درمان تعلل: 21 تاکتیک اثبات شده برای غلبه بر اهمال‌کاری درونی، مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری
نویسنده
مترجمساسان جعفرنیا، پروانه قاسمی
گویندهسهراب صفا
ناشر چاپیانتشارات زمان تغییر
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی درمان تعلل

Samira mah
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
خوب بود فقط باید اقدام کرد
یه جایی خوندم که تفاوت ادمای موفق و ناموفق اینه که ادمای موفق تصمیم میگیرن و اقدام میکنن
ادمای ناموفق تعلل...
زهرا یوسفی
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
تاثیر گذار و مفید 👌🏻
با کمک این کتاب میتونیم میزان اهمال کاری خودمان را بدانیم و اصلاح کنیم.
احسان امیری
۱۴۰۱/۱۰/۷
نکات خوبی درباره درمان تعلل داره.
مهناز فرزامیان
۱۴۰۱/۱۰/۳
عالی بود واقعاااااا
خیلی تاثیر گذار هست کتابش👌👌👌👌
نصیبه نعمتی
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
کتاب مفید با راهکارهای خیلی خوبی بود
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی درمان تعلل

برای دریافت کتاب صوتی درمان تعلل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.