دانلود کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان

کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان نوشته جنیفر کلمنت، نابرابری و ظلم و بی‌عدالتی نسبت به زنان در جامعه مکزیک را به تصویر می‌کشد. این اثر از سوی روزنامه ایرلندی آیریش تایمز، به عنوان بهترین کتاب سال انتخاب شد.

کتاب دعا برای ربوده شدگان (Prayers for the Stolen) ایستادگی و جنگجویی زنان در برابر مشکلات و ناملایمات را نشان می‌دهد و به نقد برده‌داری در دنیای مدرن می‌پردازد. اثر پیش رو، داستان دختران و زنانی را روایت می‌کند که در میان نابرابری‌ها و جرم و جنایت‌های کشورشان گرفتار شده‌اند. راوی کتاب دختری باهوش و بامزه و شوخ‌طبع به نام لیدی دی گارسیا است و در جامعه‌ای زندگی می‌کند که دختر بودن در آن خطرناک است. سایه باندهای مواد مخدر بر سر زنانی که خود نان‌آور هستند سنگینی می‌کند. مردان برای یافتن شغلی بهتر به مکان‌های دیگر سفر کرده‌اند، با این حال هیچ‌کس هیچ خبری از آن‌ها ندارد.

مادران برای اینکه جان دخترانشان در خطر نباشد و دزدیده نشوند، موهایشان را کوتاه می‌کنند و لباس پسرانه به آن‌ها می‌پوشانند تا به پسرها شبیه شوند. دندان‌هایشان را نیز سیاه و زشت می‌کنند. آن‌ها تا صدای ماشین‌های شاسی بلند را می‌شنوند به سوراخ‌هایی که در زمین کنده‌اند پناه می‌برند تا از دید قاچاقچیان دور بمانند.

مادران در انتظار بازگشت همسران خود روزها را سپری و دختران در انتظار آینده‌ای بهتر و روشن‌تر رویاپردازی می‌کنند و همه تلاششان این است که از زندگی لذت ببرند. لیدی دی به همراه دوستانش ماریا، پائولا و استفانی می‌کوشند تا به قصد نجات یافتن، خود را به مرزهای آمریکا برسانند. در این بین اتفافات تلخ و عجیب بسیاری برای دختران داستان روی می‌دهد.

کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان یک کمدی تلخ و سیاه است. جنیفر کلمنت (Jennifer Clement) در این رمان سعی کرده تصویری گویا و تأثیرگذار و زنده از زنان یک روستا در مکزیک را به نمایش بگذارد و پیامدهای یک جنگ نابرابر را یادآور شود. کلمنت با قلمی قدرتمند و جادویی به مفاهیم دوستی، خانواده و اراده می‌پردازد.

با جنیفر کلمنت بیشتر آشنا شویم:

جنیفر کلمنت شاعر و نویسنده در سال 1960 در مکزیک به دنیا آمد. زمانی که نوجوان بود تصمیم گرفت به آمریکا مهاجرت کند و به تحصیل در رشته ادبیات و مردم‌شناسی در دانشگاه نیویورک بپردازد. او نخستین کتابش را با نام Widow Basquiat در سال 2000 به چاپ رساند که با استقبال فراوانی مواجه شد. جنیفر با چاپ کتاب دعا برای ربوده شدگان موفق به دریافت دکترای افتخاری انجمن استعدادهای ملی شد. این کتاب به عنوان اثر برجسته از سوی نیویورک‌تایمز انتخاب شد و وال استریت ژورنال آن را رمانی زیبا و تأثیرگذار خواند. همچنین جایزه انسان‌دوستی سارا کاری را در سال 2014 و جایزه پن فاکنر را در سال 2015 دریافت کرد.

کلمنت علاوه بر چاپ چندین کتاب، چند دفتر شعر به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی نیز منتشر کرده است. رمان قبلی او به نام داستان واقعی بر پایه دروغ، نامزد دریافت جایزه اُرنج شد.

شنیدن کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به رمان علاقه‌مند هستید و ادبیات لاتین را دنبال می‌کنید این اثر را از دست ندهید. این کتاب همچنین به کسانی که دغدغه اجتماعی زنان را دارند پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان می‌شنویم:

به مادرم قول دادم هیچ‌وقت به ماریا نگویم خواهر هستیم. مادر گفت: «نمی‌خوام همه برگ‌های درخت رو بریزم.»

«قول می‌دم، نمی‌گم.»

با گذشت زمان و کم‌رنگ شدن جای عمل لبش، ماریا روز به روز بیشتر شبیه پدرم می‌شد. اگر پدر، او را می‌دید فکر می‌کرد در آینه نگاه می‌کند. مادر هم متوجه این شباهت شده بود. جور غریبی نگاهش می‌کرد. انگار می‌خواست تمام جزئیات چهره‌اش را بخواند. احساسی دوگانه داشت، در آغوش بگیرد و ببوسدش یا کشیده‌ای محکم به صورتش بزند.

بین تمام آدم‌های آن سرزمین که به گفته مادرم داغ‌ترین جای زمین و فراموش شده خدا بود، من به ماریا عشق می‌ورزیدم. از همه مهربان‌تر بود. از کنار مورچه‌های قرمز و آتشین طوری رد می‌شد که لگدشان نکند.

 ۶ ساعت و ۵۸ دقیقه، ۵۹۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۲۶ دقیقه
بخش اول - فصل اول
۳۲ دقیقه
فصل دوم
۱۲ دقیقه
فصل سوم
۹ دقیقه
فصل چهارم
۱۱ دقیقه
فصل پنجم
۲۴ دقیقه
فصل ششم
۹ دقیقه
فصل هفتم
۱۲ دقیقه
فصل هشتم
۲۲ دقیقه
فصل نهم
۴۷ دقیقه
فصل دهم
۷ دقیقه
فصل یازدهم
۸ دقیقه
بخش دوم - فصل دوازدهم
۲۷ دقیقه
فصل سیزدهم
۲ دقیقه
فصل چهاردهم
۲۸ دقیقه
فصل پانزدهم
۲ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۱ دقیقه
فصل هفدهم
۲ دقیقه
فصل هجدهم
۲ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۳ دقیقه
بخش سوم - فصل بیستم
۳۷ دقیقه
فصل بیست‌ویکم
۳۲ دقیقه
فصل بیست‌ودوم
۱۷ دقیقه
فصل بیست‌وسوم
۸ دقیقه
فصل بیست‌وچهارم
۷ دقیقه
فصل بیست‌وپنجم
۴ دقیقه
فصل بیست‌وششم
۷ دقیقه
فصل بیست‌وهفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان

برای دانلود کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دعا برای ربوده شدگان

نظرات کتاب صوتی دعا برای ربوده شدگان

مریم خاصه تراش
۱۴۰۰/۱/۸
چه نظراتی داده‌اند بعضی از دوستان😳یعنی چی فمینیستی بود؟!!
هر جا خانمی امنیت نداشته باشه و از مشکلات آن‌ها صحبت بشه. میشه فمینیستی؟ فمینیست اسلامی هم داریم. نه فمینیست افراطی.
اینکه زنان دنبال حقوق و امنیت شان باشند و حرف بزنند و کتاب منتشر کنند ایرادی داره؟
هنوز ظلم به زنان وجود داره.
میتوانید ببینید خانم‌هایی از نزدیکان شما در امنیت نباشند؟
سهیل سبز
۱۴۰۰/۱/۱۰
فعلا تا آخر فصل اول گوش دادم، اولش منو به یاد خاطرات دوران کودکی خودم انداخت و در آخر هم با بیان ««دعا نکردن برای عشق و...»» منو به یاد حرف دکتر هلاکویی در مورد خدا انداخت، که به شوخی می‌گفت خدا رو که صدا بزنید، برعکس عمل می‌کنه (شایدم به قولی خدا یعنی = به خود اً و خودت انجامش، بده نه اینکه... کهن 👍🌸)
به نظرم، الگوی رفتاری الگوی GOD، چیز جالبیه و جالبتر از اون ترکیب کهن الگوی GOD با EVIL هست که در سریال Preachers مدل جنسیس اونو، میتونید ببینید.
موفق باشید 😎⚡
بهاره محمدی اسفه
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
داستان بسیار جذاب و گیرایی بود اصلا نمی‌توانستم رهایش کنم. فضا سازی عالی بود به خصوص برای منکه کمتر با فرهنگ آمریکای لاتین آشنا هستم.
همه چیز به اندازه بود و از پرگویی خبری نبود. گویندگی هم خوب بود.
خوشحال میشم از این نویسنده و سایر نویسندگان لاتین باز هم کتاب بخوانم
مشاهد همه نظرات (۱۱۴)