دانلود کتاب صوتی دلی بای و آهو


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دلی بای و آهو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دلی بای و آهو

کتاب صوتی دلی بای و آهو اثر عباس معروفی، نمایشنامه‌ای در سه پرده است که بر اساس اساطیر و آیین‌های کهن مردم ترکمن به رشتۀ تحریر درآمده. دلی بای و آهو را می‌توان داستانی غم‌انگیز در ماتم عشق دانست.

اکثر اسطوره‌های نمایشنامه دلی بای و آهو مربوط به عصر پیش از اسلام ترکمن‌ها است؛ زمانی که مردم ترکمن به آیین شامانیسم اعتقاد داشتند. اندیشه اساسی که در سراسر این کتاب انعکاس دارد، باور اساطیری وابسته به روح مرده و تاثیر آن در حیات آدمی است؛ از دیگر اسطوره‌ها و باورهای اساطیری حاضر در نمایشنامه می‌توان به عقاید شامانیستی، نظیر اعتقاد به آسمان، ستایش ارواح نیاکان و پرستش طبیعت (کوه، ماه و…) اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی دلی بای و آهو می‌شنویم:

میهمانان‌ عروسی «دلی بای» و «آهو» را جشن گرفته‌اند. دستی ناپیدا دلی بای را از سر سفره‌ی‌ عقد به خود می‌خواند. «آهو» نگران است. «بایاندو» آرام ندارد. «آی‌تک‌» و «آی لر» شاد و سرمستند. «مایسا» در هراس ماری زخمی‌ به نام «قاراچوگا» است. این مار نیز دل در گرو «آهو» دارد. قرار بود «مایسا» عروس خانه‌ «بایاندو» شود. این را «گودانا» قبل از مرگش‌ خواسته بود. اما «دلی بای» دل به عشق‌ «آهو» باخت. زیباترین دختر ایل. قطعاً «قاراچوگا» آرام نخواهد گرفت…

 ۱ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۷۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
معرفی
۵ دقیقه
پرده یکم - صحنه یکم
۲۹ دقیقه
پرده یکم - صحنه دوم
۸ دقیقه
پرده یکم - صحنه سوم
۷ دقیقه
پرده یکم - صحنه چهارم
۵ دقیقه
پرده یکم - صحنه پنجم
۷ دقیقه
پرده دوم - صحنه یکم
۱۱ دقیقه
پرده دوم - صحنه دوم
۵ دقیقه
پرده سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی دلی بای و آهو

برای دانلود کتاب صوتی دلی بای و آهو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دلی بای و آهو