معرفی و دانلود کتاب صوتی دو دنیا

عکس جلد کتاب صوتی دو دنیا
قیمت:
۷۸,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دو دنیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دو دنیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دو دنیا

کتاب صوتی دو دنیا مجموعه‌ای متشکل از هفت داستان کوتاه به قلم گلی ترقی، نویسنده‌ی پرآوازه‌ی معاصر است. این کتاب نخستین بار در سال 1381 به انتشار رسید. بد نیست بدانید که دو داستان از مجموعه‌ی حاضر در دوره‌ی سوم جایزه‌‌‌ی هوشنگ گلشیری به عنوان داستان‌های برگزیده معرفی شدند.

درباره کتاب صوتی دو دنیا:

گلی ترقی (Goli Taraghi) یکی از منحصربه‌فردترین داستان‌نویسان زن ایران است. آثار او، خصوصاً داستان‌های کوتاهش، حاکی از قدرت قلم نویسنده و مهم‌تر از آن، صداقت و صراحت بیان وی‌اند. گلی ترقی در تمام داستان‌های خود، از نخستین نوشته‌هایش در اواخر دهه‌ی چهل گرفته تا داستان‌هایی که اخیراً نوشته و منتشر ساخته، خود را به عنوان نویسنده‌ای صادق معرفی کرده که تنها آن چیزی را نوشته که به واقع زندگی‌اش کرده بوده است؛ مقصودمان این است که گلی ترقی مایه‌ی اصلی داستان‌هایش را از عواطفی که خود مستقلاً داشته، مناظری که شخصاً دیده، حوادثی که تجربه کرده، خلاصه‌ی کلام، از تجربه‌ی زیسته‌اش گرفته است. شاید به همین سبب است که اغلب آثارش چنین بر دل می‌نشینند.

از گلی ترقی تاکنون چند مجموعه داستان به انتشار رسیده که هر کدام به نوبه‌ی خود ارزشمند و مهم‌اند. اما به زعم بسیاری، کتاب دو دنیا (Two Worlds) که اکنون نسخه‌ی صوتی آن را در دست دارید، بهترین مجموعه داستان نویسنده است. این اثر، چنانکه خود گلی ترقی در مقدمه‌ی کوتاه کتاب اشاره کرده، از منظری ادامه‌ی کتاب «خاطره‌های پراکنده» به شمار می‌رود. اما نکته‌ی مهم آن است که می‌توان تمام داستان‌های موجود در آن را به عنوان آثاری مستقل نیز در نظر گرفت و از مطالعه‌ی هر کدام حظی کامل برد.

در کتاب صوتی دو دنیا شنونده‌ی هفت داستان با عناوین پیش رو خواهید بود: «اولین روز، خانم‌ها، آن سوی دیوار، گل‌های شیراز، فرشته‌ها، پدر، آخرین روز.» چنانکه گفتیم، هر یک از این قصه‌ها در جای خود اثری مستقل‌اند؛ اما میان آن‌ها نوعی وحدت مضمونی و سبکی وجود دارد که باعث می‌شود مطالعه‌ی پیوسته‌شان به مراتب لذت‌بخش‌تر باشد.

در پایان ذکر دو نکته‌ را نیز خالی از فایده نمی‌بینیم: اول آنکه دو داستانِ «گل‌های شیراز» و «آن سوی دیوار» توانسته‌اند در دوره‌ی سوم جایزه هوشنگ گلشیری به عنوان داستان‌های برگزیده انتخاب شوند؛ و دوم اینکه قصه‌ی «درخت گلابی» توسط داریوش مهرجویی به فیلمی تماشایی با همین عنوان بدل شده است.

کتاب صوتی دو دنیا مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های کوتاه بی‌شک کتاب حاضر را اثری ارزشمند خواهند یافت.

با گلی ترقی بیشتر آشنا شویم:

او متولد سال 1318 و اهل تهران است. اولین مجموعه داستانش با عنوان «من هم چه‌گوارا هستم»، در سال 1348 منتشر شد و توجه هوشنگ گلشیری، نویسنده‌ی نامدار معاصر را نیز به خود جلب کرد. گلی ترقی پس از انقلاب به فرانسه مهاجرت کرد و داستان‌نویسی را همان جا به طور جدی ادامه داد. از مهم‌ترین آثار وی می‌توان بدین عناوین اشاره کرد: «خواب زمستانی، خاطره‌های پراکنده، دو دنیا، درخت گلابی، بازگشت.»

در بخشی از کتاب صوتی دو دنیا می‌شنویم:

خانم دکتر از عشق من به نوشتن آگاه است. برایم یک دسته کاغذ سفید و چند تا مداد نوک‌تیز می‌آورد. می‌نشینم پشت میز و ماتم می‌برد. چی بنویسم؟ چطوری؟ از کجا شروع کنم؟ مدادی را میان انگشتان می‌فشارم و پاک‌کن ته آن را می‌جوم. صورتم را به کاغذ سفید می‌چسبانم و زبانم را به لبه‌ی بُرنده‌ی آن می‌مالم. قلبم تند می‌زند. چشم‌هایم را می‌بندم و مدت‌ها به همین حال می‌مانم. خانم دکتر به کمکم می‌آید. به من می‌گوید: «خانم نویسنده، خواب‌هایت را بنویس. تو که همیشه از گذشته‌ات حرف می‌زنی، خاطره‌هایت را بنویس.»

می‌نویسم. خط می‌زنم. دنبال کلمه‌ها می‌گردم. فکرهایم آشفته‌اند و جمله‌هایم سروته ندارند. مثل شاگرد تنبل و عقب‌افتاده‌ای هستم که قواعد دیکته و دستور زبان را فراموش کرده باشد. اتاقم پر از کاغذهای مچاله شده و مدادهایم را ده بار تراشیده‌ام.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
مقدمه
33 دقیقه
اولین روز
61 دقیقه
خانم‌ها
57 دقیقه
آن سوی دیوار
61 دقیقه
گل‌های شیراز
84 دقیقه
فرشته‌ها
62 دقیقه
پدر
26 دقیقه
آخرین روز

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دو دنیا
نویسنده
راویبهناز بستاندوست
ناشر چاپیانتشارات نیلوفر
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دو دنیا

marjan eslami
۱۴۰۱/۱/۱۱
زیباست مثل باقی نوشته‌های خانم گلی ترقی و ادامه کتاب خاطرات پراکنده
و مثل قبل صدای خانم بستاندوست نازنین که جان میدهد به کتاب❤❤❤
از ماه آوا هم تشکر میکنم که کتاب‌های زیبا در اختیار ما میزاره🌻🌻🌻
موزیک آخر کتاب و صدای آقای عمرانی من رو به خلسه شیرین و جذابی در چند ثانیه برد...
ممنون🙂🙂🙂
مانا
۱۴۰۱/۱۱/۱۲
مثل کتاب خاطرات پراکنده خانم ترقی این داستانها هم بسیار زیبا بود باز هم خاطرات کودکی و جوانی و باز هم روایت درباره پدر که انسان را به گذشته می‌برد خانم ترقی زندگی معمولی انسانها را به زیبایی بیان میکند و خانم بستاندوست هم راوی خوب و حرفه‌ای و خوش صدایی هستند. ممنون
هایده فریار
۱۴۰۱/۴/۱۴
این کتاب هم مثل کتاب خاطره‌های پراکنده به بیان خاطرات تلخ و شیرین گذشته میپردازد وتداعی دوران کودکی و جوانی است خصوصا پدر را که همیشه ستون هرخانواده‌ای است بسیار زیبا و دلنشین توصیف کرده
Faeghe Aghili
۱۴۰۲/۶/۱۸
خدا نکنه کسی از بالا به پایین بیفته و خدا نکنه تا اگاهی پیدا نکرده کسی بهش امکانات داده بشه اینها اتفاقاتیه که در انقلاب افتاد
الهه اقبال
۱۴۰۲/۳/۲۴
از هر لحظه‌اش لذت بردم، با تشکر از خانم ترقی برای نوشته زیبا و خانم بستان دوست برای اجرای بینهایت عالی که لذت شنیدن کتاب را صد چندان کرده.
Tara
۱۴۰۲/۱۲/۱۲
هم داستان بینظیر بود و هم خوانش خانم بستاندوست
شدیدا هر دو کتاب خاطرات پراکنده و دو دنیا رو پیشنهاد میکنم
zahra etemadi
۱۴۰۲/۸/۱۱
مثل کتاب خاطرات پراکنده این کتاب هم زیبا و پر کشش بود از گویندگی عالی این کتاب نیز کمال تشکر را دارم
مرضیه زاهدی
۱۴۰۲/۵/۹
من با این نویسنده عزیز از طریق دلنوشته‌های یه کتابدار اشنا شدم و واقعا داستان‌های جذابی نوشتند و لذت بردم.
سحر سیفی
۱۴۰۱/۱۰/۵
من عاشق قلم خانم گلی ترقی هستم. از زمان حال ادمو جدا میکنه با خودش میبرتت تو داستان
Khatereh
۱۴۰۲/۹/۷
گویش که عالی بود... داستان‌ها هم عالی‌ای کاش ماهم اون دوران زندگی میکردیم
رویا روضاتیان
۱۴۰۱/۷/۲
نگارش و خوانش هردو بسیار زیبا
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دو دنیا

برای دریافت کتاب صوتی دو دنیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.