معرفی و دانلود کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان

عکس جلد کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان

کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان، مسیر دستیابی به تکامل و خودآگاهی در زندگی را شرح می‌دهد و دریافت‌های شهودی رابرت الکس جانسون و جری رول را به تصویر می‌کشد.

درباره‌ی کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی:

الکس جانسون که سال‌ها به عنوان روان‌درمانگری با رویکرد روان تحلیلی مشغول به کار بوده، تجربیات زندگی خود را بی‌ریا و بی‌تکلف، برای دوستش جری رول بیان می‌کند تا شرح حال او را بنویسد. اگرچه این اثر، یک زندگینامه‌ی روایی است؛ اما در دسته کتاب‌هایی خودیاری و موفقیت قرار می‌گیرد. کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی (Balancing heaven and earth: a memoir) راه پیشرفت خودآگاهی را بوسیله‌ی شرح داستان زندگی عجیب و غریب و حیرت‌آور، رابرت الکس جانسون (Robert A Johnson) به نمایش می‌گذارد.

در این کتاب صوتی، جانسون به شما می‌گوید که چگونه می‌توان در جهان پرتضاد امروزی، به‌عنوان یک مذهبی زیست. منظور جانسون از مذهب، لزوما عضویت در نهادی دینی نیست؛ بلکه او نگرش مذهبی را انتخاب مسیر و پیروی از شیوه‌ای برای دستیابی به رستگاری به شمار می‌آورد.

مذهب از نظر او، سبک و روشی برای تهذیب نفس است. جانسون، جنبه‌های بیرونی زندگی خود را ضمنی، جزیی و حاشیه می‌داند و اصل زندگی را در فرآیندهای درونی، شهود، خودآگاهی و کمال‌یابی می‌بیند. نیرویی برتر، دست تقدیر یا خواست خدا یا هرچه که باشد، ما را در راه زندگی به سوی هدفی والا هدایت می‌کند و چیستی ما را شرح می‌دهد و این هدف است که به تجربیات انسان، معنا و مفهمومی عمیق می‌بخشد.

رابرت الکس جانسون را بیشتر بشناسیم:

رابرت الکس جانسون، روان‌شناس آمریکایی است که شاگردی در محضر جیدو کریشنامورتی، عارف و روحانی هندی، را تجربه کرده بود. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه استنفورد و ادامه تحصیل در زوریخ، تحت تأثیر استادانش «کارل یونگ»، «تونی ساسمن» و «فریتز کانکل» به روان‌درمانی تحلیلی پرداخت و در این اثنا، همکاری خود را با جان ای. سنفورد، کشیش یک کلیسای اسقفی و نویسنده و تحلیلگر یونگی، شروع کرد. اولین کتاب جانسون با عنوان «اسطوره جام مقدس»، به تفسیر یونگی شباهت‌های افسانه‌ها و اساطیر گذشته با مباحث روانشناسی و توسعه فردی می‌پرداخت و به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های انتشارات «هارپر‌اند راو» تبدیل شد.

جانسون در سال 2002 مدرک دکترای افتخاری رشته علوم انسانی و جایزه‌ی دستاورد عمر را از مؤسسه‌ی تحصیلات تکمیلی آپاسیفیکا دریافت کرد. او پس از نوشتن کتاب‌هایی گوناگون درباره‌ی روانشناسی شخصیت، تکامل آگاهی، تحلیل خواب و رویا، عقده‌های نهان انسان و... ، داستان زندگی و حاصل سال‌ها مطالعه، تجربه، ارتباطات و تحلیل‌های روانشناسی‌اش را در کتاب راهبری زندگی با شهود درونی مطرح ساخت.

شنیدن این کتاب صوتی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی، درباره‌ی یک زندگی است و مضامین گسترده‌ای مانند روان‌شناسی، عقیده و مذهب، عرفان و کائنات، حوادث معنادار زندگی، درک حکمت، معنا و هدف در زندگی، کمال و کامیابی و موفقیت را دربرمی‌گیرد. چنانچه به هریک از این موضوعات علاقه‌مند هستید، این کتاب صوتی می‌تواند برای شما جذاب و آموزنده باشد.

در بخشی از کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل کردن زمین و آسمان می‌شنویم:

من در اروپا بسیار تغییر کردم. بسیار بالغ‌تر شده بودم و پس از بازگشت به کالیفرنیا چندی نپایید که متوجه شدم دوستانی که در اوجای پیدا کرده بودم، اکنون برایم آزار دهنده هستند. یکی از آن‌ها نیمه‌های شب، در اوج مستی به من زنگ زد و گفت: می‌دانی جآن‌سون؛ نه نمی‌دانی؟ هیچ‌کس نمی‌تواند تو را تحمل کند. آن زمان که تو را می‌شناختم، هم‌چون جوجه‌ای بودی که به پناه نیاز داشت. حالا دیگر روی پای خودت ایستاده‌ای، دیگر نمی‌خواهم ببینمت.

خودم را شجاع نشان می‌دادم، اما در واقع احساساتم جریحه‌دار شده بود و یک بار دیگر احساس می‌کردم تنها و منزوی شده‌ام. علی‌رغم هشدار آشکار دکتر یونگ مبنی بر اینکه هرگز نباید سعی کنم عضوی از یک اجتماع باشم، در طول چند سال بعد بارها و بارها تلاش کردم حسی از تعلق به یک اجتماع را خلق کنم. بخش زیادی از سخنان دکتر یونگ را هم‌چون حقیقتی غیر قابل تردید پذیرفته بودم، اما پیوسته دستور او را برای ملحق نشدن به سازمان‌ها نادیده می‌گرفتم، صرفاً به این دلیل که قادر به تحمل زندگی در عزلت و دلتنگی ناشی از آن نبودم. البته، هر باری که سعی می‌کردم به یک گروه ملحق شوم در نهایت انتظاراتم ناکام می‌ماند.
زمانی که سعی می‌کردم حرفۀ روان‌درمانی خود را در لس‌آنجلس رونق ببخشم، برای امرار معاش به یک شغل نیمه‌وقت به‌عنوان منشی یک موسیقی‌دان نابینا و عبوس، به نام آندره دوسگورلا پرداختم.

مائسترو دوسگورلا که اصرار داشت مائسترو ایستاده نامیده شود، در اسپانیا متولد شده و در روزگاری که اپرای متروپولیتن نیویورک پر رونق بود با خوانندگی باس برای خودش اسم و رسمی پیدا کرده بود. کاروسو صدای تنور و آندره صدای باس را اجرا می‌کرد و این کارفرمای جدیدم نیز دوباره به آن روزهای طلایی متروپولیتن بازگشته و به آن‌ها هم‌چون غنیمتی با ارزش چنگ زده بود.

مائسترو سال‌ها پیش وقتی سوار بر یک تاکسی بود، در یک تصادف رانندگی دچار آسیب مغزی و در نتیجه نابینا شده بود. زمانی که برای آگهی‌اش در روزنامۀ لس‌آنجلس تایمز با او تماس گرفتم، با تدریس صدا امرار معاش می‌کرد. نام او چنان پرآوازه بود که صرفاً شرکت در کلاسش خود یک ارزش محسوب می‌شد، اما کار کردن با او ساده نبود. در واقع تمام تعاملات من با مائسترو دوسگورولا با سختی همراه بود. نابینایی‌اش چنان آزرده‌اش می‌کرد که خشمش خانه‌اش را در هالیوود به لرزه می‌انداخت. من منشی او بودم، تلفن‌ها را پاسخ می‌دادم، دانشجویان را راهنمایی می‌کردم، از او مراقبت می‌کردم و به امور مالی‌اش هم رسیدگی می‌کردم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲ دقیقه
معرفی
۱۲ دقیقه
مقدمه
۶ دقیقه
پیش‌گفتار
۴۴ دقیقه
فصل اول: دنیای طلایی
۶۰ دقیقه
فصل دوم: یافتن خانوادۀ حقیقی‌ام
۵۲ دقیقه
فصل سوم: صلیب سرخ و برج دیده‌بانی
۵۹ دقیقه
فصل چهارم: اولین ملاقات با شرق - کریشنا مورتی
۴۱ دقیقه
فصل پنجم: فریتز کانکل زندگی مرا نجات می‌دهد
۶۰ دقیقه
فصل ششم: دوستی‌های غیرمنتظرهه، نعمت‌های پیش‌بینی نشده
۵۳ دقیقه
فصل هفتم: عشق به موسیقی، فراخوانده شدن به روانشناسی
۴۰ دقیقه
فصل هشتم: ملاقات با دکتر یونگ
۷۲ دقیقه
فصل نهم: روزهای خانه‌داری
۴۶ دقیقه
فصل دهم: آموزش در کنار تونی ساسمن
۳۷ دقیقه
فصل یازدهم: بازگشت مار بزرگ
۵۷ دقیقه
فصل دوازدهم: صومعه‌ها، قرون وسطی و عصر مدرن
۵۲ دقیقه
فصل سیزدهم: ظهور دوباره جهان طلایی - بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل سیزدهم - بخش دوم
۴۴ دقیقه
فصل چهاردهم: هند عزیز من - بخش اول
۵۶ دقیقه
فصل چهاردهم - بخش دوم
۴۵ دقیقه
فصل پانزدهم: حلقۀ دوستان - بخش اول
۵۴ دقیقه
فصل پانزدهم: حلقۀ دوستان - بخش دوم
۲ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان
نویسنده،
مترجممرضیه مروتی
گویندهسعید اسلام زاده
ناشر چاپیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه

نظرات کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان

Sepehr Javadi
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
این کتاب که هم یک راهنمای شخصی و هم یک شرح‌حال است، به ما می‌آموزد تا همانند جانسون نشانه‌های ظریف رویاها، بینش‌ها و حتی عمیق‌ترین رنج‌های خود را دنبال کنیم تا بتوانیم هماهنگ با خود معنوی‌مان زندگی کنیم و این‌گونه نهایت لذت را از زندگیمان ببریم. در دنیای امروز، اگر کسی در جستجوی ساختن زندگی پرشور و بامعنا است، بهتر است فرصت خواندن این کتاب را برای لحظه‌ای از دست ندهد.
زندگی نامه جالب و تاثیگذاری از روانشناس بزرگ یونگی بود که اطلاعات ارزشمندی درمورد روانشناسی یونگی، تحلیل رویای یونگی و هند قرن ۲۰ و دیدگاه‌های متفاوت بین شرق و غرب را بازگو میکرد که همگی جالب و قابل تامل هستند.
نکته جالب دیگر اتفاقات نامحتمل رخ داده و تعیین کننده در مسیر زندگی نویسنده است و او را به باور وجود رشته‌های باریک الاهی رسانده که او را راهنمایی میکنند.
طبق گفته نویسنده باید تعادلی بین انجام دادن و بودن را ایجاد کنیم و بیش از حد معنوی بودن یا زمینی بودن خروج از تعادل است و کفر! در عصر کنونی عمده افراد صرفاً درگیر انجام دادن هستند و با بُعد بودن هیچ ارتباطی ندارند و بنابراین به پوچی میرسند. بعد بودن صرفا با حضور در این لحظه امکان پذیر است.
نویسنده معتقد است بادوام‌ترین حالت خوشحالی انجام آنچیزی است که اراده‌ی خداوند است و این زمانی رخ میدهد که با ایگو صرفاً درگیر مسائل جزئی و فنی دردسترس زندگی شویم و دست از یکی بودن خود با ایگو برداریم و مسائل کلان را به خویشتن برتر خود و تقدیر الاهی بسپاریم.
کتاب کار درونی نویسنده که در کتاب نام برده شد در فارسی با نام تخیل فعال موجود است و حتما نوشته‌های بیشتری از این نویسنده را مطالعه خواهم کرد.
Amir Jalili
۱۴۰۰/۳/۵
این زندگینامه برای روانشناسان تحلیلی یونگی بسیار مناسب است اما برای افراد غیر تخصصی فقط جالب می‌باشد در واقع این بزرگوار درونگرا بوده و تنها کاری که کرده جریان زندگی را در اختیار بخت و اقبال گذاشته اما بیکار و منفعلانه زندگی نکرده بلکه درون را تقویت کرده و ماجراجو بوده و تلاشش را در طول خواست خدا و که تقدیر (بخت اقبال) است انجام داده قابل توجه دوستان مذهبی که انتقاد می‌کنند اولاً ایشان در طول خواست خدا حرکت کرده و تمام تلاشش را کرده در ثانی مانند تمام مذهبی‌ها به خواب و تعبیر آن اعتقاد دارد ثالثا برخلاف اکثریت مسلمانان دستور تسیرو فی الارض را کردن نهاده و در جهان به دنبال خدایش و درونش رفته چون خود شناسی همان خداشناسی و بن مایه آن است. رابعاً ایشون به تمام مراجعین درمانجو پرداختن به اصول مذهبی و آرامش یافتن توسط اعتقادات را توصیه می‌کرده
گوینده کتاب نیز بسیار بسیار توانمند است در همینجا از ایشون تشکر ویژه دارم
Mostafa Miri
۱۴۰۰/۳/۱۷
با این کتاب با استاد بزرگم جناب رابرت جانسون سفر کردم به اعماق درونش. کتاب اسطوره جام مقدس را که خواندم تصمیم گرفتم تمام تالیفات ایشان را بخوانم. حجم کتاب فرصت بهم نمی‌داد کتاب را پیش ببرم. نسخه‌ی صوتی خوبی بود و براحتی مرا با خودش برد. بشدت پیشنهاد می‌کنم مخصوصا به تیپ‌های شخصیتی حسی. تا قدرت شهود را درک کنند.
Rouzbeh Ashkan
۱۳۹۹/۷/۶
بیانگر لزوم حفظ تعادل بین زندگی مادی و معنوی و در عین حال ایمان به دست تقدیر در عین اختیار است، در انتها هم تشریح زیبا و ریزبینانه هند و فرهنگ آن. شخصا پیشنهاد می‌کنم گوش کنین.
نرگس اصلان بیگى
۱۴۰۰/۳/۳
این کتاب عالى بود تا الان دو بار گوش دادم و از شنیدنش لذت بردم در عین سادگى نگارش مطالب و مفاهیم مهمى رو بیان میکنه
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان

برای دریافت کتاب صوتی راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.