دانلود کتاب صوتی ریش آبی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ریش آبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ریش آبی

کتاب صوتی ریش آبی، بازگویی‌های بازیگوشانه و ویرانگرانه آنجلا کارتر از افسانه‌های پریان «شارل پرال»، زنان کاردان، تبهکاران سیاه‌دل، حیوانات مکار و دگرگونی‌هایی باورنکردنی را شامل می‌شود.

کتاب ریش آبی (Blue Beard) همچنین برنده جایزه یادواره جیمزتیت بلک سال 1984 و جان لایورین ریس سال 1968 شده است. در این هفت داستان مملو از طنازی‌های بی‌پرده و زمینی و خیال‌پردازی‌های گوتیک، هیچ چیز آن طوری نیست که به نظر می‌رسد.

آنجلا کارتر (Angela Carter) نویسنده و روزنامه‌نگاری است که بیشتر با نگاه فمینیستی و استفاده از سبک رئالیسم جادویی در آثارش شناخته می‌شود. وی که در سال 1992 میلادی درگذشته، در لیست 50 نویسنده برتر بریتانیا در نشریه تایمز از سال 1945 به بعد قرار دارد. از این نویسنده 9 رمان و 6 داستان و دو مجموعه شعر منتشر شده است.

در بخشی از کتاب صوتی ریش آبی می‌شنویم:

«روزی روزگاری ملکه‌ی یک سرزمین، پسری چنان زشت و بد ترکیب به دنیا آورده بود که حتی خود با دل مادرانه‌اش هم نمی‌توانست اصلا به او اخت بگیرد. اما قابله‌ای که در زایمان به او کمک کرده بود و یک پری بود بهش گفت که او قطعا دوستن داشتن فرزندش را خواهد آموخت، چرا وقتی که او بزرگ شود به فردی بسیار زیرک و جذاب تبدیل می‌گردد و بعد اضافه کرد که وقتی زمانش فرا برسد او خواهد توانست هوش ذاتی‌اش را با کسی که بیشتر از همه دوست دارد تقسیم کند.

این شد که ملکه از به دنیا آوردن چنین چیز بی‌ریختی اندکی تسلی یافت و به محض این که کودک به حرف زدن افتاد، چنان سخنان نغز و حکیمانه‌ای به زبان آورد و رفتاری چنان خردمندانه داشت که همه را مجذوب خود می‌کرد و محبوب همگان شده بود. فراموش کردم به شما بگویم که او با یک منگوله موی کوچک درست بالای سرش به دنیا آمده و لقب ریکی زلف منگوله‌ای را هم از همین جا گرفته بود. ریکی هم که نام خانوادگی‌اش بود.

هفت-هشت سال بعد بود که ملکه‌ی سرزمین همسایه دو دختر دوقلو به دنیا آورد. اولین دختری که به دنیا آمد به زیبایی آفتاب روز بود؛ ملکه آن‌قدر ذوق زده شده بود که پرستار ترسید نکند یک وقت عقلش را از دست بدهد. همان پری قابله‌ای که ریکیِ زلف منگوله‌ای را زایانده بود، برای زایمان این ملکه هم حاضر شده بود و برای فرو نشاندن هیجانات و زیاده‌روی‌های ملکه گفت، افسوس که این پرنسس کوچولوی زیبا از ذره‌ای هوش و خرد برخوردار نیست و در بزرگسالی‌اش همان قدر که زیباست، احمق خواهد بود.»

 ۲ ساعت و ۱ دقیقه، ۱۱۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۸ دقیقه
ریش آبی
۷ دقیقه
شنل قرمزی
۱۵ دقیقه
گربه‌ی چکمه پوش
۲۹ دقیقه
زیبای خفته در جنگل
۲۲ دقیقه
سیندرلا: یا، ماجرای کفش بلورین
۲۱ دقیقه
ریکیِ زلف منگوله‌ای
۱۰ دقیقه
سه آرزوی احمقانه

راهنمای دانلود کتاب صوتی ریش آبی

برای دانلود کتاب صوتی ریش آبی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ریش آبی
javad akbar
۱۳۹۸/۶/۲۵
کتابی بسیار ضعیف و به درد نخور
کاوه عزیزی
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
چند داستان طنز کوتاه بسیار زیبا با اجرایی عالی.
maryam alinia
۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ریش آبی اسم یکی از داستانها تو کتاب زنانی که با گرگها می دوند نوشته کلاریسا پینکولا استس هم هس!
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)