معرفی و دانلود کتاب صوتی زنبوردار حلب

عکس جلد کتاب صوتی زنبوردار حلب
قیمت:
۷۰,۲۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنبوردار حلب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنبوردار حلب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زنبوردار حلب

کتاب صوتی زنبوردار حلب نوشتهٔ کریستی لفتری، داستان جذاب و تأثیرگذار زن و مردی را در میانهٔ آشوب جنگ داخلی سوریه روایت می‌کند. آن‌ها بعد از مرگ فرزندشان اتفاق تلخی را پشت سر می‌گذرانند و راهی سفری پرخطر می‌شوند تا زندگی خود را نجات دهند. این کتاب در زمان انتشار جایزه معتبر اسپن وردز را دریافت کرد.

درباره کتاب صوتی زنبوردار حلب:

«نوری» که یک زنبوردار است، به همراه همسر هنرمندش «افرا»، زندگی ساده‌ای در شهر زیبای حلب در سوریه دارند. تا زمانی که جنگ داخلی در این کشور شروع می‌شود و این دو را مجبور به فرار می‌کند. آن‌ها در این راه فرزند خود «سامی» را در اثر انفجار بمب از دست می‌دهند و بعد از آن افرا نیز نابینا می‌شود. پس از پشت سر گذاشتن تمام این ماجراها این زوج جوان مجبور می‌شوند تا خود را برای سفری خطرناک به انگلیس آماده کنند و در شرایطی دشوار از کشورهای یونان و ترکیه بگذرند.

کتاب زنبوردار حلب (The Beekeeper of Aleppo) روایت خانواده‌ای است که برای ترمیم روح زخمی خود تلاش می‌کند. کریستی لفتری به‌خوبی توانسته شجاعت و پایداری پناه‌جویان را در مقابله با خطرات به تصویر بکشد. او با قلم توانمند خود قصهٔ روح انسان‌ها را روایت کرده و مفاهیم بسیار عمیقی را که ممکن است از یاد برده باشیم در قالب یک داستان جذاب به ما یادآوری می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی زنبوردار حلب:

- لفتری بااحتیاط تأثیرات ناگوار جنگ را نشان می‌دهد. نوری و افرا به‌طورکلی به‌عنوان قربانی طراحی نشده‌اند، بلکه به روش‌های مختلف و پیچیده‌ای از اختلال استرس پس از سانحه رنج می‌برند. نویسنده با خلق شخصیت‌هایی پیچیده و غنی شما را به عمق ماجرا می‌برد. (Time)

- از همان جملهٔ نخست زنبوردار حلب شما وارد جهانی می‌شوید که قهرمانان اصلی نمی‌توانند روی‌گردان شوند. این کتاب می‌خواهد که شما با نحوهٔ پردازش وحشت در اطراف خود، خشونت بی‌معنی، ازدست‌دادن عزیزان و... آشنا شوید. (Esmeralda Santiago)

- زنبوردار نوری و همسرش افرا از جنگ داخلی سوریه و ویرانه‌های آن می‌گریزند و برای آینده‌ای نامشخص راهی انگلستان می‌شوند. (USA Today)

جوایز و افتخارات کتاب صوتی زنبوردار حلب:

- برندهٔ جایزهٔ ASPEN WORDS
- نامزد جایزهٔ Dayton Literary Peace
- کتاب منتخب باشگاه کتاب‌خوانی A BBC RADIO 2 در سال 2019

کتاب صوتی زنبوردار حلب مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های تاریخی علاقه دارید، بدون شک از این رمان که با نگاهی دقیق و موشکافانه به زندگی پناه‌جویان می‌پردازد، لذت خواهید برد.

کریستی لفتری را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده در سال 1980 در لندن به دنیا آمد. والدین او یونانی - قبرسی بودند و در سال 1974 به دلیل حمله ترکیه مجبور شدند به لندن مهاجرت کنند. کریستی لفتری (Christy Lefteri) در رشته نویسندگی خلاق در دانشگاه برونل فارغ‌التحصیل شد و شروع به تدریس زبان انگلیسی به دانشجویان خارجی کرد. پس از آن برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به دانشگاه رفت و در رشته روان‌پزشکی تحصیلات خود را ادامه داد. او زمانی که در یک مرکز پناهندگی تحت حمایت یونیسف در آتن به شکل داوطلبانه کار می‌کرد، رمان زنبوردار حلب را نوشت.

در بخشی از کتاب صوتی زنبوردار حلب می‌شنویم:

باران شدید‌تر می‌شود. مدارک را در کیفم می‌گذارم و از تپه بالا می‌روم تا به پانسیون برسم.

افرا جلوی در دولنگۀ اتاق نشیمن نشسته است. چند نفر دیگر از ساکنان پانسیون هم در اتاق‌اند و صدای تلویزیون را تا آخر زیاد کرده‌اند. مرد مراکشی ابروهایش را برایم بالا می‌اندازد. «حالت چطوره پیری؟» این‌بار تمام جمله را به انگلیسی می‌گوید و چشمان تیره‌اش برق می‌زنند.

می‌گویم: «بد نیستم پیری.» و زورکی لبخند می‌زنم. این کارم راضی‌اش می‌کند. از ته دل می‌خندد و دستش را روی زانویش می‌کوبد. دوباره پشت میز می‌نشینم و به بازتاب تصویرم در مانیتور خیره می‌شوم. کیبورد را لمس می‌کنم، اما دستم نمی‌رود که ایمیل‌هایم را بررسی کنم. چشمانم به‌سمت در شیشه‌ای کشیده می‌شوند. هر بار که باد شدیدتر و لامپش روشن می‌شود، انتظار دارم محمد را در حیاط ببینم.

به حیاط می‌روم و دنبال زنبور می‌گردم و بالاخره آن را زیر درخت پیدا می‌کنم. روی چند تکه‌چوب و برگ‌های ریخته بر زمین می‌خزد. دستم را جلویش می‌گیرم و روی انگشتم می‌خزد و به‌سمت کف دستم می‌آید و بعد پاهایش را جمع می‌کند و لم می‌دهد، به همین دلیل او را با خود به داخل می‌برم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
44 دقیقه
بخش یک
15 دقیقه
بخش دو
35 دقیقه
بخش سه
13 دقیقه
بخش چهار
21 دقیقه
بخش پنج
7 دقیقه
بخش شش
32 دقیقه
بخش هفت
20 دقیقه
بخش هشت
11 دقیقه
بخش نه
9 دقیقه
بخش ده
11 دقیقه
بخش یازده
14 دقیقه
بخش دوازده
53 دقیقه
بخش سیزده
12 دقیقه
بخش چهارده
26 دقیقه
بخش پانزده
7 دقیقه
بخش شانزده
42 دقیقه
بخش هفده
11 دقیقه
بخش هجده
35 دقیقه
بخش نوزده
9 دقیقه
بخش بیست
35 دقیقه
بخش بیست و یک
17 دقیقه
بخش بیست و دو
18 دقیقه
بخش بیست و سه
20 دقیقه
بخش بیست و چهار
14 دقیقه
بخش بیست و پنج
23 دقیقه
بخش بیست و شش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زنبوردار حلب
نویسنده
مترجممحمدصالح نورانی زاده
راویمهرداد مهمان دوست
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زنبوردار حلب

عیاری بکتاش
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
عالی بود موضوع جالبی هم داره شروع و پایان خوبی داره صدای گوینده هم عالی بشما پیشنهاد میکنم%₰
★★★★★۵ستاره
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زنبوردار حلب

برای دریافت کتاب صوتی زنبوردار حلب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.