دانلود کتاب صوتی زن زیادی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زن زیادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی زن زیادی

کتاب صوتی زن زیادی دربردانده‌ی 9 داستان کوتاه از جلال آل احمد است که دردهای اجتماعی زنان و نوع تفکرات آن‌ها را در جامعه‌ی مردسالار ایران به نمایش می‌گذارد.

کتاب صوتی زن زیادی یکی از ارزشمندترین و درخشان‌ترین کتاب‌های جلال آل احمد است که نابرابری­‌ها و ظلم‌هایی که بر زنان اعمال می‌شود، آن‌ها را از حق اولیه‌­ی خود محروم می‌کند و آن را در سلطه­‌ی فرهنگی و سنتی جامعه قرار می‌دهد، را روایت می‌کند. هم‌چنین از دل مردانی می‌گوید که جایگاه باارزش و مهمی در جامعه ندارند، جامعه‌ای که جهل و خرافات گسترده شده و زنان و مردان هر دو به یک اندازه بیچاره و درمانده هستند.

داستان‌های این مجموعه با نثر روان، ساده و گیرای آل احمد روایت می‌شوند و بر زندگی و نوع تفکرات زنان در جامعه تمرکز دارند. جلال آل‌ احمد در کتاب زن زیادی سنت‌های غلط، افکار بیهوده و کارهای زنان سنتی را شرح می‌دهد و به گونه‌ای هوشمندانه آن‌ها را نقد می‌کند. او شما را با شخصیت‌های داستان همراه می‌کند تا بتوانید با آن‌ها همزاد پنداری کنید.

این مجموعه روایت‌گر داستان‌هایی در زمان‌های قدیم است. همان دورانی که زنان فامیل و همسایه دور هم جمع می‌شدند و مراسم سمنو پزان برگزار می‌کردند و یا بر علیه هووهایشان توطئه می‌کردند، نسخه‌‌های علمی‌ زیادی نیز عمه قزی‌های فامیل برای درمان نازایی زنان تجویز می‌کردند و از دخترها می‌خواستند تا کنار دیگ بروند و بخت رویایی خود را از خداوند بخواهند.

یکی از خصلت‌های خوب داستان‌های جلال آل احمد این است که به هر دورانی از جامعه می‌توان آن را تخصیص داد و شخصیت‌های داستانش را می‌توان در خانواده و اطرافیان به چشم خود دید. زن زیادی بالاتر از زمان و مکان نوشته شده است، امروزه نیز رفتارها و عادت‌های ناپسندی که نویسنده از آن‌ها انتقاد می‌کند، در همه جای جامعه دیده می‌شود.

جلال آل‌ احمد را بیشتر بشناسیم:

جلال آل‌ احمد (Jalal Al-e-Ahmad) در سال 1302 در محله‌ای در تهران چشم به جهان گشود. او در خانواده­‌ای مذهبی پرورش یافت، پدرش مردی روحانی بود و سعی می‌کرد تا جلال را جانشین خود کند ولی نتوانست در این کار موفق شود. موضوعی که در زندگی او بسیار مورد توجه قرار گرفت، زندگی پیوسته ادبی اوست. جلال در داستان‌هایش اغلب موضوعات اجتماعی از قبیل: بیچارگی‌ها، محرومیت‌ها و نداشتن آزادی زن در خانواده و اجتماع را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

از جمله آثار او می‌توان به «نون و القلم»، «مدیر مدرسه»، «سه تار»، «پنج داستان»، «چهل طوطی»، «دید و بازدید»، «سرگذشت کندوها»، «نفرین زمین» و در زمینه‌­ی ترجمه می‌توان به «بیگانه»، «قمارباز»، «مائده‌های زمینی» و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی زن زیادی می‌شنویم:

«من دیگر چطور می‌توانستم توی خانه پدرم بمانم؟ اصلاً دیگر توی آن خانه که بودم، انگار دیوارهایش را روی قلبم گذاشته‌اند. همین پریروز این اتفاق افتاد؛ ولی من مگر توانستم این دوشنبه یک دقیقه در خانه پدری سر کنم؟ خیال می‌کنید اصلا خواب به چشم‌هایم آمد؟ ابداً. تا صبح هی توی رخت‌ خوابم غلت زدم و هی فکر کردم. انگار نه انگار که رخت‌ خواب همیشگی‌ام بود. نه! درست مثل قبر بود. جان به سر برده بودم. تا صبح هی تویش جان کندم و هی فکر کردم. هزار خیال بد از کله‌ام گذشت.»

 ۵ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۴۵۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۸۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۶ دقیقه
سمنو پزان
۴۴ دقیقه
خانم نزهت الدوله
۵۴ دقیقه
دفترچه‌ی بیمه
۱۴ دقیقه
عکاس با معرفت
۴۸ دقیقه
خداداد خان
۲۷ دقیقه
دزد زده
۱۸ دقیقه
جا پا
۴۹ دقیقه
مسلول
۳۸ دقیقه
زن زیادی

راهنمای دانلود کتاب صوتی زن زیادی

برای دانلود کتاب صوتی زن زیادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  زن زیادی

نظرات کتاب صوتی زن زیادی

mahan adp
۱۳۹۸/۱۱/۶
با تشکر فراوان از سایت عالی کتابراه. داستان‌های کوتاه استاد جلال آل احمد همگی در عین سادگی، عالی و پرمعنا هستند. ولی متاسفانه چند تا از داستانهای این کتاب صوتی مشکل پخش داشتن و اواسط داستان دیگه چیزی متوجه نمی‌شدم. صدای راوی هم گیرا و جذاب نیست. لطفا قبل از بار گذاری کتاب‌ها در سایت اونها رو مورد بررسی کامل قرار بدید تا چنین مشکلاتی بوجود نیاد. به هر حال با توجه به هزینه‌ای که پرداخت میکنیم انتظار کیفیت بالا رو داریم. سپاس
یاسر کارگر
۱۳۹۹/۱/۵
حس نوستالژیک قریبی در این داستان‌ها بود هرچند متعلق به زمان‌های قدیمی تر از زمان من بود. سپاس فراوان از همت بلند عوامل دست انر کار.
زهرا خانم
۱۳۹۹/۱۲/۶
کتاب خوبی بود ولی صدای گوینده زیاد جالب نبود... بعضی داستانهام زیاد جالب نبودن
مشاهد همه نظرات (۱۵)