دانلود کتاب صوتی شانزده سال


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شانزده سال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شانزده سال

کتاب صوتی شانزده سال اثر منیژه آرمین، رمانی در مورد تاریخ معاصر ایران است. این رمان سلطنت رضا شاه و به قدرت رسیدن آن، و تبعید آخرین بازمانده قاجار را شرح می‌دهد.

کتاب شانزده سال داستانی و مستند است و با رمان‌های دیگر متفاوت بوده و همانند پازل است؛ یعنی برخی از بخش‌ها کاملاً مستند و برخی از بخش‌ها دنباله داستان «شب و قلندر» و «شباویز» است.

شب و قلندر اولین جلد این چهارگانه به شمار می‌رود که طی سال‌های اخیر منتشر شد. این کتاب، از اواخر دوره قاجار شروع می‌شود و تا دوران مشروطه را در برمی‌گیرد. جلد دوم آن نیز «شباویز» نام داشت که در فضای شروع سال‌های مشروطه تا سال 1304 می‌گذرد و جلد سوم «شانزده سال» نام دارد که از 1304 تا 1320 است که به دوران رضاشاه اختصاص یافته است. 

نویسنده درباره انگیزه‌اش از نوشتن این اثر می‌گوید: طی سال‌های اخیر به این نتیجه رسیدم که ما با بحران هویت مواجه شده‌ایم و یکی از راه‌های شناخت هویت، شناخت تاریخ است. به ویژه تاریخ معاصر که از اهمیت زیادی برخوردار است و به نظرم همه افراد یک ملت باید نسبت به چنین مسئله‌ای اشراف و آگاهی داشته باشند. بحران هویت و اطلاع نداشتن از تاریخ معاصر در بین نسل جوان بیشتر مشاهده می‌شود. ضمن اینکه این نسل به دلایل مختلف و در مقایسه با نسل‌های گذشته به آن شکلی که باید به کتابخوانی گرایش ندارند، روی این اصل تصمیم گرفتم رمانی بنویسم که صرف نظر از داشتن عناصر و فضای داستانی، به روایت برهه‌های حساس ایران در گذر تاریخ نیز بپردازد، بلکه نگارش این اثر شاید باعث شود تا جرقه‌ای نزد نسل جوان زده شود و به واسطه شنیدن این کتاب به دیگر آثار مکتوب تاریخی نیز مراجعه کنند.

در قسمتی از کتاب صوتی شانزده سال می‌شنویم:

«صدای قاقار کلاغ‌ها با صدای مویه زنان حرمسرا به گوش می‌رسید. زن‌هایی که تا چندی پیش در حریر و اطلس می‌خوابیدند و زندگی‌شان در سکوتی وحشتناک می‌گذشت، اینک با حرف‌‌هایی که از خواجه‌ها و خبرچین‌ها می‌شنیدند، نمی‌دانستند که شب را در کجا به سر خواهند برد و بر سر و صورت خود می‌کوفتند. ولیعهد هم این صداها را می‌شنید ولی نمی‌توانست باور کند که همه چیز تمام شده است.»

 ۱۲ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۵۱۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۲۵ دقیقه
بخش چهارم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم
۲۷ دقیقه
بخش ششم
۲۶ دقیقه
بخش هفتم
۲۹ دقیقه
بخش هشتم
۲۹ دقیقه
بخش نهم
۲۷ دقیقه
بخش دهم
۲۸ دقیقه
بخش یازدهم
۲۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۷ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۷ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۸ دقیقه
بخش هفدهم
۲۸ دقیقه
بخش هجدهم
۲۷ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۶ دقیقه
بخش بیستم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۸ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۳ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۲۳ دقیقه
بخش بیست و هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی شانزده سال

برای دانلود کتاب صوتی شانزده سال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شانزده سال

نظرات کتاب صوتی شانزده سال

arash shirzad
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
هیچ پادشاهی در تاریخ به جز دوران هخامنشیان با پادشاه قبلی انقدر خوب رفتار نکرده برام عجیبه که رضا شاه چرا نزد کل قاجار هارو ریشه کن نکرد
زهرا علی بابایی
۱۳۹۸/۲/۲۸
کتابهای منیژه آرمین رو دوست دارم نثری روان دارد یک داستان ایرانی قدیمی. داستان‌ای کاش گل سرخ نبود زیباتر است.
arash bidar
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
فقط از یک بعد تاریک به دوران پهلوی اول نگاه شده بود... تاریخ را فاتحان مینویسند
مشاهد همه نظرات (۳)