دانلود کتاب صوتی شرق بهشت

عکس جلد کتاب صوتی شرق بهشت
قیمت:
۵۵۰۰۰ تومان - 16.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شرق بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شرق بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شرق بهشت

جان اشتاین بک در کتاب صوتی شرق بهشت، از داستان معروف هابیل و قابیل الهام گرفته است و می‌کوشد که تبعیض‌های خانوادگی و حسد بین برداران را به تصویر بکشد. این اثر جزو ده کتاب پرطرفدار و محبوب آمریکا است که به بیان موضوعاتی مانند عشق، بخشش، آزادی، عذاب وجدان و ... می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی شرق بهشت:

با وجود اینکه حدود 50 سال از زمان انتشار این رمان درخشان و ماندگار می‌گذرد اما باز هم نقش مهمی را در فرهنگ آمریکا ایفا می‌کند. پر رمز و راز بودن شخصیت‌ها، توصیف ناپذیر بودن عشق و پیامدهای خونین نبود عشق در زندگی، چندین ویژگی این کتاب بی‌نظیر است. در حقیقت کتاب صوتی شرق بهشت (East of eden) حماسه‌ای فلسفی است که نویسنده‌ای خبره و باتجربه آن را در سن 50 سالگی به نگارش درآورده است.

این کتاب به روایت موضوعاتی می‌پردازد که تمام انسان‌ها از هنگامی که خود را می‌شناسند و تا هنگامی که می‌میرند، با آن روبه‌رو می‌شوند. جان اشتاین بک در این رمان سعی می‌کند که انسان را بارها در موقعیت‌های گوناگون قرار دهد تا بین خیر و شر یکی را انتخاب کنند و در نهایت این موضوع که نیکی همیشه برنده‌ی میدان مبارزه نیست را به اثبات می‌رساند.

فیلمی با اقتباس از این رمان و با همین نام توسط الیا کازان، کارگردان مشهور آمریکایی ساخته شده است که توانست جوایز بسیار زیادی از قبیل مکمل زن و اسکار بهترین بازیگر مکمل زن در جشنواره «گلدن گلاب» و «کن» را دریافت کند.

خلاصه‌ی کتاب صوتی شرق بهشت:

داستان کتاب صوتی شرق بهشت درباره‌ی دو خانواده‌ به نام‌های ترسک و همیلتون است که در مزارع سرسبز کالیفرنیا زندگی می‌کنند. این دو خانواده سرنوشت‌شان به یکدیگر گره خورده، پدر خانواده‌ی اول مردی نابغه و مخترع است که فرزندان بسیار زیادی دارد که هر یک سرنوشت منحصر به فردی دارند. پدر خانواده‌ی دوم مردی است که دو پسر دارد، اولی بسیار پرخاشگر و موذی و دومی پسری شریف است. پس از مدتی دختری بدذات وارد زندگی این خانواده می‌شود. موضوع کلی کتاب در حقیقت بررسی رابطه‌ها و سرانجام شخصیت‌های این دو خانواده است.

وجه اشتراک این دو خانواده در این است که در هر یک از آن‌ها پدران به یکی از فرزندان نسبت به دیگر فرزندانشان اهمیت بیشتری می‌دهند و موجب از هم پاشیده شدن خانواده می‌شود که این کار از پدران به فرزندان نیز به ارث می‌رسد. هیچ‌کدام از پدرها دلیلی برای تبعیض بین فرزندان خود ندارند، اما این کار آن‌ها موجب حسادت و اختلاف می‌شود و شخصیت‌های داستان نیز بر مبنای همین تبعیض‌ها تصمیمات اشتباه و یا درست می‌گیرند.

کتاب صوتی شرق بهشت برای چه افرادی مناسب است:

کتاب صوتی شرق بهشت یکی از کتاب‌های محبوب و برتر آمریکایی است که برای گروه بزرگسال مناسب است. کتابی طولانی و جذاب برای دوست‌داران نویسنده‌ی برجسته‌ی آمریکایی، جان اشتاین‌بک است. افرادی که زمان زیادی را صرف خواندن یا شنیدن کتاب می‌کنند و به داستان‌های آمریکایی قرن 20 علاقه دارند می‌توانند این کتاب را تهیه نمایند.

جان اشتاین بک را بیشتر بشناسیم:

جان اشتاین بک (John Ernest Steinbeck) یکی از درخشان‌ترین و محبوب‌ترین نویسندگان قرن بیستم است که در سال 1902 در کالیفرنیا چشم به جهان گشود. او در رشته ادبیات انگلیسی به تحصیلات پرداخت اما آن را به اتمام نرساند و کارهای مختلفی مانند کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه‌چین و ... را برای امرار معاش انجام داد. این شغل‌ها به او این فرصت را دادند تا بتواند بخواند و بنویسد. او نخستین اثر خود را در سال 1929 با عنوان «جام زرین» نوشت.

او در سال 1962 توانست جایزه نوبل را به خاطر نوشتن داستان‌های واقع‌گرایانه و تخیل‌گونه از آن خود کرد. کتاب‌های او اغلب در طبقه کلاسیک ادبیات غربی قرار می‌گیرند. اشتاین بک با نگارش دو کتاب مشهور و محبوب خود به نام‌های «موش‌ها و آدم‌ها» و «خوشه‌های خشم» توانست جایزه نوبل ادبیات را دریافت کند. وی در هر دو کتاب به روایت زندگی طبقه کارگر آمریکا و کارگران مهاجر در دوره رکود بزرگ می‌پردازد. جان در سال 1968 در سن 66 سالگی بر اثر بیماری قلبی دار فانی را وداع گفت. از دیگر آثار او می‌توان به کتاب‌های مروارید، خوشه‌های خشم، موش‌ها و آدم‌ها، ماه پنهان، چمنزارهای بهشت و ... می‌توان اشاره کرد.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی شرق بهشت می‌شنویم:

- بعضی افراد که همیشه هم استحقاقش را ندارند، بخت با آن‌ها یار است. آنچه نصیب‌شان می‌شود نه به خاطر مساعی‌شان است و نه به علت حساب و کتاب‌هاشان.

- آگاهی از زمان گذشته چیز عجیب و گاه متضاد است. عاقلانه است اگر فرض شود سال‌هایی که به‌طور یک‌نواخت گذشته، یا در آن‌ها اتفاقی روی نداده پایان‌ناپذیر به‌نظر می‌رسند.

- بیشتر وقت‎ها از خودم پرسیده‌ام چرا حقیقت مرگ و زندگی در بعضی اشخاص کمتر از دیگران اثر می‌گذارد یا از پا درشان می‌آورد.

- کجا رفت آن دورانی که مردها دکمه‌ی چاک شلوارشان را می‌بستند؟ کوره‌های آزادی هم حرارت‌شان را از دست دادند. کودکی دیگر آن شیرینی گذشته را نداشت. در آن دوران، تنها دغدغه‌ی مردم این بود که تکه‌سنگی، نه کاملا گرد، بلکه پخش را که آب آن را ساییده باشد بیابند تا بتوانند آن را با فلاخنی که از چرم کفش‌های کهنه تهیه شده پرتاب کنند. پس آن سنگ‌های خوب و آن سادگی کجا رفت؟

- در مغز آدم باید غربالی وجود می‌داشت که بعضی از فکرها را از خود عبور دهد و بعضی‌ها را نگه دارد، آن هم بدون اطلاع خود شخص. بعید نیست که آدم دست به گریبان با ناراحتی نامشخصی بخوابد، و فردا صبح، استراحت کرده و سرخوش، در دنیایی روشن و رها از ناپاکی‌ها بیدار شود.

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
بخش اول - فصل اول
۲۲ دقیقه
بخش اول - فصل دوم
۲۵ دقیقه
بخش اول - فصل سوم - قسمت اول
۳۱ دقیقه
بخش اول - فصل سوم - قسمت دوم
۱۹ دقیقه
بخش اول - فصل سوم - قسمت سوم
۱۴ دقیقه
بخش اول - فصل چهارم
۲۸ دقیقه
بخش اول - فصل پنجم
۳۴ دقیقه
بخش اول - فصل ششم
۲۷ دقیقه
بخش اول - فصل هفتم - قسمت اول
۳۳ دقیقه
بخش اول - فصل هفتم - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
بخش اول - فصل هشتم - قسمت اول
۳۹ دقیقه
بخش اول - فصل هشتم - قسمت دوم
۳۸ دقیقه
بخش اول - فصل نهم
۲۸ دقیقه
بخش اول - فصل دهم
۲۶ دقیقه
بخش اول - فصل یازدهم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
بخش اول - فصل یازدهم - قسمت دوم
۸ دقیقه
بخش دوم - فصل دوازدهم
۲۲ دقیقه
بخش دوم - فصل سیزدهم - قسمت اول
۳۹ دقیقه
بخش دوم - فصل سیزدهم - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
بخش دوم - فصل چهاردهم
۳۶ دقیقه
بخش دوم - فصل پانزدهم - قسمت اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم - فصل پانزدهم - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
بخش دوم - فصل شانزدهم
۲۲ دقیقه
بخش دوم - فصل هفدهم - قسمت اول
۳۶ دقیقه
بخش دوم - فصل هفدهم - قسمت دوم
۴۰ دقیقه
بخش دوم - فصل هجدهم
۴۰ دقیقه
بخش دوم - فصل نوزدهم
۳۷ دقیقه
بخش دوم - فصل بیستم
۳۶ دقیقه
بخش دوم - فصل بیست و یکم
۴۵ دقیقه
بخش دوم - فصل بیست و دوم - قسمت اول
۲۶ دقیقه
بخش دوم - فصل بیست و دوم - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و سوم - قسمت اول
۲۳ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و سوم - قسمت دوم
۴۰ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و چهارم - قسمت اول
۱۶ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و چهارم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و پنجم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و پنجم - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و ششم
۲۵ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و هفتم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و هفتم - قسمت دوم
۳۱ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و هشتم
۲۰ دقیقه
بخش سوم - فصل بیست و نهم
۲۸ دقیقه
بخش سوم - فصل سی‌ام
۲۵ دقیقه
بخش سوم - فصل سی و یکم
۳۳ دقیقه
بخش سوم - فصل سی و دوم
۳۳ دقیقه
بخش سوم - فصل سی و سوم
۹ دقیقه
بخش چهارم - فصل سی و چهارم
۱۲ دقیقه
بخش چهارم - فصل سی و پنجم
۳۱ دقیقه
بخش چهارم - فصل سی و ششم
۳۷ دقیقه
بخش چهارم - فصل سی و هفتم
۲۵ دقیقه
بخش چهارم - فصل سی و هشتم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم - فصل سی و نهم - قسمت اول
۲۴ دقیقه
بخش چهارم - فصل سی و نهم - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهلم
۲۲ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و یکم
۸ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و دوم
۲۱ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و سوم
۲۲ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و چهارم
۲۲ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و پنجم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و پنجم - قسمت دوم
۱۴ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و ششم
۱۵ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و هفتم
۲۰ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و هشتم
۲۴ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و نهم - قسمت اول
۲۶ دقیقه
بخش چهارم - فصل چهل و نهم - قسمت دوم
۳۴ دقیقه
بخش چهارم - فصل پنجاهم
۲۶ دقیقه
بخش چهارم - فصل پنجاه و یکم - قسمت اول
۲۱ دقیقه
بخش چهارم - فصل پنجاه و یکم - قسمت دوم
۲۵ دقیقه
بخش چهارم - فصل پنجاه و دوم
۲۰ دقیقه
بخش چهارم - فصل پنجاه و سوم
۱۶ دقیقه
بخش چهارم - فصل پنجاه و چهارم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم - فصل پنجاه و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شرق بهشت
نویسنده
مترجمپرویز شهدی
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات مجید
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۳۱ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۵۵۰۰۰ تومان - 16.99€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی

نظرات کتاب صوتی شرق بهشت

الف ج
۱۴۰۰/۲/۱
بسیار بسیار بسیار زیبا. این اولین بار بود که کتابی رو که هیچ وقت نخونده بودم بدون لمس کردن کاغذ و تنها با گوش دادن، خوندم (چون نویسنده کتاب جان اشتاین بک هست و خوشه‌های خشم جز پنج کتاب محبوب من هست، بهانه‌ای برای گوش دادن نداشتم)
راستش اولش دوست نداشتم و ناخودآگاه مدام با خوشه‌های خشم مقایسه ولی
می‌کردم. هر چقدر که جلوتر رفتم، کتاب از نگاه من پرمفهوم تر شد. چقدر شخصیت‌های ساموئل و لی، عمیق و دوست داشتنی هستن و چقدر حرف‌هایی که میزنن آدم رو به فکر وا می‌داره و مدام حرف‌هاشون رو باید یادداشت کرد. حتما حتما و حتما کتاب رو گوش بدین. خسته نباشید به کتابراه و به ویژه به گوینده کتاب (آقای سلطان زاده) که گویندگیشون خیلی دل نشین هست👍👍👍👍👍👍
مهدی شادپور
۱۳۹۹/۵/۲۶
یه اثر ارزشمند دیگه از اشتاین بک با ترجمه عالی جناب شهدی و صدای دلچسب اقای سلطان زاده که نمی‌شه داستان رو دنبال نکرد. همچون کارهای دیگه نویسنده داستان با ظرافت خاصی شخصیت‌ها، محیط پیرامون انها، وقایع مهمی که در زمان مورد بحث اتفاق می‌افتند رو ترسیم میکنه. شاید تنها موردی که بشه خرده گرفت (بنظر بنده البته) شخصیت زن داستانه که کمی دور از واقعیت بنظر میاد. ولی در مجموع از صرف وقت و هزینه تون پشیمون نمیشید.
حسن ناهید
۱۳۹۹/۹/۶
در مورد کار جان اشتاین یک چه می‌توان نوشت، داستانی ژرف بر پایه حقایق زندگی و کردار و پندار انسان‌ها فضا سازی و شخصیت پردازی عالی، ولی ساموئل که نقشی برجسته در ابتدای داستان داشت و نماد یک انسان شریف و پاک بود با مرگش محو شد و خانواده او هم در متن داستان بی اثر بودند، چرا؟ شاید لی را بتوان ادامه ساموئل دانست!!؟
کار داستان گو چشمگیر است، سپاسگزارم
فروزان لطفی
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
همین الآن خریدم. چون با صدای آقای آرمان سلطان زاده بود. و اینکه من کتاب صوتی خوشه‌های خشم به نویسندگی جان اشتاین بک رو قبلا گوش دادم و از نوع نوشتار نویسنده خیلی خوشم میاد. صدای آقای سلطان زاده هم که نیازی به تعریف نداره. امیدوارم این کتاب هم مثل خوشه‌های خشم جذاب باشه.
Farokh Shoaei
۱۴۰۰/۳/۷
یکی از بهترین آثار در بین کارهای ادبیات کلاسیک
من که خیلی لذت بردم
راوی هم عالی
داستان هابیل و قابیل که در زندگی نسل‌های مختلف یک خانواده به شکل‌هایی نوین تکرار می‌شه و مبحث امکان انتخاب و توان آدمی در بدست آوردن چیزی که می‌خواد
در خلال داستان، نمایی هم از جامعه و تاریخ آمریکا در دوره اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم به دست میارید که ارزشمنده
مشاهده همه نظرات ۴۵